Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-OL (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-OL (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 22 maj 2018

Öppen motion 1

1 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina FredmanOK Skogshjortarna17:3314:37
2Simon SöderströmOKS17:38+0:0514:41
3Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna18:00+0:2715:00
4Inga-Britt LjungdahlOK Skogshjortarna19:24+1:5116:10
5Julia BergKlubblös19:25+1:5216:10
6Mikaela SundbergOKK21:38+4:0518:01
7Elmer KarleOK Skogshjortarna29:21+11:4824:27
7Elis OK Skogshjortarna29:21+11:4824:27
9Karin JanssonOK Skogshjortarna32:34+15:0127:08
10Esther AronstamOK Skogshjortarna32:35+15:0227:09
11Linn BrunnegårdOK Skogshjortarna36:23+18:5030:19
12Lily JardstrandOK Skogshjortarna36:29+18:5630:24
13Elin BrunnegårdOK Skogshjortarna36:30+18:5730:25
14Hanna AndreassonOK Skogshjortarna37:04+19:3130:53
15Gustav AnderssonKlubblös37:05+19:3230:54
16Eskil NygårdOKS54:46+37:1345:38
Jovin ParKlubblösej godkänd
Viggo OK Skogshjortarnaej godkänd
Texas Stolp LagessonKlubblösej godkänd
Edward GrimholmOK Skogshjortarnaej godkänd
Gabriel LindholmOK Skogshjortarnaej godkänd
Susanne BergKlubblösej godkänd
Levin KarlbergKlubblösutgått

Öppen motion 3

1 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:2116:57
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna22:58+2:3719:08
3Olof TholénOK Skogshjortarna23:09+2:4819:17
4Gustav AnderssonOK Skogshjortarna24:42+4:2120:35
5Göran RubendahlOK Skogshjortarna28:25+8:0423:40
6Albin SchröderOK Skogshjortarna29:10+8:4924:18
7Claes SöderströmOK Skogshjortarna29:12+8:5124:20
8Monica WelinKlubblös29:43+9:2224:45
9Barbro BörjessonOK Skogshjortarna29:45+9:2424:47
10Elsa AnderssonOK Skogshjortarna31:13+10:5226:00
11Barbro AnderssonOK Skogshjortarna33:01+12:4027:30
12Eleonor StenbaekOK Skogshjortarna36:44+16:2330:36
13Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna36:48+16:2730:40
14Ida IvarssonOK Skogshjortarna38:35+18:1432:09
15Signe NygårdOK Skogshjortarna41:57+21:3634:57
16Filip SöderströmOK Skogshjortarna49:46+29:2541:28

Öppen motion 5

2 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThernOK Skogshjortarna17:487:44
2Mikael AxelssonOK Skogshjortarna18:02+0:147:50
3Stina ThernOK Skogshjortarna18:46+0:588:09
4Noel BengtssonOK Skogshjortarna19:51+2:038:37
5Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarna21:57+4:099:32
6Roger WalderstedtOK Skogshjortarna23:44+5:5610:19
7Åke GatelidOK Skogshjortarna23:56+6:0810:24
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna23:59+6:1110:25
8Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna23:59+6:1110:25
10Ann Warma LaasOK Skogshjortarna24:15+6:2710:32
10Lena SchröderOK Skogshjortarna24:15+6:2710:32
12Jens HallgrenOK Skogshjortarna24:27+6:3910:37 Ladda ner rutt i gpx-format
13Anders RunanderTrosabygdens OK24:37+6:4910:42
14Kent ErikssonLerums SOK24:39+6:5110:43
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna25:39+7:5111:09
16Jenny EberlénOK Skogshjortarna25:57+8:0911:16
17Hans VokseppOK Skogshjortarna26:22+8:3411:27
18Linnea StenbaekOK Skogshjortarna28:18+10:3012:18
19Klara EberlénOK Skogshjortarna29:26+11:3812:47
20Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna30:15+12:2713:09
21Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna30:16+12:2813:09
22Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal31:07+13:1913:31
23Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK32:23+14:3514:04
24Annica TholénOK Skogshjortarna37:04+19:1616:06
25Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna38:34+20:4616:46
26Evelina SkoglundOK Skogshjortarna42:09+24:2118:19
27Lars-Olof RönnqvistOK Löftan44:48+27:0019:28
28Kerstin LarssonOK Skogshjortarna48:05+30:1720:54
Stig WallermanBorås GIFej godkänd
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Martin AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Olof SjöbergOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 8

2 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna18:046:27
2Johan DelvertOK Orion18:38+0:346:39
3Karin ThernOK Skogshjortarna20:26+2:227:17
4Max KarleOK Skogshjortarna20:59+2:557:29
5Andreas EklundGöteborg-Majorna OK21:35+3:317:42
6Ludvig HedströmOK Skogshjortarna22:20+4:167:58
7Max TholénOK Skogshjortarna22:21+4:177:58
8Therése IvarssonOK Skogshjortarna22:37+4:338:04
9Lars BjörkingOK Skogshjortarna22:56+4:528:11
10Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK23:17+5:138:18
11Lars StrömqvistOK Skogshjortarna24:45+6:418:50
12Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna25:21+7:179:03
13Sebastian SundbergOK Skogshjortarna25:43+7:399:11
14Åsa HedströmOK Skogshjortarna25:50+7:469:13
15Peter AronssonKlubblös26:22+8:189:25
16Mikael JohanssonOK Skogshjortarna26:37+8:339:30
17Gustav HarrysonOK Skogshjortarna27:11+9:079:42
18Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna27:39+9:359:52
19Kristian GustafssonOK Skogshjortarna27:42+9:389:53
20Clas BörjessonIK Uven28:06+10:0210:02
21Suzy LarssonOK Skogshjortarna28:15+10:1110:05
22Per FredrikssonOK Skogshjortarna28:59+10:5510:21
23Annika AnderssonOK Skogshjortarna29:28+11:2410:31
24Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna31:42+13:3811:19
25Agnes IvarssonOK Skogshjortarna34:03+15:5912:09
26Eva PedersenOK Skogshjortarna35:50+17:4612:47
27Kurt FredrixonOK Skogshjortarna37:25+19:2113:21
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Erik JohanssonOK Skogshjortarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser