Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-OL (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-OL (Motions-OL)
Arrangörsorganisationer: OK Kullingshof / OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 7 augusti 2018

Öppen motion 1

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof TholénOK Skogshjortarna15:056:51
2Linnea FranssonOK Skogshjortarna23:10+8:0510:31
3Rasmus LundinHerrljunga SK Skid o OL24:49+9:4411:16
4Emilia LundinHerrljunga SK Skid o OL24:57+9:5211:20
5Ronny MildHerrljunga SK Skid o OL26:00+10:5511:49
6Kent CarlgrenOK Skogshjortarna29:49+14:4413:33
7Harriet AnderssonOK Skogshjortarna29:53+14:4813:34
8Monica WelinOK Skogshjortarna30:52+15:4714:01
9Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna31:33+16:2814:20
10Emilia WängrothOK Skogshjortarna31:40+16:3514:23
11Pia RagnmarkOK Skogshjortarna33:07+18:0215:03
12Nils TholénOK Skogshjortarna38:21+23:1617:25
Sven TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna30:1911:13
2Bo Tommy GustafssonOK Kullingshof32:37+2:1812:04
3Calle WärnOK Skogshjortarna33:50+3:3112:31
4Mats EricssonOK Skogshjortarna39:25+9:0614:35
5Inger ErnstsonOK Skogshjortarna39:26+9:0714:36
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna42:30+12:1115:44
7Erika FredrixonOK Skogshjortarna44:07+13:4816:20
8Conny ErixonOK Kullingshof44:14+13:5516:22
9Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna44:28+14:0916:28
10Ingemar ÖbergOK Kullingshof45:28+15:0916:50
11Stig WallermanBorås GIF58:22+28:0321:37
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Mathias WärnOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias WängrothOK Skogshjortarna25:587:52
2Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL30:27+4:299:13
3Kent KardellLjungskile FK30:34+4:369:15
4Sofia SjögrenOK Kullingshof30:41+4:439:17
5Kristin HöögOK Kullingshof30:59+5:019:23
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna31:59+6:019:41
7Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:11+6:139:45
8Robert JessenFrämmestads IK34:29+8:3110:26
9Lars BjörkingOK Skogshjortarna34:54+8:5610:34
10Annica TholénOK Skogshjortarna34:56+8:5810:35
11Ted LiivrandOK Skogshjortarna35:27+9:2910:44
12Gunilla FredmanOK Skogshjortarna36:14+10:1610:58
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna36:53+10:5511:10
14Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:48+11:5011:27
15Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL38:16+12:1811:35
16Göran FriskOK Kullingshof39:17+13:1911:54
17Johanna FredrixonOK Skogshjortarna40:44+14:4612:20
18Hans VokseppOK Skogshjortarna41:18+15:2012:30
19Evert LarssonOK Skogshjortarna41:24+15:2612:32
20Marita HaglundBredareds IF42:51+16:5312:59
21Börje ÖbergOK Skogshjortarna43:05+17:0713:03
22Ulla GranérOK Kullingshof43:50+17:5213:16
23Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:29+19:3113:46
24Stefan SvenssonOK Kullingshof47:36+21:3814:25
25Göte NatanaelssonLjungskile FK48:38+22:4014:44
26Bengt JohanssonOK Skogshjortarna48:39+22:4114:44
27Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna49:47+23:4915:05
28Sebastian SundbergOK Skogshjortarna50:44+24:4615:22
29Ann Warma LaasOK Skogshjortarna53:25+27:2716:11
30Bertil JohanssonOK Skogshjortarna58:16+32:1817:39
31Isak KällsmyrOK Kullingshof58:47+32:4917:48
32Kurt FredrixonOK Skogshjortarna59:54+33:5618:09

Öppen motion 8

4 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HöögOK Kullingshof32:178:04
2Pontus ForsbergOK Kullingshof33:57+1:408:29
3Andres LaasOK Skogshjortarna34:00+1:438:30
4Emil AnderssonOK Kullingshof35:18+3:018:49
5Simon WallmanOK Kullingshof37:25+5:089:21
6Ingvar IvarssonOK Kullingshof39:17+7:009:49
7Gary LarssonOK Skogshjortarna39:30+7:139:52
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna39:36+7:199:54
9Bo HaglundBredareds IF41:48+9:3110:27
10Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna44:53+12:3611:13
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:52+14:3511:43
12Bengt KlassonUlricehamns OK49:43+17:2612:25
13Marianne KlassonUlricehamns OK1:00:43+28:2615:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser