Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL och Ungdomsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL och Ungdomsmatch
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 21 augusti 2018

D14

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernOK Skogshjortarna22:479:39
2Wilma PetterssonOK Kullingshof32:29+9:4213:45
3Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna36:06+13:1915:17
4Agnes KamforsOK Kullingshof36:51+14:0415:36
5Isabelle JarnelidOK Kullingshof53:15+30:2822:33
6Linnea StenbaekOK Skogshjortarna1:04:23+41:3627:16

H14

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna29:5612:41
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej start

D12

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna21:169:24
2Klara EberlénOK Skogshjortarna26:21+5:0511:39
3Wilma LöfgrenOK Skogshjortarna29:04+7:4812:51
4Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna30:32+9:1613:30
Nellie EngdahlOK Skogshjortarnaej godkänd
Signe NygårdOK Skogshjortarnaej godkänd

H12

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna20:108:55
2Adrian Oscott LindholmOK Skogshjortarna39:54+19:4417:39
3William JosefssonOK Kullingshof1:07:39+47:2929:56
Samuel JakobssonOK Skogshjortarnautgått

D10

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba EberlénOK Skogshjortarna13:508:08
2Hanna LöfgrenOK Skogshjortarna20:59+7:0912:20

H10

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof TholénOK Skogshjortarna11:476:55
2Albin SchröderOK Skogshjortarna13:20+1:337:50
3Alvin BerglöfOK Skogshjortarna17:50+6:0310:29
4Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna22:14+10:2713:04
5Sven TholénOK Skogshjortarna32:08+20:2118:54

HD13-16N

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AnderssonOK Skogshjortarna34:5515:26
2Frida LöfgrenOK Skogshjortarna37:58+3:0316:47
3Elsa AnderssonOK Skogshjortarna56:02+21:0724:47
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 1

1 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BerglöfOK Skogshjortarna20:4712:13
2Annie SchröderOK Skogshjortarna20:52+0:0512:16
3Eskil NygårdOK Skogshjortarna27:29+6:4216:10
4Linnea RörstadKlubblös30:02+9:1517:40
5Linus RörstadEj klubbansluten30:08+9:2117:43
6Alexander JarnelidKlubblös30:50+10:0318:08
7Maja NygårdOK Skogshjortarna41:28+20:4124:23
8Arvid SakshaugOK Skogshjortarna54:38+33:5132:08

Öppen motion 3

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa TholénOK Skogshjortarna27:5612:21
2Johan SandingOK Skogshjortarna30:49+2:5313:38
3Frida NygårdOK Skogshjortarna36:04+8:0815:57
4Börje BjörnstamKlubblös40:10+12:1417:46
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna50:02+22:0622:08
6Esther AronstamOK Skogshjortarna54:20+26:2424:02
7Monica WelinOK Skogshjortarna1:03:31+35:3528:06
8Samuel SöderbergKlubblös1:08:04+40:0830:07
9Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:09:28+41:3230:44

Öppen motion 5

2 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EngdahlOK Skogshjortarna27:1711:33
2Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna35:36+8:1915:05
3Erika FredrixonOK Skogshjortarna37:38+10:2115:56
4Mathias FredrixonOK Skogshjortarna37:42+10:2515:58
5Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna38:44+11:2716:24
6Annette OlofssonOK Skogshjortarna41:27+14:1017:33
7Christine LundOK Skogshjortarna43:28+16:1118:25
8Anders LundOK Skogshjortarna43:30+16:1318:25
9Niklas KamforsOK Kullingshof50:30+23:1321:23
10Valentin ÅsénOK Skogshjortarna59:05+31:4825:02
11Carola VeltmanOK Skogshjortarna59:40+32:2325:16
12Helen JosefssonOK Kullingshof1:06:28+39:1128:09

Öppen motion 7

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna24:4610:46
2Elsa JanssonJärla Orientering27:11+2:2511:49
3Kent CarlgrenOK Skogshjortarna36:08+11:2215:42
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:05+12:1916:07
5Börje ÖbergOK Skogshjortarna38:06+13:2016:33
6Kurt FredrixonOK Skogshjortarna39:27+14:4117:09
7Johanna FredrixonOK Skogshjortarna40:41+15:5517:41
8Jonas KnapOK Skogshjortarna45:18+20:3219:41
9Anton LundOK Skogshjortarna46:40+21:5420:17

Öppen motion 8

3 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto36:0010:10
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna38:32+2:3210:53
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL43:18+7:1812:13
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna44:43+8:4312:37
5Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL48:40+12:4013:44
6Åsa HedströmOK Skogshjortarna51:33+15:3314:33
7Gustav HarrysonOK Skogshjortarna51:42+15:4214:36
8Torbjörn WikströmOK Orinto51:45+15:4514:37
9Eva PedersenOK Skogshjortarna53:08+17:0815:00
10Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna53:27+17:2715:05
11Magnus PedersenOK Skogshjortarna54:25+18:2515:22
12Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna1:00:00+24:0016:56
13Frida AhlinOK Skogshjortarna1:00:28+24:2817:04
14Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:00:52+24:5217:11
15Per FredrikssonOK Skogshjortarna1:01:19+25:1917:19
16Björn ÅsénOK Skogshjortarna1:02:20+26:2017:36
17Annika AnderssonOK Skogshjortarna1:05:35+29:3518:31
18Sebastian SundbergOK Skogshjortarna1:16:35+40:3521:38
Stefan IsakssonOK Kullingshofutgått

Öppen motion 9

4 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto29:496:49
2Erik IvarssonIFK Lidingö SOK31:03+1:147:06
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna41:17+11:289:26
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna42:37+12:489:45
5Andreas JohanssonOK Kullingshof46:04+16:1510:32
6Calle StenbergOK Skogshjortarna49:19+19:3011:17
7Gary LarssonOK Skogshjortarna51:41+21:5211:49
8Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna54:39+24:5012:30
9Pontus ForsbergOK Kullingshof54:58+25:0912:34
10Stefan GustafssonOK Skogshjortarna55:39+25:5012:44
11Samuel BökeOK Kullingshof1:01:03+31:1413:58
12Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:22:05+52:1618:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser