Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 28 augusti 2018

Öppen motion 1

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa TholénOK Skogshjortarna10:496:45
2Ellen KarlssonOK Skogshjortarna17:37+6:4811:00
3Philip SöderströmKlubblös17:58+7:0911:13
4Maja NygårdOK Skogshjortarna19:43+8:5412:19
5Hanna LöfgrenOK Skogshjortarna21:21+10:3213:20
6Lars BjörkingOK Skogshjortarna22:45+11:5614:13
7Annie SchröderOK Skogshjortarna24:53+14:0415:33
8Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna24:55+14:0615:34
9Alma SchröderOK Skogshjortarna25:19+14:3015:49
10Annika AnderssonOK Skogshjortarna25:34+14:4515:58
Simon SöderströmOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa TholénOK Skogshjortarna17:148:37
2Frida LöfgrenOK Skogshjortarna18:05+0:519:02
3Viktor HedströmOK Skogshjortarna18:17+1:039:08
4Samuel JakobssonOK Skogshjortarna18:24+1:109:12
5Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna20:26+3:1210:13
6Gustav AnderssonOK Skogshjortarna25:21+8:0712:40
7Albin SchröderOK Skogshjortarna25:23+8:0912:41
8Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna26:56+9:4213:28
8Signe NygårdOK Skogshjortarna26:56+9:4213:28
10Nellie EngdahlOK Skogshjortarna28:21+11:0714:10
11Claes SöderströmOK Skogshjortarna31:11+13:5715:35
12Alvin BerglöfOK Skogshjortarna31:25+14:1115:42
13Ebba EberlénOK Skogshjortarna31:26+14:1215:43
14Elias KlemetsOK Skogshjortarna31:48+14:3415:54
15Harriet AnderssonOK Skogshjortarna33:44+16:3016:52
16Adrian Oskott LindholmOK Skogshjortarna36:52+19:3818:26
17Barbro AnderssonOK Skogshjortarna40:26+23:1220:13
18Kristina AnderssonOK Skogshjortarna44:11+26:5722:05
19Emma VidbyOK Skogshjortarna46:05+28:5123:02
20Matilda HolmgrenOK Skogshjortarna46:07+28:5323:03
21Emmy SöderbergKlubblös46:20+29:0623:10
22Lina RoxeniusOK Skogshjortarna3:42:56+3:25:421:51:28
Nicola AmbrosettiOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 5

3 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna36:5112:17
2Stina ThernOK Skogshjortarna36:57+0:0612:19
3Klara EberlénOK Skogshjortarna37:05+0:1412:21
4Evert LarssonOK Skogshjortarna41:35+4:4413:51
5Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna41:48+4:5713:56
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna42:10+5:1914:03
7Frida AhlinOK Skogshjortarna49:22+12:3116:27
8David NygårdOK Skogshjortarna49:46+12:5516:35
9Eva IsakssonOK Skogshjortarna56:11+19:2018:43
10Mats EricssonOK Skogshjortarna1:00:03+23:1220:01
11Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna1:00:49+23:5820:16
12Inger ErnstsonOK Skogshjortarna1:06:50+29:5922:16
13Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:07:16+30:2522:25
14Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna1:09:23+32:3223:07
15Frida NygårdOK Skogshjortarna1:21:24+44:3327:08
16Melvin LundOK Skogshjortarna1:26:27+49:3628:49
16Anders LundOK Skogshjortarna1:26:27+49:3628:49
18Johan SandingOK Skogshjortarna1:30:25+53:3430:08
19Linnea StenbaekOK Skogshjortarna1:35:24+58:3331:48
20Mikael SvennKlubblös1:48:42+1:11:5136:14
21Simon GöbelKlubblös1:49:10+1:12:1936:23

Öppen motion 7

2 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto26:5810:22
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna27:09+0:1110:26
3Ted LiivrandOK Skogshjortarna29:25+2:2711:18
4Elsa JanssonJärla Orientering30:46+3:4811:50
5Anders BerglundOK Skogshjortarna33:29+6:3112:52
6Jonas KnapOK Skogshjortarna33:31+6:3312:53
7Jens HallgrenOK Skogshjortarna33:51+6:5313:01
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:07+9:0913:53
9Ebba ThernOK Skogshjortarna37:29+10:3114:25
10Per FredrikssonOK Skogshjortarna38:02+11:0414:37
11Bertil JohanssonOK Skogshjortarna38:38+11:4014:51
12Eva PedersenOK Skogshjortarna39:47+12:4915:18
13Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna41:01+14:0315:46
14Kurt FredrixonOK Skogshjortarna41:32+14:3415:58
15Kent CarlgrenOK Skogshjortarna49:06+22:0818:53
16Sören HaglundOK Kullingshof52:14+25:1620:05
17Barbro BörjessonOK Skogshjortarna54:59+28:0121:08
18Christine LundOK Skogshjortarna58:51+31:5322:38
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 8

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LevinSävedalens AIK29:117:40
2Sanna SvenssonSävedalens AIK34:36+5:259:06
3Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK38:52+9:4110:13
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:24+12:1310:53
5Åke GatelidOK Skogshjortarna48:39+19:2812:48
6Åsa HedströmOK Skogshjortarna50:39+21:2813:19
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna51:56+22:4513:40
8Ludvig HedströmOK Skogshjortarna52:58+23:4713:56
9Sebastian SundbergOK Skogshjortarna53:35+24:2414:06
10Hans LindgrenOK Skogshjortarna54:33+25:2214:21
11Magnus PedersenOK Skogshjortarna56:50+27:3914:57
12Lars StrömbergOK Skogshjortarna56:58+27:4714:59
13Ingemar AnderssonOK Skogshjortarna57:34+28:2315:08
14Roger WalderstedtOK Skogshjortarna1:01:10+31:5916:05
15Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:06:40+37:2917:32
16Gustav HarrysonOK Skogshjortarna1:18:13+49:0220:35
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Isak KällsmyrOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 9

5 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK36:577:06
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK39:54+2:577:40
3Karin ThernOK Skogshjortarna44:48+7:518:36
4Gary LarssonOK Skogshjortarna52:59+16:0210:11
5Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:01:39+24:4211:51
6Lukas LarssonOK Skogshjortarna1:11:36+34:3913:46
7Erik JohanssonOK Skogshjortarna1:24:19+47:2216:12
8Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:35:48+58:5118:25
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser