Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 4 september 2018

Öppen motion 1

2 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian GustafssonOK Skogshjortarna14:197:09
2Eskil NygårdOK Skogshjortarna24:26+10:0712:13
3Josefin HaggrenOK Skogshjortarna25:04+10:4512:32
4Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna25:17+10:5812:38
5Stina ThernOK Skogshjortarna26:54+12:3513:27
6Alice AnderssonOK Skogshjortarna26:55+12:3613:27
6Sigrid EinosOK Skogshjortarna26:55+12:3613:27
8Gabriel Oskott LindholmOK Skogshjortarna27:07+12:4813:33
9Matilda HolmgrenOK Skogshjortarna27:12+12:5313:36
10Magnus BertilssonOK Skogshjortarna27:14+12:5513:37
11Liv JakobssonOK Skogshjortarna28:12+13:5314:06
12Linnea FranssonOK Skogshjortarna28:45+14:2614:22
13Hilding FranssonOK Skogshjortarna28:48+14:2914:24
14Simon SöderströmKlubblös30:38+16:1915:19
15Lars BjörkingOK Skogshjortarna33:43+19:2416:51
16Edvard Oscott LindholmOK Skogshjortarna34:10+19:5117:05
17Filip AskerlundOK Skogshjortarna37:52+23:3318:56
18Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK41:29+27:1020:44
19Andreas CorinOK Skogshjortarna49:43+35:2424:51
20Monica WelinOK Skogshjortarna1:01:28+47:0930:44
Sven TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa TholénOK Skogshjortarna20:408:59
2Albin SchröderOK Skogshjortarna21:54+1:149:31
3Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna22:18+1:389:41
4Elsa AnderssonOK Skogshjortarna25:22+4:4211:01
5Linnea StenbaekOK Skogshjortarna27:06+6:2611:46
6Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna27:18+6:3811:52
7Frida LöfgrenOK Skogshjortarna28:23+7:4312:20
8Monica WelinOK Skogshjortarna29:28+8:4812:48
9Elias KlemetsOK Skogshjortarna31:56+11:1613:53
10Alvin BerglöfOK Skogshjortarna32:00+11:2013:54
11Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna33:19+12:3914:29
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna35:33+14:5315:27
13Linda SävenstrandOK Kullingshof35:45+15:0515:32
14Harriet AnderssonOK Skogshjortarna36:55+16:1516:03
15Esther AronstamOK Skogshjortarna39:09+18:2917:01
16Adrian Oscott LindholmOK Skogshjortarna39:53+19:1317:20
17Claes SöderströmOK Skogshjortarna40:33+19:5317:37
18Pia RagnmarkOK Skogshjortarna40:47+20:0717:43
19Nellie EngdahlOK Skogshjortarna44:14+23:3419:13
20Kristina AnderssonOK Skogshjortarna48:04+27:2420:53
21Philip SöderströmKlubblös49:30+28:5021:31
22Karin JanssonOK Skogshjortarna52:51+32:1122:58

Öppen motion 5

3 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna28:189:26
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna30:38+2:2010:12
3Olof TholénOK Skogshjortarna30:42+2:2410:14
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:53+5:3511:17
5Moa TholénOK Skogshjortarna33:56+5:3811:18
6Frida AhlinOK Skogshjortarna37:37+9:1912:32
7Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna39:15+10:5713:05
8Lena SchröderOK Skogshjortarna43:34+15:1614:31
8Maria NellvertHerrljunga SK Skid o OL43:34+15:1614:31
10Johan SandingOK Skogshjortarna43:39+15:2114:33
11Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna44:24+16:0614:48
12Eva IsakssonOK Skogshjortarna47:39+19:2115:53
13Isabelle JarnelidOK Kullingshof50:40+22:2216:53
14Monica IvarssonOK Skogshjortarna55:37+27:1918:32
15Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:08:44+40:2622:54
16Kent CarlgrenOK Skogshjortarna1:13:21+45:0324:27
17Oskar AlardOK Skogshjortarna2:55:26+2:27:0858:28
18Jakob SkarrieKlubblös4:01:01+3:32:431:20:20
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Anders BerglundOK Skogshjortarnautgått
Samuel JakobssonOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 7

3 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias WängrothOK Skogshjortarna33:168:31
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna35:01+1:458:58
3Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK36:35+3:199:22
4Gustav HarrysonOK Skogshjortarna38:26+5:109:51
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:38+5:229:54
6Albin ÖstlingKlubblös42:59+9:4311:01
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL45:31+12:1511:40
8Magnus PedersenOK Skogshjortarna45:47+12:3111:44
9Åke GatelidOK Skogshjortarna47:24+14:0812:09
10Sebastian SundbergOK Skogshjortarna47:37+14:2112:12
11Lennart HålsjöOK Skogshjortarna47:40+14:2412:13
12Ted LiivrandOK Skogshjortarna47:54+14:3812:16
13Ingemar AnderssonOK Skogshjortarna51:04+17:4813:05
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna52:02+18:4613:20
15Torbjörn WikströmOK Orinto52:49+19:3313:32
16Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:57+20:4113:50
17Börje ÖbergOK Skogshjortarna54:12+20:5613:53
18Ann Warma LaasOK Skogshjortarna59:18+26:0215:12
19Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:03:39+30:2316:19
20Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna1:03:47+30:3116:21

Öppen motion 8

4 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max TholénOK Skogshjortarna40:438:28
2Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna45:58+5:159:34
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna48:42+7:5910:08
4Åsa HedströmOK Skogshjortarna50:08+9:2510:26
5Björn ÅsénOK Skogshjortarna52:38+11:5510:57
6Stefan MusslinderFalköpings AIK OK53:17+12:3411:06
7Johan KarlssonTrollhättans SOK57:35+16:5211:59
8Johan EngdahlOK Skogshjortarna58:25+17:4212:10
9Roger WalderstedtOK Skogshjortarna59:50+19:0712:27
10Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:00:10+19:2712:32
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:00:16+19:3312:33
12Jens HallgrenOK Skogshjortarna1:02:30+21:4713:01
13Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:04:24+23:4113:25
14Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:08:01+27:1814:10
15Hans VokseppOK Skogshjortarna1:10:44+30:0114:44
16Anton LundOK Skogshjortarna1:24:57+44:1417:41
17Christine LundOK Skogshjortarna1:24:58+44:1517:42
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 9

5 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto38:286:37
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK40:25+1:576:58
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna49:46+11:188:34
4Stefan GustafssonOK Skogshjortarna59:06+20:3810:11
5Simon WallmanOK Kullingshof1:00:32+22:0410:26
6Mikael JohanssonOK Skogshjortarna1:02:56+24:2810:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser