Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 18 september 2018

Öppen motion 1

1 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nick HopkinsKlubblös16:369:52
2Domino BerglundOK Skogshjortarna17:47+1:1110:35
3Sven TholénOK Skogshjortarna19:43+3:0711:44
4Liv JakobssonOK Skogshjortarna24:08+7:3214:21
5Josefin HaggrenOK Skogshjortarna26:23+9:4715:42
6Hilding MartinssonLerums SOK26:34+9:5815:48 Ladda ner rutt i gpx-format
7Elia BrolinOK Skogshjortarna27:43+11:0716:29
8Philip SöderströmOK Skogshjortarna27:53+11:1716:35
9Gabriel Oskott LindholmOK Skogshjortarna29:45+13:0917:42
10Simon SöderströmOK Skogshjortarna31:40+15:0418:50
11Kasper AhlinOK Skogshjortarna34:22+17:4620:27
12Filip AskerlundOK Skogshjortarna34:54+18:1820:46
13Magnus HederströmOK Skogshjortarna36:37+20:0121:47
14Isak LindqvistOK Skogshjortarna37:25+20:4922:16
15Edvard Oscott LindholmOK Skogshjortarna39:07+22:3123:17

Öppen motion 3

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AnderssonOK Skogshjortarna27:1812:38
2Elsa AnderssonOK Skogshjortarna27:31+0:1312:44
3Linnea StenbaekOK Skogshjortarna29:10+1:5213:30
4Adrian Oscott LindholmOK Skogshjortarna29:34+2:1613:41
5Carola VeltmanOK Skogshjortarna30:09+2:5113:57
6Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna32:54+5:3615:13
7Karin JanssonOK Skogshjortarna33:00+5:4215:16
8Maja NygårdOK Skogshjortarna38:10+10:5217:40
9Kristina AnderssonOK Skogshjortarna41:06+13:4819:01
10Andreas CorinOK Skogshjortarna1:06:06+38:4830:36

Öppen motion 5

2 850 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HedströmOK Skogshjortarna29:0610:12
2Patrik JohanssonLerums SOK29:19+0:1310:17
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna29:53+0:4710:29
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna31:55+2:4911:11
5Ulrika KronaOK Skogshjortarna36:07+7:0112:40
6Lisa CagnerOK Skogshjortarna41:55+12:4914:42
7Maria DellvertHerrljunga SK Skid o OL42:20+13:1414:51
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna44:46+15:4015:42
9Mats EricssonOK Skogshjortarna45:59+16:5316:08
10Inger ErnstsonOK Skogshjortarna46:00+16:5416:08
11Annette OlofssonOK Skogshjortarna46:01+16:5516:08
12David NygårdOK Skogshjortarna46:03+16:5716:09
13Petter AndreassonKlubblös46:11+17:0516:12
14Lars-Olof RönnqvistOK Löftan47:11+18:0516:33
15Harriet AnderssonOK Skogshjortarna51:39+22:3318:07
16Johan SandingOK Skogshjortarna53:34+24:2818:47
17Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:07:50+38:4423:48
Elina FredmanOK Skogshjortarnaej godkänd
Lina WilanderKlubblösutgått
Elin VokseppOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 7

2 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto22:029:27
2Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK25:11+3:0910:48
3Lars BjörkingOK Skogshjortarna26:12+4:1011:14
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna26:30+4:2811:22
5Börje ÖbergOK Skogshjortarna32:15+10:1313:50
6Torbjörn WikströmOK Orinto37:13+15:1115:58
7Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna37:16+15:1415:59
8Stina ThernOK Skogshjortarna37:17+15:1516:00
9Klara EberlénOK Skogshjortarna37:19+15:1716:00
10Anders KarlssonKlubblös42:39+20:3718:18
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna43:35+21:3318:42
12Kent CarlgrenOK Skogshjortarna43:53+21:5118:50
13Anton LundOK Skogshjortarna51:03+29:0121:54

Öppen motion 8

3 740 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HedströmOK Skogshjortarna33:168:53
2Tomas KarlssonOK Skogshjortarna42:07+8:5111:15
3Mathias FredrixonOK Skogshjortarna42:24+9:0811:20
4Gustav HarrysonOK Skogshjortarna43:36+10:2011:39
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna43:46+10:3011:42
6Björn ÅsénOK Skogshjortarna46:01+12:4512:18
7Andreas EklundGöteborg-Majorna OK46:48+13:3212:30
8Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL49:15+15:5913:10
9Kalle JohanssonOK Skogshjortarna49:33+16:1713:14
10Suzy LarssonOK Skogshjortarna51:16+18:0013:42
11Roger WalderstedtOK Skogshjortarna53:06+19:5014:11
12Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna54:54+21:3814:40
13Jens HallgrenOK Skogshjortarna56:53+23:3715:12 Ladda ner rutt i gpx-format
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna57:48+24:3215:27
15Max TholénOK Skogshjortarna1:05:49+32:3317:35
16Moa TholénOK Skogshjortarna1:05:52+32:3617:36
17Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:05:54+32:3817:37
18Hans VokseppOK Skogshjortarna1:13:26+40:1019:38
Noel BengtssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 9

5 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK36:136:51
2Andréas ThernOK Skogshjortarna39:29+3:167:28
3Erik ClassonOK Orinto41:00+4:477:45
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna42:55+6:428:07
5Johan DelvertOK Orion43:02+6:498:09
6Gary LarssonOK Skogshjortarna43:58+7:458:19
7Emil AndreassonOK Skogshjortarna48:45+12:329:13
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna55:26+19:1310:29
9Mikael JohanssonOK Skogshjortarna55:58+19:4510:35
10Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:18:05+41:5214:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser