Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vättefejden/Gränsfejden, lång + DM, ultralång, Småland+Skåne
Arrangörsorganisation: Tockarps IK
Datum: lördag 20 april 2019

Ultralång D21 Skåne

11 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmalinn NilssonHärlövs IF1:56:269:42
2Erica HöstHjärnarps OL2:05:50+9:2410:29

Ultralång H21 Skåne

22 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK2:43:327:19
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK2:53:04+9:327:45
3Erik SchultzLunds OK3:31:50+48:189:29
Moltas ViebkeMalmö OKej godkänd

Ultralång H21 Småland

22 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon RuneforsVäxjö OK3:22:109:03

Ultralång D20 Småland

11 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:56:199:42

Ultralång H20 Skåne

15 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HellbergLunds OK2:16:449:04

Ultralång H20 Småland

15 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav RuneforsVäxjö OKej godkänd
Emil AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Isac EricssonVäxjö OKej start

Ultralång D18 Skåne

10 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonAndrarums IF1:47:3810:40
2Elin HugossonLunds OK1:52:09+4:3111:07
Lovisa LagerHalmstad OKej godkänd
Agnes LindblomMalmö OKej godkänd

Ultralång D18 Småland

10 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SamuelssonOK Vivill1:28:428:47
2Emma LingIK Hakarpspojkarna1:29:09+0:278:50

Ultralång H18 Småland

12 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK1:27:107:14
2Hugo EricssonVäxjö OK1:28:34+1:247:20
Aron ÖstangårdGamleby OKej start

Ultralång H35 Skåne

17 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK2:21:068:14
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK2:29:26+8:208:43
3Ulrik MagnussonHalmstad OK2:39:46+18:409:19
4Ola HäggströmAndrarums IF2:59:41+38:3510:29
Per AspegrenOK Kontinentej godkänd

Ultralång H35 Småland

17 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SchagerlindOK Bävern2:29:158:42
Jari HuttunenSOK Anebyej godkänd

Ultralång D40 Skåne

9 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken1:21:478:59
2Marion BüchliOLG Suhr1:50:56+29:0912:11

Ultralång H40 Skåne

14 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Erik JönssonHässleholms OK1:55:158:06
2Mikael ThomassonFK Göingarna2:09:53+14:389:08
3Henrik AnderssonHässleholms OK2:21:42+26:279:58
4Bo-Arne OlssonEslövs FK2:35:26+40:1110:56
5Henrik LindblomMalmö OK3:03:31+1:08:1612:55
André BjärbyFrosta OKej start

Ultralång H40 Småland

14 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonJönköpings OK1:28:026:11
2Daniel EvaldssonVäxjö OK2:04:14+36:128:44
3Filip SjöforsOK Älme2:13:13+45:119:22
4Jon LindskogOK Älme2:15:28+47:269:32
5Johan AxelssonOK Älme2:17:04+49:029:39

Ultralång D45 Skåne

8 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK1:35:5510:42
2Anna LjungqvistLunds OK1:42:52+6:5711:28
3Marie AlbinssonHjärnarps OL2:00:18+24:2313:25
4Ingrid LarssonFK Göingarna2:00:26+24:3113:26
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Maria HelmerssonHässleholms OKej start

Ultralång D45 Småland

8 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina JohanssonOK Njudung1:36:1310:44
2Veronica AdolfssonAnderstorps OK1:37:27+1:1410:52
3Maria FolkestadAnderstorps OK1:41:08+4:5511:17

Ultralång H45 Skåne

11 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken1:31:427:45
2Conny RaskHjärnarps OL1:37:50+6:088:16
3Håkan AnderssonHalmstad OK1:39:00+7:188:22
4Torgny LundHästveda OK1:47:10+15:289:03
5Stefan RosénHästveda OK1:49:15+17:339:14
6Heide PerssonAndrarums IF1:52:31+20:499:30
7Mats RanbroHelsingborgs SOK1:57:40+25:589:56
8Mikael NilssonLunds OK2:08:47+37:0510:53
9Nils HelmerssonHässleholms OK2:14:49+43:0711:23
10Magnus JonassonMalmö OK2:19:22+47:4011:46
Magnus RydlundHässleholms OKej godkänd
Henrik VuorinenOK Kolmårdenej start

Ultralång D50 Skåne

8 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK1:21:399:50
2Carina GustafssonOK Gynge1:23:48+2:0910:06
3Åsa EricssonLunds OK1:48:00+26:2113:01

Ultralång D50 Småland

8 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia ÖstangårdGamleby OK1:59:5514:27
Annika EricssonVäxjö OKej godkänd

Ultralång H50 Skåne

11 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LarssonFK Göingarna1:26:577:27
2Fredrik HugossonLunds OK1:38:25+11:288:26
3Magnus LarsenFK Boken1:40:16+13:198:35
4Thomas LåstbomHärlövs IF1:47:49+20:529:14
5Johan RisbergTormestorps IF1:50:34+23:379:28
6Magnus TenghagenHärlövs IF2:07:48+40:5110:57
7Anders EricssonLunds OK2:07:54+40:5710:58
8Lennart MorénHjärnarps OL2:16:50+49:5311:44
Staffan AhltinMalmö OKej start

Ultralång H50 Småland

11 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:37:508:23
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK2:01:17+23:2710:24

Ultralång D55 Skåne

7 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:28:3511:06
2Christel OlssonFK Åsen1:31:10+2:3511:26
3Lena OlssonSkåneslättens OL1:34:25+5:5011:50

Ultralång H55 Skåne

10 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PålssonSkåneslättens OL1:23:538:13
2Jörgen AxelssonTullinge SK1:44:48+20:5510:16
3Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:45:57+22:0410:23
Hans PerssonAndrarums IFej start

Ultralång D60 Skåne

6 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK1:02:1710:07
2Ingela EkelövSkåneslättens OL1:11:03+8:4611:33
3Christina SegerslättSkåneslättens OL1:17:18+15:0112:34
4Christina OlssonSkåneslättens OL1:22:53+20:3613:28
5Anna LarssonÖrkelljunga FK1:43:47+41:3016:52

Ultralång D60 Småland

6 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RunessonOK Vivill1:21:0313:10
2Berit RuneforsVäxjö OK1:48:57+27:5417:42

Ultralång H60 Skåne

9 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BorgHjärnarps OL1:16:027:52
2Håkan LindbergOK Vilse 871:21:50+5:488:28
3Per-Erik BengtssonLunds OK1:23:22+7:208:38
4Bengt LarssonFK Göingarna1:29:14+13:129:14
5Sten SegerslättSkåneslättens OL1:49:26+33:2411:20
6Jan WahlströmMalmö OK1:52:29+36:2711:39
7Anders HellrupFrosta OK1:52:56+36:5411:42

Ultralång H60 Småland

9 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna1:22:418:34
2Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna1:38:27+15:4610:12
3Jan KarlssonVäxjö OK1:40:33+17:5210:25
4Lars RunessonOK Vivill1:44:24+21:4310:49

Ultralång D65 Skåne

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonRävetofta OK1:06:3711:06
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:42:35+35:5817:05

Ultralång H65 Skåne

8 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK1:14:009:10
2Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad1:26:15+12:1510:41
3Jan JönssonMalmö OK1:45:42+31:4213:05

Ultralång H65 Småland

8 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung1:18:579:46
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna1:22:30+3:3310:13

Ultralång D70 Skåne

5 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:05:1512:59
2Karin PerssonOK Tyringe1:22:48+17:3316:29
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:25:40+20:2517:03

Ultralång H70 Skåne

6 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK1:04:3110:11
2Kjell LönnHjärnarps OL1:12:01+7:3011:22
3Håkan NilssonMalmö OK1:14:46+10:1511:48
4Lars PerssonOK Kompassen1:15:34+11:0311:56
5Willie OlssonRävetofta OK1:16:20+11:4912:03
6Per-Olof FernbergIS Skanne1:18:06+13:3512:20
7Janne LindholmFrosta OK1:20:52+16:2112:46 Ladda ner rutt i gpx-format
8Stig JohanssonHelsingborgs SOK1:21:21+16:5012:51
9Mats HåkanssonMalmö OK1:27:51+23:2013:52
10Kaare HanssonMalmö OK1:43:30+38:5916:21
11Nils-Erik BondessonFrosta OK2:00:14+55:4318:59

Ultralång H75 Skåne

5 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BergmanLunds OK1:03:4310:55
2Kent JohanssonÖrkelljunga FK1:14:28+10:4512:46
3Sven-Åke GranquistHästveda OK1:18:23+14:4013:26
4Tom LindbergLunds OK1:37:54+34:1116:47
5Gunnar PerssonTormestorps IF1:43:30+39:4717:45
Roland OffrellFrosta OKej godkänd
Åke EkstrandHärlövs IFej godkänd

Ultralång H80 Skåne

5 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL57:2511:22
2Ingemar SvenssonLunds OK1:08:30+11:0513:33
3Arne GustafssonMalmö OK1:17:00+19:3515:14

Ultralång H85 Skåne

4 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF1:14:1315:12
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:16:55+2:4215:45
3Klas TykessonSkåneslättens OL1:31:39+17:2618:46

Ultralång H85 Småland

4 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JanssonVäxjö OK1:11:5814:44
2Sven-Erik LundAnderstorps OK1:14:01+2:0315:10

D21

7 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad53:027:31
2Julia DahlHelsingborgs SOK56:28+3:268:00
3Jenny ErikssonOK Kåre56:50+3:488:03
4Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK58:33+5:318:18
5Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:00:42+7:408:36
6Pia OlssonSkåneslättens OL1:08:20+15:189:41
7Karin HagwallLunds OK1:13:55+20:5310:29
8Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad1:14:14+21:1210:31 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lotten KindlundhFK Finn1:17:27+24:2510:59
10Caroline LindelöwHärlövs IF1:21:36+28:3411:34
11Jessica NilssonOK Milan1:22:00+28:5811:37
12Linnea GustafssonOK Gynge1:29:37+36:3512:42
13Sandra LejonbergHelsingborgs SOK1:32:59+39:5713:11

H21

9 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JonasSK Sandberg1:02:526:21
2David SundströmSöderhamns OK1:09:30+6:387:01
3Filip KubinaSK Sandberg1:11:28+8:367:13
4Erik BengtssonSävedalens AIK1:16:23+13:317:43
5Linus LarssonOK Kåre1:20:00+17:088:05
6Joel KristianssonSkåneslättens OL1:21:53+19:018:16
7Mattias JohanssonUmeå OK1:22:36+19:448:21
8Martin FagerlundKFUM Örebro OK1:23:09+20:178:24
9Adam SegerslättSkåneslättens OL1:26:52+24:008:46
10John HartleySöders-Tyresö1:30:42+27:509:10
Jonathan GunnarssonMalmö OKej start

D21 Kort

5 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad1:05:5113:05
2Siri WahlströmMalmö OK1:11:34+5:4314:13

D18

5 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen45:318:52
2Nellie RydlundHässleholms OK1:02:40+17:0912:12
3Viktoria KostecovaSK Sandberg1:09:45+24:1413:35
4Matilda JohannessonFrölunda OL1:21:53+36:2215:57
Michaela MozolikovaSK Sandbergej start

H18

6 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam JonasSK Sandberg49:537:41
2Matej KukurugyaSK Sandberg1:00:14+10:219:16
3Pontus ErikssonHjärnarps OL1:12:03+22:1011:06
4Matej UrbanSK Sandberg1:15:30+25:3711:37
Simon OlssonHjärnarps OLej godkänd

D16

4 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy PalmFK Boken41:519:04
2Stina AnderssonAnderstorps OK45:02+3:119:46
3Alice OlvegårdFK Göingarna48:15+6:2410:27
4Olivia LarssonLunds OK54:48+12:5711:53
5Kristina LindgrenVästerås SOK56:43+14:5212:18
6Alice PerssonOK Tyringe1:00:11+18:2013:03
7Enni LindskogOK Älme1:01:28+19:3713:19
8Joanna PerssonOK Tyringe1:03:48+21:5713:50
9Emma IsidorssonOK Vivill1:05:09+23:1814:07
10Ivona RohalovaSK Sandberg1:09:29+27:3815:04
11Julia De AlmeidaMalmö OK1:15:57+34:0616:28

H16

5 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK35:516:24
2Edvin SelinFK Göingarna42:18+6:277:34
3Hugo CedervallÖrkelljunga FK49:22+13:318:49
4Erik JohanssonFK Boken51:06+15:159:08
5David MorénHjärnarps OL51:52+16:019:16
6Klas LjungqvistLunds OK52:47+16:569:26
7Ivar HelmerssonHässleholms OK55:00+19:099:50
8Alfred JohanssonOK Alehof56:00+20:0910:01
9Elias NilssonHässleholms OK1:00:01+24:1010:44
10Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:00:18+24:2710:47
11Love PerssonMalmö OK1:00:58+25:0710:54
12Erik LingIK Hakarpspojkarna1:01:09+25:1810:56
13Simon KukurugyaSK Sandberg1:03:32+27:4111:21
14Gabriel SteffertOK Tyringe1:04:28+28:3711:31
15Lucas TreldalLunds OK1:16:30+40:3913:41
16Erik AlbinssonHjärnarps OL1:22:57+47:0614:50
17Robin CarlstedtHjärnarps OL1:32:36+56:4516:33
18Michal UrbanSK Sandberg1:40:53+1:05:0218:02
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd

H16 Kort

3 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AuseliusBredaryds SOK1:02:0515:35

D14

3 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna30:467:43
2Tuva SelinFK Göingarna33:52+3:068:30
3Tuva ÖstangårdGamleby OK35:48+5:028:59
4Felicia PerssonHelsingborgs SOK37:12+6:269:20
5Lina ÅsLunds OK37:44+6:589:28
6Ebba RanbroHelsingborgs SOK41:25+10:3910:24
7Sara LjungqvistLunds OK43:06+12:2010:49
8Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK50:18+19:3212:38
9Sophia BengtssonLaholms IF OK1:04:44+33:5816:15
10Wilma JönssonÖrkelljunga FK1:34:46+1:04:0023:48
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd

H14

4 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna29:336:59
2Svante SelinFK Göingarna29:51+0:187:03
3Victor HörnquistAnderstorps OK30:06+0:337:06
4Elia KämpeÖrkelljunga FK31:02+1:297:20
5Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF34:01+4:288:02
6Hjalmar FolkestadAnderstorps OK35:02+5:298:16
7Ola LeireGöteborg-Majorna OK36:16+6:438:34
8Emil LingIK Hakarpspojkarna36:37+7:048:39
9Edwin FalkstrandTormestorps IF37:14+7:418:48
10Valter RoothVäxjö OK39:00+9:279:13
11Elmin HovmöllerSöders-Tyresö39:40+10:079:22
12Caspar PegardOK Gynge45:58+16:2510:52
13Isak TörnströmFK Friskus-Varberg50:14+20:4111:52
14Felix JohanssonOK Alehof53:58+24:2512:45
15Otto NybergÖrkelljunga FK56:25+26:5213:20
16Arvid RothLinköpings OK57:00+27:2713:28
17Anton KarlssonFK Finn1:05:11+35:3815:24
18William SteffertOK Tyringe1:05:39+36:0615:31
19Axel NilssonÖrkelljunga FK1:17:43+48:1018:22
20Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:34:22+1:04:4922:18
Edvin SanderSkåneslättens OLej godkänd

D14 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa NilssonEslövs FK30:439:43

H14 Kort

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK43:2413:49

D12

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera FolkestadAnderstorps OK22:447:24
2Smilla ThomassonFK Göingarna24:07+1:237:51
3Liv LundsgaardOK Kontinent24:49+2:058:05
4Saga ChristensenSkåneslättens OL26:57+4:138:46
5Alma GieseÖrkelljunga FK29:14+6:309:31
6Klara PalmFK Boken29:37+6:539:38
7Anna JohannessonFrölunda OL30:03+7:199:47
8Karla BengtssonLaholms IF OK30:07+7:239:48
9Elvira JacobssonOK Gynge30:14+7:309:50
10Linnéa SandströmOK Älme36:42+13:5811:57
11Tove RosbergÖrkelljunga FK39:12+16:2812:46
12Sara CarlstedtHjärnarps OL40:41+17:5713:15
13Fifi PegardOK Gynge45:34+22:5014:50
14Kristina Nilsson CondoriHästveda OK48:36+25:5215:49

H12

3 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme19:366:21
2Arvid FalkstrandTormestorps IF20:56+1:206:47
3Kurt SjöbergHelsingborgs SOK21:13+1:376:53
4Jonas LeireGöteborg-Majorna OK22:00+2:247:08
5Elias SamuelssonOK Vivill27:11+7:358:49
6Valter SanderSkåneslättens OL29:03+9:279:25
Elias PalmertzHelsingborgs SOKej start

H12 Kort

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo RantzerLinköpings OKej start

D10

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NilssonOK Gynge22:419:04
2Tuva ChristensenSkåneslättens OL41:09+18:2816:27
3Delia CondoriHästveda OK45:36+22:5518:14

H10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:236:09
2Axel FalkstrandTormestorps IF15:42+0:196:16
3Hjalmar JohanssonOK Alehof21:34+6:118:37
4Mio HammöBredaryds SOK22:07+6:448:50
5Hjalmar AnderssonFK Boken30:48+15:2512:19
6Johan SandströmOK Älme39:41+24:1815:52
Ludvig RantzerLinköpings OKej start

D35

6 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering1:01:2910:07
2Carina ThynellHärlövs IF1:04:40+3:1110:39
3Evelina EkelundMalmö OK1:31:01+29:3214:59

D40

5 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö49:419:25
2Camilla SelinFK Göingarna51:22+1:419:44
3Monika UrbanovaSK Sandberg1:06:34+16:5312:37
4Anna WikströmHästveda OK1:07:48+18:0712:51
5Emma Nilsson CondoriHästveda OK1:17:30+27:4914:42
6Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:18:08+28:2714:49
7Jenny LindblomMalmö OK1:26:17+36:3616:22

H40

7 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SennevikIK Hakarpspojkarna54:087:15
2Niklas NilssonHärlövs IF1:00:53+6:458:09
3Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:02:46+8:388:24
4Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:04:38+10:308:39
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej godkänd

D45

4 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla HaglundÖrkelljunga FK46:099:54
2Camilla EngelOK Ravinen50:30+4:2110:50
3Anna ÅsLunds OK55:17+9:0811:51
4Lotta EkbergÖrkelljunga FK55:38+9:2911:56
5Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK55:43+9:3411:57
6Ewa PerssonTormestorps IF56:57+10:4812:13
7Ellinor JohanssonOK Alehof57:35+11:2612:21
8Lotta MorénHjärnarps OL1:04:58+18:4913:56
9Corinne StäubleOL Regio Olten1:05:31+19:2214:03
10Emma CarlstedtHjärnarps OL1:08:44+22:3514:44
11Josefina BerglundFK Boken1:11:34+25:2515:21

H45

6 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK44:306:48
2Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK49:52+5:227:37
3Jonny EngelOK Ravinen51:07+6:377:48
4Erik ÅsLunds OK53:20+8:508:09
5Niclas HörnquistAnderstorps OK56:08+11:388:34
6Fabian LjungqvistLunds OK56:12+11:428:35
7Klas NilssonOL Regio Olten1:05:13+20:439:58
8Marek UrbanSK Sandberg1:08:21+23:5110:27
9Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK1:09:14+24:4410:35
10Patrik AnderssonAnderstorps OK1:13:17+28:4711:12
11David LindgrenVästerås SOK1:48:33+1:04:0316:35

D50

4 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika EngelHässleholms OK46:2511:20
2Anneli KarlssonFK Finn50:01+3:3612:13
3Helena KristianssonHässleholms OK50:45+4:2012:24
4Lotta BerntssonSkåneslättens OL57:34+11:0914:04
5Sara HektorJärla Orientering1:00:43+14:1814:50
6Sarah StutzOLG Suhr1:14:19+27:5418:10

H50

6 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad46:117:30
2Radoslav JonasSK Sandberg50:57+4:468:17
3Magnus AbrahamssonHalmstad OK51:09+4:588:19
4Magnus OlssonHjärnarps OL54:06+7:558:47
5Håkan ErikssonHästveda OK55:10+8:598:58
6Niklas EdvardssonFK Göingarna57:32+11:219:21
7Dan JohanssonFK Boken59:25+13:149:39
8Håkan KarlssonFK Finn59:38+13:279:41
9Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:03:02+16:5110:14
10Jonas RothLinköpings OK1:05:47+19:3610:41
11Björn CarlstedtHjärnarps OL1:07:43+21:3211:00
12Håkan AuseliusBredaryds SOK1:11:46+25:3511:40
13Pär JohanssonOK Alehof1:13:39+27:2811:58
14Lars ErikssonHjärnarps OL1:16:53+30:4212:30
15Pär JohannessonFrölunda OL1:17:18+31:0712:34
16Anders SjöbergOK Reftele1:38:45+52:3416:03

D55

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen46:2411:50
2Tina HagårdRävetofta OK1:00:12+13:4815:21

H55

5 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ObergerIFK Lidingö SOK44:347:58
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK49:31+4:578:51
3Bengt OlssonEslövs FK50:08+5:348:58
4Johnny NimvikFK Åsen51:24+6:509:11
5Peter SkyttnerLjusdals OK58:34+14:0010:28
6Ola MårtenssonVäsby OK1:00:52+16:1810:53
7Sverker ErikssonOK Gynge1:10:47+26:1312:39
8Tomas NilssonHässleholms OK1:18:01+33:2713:57
9Håkan JönssonOK Kontinent1:26:06+41:3215:24
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej start

D60

3 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Thorell-JönssonOK Kontinent37:5510:11
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubbej start

H60

5 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK49:239:30
2Dan JohanssonHelsingborgs SOK1:00:03+10:4011:34
3Alf WestessonOK Kontinent1:16:36+27:1314:45
4Thomas DagsbergMalmö OK1:23:03+33:4016:00

D65

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK50:3214:02
2Åsa StåhlHjärnarps OL54:53+4:2115:14
3Ingrid MårtenssonOK Kolmården55:39+5:0715:27
4Karin LarssonOK Kompassen1:15:52+25:2021:04
5Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:25:59+35:2723:53

H65

4 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BohmanHjärnarps OL50:1110:58
2Göran JohnssonSkåneslättens OL51:47+1:3611:19
3Bo Anders NilssonLunds OK56:51+6:4012:26

D70

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn52:5815:54
2Berit SchannongMalmö OK54:43+1:4516:25
3Bodil RuterOK Älme1:05:41+12:4319:43
4Lena JönssonLaholms IF OK1:05:43+12:4519:44
5Margareta SjöbergLunds OK1:14:23+21:2522:20
6Britt BülowMalmö OK1:26:58+34:0026:06
Carin BergmanLunds OKej start

H70

4 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ErlandssonOK Lindéna45:3210:53
2Åke PerssonHjärnarps OL46:13+0:4111:03
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK46:45+1:1311:11
4Göran SvenssonFK Finn51:27+5:5512:18
5Sven Erik JönssonOK Tyringe52:38+7:0612:35
6Bengt StåhlHjärnarps OL54:25+8:5313:01
7Ulf JönssonLaholms IF OK1:03:55+18:2315:17
8Göran LarssonOK Kompassen1:09:41+24:0916:40
9Leif KarlssonFrosta OK1:12:17+26:4517:17
10Gert OlssonSkåneslättens OL1:15:15+29:4318:00
11Tommy HeldFK Åsen1:15:56+30:2418:09
12Bo BülowMalmö OK1:29:07+43:3521:19
Kent JogelandIK Ymerej start

D75

3 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK48:2216:04
2Karin JakobssonEslövs FK57:13+8:5119:00
3Torill SvendsenFrosta OK1:08:13+19:5122:39
4Laila PerssonIS Skanne1:13:35+25:1324:26
5Berit NilssonOK Älme1:18:11+29:4925:58
6Brita DahlbergHässleholms OK1:18:17+29:5526:00

H75

3 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benkt AnderssonFrosta OK38:4010:49
2Sven RuterOK Älme39:57+1:1711:11
3Kjell LindauOK Kompassen45:46+7:0612:49
4Torsten LindénIS Kullen51:47+13:0714:30
5Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK52:47+14:0714:47
6Håkan BrostMalmö OK53:52+15:1215:05
7Verner LönnquistHärlövs IF55:27+16:4715:31
8Allan SunnergrenHjärnarps OL58:47+20:0716:27
9Nils PerssonIS Skanne1:02:38+23:5817:32
10Kenneth LindborgHässleholms OK1:03:40+25:0017:50
Mats RosénHästveda OKej start
Lars HenrikssonOK Älmeej start
Sven ThelanderssonLunds OKej start

D80

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej godkänd
Gun HanssonYstads OKej godkänd

H80

3 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AdlerLinköpings AIK54:1116:59
2Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:06:30+12:1920:50
3Paul SchannongMalmö OK1:06:39+12:2820:53
4Jan-Eric NelkingFK Åsen1:08:10+13:5921:22
5Ruben EdvardssonHästveda OK1:15:07+20:5623:32

Inskolning

1 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Alice CondoriHästveda OKfullföljt
Alicia DalsheimMarkaryds FKfullföljt
Ivan EkLunds OKfullföljt
Alfred GieseÖrkelljunga FKfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Axel PålssonOK Kontinentfullföljt
Ellen PålssonOK Kontinentfullföljt
Robin SemeniucFK Finnfullföljt
Molly SVENSSONMarkaryds FKfullföljt
Victor WesterbergIF Hagenfullföljt
Wilton AspegrenOK Kontinentej start
Agnes LejonLaholms IF OKej start

U1

1 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK14:487:54
2Max LeireMälarö SOK14:58+0:108:00
3Theo LindgrenHelsingborgs SOK18:19+3:319:47
4Annie MagnussonLaholms IF OK20:34+5:4610:59
5Wilma UnanderSundsvalls OK22:09+7:2111:50
6Lucas MogensenOK Tyringe22:53+8:0512:14
7Vilma WesterbergIF Hagen25:46+10:5813:46
8Tilda GustafssonMajornas IK26:04+11:1613:56
9Adrian SzranMarkaryds FK26:58+12:1014:25
10Cornelia FalkKlubblös31:02+16:1416:35
11Alicia FalkKlubblös31:09+16:2116:39
12Carl SandströmOK Älme32:14+17:2617:14
13MaI LangeOK Älme38:52+24:0420:47
14Viggo OlssonSkåneslättens OL41:29+26:4122:11
15Elias JohanssonOK Tyringe1:20:32+1:05:4443:03
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start

U2

2 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK19:147:54
2Anton JacobssonOK Gynge20:05+0:518:15
3David GustafssonGöteborg Majona OK21:33+2:198:52
4Kasper KarlssonJönköpings OK26:53+7:3911:03
5Klara EkmanOK Gynge27:11+7:5711:11
6Vincent SteffertOK Tyringe27:22+8:0811:15
7Folke HammöBredaryds SOK27:41+8:2711:23
8Rasmus NilssonOK Gynge28:28+9:1411:42
9Oskar HolmgrenMarkaryds FK35:04+15:5014:25
10Isak GrönlundLunds OK44:18+25:0418:13

Öppen 1

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HolmgrenMarkaryds FK23:129:40
2Mikael SöderströmOK Stigen26:06+2:5410:52
3Marlene GranÖrkelljunga FK34:36+11:2414:25

Öppen 3

3 080 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AnderssonMarkaryds FK23:437:42
2Fredrik WiderbergMarkaryds FK29:22+5:399:32
3Knut LangeOK Älme29:48+6:059:40
4Anita PalmérUlricehamns OK31:37+7:5410:15
5Rebecka BrorssonÖrkelljunga FK32:08+8:2510:25
6Kerstin MartinssonOK Tyringe33:51+10:0810:59
7Annette NilssonTormestorps IF34:01+10:1811:02
8Ebba NilssonÖrkelljunga FK36:37+12:5411:53
9Britt-Marie EkbergOK Orinto36:59+13:1612:00
10Johanna RagnarssonHjärnarps OL37:19+13:3612:06
11Eva KarlssonOK Gynge37:55+14:1212:18
12Ivar LejonLaholms IF OK38:20+14:3712:26
13Stefan KarlssonOK Älme38:37+14:5412:32
14Sonja HammarOK Kompassen40:05+16:2213:00
15Anna-Lena SöderbergOK Gynge40:13+16:3013:03
16Annsofi PetterssonSimlångsdalens IF44:04+20:2114:18
17Magnus JönssonÖrkelljunga FK44:09+20:2614:20
18Hjördis ErlandssonOK Lindéna44:25+20:4214:25
19Mary OttossonLaholms IF OK49:36+25:5316:06
20Wiggo JönssonÖrkelljunga FK51:10+27:2716:36
21Caroline JönssonÖrkelljunga FK51:12+27:2916:37
22Marita JohanssonMarkbygdens OK51:14+27:3116:38
23Lilian HärwellEslövs FK52:28+28:4517:02
24Carl LejonbergHelsingborgs SOK52:40+28:5717:05
25Jan DahlbergHässleholms OK53:17+29:3417:17
26Niclas PetterssonOK Reftele53:46+30:0317:27
27Flor VillafuerteKlubblös58:09+34:2618:52
28Emma WikströmHästveda OK58:12+34:2918:53
29Margareta HeldFK Åsen59:22+35:3919:16
30Karin LindénIS Kullen59:43+36:0019:23
31Anette BohmanHjärnarps OL1:00:17+36:3419:34
32Marius HovmöllerStockholm Söders Tyresö1:01:42+37:5920:01
33Ulla KarlssonOK Tyringe1:04:20+40:3720:53
34Ingrid WerlinSimlångsdalens IF1:12:21+48:3823:29
35Allan HammarOK Kompassen1:13:25+49:4223:50
36Gudrun PetterssonOK Reftele1:14:30+50:4724:11
37Mats RuneforsVäxjö OK1:15:10+51:2724:24
38Ann Christine LarssonLunds OK1:36:56+1:13:1331:28

Öppen 4

4 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PalmfjordKatrineholms OK34:137:02
2Simon  KjellinKFUM Örebro OK48:18+14:059:56
3Annika NilssonEslövs FK56:04+21:5111:32
4Isabell IsidorssonOK Vivill1:01:50+27:3712:43
5Camilla Lind Karlsbyhedens OK1:21:33+47:2016:46
Annelie ThomassonFK Göingarnaej godkänd

Öppen 5

3 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin OlvegårdFK Göingarna41:0711:38
2John-Arne SandströmOK Älme42:13+1:0611:57
3Linda FlygareOK Tyringe42:54+1:4712:09
4Anna-Moa LindskogOK Älme43:17+2:1012:15
5Annika RantzerLinköpings OK46:06+4:5913:03
6Anna SöderströmOK Stigen46:20+5:1313:07
7Jenny RystedtLunds OK49:18+8:1113:57
8Anna Palmfjord SmittKatrineholms OK50:51+9:4414:24
9Håkan Lejon51:28+10:2114:34
10Ingvar PerssonOK Tyringe52:38+11:3114:54
11Håkan KarlssonOK Gynge53:52+12:4515:15
12Pia LarssonFK Göingarna54:17+13:1015:22
13Sven-Otto JönssonEslövs FK56:46+15:3916:04
14Eva TullbergIS Kullen57:47+16:4016:22
15Daniel GerbethMarkaryds FK1:01:47+20:4017:30
16Madeleine HellqvistOK Kontinent1:01:55+20:4817:32
17Eskil JönssonHalmstad OK1:02:32+21:2517:42
18Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK1:02:43+21:3617:46
19Jonny SvenssonHärlövs IF1:03:11+22:0417:53
20Maria RagnarssonHjärnarps OL1:03:12+22:0517:54
21Fredrika KindlundhFK Finn1:04:39+23:3218:18
22Rolf HaglundÖrkelljunga FK1:05:36+24:2918:35
23Susanne ModigLaholms IF OK1:06:50+25:4318:55
24Ingolf BengtssonHalmstad OK1:07:19+26:1219:04
25Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna1:14:12+33:0521:01
26Lennart MagnussonLaholms IF OK1:18:03+36:5622:06

Öppen 6

5 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL56:339:37
2Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK56:35+0:029:37
3Angelika LarssonÖrkelljunga FK58:30+1:579:56
4Marie GrönlundLunds OK1:06:44+10:1111:20
5Christina LarssonKFUM Örebro OK1:10:54+14:2112:03

Öppen 7

3 170 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NilssonÖrkelljunga FK30:219:34
2Stefan LindgrenHelsingborgs SOK31:48+1:2710:01
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL32:24+2:0310:13
4Per RoothVäxjö OK33:34+3:1310:35
5Stellan MartinssonOK Tyringe34:29+4:0810:52
6Eric HedbergHallby IK37:59+7:3811:58
7Camilla BohmanIF Hagen38:53+8:3212:15
8Magdalena JohanssonHalmstad OK39:02+8:4112:18
9Carl SvenssonFK Finn39:11+8:5012:21
10Andreas WerlinSimlångsdalens IF39:38+9:1712:30
11Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK40:10+9:4912:40
12Lena DanielssonHärlövs IF40:14+9:5312:41
13Emilia KarlssonOK Gynge42:04+11:4313:16
14Lennart MartinssonOK Tyringe42:41+12:2013:27
15Lina NeckénOK Älme43:26+13:0513:42
16Kristofer TilderkvistOK Älme43:30+13:0913:43
17Jessica BjelkHästveda OK44:31+14:1014:02
18Linnea RydlundHässleholms OK44:35+14:1414:03
19Kerstin OlssonEslövs FK46:46+16:2514:45
20Björn NilssonHärlövs IF47:03+16:4214:50
21Elin NeckénOK Älme47:51+17:3015:05
22Morgan BjelkHästveda OK48:29+18:0815:17
23Enar MagnussonIS Skanne48:40+18:1915:21
24Roland ErikssonHästveda OK50:12+19:5115:50
25Kurt EkbergOK Orinto50:40+20:1915:58
26Tor  OttossonLaholms IF OK51:10+20:4916:08
27Emma AuseliusBredaryds SOK53:35+23:1416:54
28Maria AuseliusBredaryds SOK55:27+25:0617:29
29Sten Åke KvistIS Kullen56:37+26:1617:51
30Elsa EricssonLunds OK58:54+28:3318:34
31Bengt IvarssonOK Tyringe59:00+28:3918:36
32Carina ErikssonHjärnarps OL59:02+28:4118:37
33Anette BjelkHästveda OK59:11+28:5018:40
34Maria  HelgessonKlubblös1:00:15+29:5419:00
35Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:01:57+31:3619:32
36Kim FolanderFSK Orientering1:02:17+31:5619:38
37Hanna RothLinköpings OK1:02:19+31:5819:39
38Annika IsidorssonOK Vivill1:02:39+32:1819:45
39Leif MagnussonOK Torfinn1:03:26+33:0520:00
40Maria NygrenFK Boken1:03:49+33:2820:07
41Lisa NilssonOK Torfinn1:04:06+33:4520:13
42Ingegärd LundHästveda OK1:06:10+35:4920:52
43Katarina BengtssonHalmstad OK1:06:53+36:3221:05
44Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:07:21+37:0021:14
45Birgitte KrögerHelsingör SOK1:08:53+38:3221:43
46Lennart SvenssonRävetofta OK1:09:18+38:5721:51
47Per Mogens PedersenOK Öst Birkeröd1:13:03+42:4223:02
48Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:16:39+46:1824:10
49Gunnel  MånssonOK Vilse 871:20:16+49:5525:19
50Elisa SederkjiistKöpenhamn ok 731:20:18+49:5725:19
51Gert OlssonMalmö OK1:21:06+50:4525:35
52Oskar RanbroHelsingborgs SOK1:27:10+56:4927:29
53Signe RanbroHelsingborgs SOK1:27:12+56:5127:30
54Linda RanbroHelsingborgs SOK1:27:14+56:5327:31
Kajsa PerssonOK Tyringeej start
Folke SjöbergLunds OKej start
Martin WidmerOLG Suhrej start

Öppen 8

4 550 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LeireGöteborg-Majorna OK31:006:48
2Lucian SemeniucFK Finn31:43+0:436:58
3Ivan NikitinRehns BK33:13+2:137:18
4Roman BondarenkoRehns BK33:18+2:187:19
5Anastasiia BorovkovaRehns BK34:42+3:427:37
6Pontus GustavssonLunds OK35:12+4:127:44
7Erik Palmfjord SmittKatrineholms OK37:13+6:138:10
8Niclas WesterbergIF Hagen37:39+6:398:16
9Ekaterina NikitinaRehns BK37:54+6:548:19
10Ulf  TörnströmFK Friskus-Varberg38:07+7:078:22
11Fredrik StåhlHjärnarps OL38:13+7:138:23
12Christian GlantzAndrarums IF39:21+8:218:38
13Kristian SvenssonRävetofta OK39:35+8:358:41
14Linda JanssonOK Älme44:57+13:579:52
15Fredrik DahlbergHässleholms OK45:13+14:139:56
16Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK45:16+14:169:56
17Mårten CedercrantzHalmstad Garnison46:08+15:0810:08
18Filip HelgstenLunds OK46:10+15:1010:08
19Anna SchmiterlöwHjobygdens OK46:17+15:1710:10
20Jonas NorénHelsingborgs SOK46:28+15:2810:12
21Eva-Lotta BengtslinLunds OK46:58+15:5810:19
22Carolina OlssonÄlvdalens IF OK47:05+16:0510:20
23Daniel KämpeÖrkelljunga FK48:06+17:0610:34
24Elna MogensenOK Tyringe49:58+18:5810:58
25Roland ErikersSkåneslättens OL50:21+19:2111:03
26Roger NilssonLaholms IF OK50:35+19:3511:07
27Malin UnanderSundsvalls OK51:48+20:4811:23
28Niklas WelanderÖrkelljunga FK51:58+20:5811:25
29Micael ElmbladBredaryds SOK53:04+22:0411:39
30Jan-I NygrenFK Boken53:29+22:2911:45
31Flemming WendelboeHelsingör SOK53:30+22:3011:45
32Anders NilssonHässleholms OK53:53+22:5311:50 Ladda ner rutt i gpx-format
33Niklas RystedtLunds OK54:02+23:0211:52
34Pär OttossonKlubblös54:20+23:2011:56
35Katarina KotrolovaSK Sandberg55:57+24:5712:17
36Ida HedbergIF Halby56:21+25:2112:23
37Linn LindblomMalmö OK56:50+25:5012:29
38Maria TuressonHärlövs IF58:15+27:1512:48
39Carin StenbergHelsingborgs SOK58:26+27:2612:50
40Åsa BjärängHjärnarps OL1:01:22+30:2213:29
41Anders DahlbergHässleholms OK1:01:38+30:3813:32
42Erik PålssonOK Kontinent1:02:12+31:1213:40
43Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:02:30+31:3013:44
44Claes LinseforsLunds OK1:07:07+36:0714:45
45Ola SamuelssonOK Vivill1:08:07+37:0714:58
46Helen AhlstrandOK Vivill1:08:14+37:1414:59
47Jenny GustafssonLunds OK1:11:52+40:5215:47
48Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:14:39+43:3916:24
49Charlie FhermHästveda OK1:16:04+45:0416:43
50Ronny FhermHästveda OK1:16:07+45:0716:43
51Ole JensenTisvilde Hegn OK1:17:07+46:0716:56
52Benjamin ViebkeMalmö OK1:38:25+1:07:2521:37
53Henrik SederkjiistKöpenhamn ok 731:42:16+1:11:1622:28
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OLej godkänd
Per PegardOK Gyngeej start
Per WikströmHästveda OKej start

Öppen 9

7 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas UnanderSundsvalls OK52:566:58
2Johan AspegrenOK Kontinent55:43+2:477:21
3Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:01:10+8:148:04
4Daniel ÅhmanKlubblös1:03:14+10:188:20
5Rasmus GrönlundLunds OK1:03:31+10:358:22
6Jonas EdvardssonHästveda OK1:06:51+13:558:49
7Emma LindénFK Friskus-Varberg1:07:17+14:218:52
8Robin WestessonOK Kontinent1:07:47+14:518:56
9Felix GustafssonLunds OK1:08:40+15:449:03
10Robert BertilssonLunds OK1:08:51+15:559:04
11Emil WestessonOK Kontinent1:09:42+16:469:11
12Andreas KaverénAnderstorps OK1:10:45+17:499:20
13Jenny OlssonÖrkelljunga FK1:11:18+18:229:24
14Stefan OlofssonOK Gisle1:15:26+22:309:57
15Sebastian GieseÖrkelljunga FK1:15:48+22:5210:00
16Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna1:20:07+27:1110:34
17Xeniä BregensöeTilsvilde Hegn OK1:22:34+29:3810:53
18Peter BengtslinLunds OK1:26:09+33:1311:21
19Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:31:20+38:2412:02
20Julius KindlundhFK Finn1:33:06+40:1012:16
21Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:37:57+45:0112:55
22Finn BregensöeTisvilde Hegn OK1:38:40+45:4413:01
23Jon MobergFK Göingarna1:39:31+46:3513:07
Adam LindblomMalmö OKej godkänd

Öppen 12

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nilla PerssonMarkaryds FK18:4910:03
2Ida ÅhmanKlubblös26:04+7:1513:56
3Elsa FlygareOK Tyringe26:33+7:4414:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser