Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars, Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars, Etapp 5
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: måndag 4 juni 2018

D16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa OlssonTorsås OK32:598:14
2Filippa SöderbergKalmar OK38:27+5:289:36
3Meja HanssonEmmaboda Verda OK46:43+13:4411:40
4Elin AnderssonKalmar OK50:45+17:4612:41
Malva JönssonKalmar OKej start

H16

4 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HagbergKalmar OK29:466:58
2Hugo UnossonKalmar OK31:58+2:127:29
3Simon FogelströmTorsås OK35:32+5:468:19
4Jonathan KonradssonKalmar OK40:21+10:359:26
5Lukas HagbergKalmar OK56:21+26:3513:11

D14

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Judith LundqvistKalmar OK42:1512:19
2Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK43:41+1:2612:44
3Linnea SkobeKalmar OK45:41+3:2613:19
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd

H14

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK32:119:22
2Hampus HolgerssonTorsås OK36:12+4:0110:33
3Rasmus EjermarkTorsås OK41:04+8:5311:58
4Oskar NyquistEmmaboda Verda OK58:38+26:2717:05
5Hugo LundgrenKalmar OK59:34+27:2317:21
6Adam BiskopÅlems OK1:04:34+32:2318:49
Ville LundgrenKalmar OKutgått Ladda ner rutt i gpx-format

D12

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga ChristensenKalmar OK32:4413:31
2Molly WirefeldtNybro OK33:24+0:4013:48
3Elvira SkobeKalmar OK33:30+0:4613:50
4Hilda HelmerssonNybro OK59:57+27:1324:46
Elin BiskopÅlems OKutgått
Saga StenströmKalmar OKej start
Lova JönssonKalmar OKej start
Hanna KlingsellKalmar OKej start
Emilia JakobssonNybro OKej start

H12

2 420 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK17:257:11
2Gustav FranssonEmmaboda Verda OK20:34+3:098:29
3Arthur LindströmTorsås OK28:40+11:1511:50
4Olof LundqvistKalmar OK35:49+18:2414:48
5Axel ErikssonKexholms SK38:09+20:4415:45
6Svante ArbrandtKalmar OK39:42+22:1716:24
7Gustav HilmanssonKalmar OK41:06+23:4116:59
8Johan GlatzKalmar OK45:20+27:5518:43
9William FernströmNybro OK45:47+28:2218:55
Selmer MånssonKalmar OKej godkänd
Viktor GranfloKexholms SKutgått
Jakob EllinKalmar OKutgått
Nils LundgrenKalmar OKej start
Nils NyquistEmmaboda Verda OKej start
Simon WaxegårdTorsås OKej start
Viktor ArgusKalmar OKej start

D10

2 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda BjörneldKalmar OK16:178:08
2Gerda MedinEmmaboda Verda OK16:43+0:268:21
3Alice GleisnerKalmar OK16:55+0:388:27
4Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK17:57+1:408:58
5Cornelia WestlundEmmaboda Verda OK18:16+1:599:08
6Vendela StighagKalmar OK18:41+2:249:20
7Alice EllinKalmar OK19:00+2:439:30
8Emmy ArgusKalmar OK19:51+3:349:55
9Maya StåhleKalmar OK20:29+4:1210:14
10Tuva ChristensenKalmar OK24:59+8:4212:29
11Agnes ErikssonKexholms SK25:21+9:0412:40
12Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK25:32+9:1512:46
Agnes SambyKalmar OKej start
Amelia RunemalmNybro OKej start

H10

2 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OlastuenNybro OK14:037:01
2Oscar AnderssonKalmar OK15:07+1:047:33
3Arvid StarkVästerviks OK15:31+1:287:45
4Vincent NylanderTorsås OK15:50+1:477:55
5Olof NyquistEmmaboda Verda OK16:05+2:028:02
6Hugo JohanssonNybro OK16:14+2:118:07
7Neo LivfKexholms SK16:33+2:308:16
8Henric LinnérNybro OK17:04+3:018:32
9Oskar HerbertssonKalmar OK18:34+4:319:17
10Gustav KlingsellKalmar OK21:16+7:1310:38
11Benjamin KlemmingKalmar OK21:48+7:4510:54
12Melvin HanssonEmmaboda Verda OK27:51+13:4813:55
Alvin JakobssonNybro OKej start
Gustav FolkessonTorsås OKej start

Inskolning

1 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tim AhlströmEmmaboda Verda OKfullföljt
Julius GummessonNybro OKfullföljt
Signe HelmerssonNybro OKfullföljt
August LundqvistKalmar OKfullföljt
Vera MedinEmmaboda Verda OKfullföljt
Benjamin MånssonKalmar OKej start
Nils StenströmKalmar OKej start

HD13-16L

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Natalie WestlundTorsås OK32:5413:22
2Olof GlatzKalmar OK34:00+1:0613:49
3Anton LindströmTorsås OK41:40+8:4616:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser