Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars, Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars, Etapp 5
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: måndag 4 juni 2018

Emmaboda Verda OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte GunnarssonH14 (6)32:119:22
2Gerda MedinD10 (12)16:43+0:268:21
2Gustav FranssonH12 (10)20:34+3:098:29
3Meja HanssonD16 (4)46:43+13:4411:40
4Oskar NyquistH14 (6)58:38+26:2717:05
4Ebba MagnussonD10 (12)17:57+1:408:58
5Cornelia WestlundD10 (12)18:16+1:599:08
5Olof NyquistH10 (12)16:05+2:028:02
12Melvin HanssonH10 (12)27:51+13:4813:55
12Tekla GunnarssonD10 (12)25:32+9:1512:46
Tim AhlströmInskolning (5)fullföljt
Vera MedinInskolning (5)fullföljt
Nils NyquistH12 (10)ej start

Kalmar OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Saga ChristensenD12 (4)32:4413:31
1Matilda BjörneldD10 (12)16:178:08
1Judith LundqvistD14 (4)42:1512:19
1Isak HagbergH16 (5)29:466:58
2Olof GlatzHD13-16L (3)34:00+1:0613:49
2Oscar AnderssonH10 (12)15:07+1:047:33
2Filippa SöderbergD16 (4)38:27+5:289:36
2Hugo UnossonH16 (5)31:58+2:127:29
3Linnea SkobeD14 (4)45:41+3:2613:19
3Elvira SkobeD12 (4)33:30+0:4613:50
3Alice GleisnerD10 (12)16:55+0:388:27
4Jonathan KonradssonH16 (5)40:21+10:359:26
4Elin AnderssonD16 (4)50:45+17:4612:41
4Olof LundqvistH12 (10)35:49+18:2414:48
5Lukas HagbergH16 (5)56:21+26:3513:11
5Hugo LundgrenH14 (6)59:34+27:2317:21
6Svante ArbrandtH12 (10)39:42+22:1716:24
6Vendela StighagD10 (12)18:41+2:249:20
7Gustav HilmanssonH12 (10)41:06+23:4116:59
7Alice EllinD10 (12)19:00+2:439:30
8Johan GlatzH12 (10)45:20+27:5518:43
8Emmy ArgusD10 (12)19:51+3:349:55
9Oskar HerbertssonH10 (12)18:34+4:319:17
9Maya StåhleD10 (12)20:29+4:1210:14
10Tuva ChristensenD10 (12)24:59+8:4212:29
10Gustav KlingsellH10 (12)21:16+7:1310:38
11Benjamin KlemmingH10 (12)21:48+7:4510:54
August LundqvistInskolning (5)fullföljt
Linn BjörneldD14 (4)ej godkänd
Selmer MånssonH12 (10)ej godkänd
Jakob EllinH12 (10)utgått
Ville LundgrenH14 (6)utgåttLadda ner rutt i gpx-format
Agnes SambyD10 (12)ej start
Saga StenströmD12 (4)ej start
Malva JönssonD16 (4)ej start
Lova JönssonD12 (4)ej start
Hanna KlingsellD12 (4)ej start
Nils LundgrenH12 (10)ej start
Viktor ArgusH12 (10)ej start
Benjamin MånssonInskolning (5)ej start
Nils StenströmInskolning (5)ej start

Kexholms SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Axel ErikssonH12 (10)38:09+20:4415:45
7Neo LivfH10 (12)16:33+2:308:16
11Agnes ErikssonD10 (12)25:21+9:0412:40
Viktor GranfloH12 (10)utgått

Nybro OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik OlastuenH10 (12)14:037:01
1Filip GummessonH12 (10)17:257:11
2Molly WirefeldtD12 (4)33:24+0:4013:48
4Hilda HelmerssonD12 (4)59:57+27:1324:46
6Hugo JohanssonH10 (12)16:14+2:118:07
8Henric LinnérH10 (12)17:04+3:018:32
9William FernströmH12 (10)45:47+28:2218:55
Julius GummessonInskolning (5)fullföljt
Signe HelmerssonInskolning (5)fullföljt
Alvin JakobssonH10 (12)ej start
Emilia JakobssonD12 (4)ej start
Amelia RunemalmD10 (12)ej start

Torsås OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Natalie WestlundHD13-16L (3)32:5413:22
1Lisa OlssonD16 (4)32:598:14
2Matilda Ekengren KarlssonD14 (4)43:41+1:2612:44
2Hampus HolgerssonH14 (6)36:12+4:0110:33
3Anton LindströmHD13-16L (3)41:40+8:4616:56
3Rasmus EjermarkH14 (6)41:04+8:5311:58
3Simon FogelströmH16 (5)35:32+5:468:19
3Arthur LindströmH12 (10)28:40+11:1511:50
4Vincent NylanderH10 (12)15:50+1:477:55
Gustav FolkessonH10 (12)ej start
Simon WaxegårdH12 (10)ej start

Västerviks OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arvid StarkH10 (12)15:31+1:287:45

Ålems OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Adam BiskopH14 (6)1:04:34+32:2318:49
Elin BiskopD12 (4)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser