Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mockfjärdsflåset

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mockfjärdsflåset
Arrangörsorganisation: Gagnefs OK
Datum: söndag 18 augusti 2019

D21

3 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SandbergStora Tuna OK29:147:48
2Magdalena OlssonStora Tuna OK29:57+0:438:00
3Jenny ErikssonOK Kåre31:35+2:218:26
4Elin TyskOK Kåre31:50+2:368:30
5Matilda ErikssonOK Kåre33:35+4:218:58
6Maria BjörklundStora Tuna OK34:45+5:319:17
7Lisa LarsenAlfta-Ösa OK35:47+6:339:34
8Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf36:00+6:469:37
9Hanna BrusSnättringe SK36:23+7:099:43
10Hanna ErikssonIFK Mora OK36:43+7:299:49
11Maja MörthStora Tuna OK39:45+10:3110:37
12Linnea TroengOK Linné40:44+11:3010:53
13Karin WedmanVästerbergslagens OL45:58+16:4412:17
14Mari TroengLagan Valley Orienteers46:30+17:1612:25
15Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna48:31+19:1712:58

H21

5 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KaleredStora Tuna OK30:556:11
2Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna31:11+0:166:14
3Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna31:52+0:576:22
4Pelle EngstrandStora Tuna OK32:08+1:136:25
5Jan TroengOK Linné32:12+1:176:26
6Linus RappIFK Mora OK35:20+4:257:04
7Greger TyskOK Kåre36:00+5:057:12
8Fredrik PerssonDomnarvets GOIF36:50+5:557:22
9Jon EklundIK Jarl Rättvik36:54+5:597:22
10Erik MalmbergLinköpings OK37:04+6:097:24
11Markus LangStora Tuna OK37:30+6:357:30
11Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna37:30+6:357:30
13Ulf TroengOK Linné37:38+6:437:31
14Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna38:15+7:207:39
15Göran AnlindLeksands OK38:25+7:307:41
16Patrick HigginsLagan Valley Orienteers38:55+8:007:47
17Christian SpoerryUmeå OK41:02+10:078:12
18Erik SundbergStora Tuna OK42:10+11:158:26
19Mattias JohanssonKamrat och IF KIF42:53+11:588:34
20Melker NordgrenOK Kåre44:26+13:318:53
21Johannes ÖhgrenOK Kåre45:28+14:339:05

D16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AlmgrenOK Ravinen42:2911:48
2Elsa HermanssonIFK Mora OK48:52+6:2313:34
3Enni LundbergOK Kåre55:45+13:1615:29

D14

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina SunnanhagenStora Tuna OK37:0912:08
2Malin HållHJS-Vansbro OK38:51+1:4212:41
3Stina DernfalkVästerbergslagens OL41:10+4:0113:27
4Sanna HörnellDomnarvets GOIF42:46+5:3713:58
5Ester SimonenStora Tuna OK51:28+14:1916:49
6Pauline HaglundIFK Hedemora OK53:50+16:4117:35

H14

3 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helmer JöhnemarkStora Tuna OK29:499:44
2Axel GräfningsGrycksbo IF OK40:16+10:2713:09
3Elias HörnellDomnarvets GOIF47:15+17:2615:26
4Olle WallmanVästerbergslagens OL49:45+19:5616:15
5Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL53:24+23:3517:27
6Edvin FridleiferGagnefs OK56:20+26:3118:24

D14 Kort

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Matilda HedlundLeksands OKej start

D12

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde SvederDomnarvets GOIF20:288:11
2Alma JöhnemarkStora Tuna OK25:25+4:5710:10
3Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF25:39+5:1110:15
4Lovisa HansesGagnefs OK26:04+5:3610:25
5Hennie LöfgrenStora Tuna OK27:00+6:3210:48
6Elsa NorgrenDomnarvets GOIF27:47+7:1911:06
7Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF31:24+10:5612:33
8Tilde FalkStora Tuna OK35:43+15:1514:17
9Ella SandVästerbergslagens OL37:29+17:0114:59
Moa SölscherKorsnäs IF OKej godkänd

H12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK20:058:02
2Noah TyskOK Kåre26:08+6:0310:27
3Nils SernfältLeksands OK26:47+6:4210:42
4Erik LundbackStora Tuna OK32:41+12:3613:04
5Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL41:33+21:2816:37
6Emil Li EklundStora Tuna OK53:13+33:0821:17
Olle VillmanHJS-Vansbro OKej start

D12 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelie HemptenmacherLeksands OK27:5312:33

D10

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja SvederDomnarvets GOIF14:446:38
2Moa JäderbergLeksands OK15:56+1:127:10
3Esther HellmanLeksands OK17:37+2:537:56
Ida-Maria EkströmStora Tuna OKej start

H10

2 220 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonStora Tuna OK13:536:15
2Erik NordahlDomnarvets GOIF14:06+0:136:21
3Alexis AndréSvärdsjö SOK16:13+2:207:18
4Elliot TyskOK Kåre16:54+3:017:36
5Melker SundströmLeksands OK18:21+4:288:15
6Lukas NääsOK Kåre18:26+4:338:18
7Erik GräfningsGrycksbo IF OK20:26+6:339:12
8Axel StoltLeksands OK21:36+7:439:43
9Gustav FernvikStora Tuna OK30:16+16:2313:38

D35

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna57:4615:26

D40

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena WallmanVästerbergslagens OL40:0210:49
Laila VillmanHJS-Vansbro OKej godkänd
Catharina AspIFK Mora OKej start

H40

4 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1U Tomas LöfgrenStora Tuna OK30:487:16
2Tony BjörlingDomnarvets GOIF34:08+3:208:04
2Patrik JohnssonOK Kåre34:08+3:208:04
4Anders JanssonGrycksbo IF OK40:59+10:119:41
5Mats HörnellDomnarvets GOIF42:29+11:4110:02
6Edward LarssonIFK Mora OK57:47+26:5913:39
7Mikael StövlingKvarnsvedens GOIF OK58:12+27:2413:45
8Stefan SvederDomnarvets GOIF1:22:41+51:5319:32

D45

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JohnssonOK Kåre31:0310:02
2Karin HallstenOK Ravinen35:11+4:0811:23
3Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK42:34+11:3113:46
4Annelie HermanssonIFK Mora OK44:07+13:0414:16
5Kristin RamsellLeksands OK44:45+13:4214:28
6Liselott NordgrenOK Kåre45:03+14:0014:34
Anna DuvanderOK Kåreej godkänd

H45

4 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErikssonVästerbergslagens OL42:039:56
2Johan LundbergOK Kåre44:36+2:3310:32
3Magnus LindströmVästerbergslagens OL46:43+4:4011:02
4Hans NykvistStora Tuna OK47:45+5:4211:17
5Jakob WedmanVästerbergslagens OL48:16+6:1311:24
6Lars-Åke SandVästerbergslagens OL1:11:18+29:1516:51

D50

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre30:5010:08
2Lena PetrisiVästerbergslagens OL33:15+2:2510:56
3Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK35:14+4:2411:35
3Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK35:14+4:2411:35
5Karin ErikssonVästerbergslagens OL38:43+7:5312:44
6Anna JöhnemarkStora Tuna OK40:59+10:0913:28
7Yvonne NormanLeksands OK41:12+10:2213:33
8Erica HållHJS-Vansbro OK42:17+11:2713:54
9Lotta StålVästerbergslagens OL42:24+11:3413:56
10Berit GummusIFK Mora OK46:19+15:2915:14
11Camilla WallinStora Tuna OK46:37+15:4715:20
12Erika FältmanLeksands OK46:46+15:5615:23
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OKej godkänd
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OLej start

H50

3 740 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus BergmanOK Kåre29:277:52
2Pär StålVästerbergslagens OL30:11+0:448:04
3Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK34:40+5:139:16
4Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK34:52+5:259:19
5Kennet AnderssonGrycksbo IF OK36:42+7:159:48
6Per LovangVästerbergslagens OL38:23+8:5610:15
7Magnus HjorthDomnarvets GOIF39:44+10:1710:37
8Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK40:52+11:2510:55
9Per NordahlDomnarvets GOIF46:20+16:5312:23
10Mats ErkersLeksands OK52:26+22:5914:01
11Kjell AlmgrenOK Ravinen56:12+26:4515:01
12Claes-Håkan MörthLeksands OK1:07:24+37:5718:01
13Conny ErikssonIFK Mora OK1:23:04+53:3722:12

D55

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK32:0610:33
2Åsa RydellLeksands OK34:04+1:5811:12
3Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK36:18+4:1211:56
4Gunilla RylanderStora Tuna OK36:48+4:4212:06
5Mia GustafssonOK Kåre46:15+14:0915:12
6Katarina SundqvistOK Kåre49:22+17:1616:14
7Sofie NylanderOK Kåre51:38+19:3216:59
8Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK53:45+21:3917:40

H55

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats WallinStora Tuna OK32:348:48
2Per SandbergSäterbygdens OK34:21+1:479:17
3Ulf MagnussonLeksands OK35:07+2:339:29
4Per ErikssonVästerbergslagens OL36:53+4:199:58
5Björn AlbinssonIFK Mora OK37:15+4:4110:04
6Kjell KlarSäterbygdens OK37:37+5:0310:10
7Kalle ÖstgrenOK Kåre39:42+7:0810:43
8Erik WadmanIFK Mora OK41:45+9:1111:17
9Torbjörn SöderlundLeksands OK42:15+9:4111:25
10Bengt HaglundLeksands OK43:16+10:4211:41
11Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK46:32+13:5812:34
12Tomas SundqvistOK Kåre53:00+20:2614:19
13Bo WallinKorsnäs IF OK1:04:18+31:4417:22

D60

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannike WåhlbergOK Kåre30:5911:52
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK32:03+1:0412:16
3Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik34:30+3:3113:13

H60

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GedinSäterbygdens OK33:389:05
2Jan-Olof BjörklundBjursås OK34:30+0:529:19
3Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF37:50+4:1210:13
4Torbjörn OttossonStora Tuna OK38:12+4:3410:19
5Leif GustafssonSäterbygdens OK38:29+4:5110:24
6Svante LindgrenKorsnäs IF OK41:25+7:4711:11
7Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK41:31+7:5311:13
8Bengt HameliusSäterbygdens OK45:21+11:4312:15
9Roger EklundIK Jarl Rättvik51:38+18:0013:57
10Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvik51:50+18:1214:00
11Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik52:35+18:5714:12
12Alf LarssonHJS-Vansbro OK53:43+20:0514:31
13Dan ErikssonKvarnsvedens GOIF OK55:36+21:5815:01
14Peter SvenssonAvesta OK56:25+22:4715:14
15Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:00:55+27:1716:27

D65

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger LindholmFjärås AIK32:5512:36
2Inger MattssonVästerbergslagens OL40:45+7:5015:36

H65

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LärfarsLeksands OK35:0511:21
2Kenneth WålbergOK Kåre38:34+3:2912:28
3Arne HolmerIFK Mora OK39:16+4:1112:42
4Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL39:54+4:4912:54
5Rolf KullaValbo AIF41:15+6:1013:20
6Harry EnbergVästerbergslagens OL41:32+6:2713:26
7Roland BergSäterbygdens OK43:19+8:1414:01
8Örjan StahlGrycksbo IF OK43:49+8:4414:10
9Gunde HjalmarssonStora Tuna OK44:32+9:2714:24
10Sten SvangrenIFK Mora OK46:40+11:3515:06
11Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK57:43+22:3818:40
Bengt HanssonSäterbygdens OKej start

D70

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL37:4415:43
2Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK42:26+4:4217:40
3Eva HalvarsonOK Kåre42:34+4:5017:44
Inger LöfgrenStora Tuna OKej godkänd

H70

2 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt StenerhagVästerbergslagens OL28:569:40
2Hans JohanssonIFK Mora OK33:17+4:2111:07
3Bengt A PerssonOckelbo OK33:41+4:4511:15
4Vilho RokkaLångshyttans AIK OK35:35+6:3911:54
5Ulf LöfgrenStora Tuna OK36:32+7:3612:13
6Bernt LöfkvistBjursås OK37:28+8:3212:31
7Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK38:03+9:0712:43
8Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL38:34+9:3812:53
9Lars DahlströmVästerbergslagens OL39:37+10:4113:14
10Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK40:06+11:1013:24
11Åke AnderssonVästerbergslagens OL40:43+11:4713:37
12Benny RendalenKorsnäs IF OK41:34+12:3813:54
13Kjell CarlssonBjursås OK41:41+12:4513:56
14Royne LenngrenIK Jarl Rättvik46:23+17:2715:30
15Yngve KarlssonIFK Mora OK50:42+21:4616:57

D75

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK26:2912:55
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK35:19+8:5017:13
3Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK39:24+12:5519:13
4Margareta LöfkvistBjursås OK44:24+17:5521:39
5Siv JohanssonVisborgs OK53:17+26:4825:59
6Irma BjärudVästerbergslagens OL59:33+33:0429:02
7Lisbeth EurénAvesta OK1:06:13+39:4432:18
Gunborg WestinLeksands OKej start

H75

2 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle JohanssonIFK Hedemora OK37:3812:35
2Karl JohanssonIFK Hedemora OK37:50+0:1212:39
3Jan Olof DahlströmBjursås OK41:08+3:3013:45
4Olle AnderssonIFK Mora OK43:30+5:5214:32
5Tryggve OttossonKorsnäs IF OK44:11+6:3314:46
6Lars-B LarssonOK Tyr47:27+9:4915:52
7Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna53:36+15:5817:55
8Jan JohanssonIFK Hedemora OK55:06+17:2818:25
9Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna1:00:03+22:2520:05
10Rolf BjärudVästerbergslagens OL1:05:47+28:0922:00
11Roland JohanssonVisborgs OK1:06:34+28:5622:15
12Hans GruddStora Tuna OK1:15:04+37:2625:06
13Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:16:29+38:5125:34
Gunnar LöfkvistBjursås OKej godkänd
Lars Ivar BergmanMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Lars-Arne ForsbergLeksands OKej start

D80

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK1:10:0234:09

H80

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke NyströmVästerbergslagens OL28:4011:56
2Svante NyströmVästerbergslagens OL29:14+0:3412:10
3Stig ÖstKorsnäs IF OK31:14+2:3413:00
4Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK35:42+7:0214:52
5Åke PerssonOckelbo OK42:46+14:0617:49
6Gunnar JohanssonFilipstads OK43:56+15:1618:18
7Åke SundbergFagersta OK1:01:32+32:5225:38

D85

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK54:0426:22

Inskolning

2 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rasmus Bagge AnlindLeksands OKfullföljt
Ivar ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Maja GustadKlubblösfullföljt
Aaron LehtinenGagnefs OKfullföljt
Juni LindskogKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Lovis LindströmKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Malte LundqvistDomnarvets GOIFfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Signe MatssonDomnarvets GOIFfullföljt
Cherokee MyhrenDomnarvets GOIFfullföljt
Gustav OlssonDomnarvets GOIFfullföljt
Bertil PrästingsDomnarvets GOIFfullföljt
Meja RemningDomnarvets GOIFfullföljt
Mirjam TroengOK Linnéfullföljt

U1

2 120 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SernfältLeksands OK17:348:17
2Felicia LindgrenStora Tuna OK18:46+1:128:51
3Alva JäderbergLeksands OK19:00+1:268:57
4William BjörkmanDomnarvets GOIF19:13+1:399:03
5Victor HaglundIFK Hedemora OK19:55+2:219:23
6Charlie SvederDomnarvets GOIF21:51+4:1710:18
7Elias Berglund AspIFK Mora OK22:17+4:4310:30
8Bosse BäckLeksands OK22:43+5:0910:42
9Elna JohanssonKamrat och IF KIF23:48+6:1411:13
10Axel SandVästerbergslagens OL24:39+7:0511:37
11Emil LundqvistDomnarvets GOIF24:41+7:0711:38
12Olivia StoltLeksands OK25:23+7:4911:58
13Wilhelm JohanssonKamrat och IF KIF25:34+8:0012:03
14Samuel NääsOK Kåre26:51+9:1712:39
15Line LöfgrenStora Tuna OK30:10+12:3614:13
16Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF31:44+14:1014:58
17Filip SonessonStora Tuna IK SK34:41+17:0716:21
18Stella SimonenStora Tuna OK36:41+19:0717:18
19Astrid EnqvistKlubblös39:09+21:3518:28
20Karl BjörkmanKarlsbyhedens OK48:41+31:0722:57
Alexander HolmanGagnefs OKej godkänd
Vide Zetterberg ViklundOK Djerfej start

U2

2 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eimy AndréSvärdsjö SOK16:247:09
2Lucas Bagge AnlindLeksands OK19:34+3:108:32
3Texas EliassonDomnarvets GOIF20:15+3:518:50
4Tove MatssonDomnarvets GOIF24:14+7:5010:34
5Lova  HolmströmIFK Hedemora OK27:58+11:3412:12
6Emil OlssonDomnarvets GOIF28:05+11:4112:15
7Emrik RemningDomnarvets GOIF28:06+11:4212:16
8Märta SonessonStora Tuna OK28:32+12:0812:27
9Thomas LehtinenGagnefs OK30:13+13:4913:11
10Emma HortlundDomnarvets GOIF32:38+16:1414:15
11Matilde BjörkmanKarlsbyhedens OK50:52+34:2822:12
12Amelia Li EklundStora Tuna OK1:15:47+59:2333:05

Öppen 3

2 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PrembergStora Tuna OK33:1611:14
2Magnus SonessonStora Tuna OK37:18+4:0212:36
3Märta StrömGagnefs OK40:12+6:5613:34
4Anders EklundStora Tuna OK41:09+7:5313:54
5Hanna WahlqvistVästerbergslagens OL42:03+8:4714:12
6Johan SundströmLeksands OK43:21+10:0514:38
7Sara JobsLeksands OK44:12+10:5614:55
8Siv BrodinIFK Mora OK45:02+11:4615:12
9Erik TroengStorviks IF45:46+12:3015:27
10Pilvi Mattila SunbergStora Tuna OK45:49+12:3315:28
11Ylva LindströmKvarnsvedens GOIF OK46:06+12:5015:34
12Andreas BjörkmanDomnarvets GOIF50:31+17:1517:03
13Nils HanssonDomnarvets GOIF52:12+18:5617:38
14Samuel MatssonDomnarvets GOIF52:19+19:0317:40
15Mats SporreStora Tuna OK52:45+19:2917:49
16Tove SimonenStora Tuna OK52:56+19:4017:52
17Anders EjewallSnättringe SK55:36+22:2018:47
18Anki GustafssonSäterbygdens OK55:55+22:3918:53
Sofia PerssonDomnarvets GOIFej godkänd

Öppen 5

3 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK37:5110:45
2Niclas SundstedtKorsnäs IF OK40:29+2:3811:30
3Gunnar  WintherKlubblös41:29+3:3811:47
4Jan SpännarOK Kåre41:33+3:4211:48
5Dan ErikssonVästerbergslagens OL42:58+5:0712:12
6Anders ThoméeIFK Mora OK43:18+5:2712:18
7Jan PalanderDomnarvets GOIF43:32+5:4112:22
8Stina HäggbrinkBerga SOK43:44+5:5312:25
9Mohammad MahmoodiSäterbygdens OK45:06+7:1512:48
10Erika TroengOK Linné49:59+12:0814:11
11Anders  HolmströmIFK Hedemora OK1:00:01+22:1017:03
12Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK1:01:42+23:5117:31
13Leif BjörkmanDalaportens OL1:05:27+27:3618:35
14Birre StenkloVästerbergslagens OL1:05:49+27:5818:41
15Linus SjödenÄlvdalens IF OK1:09:30+31:3919:44
16Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:23:53+46:0223:49

Öppen 7

2 980 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola JäderbergLeksands OK22:547:41
2Annika ÖstmanDomnarvets GOIF27:25+4:319:12
3Anna-Karin SchmutzLeksands OK30:09+7:1510:07
4Johanna SarenmarkLeksands OK33:16+10:2211:09
5Anna T PerssonOK Kåre34:17+11:2311:30
6Malin RylanderStora Tuna OK34:38+11:4411:37
7Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK35:36+12:4211:56
8Emma SonessonStora Tuna OK35:58+13:0412:04
9Malin LöfgrenStora Tuna OK36:11+13:1712:08
10Jörgen SkoogVästerbergslagens OL36:13+13:1912:09
11Hanna HolmströmIFK Hedemora OK36:35+13:4112:16
12Karin RabeUlriksbergs IK37:08+14:1412:27
13Björn  HelmerssonKlubblös37:57+15:0312:44
14Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK38:04+15:1012:46
15Curt LandinRehns BK38:50+15:5613:01
16Tommy GöranssonKarlsbyhedens OK39:28+16:3413:14
17Jörgen FernvikStora Tuna OK39:49+16:5513:21
18Niklas ErikssonKlubblös41:18+18:2413:51
19Björn AlmLeksands OK41:37+18:4313:57
20Thomas KlasérKorsnäs IF OK41:51+18:5714:02
21Rolf LindbergSöderhamns OK42:30+19:3614:15
22Ulrika JanssonKlubblös45:43+22:4915:20
23Annika GöranssonKarlsbyhedens OK45:44+22:5015:20
24Frida PrästingsDomnarvets GOIF46:40+23:4615:39
25Therese SvederDomnarvets GOIF46:54+24:0015:44
26Marianne AlmLeksands OK47:39+24:4515:59
27Robert NordesjöSundbybergs IK48:37+25:4316:18
28Malena DernfalkVästerbergslagens OL48:43+25:4916:20
29Sofia HuggLeksands OK49:27+26:3316:35
30Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK49:32+26:3816:37
31Moa GöranssonKarlsbyhedens OK49:36+26:4216:38
32Ebba NordesjöSundbybergs IK50:02+27:0816:47
33Evelin MagnussonOK Kåre52:14+29:2017:31
34Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK53:13+30:1917:51
35Lennart AnderssonDomnarvets GOIF53:29+30:3517:56
36Britt BjörklundBjursås OK54:24+31:3018:15
37Christina SvederDomnarvets GOIF56:19+33:2518:53
38Gunilla  BrusVästerbergslagens OL58:26+35:3219:36
39Meta NordesjöSundbybergs IK1:03:36+40:4221:20
40Lars KällgrenDomnarvets GOIF1:12:06+49:1224:11
41Gun LindbergSöderhamns OK1:17:35+54:4126:02
42Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:18:04+55:1026:11
Henning WaltgårdDomnarvets GOIFej godkänd
Johan ErikssonGrangärde OKej godkänd
Göran SöderströmDomnarvets GOIFej godkänd

Öppen 8

4 650 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob LindstamOK Ravinen34:007:18
2Urban AndréSvärdsjö SOK34:07+0:077:20
3Kristofer SidenvallOK Kåre35:20+1:207:35
4Lars MagnussonOK Kåre37:41+3:418:06
5Ella OlssonGrycksbo IF OK39:38+5:388:31
6Katrin SjödénÄlvdalens IF OK41:40+7:408:57
7Håkan NilssonDomnarvets GOIF42:47+8:479:12
8Anders HellmanLeksands OK43:08+9:089:16
9Stefan BoremyrKvarnsvedens GOIF OK44:38+10:389:35
10Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK45:26+11:269:46
11Maria NilssonDomnarvets GOIF45:45+11:459:50
12Maria BergfältDomnarvets GOIF47:54+13:5410:18
13Anders PrästingsDomnarvets GOIF48:16+14:1610:22
14Hans LibergOK Milan49:58+15:5810:44
15Maria AnderssonKamrat och IF KIF51:19+17:1911:02
16Magnus  FalkKlubblös51:57+17:5711:10
17Martin PalmMalungs OK Skogsmårdarna52:40+18:4011:19
18Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK55:45+21:4511:59
19Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK55:51+21:5112:00
20Håkan LibergOK Milan56:12+22:1212:05
21Ylva LorentssonOK Kåre56:25+22:2512:07
22Linnea NordkvistIFK Mora OK56:50+22:5012:13
23Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK57:09+23:0912:17
24Linda NääsOK Kåre58:57+24:5712:40
25Isabella JoonsLeksands OK1:02:55+28:5513:31
26Elin PetersonÄlvdalens IF OK1:03:24+29:2413:38
27Gunilla LärfarsLeksands OK1:08:01+34:0114:37
28Mikael BackmanOK Kåre1:10:54+36:5415:14
29Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:11:17+37:1715:19
Kane AnderssonIFK Mora OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser