Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 1
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Tolereds Allmänna IK
Datum: tisdag 1 maj 2018

D16

4 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK38:088:49
2Märta LjungbergSjövalla FK40:02+1:549:16
3Eleonora AlinderSjövalla FK43:20+5:1210:01
4Lovisa MoqvistLerums SOK44:13+6:0510:14
5Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering45:17+7:0910:28
6Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering45:51+7:4310:36
7Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb46:54+8:4610:51
8Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK47:49+9:4111:04
9Julia LindbladSävedalens AIK48:12+10:0411:09
10Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb48:23+10:1511:11
11Olivia LundstedtSjövalla FK48:25+10:1711:12
12Maja OttossonMölndal Outdoor IF50:01+11:5311:34
13Elsa KarlssonOK Landehof50:22+12:1411:39
14Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb50:35+12:2711:42
15Olivia AspIFK Göteborg Orientering51:28+13:2011:54
16Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK52:14+14:0612:05
17Anna SvarfvarSjövalla FK54:14+16:0612:33
18Elsa AspMölndal Outdoor IF55:55+17:4712:56
18Rebecka PihlströmOK Landehof55:55+17:4712:56
20Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:01:43+23:3514:17
21Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:11:39+33:3116:35
22Emilia KraftIK Uven1:12:21+34:1316:44
23Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:16:57+38:4917:48
Agnes BohlinIFK Göteborg Orienteringej start

H16

4 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK34:217:20
2Casper SkeppSävedalens AIK35:02+0:417:29
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK35:25+1:047:34
4William SturessonLerums SOK36:19+1:587:45
5Felix DrejmoOK Landehof38:10+3:498:09
6Nils KörleOK Landehof38:35+4:148:14
7Emil AxelssonLerums SOK38:52+4:318:18
8Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK39:16+4:558:23
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:51+5:308:30
10Nils GrimbeckSävedalens AIK40:22+6:018:37
11Jakob GunnarssonLerums SOK40:51+6:308:43
12Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK41:07+6:468:47
13Simon NordbergGöteborg-Majorna OK42:15+7:549:01
14Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:13+9:529:26
15Anton KastrupFK Herkules45:46+11:259:46
16Erik JohanssonOK Alehof50:35+16:1410:48
17Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb55:03+20:4211:45
18Zebastian ArfwedsonFrölunda OL56:39+22:1812:06
19Jacob GrahnIK Uven56:50+22:2912:08
20Albin NyqvistOK Landehof57:57+23:3612:22
21Tage KinellIFK Göteborg Orientering59:25+25:0412:41
22Edvin BorneFrölunda OL1:00:07+25:4612:50
23Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:03:57+29:3613:39
24Jonas OlandersLerums SOK1:04:23+30:0213:45
25David ErikmatsSävedalens AIK1:05:38+31:1714:01
26Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:11:12+36:5115:12
27Erik ÖstlingKungälvs OK1:13:00+38:3915:35
28Simon AlfredssonLerums SOK1:34:50+1:00:2920:15
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Carl ErixonIFK Göteborg Orienteringej start
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF1:09:4920:14
2Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb1:29:19+19:3025:53

H16 Kort

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper CarlssonIK Uven42:4412:16
2Henrik LöfGöteborg-Majorna OK52:50+10:0615:10

D14

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof30:198:47
2Ida BengtssonOK Alehof32:07+1:489:18
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb35:29+5:1010:17
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:30+5:1110:17
5Ella PetterssonSävedalens AIK36:20+6:0110:31
6Emilia LundstedtSjövalla FK36:31+6:1210:35
7Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering37:51+7:3210:58
8Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb39:17+8:5811:23
9Emma KarlssonOK Landehof40:00+9:4111:35
10Matilda WallströmSävedalens AIK40:18+9:5911:40
11Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK43:08+12:4912:30
12Ellen NormanSävedalens AIK43:57+13:3812:44
13Matilda AspIFK Göteborg Orientering44:33+14:1412:54
14Audrey HanssonFrölunda OL45:04+14:4513:03
15Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK48:58+18:3914:11 Ladda ner rutt i gpx-format
16Ida KörleOK Landehof51:07+20:4814:48
17Molly GranängKungälvs OK51:30+21:1114:55
18Signe LundqvistSjövalla FK52:34+22:1515:14
19Ebba NäsmanLerums SOK58:16+27:5716:53
20Signe LindebladIFK Göteborg Orientering1:08:14+37:5519:46
21Agnes MårildGöteborgs SK1:16:29+46:1022:10
22Juni DrakengrenIF Marin Väst1:24:10+53:5124:23
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd
Julia BogeOK Alehofej godkänd
Carin LöfGöteborg-Majorna OKej start
Maja AxelssonLerums SOKej start
Alice TryggSävedalens AIKej start
Lisa ErikssonOK Landehofej start

H14

3 480 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK23:006:36
2Emil LindbladSävedalens AIK27:24+4:247:52
3Tim MartnerFrölunda OL32:27+9:279:19
4Karl GranforsOK Landehof32:55+9:559:27
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK33:15+10:159:33
6Victor BeischerIK Uven33:46+10:469:42
7William RönnborgIK Uven34:14+11:149:50
8Alvin OllanderOK Landehof35:19+12:1910:08
9Gunnar FovaeusSävedalens AIK36:00+13:0010:20
10Elias NyqvistOK Landehof36:29+13:2910:29
11Hannes EssungerSjövalla FK36:30+13:3010:29
12Ebbe HolmqvistSjövalla FK37:51+14:5110:52
13Lucas BoströmOK Alehof38:00+15:0010:55
14Lukas GrothKungälvs OK38:20+15:2011:00
15Fabian AlinderSjövalla FK39:10+16:1011:15
16Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering39:50+16:5011:26
17Erik SlättOK Alehof40:18+17:1811:34
18Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb40:20+17:2011:35
18Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb40:20+17:2011:35
18Gustav BertsOK Alehof40:20+17:2011:35
21Hannes PerssonFK Herkules41:36+18:3611:57
22Linus AlinderSjövalla FK43:01+20:0112:21
23Johan Wall JungbjerGöteborgs SK44:17+21:1712:43
24Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb45:09+22:0912:58 Ladda ner rutt i gpx-format
25Albin KarlsmoIK Uven45:56+22:5613:11
26Joel RingströmOK Landehof47:08+24:0813:32
27Arvid SillbergMölndal Outdoor IF47:24+24:2413:37
28Jakob AspIFK Göteborg Orientering47:59+24:5913:47
29Kristian Berggren WestfeldtGöteborg-Majorna OK48:45+25:4514:00
30Axel GrimbeckSävedalens AIK49:10+26:1014:07
31Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK49:29+26:2914:13
32Johan SaméusFrölunda OL50:17+27:1714:26
33Carl-Johan StåhlSävedalens AIK50:32+27:3214:31
34Adrian BergqvistOK Alehof52:50+29:5015:10
35Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering54:42+31:4215:43
36Martin EkFrölunda OL54:52+31:5215:45
37Simon LjungkvistOK Alehof55:46+32:4616:01
38Simon SahlinSjövalla FK57:45+34:4516:35
39Axel BjörkmanSjövalla FK58:15+35:1516:44
40Adam GranhageSjövalla FK58:56+35:5616:56
41David RothamelTolered-Utby Ol-klubb59:09+36:0916:59
42Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:02:37+39:3717:59
43Alwin EinarssonKungälvs OK1:02:42+39:4218:01
44Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:08+40:0818:08
45Emil GrönroosOK Alehof1:03:45+40:4518:19
46Gustav CarlssonOK Landehof1:06:04+43:0418:59
47Olle KullmanOK Alehof1:06:20+43:2019:03
48Johan ÖstlingKungälvs OK1:13:05+50:0521:00
49Erik KlerforsFK Herkules1:14:27+51:2721:23
50Wilmer NordbergTolered-Utby Ol-klubb1:16:22+53:2221:56
51Daniel KarlssonFrölunda OL1:20:29+57:2923:07
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start
Alfred JohanssonOK Alehofej start
Viktor JanssonMölndal Outdoor IFej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna PihlströmOK Landehof27:4610:33
2Stina Lyckemalm DahlénIK Uven30:39+2:5311:39
3Linna NybergIFK Göteborg Orientering33:21+5:3512:40
4Elin SottFrölunda OL34:17+6:3113:02
5Alva AndreassonLerums SOK38:13+10:2714:31
6Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK46:24+18:3817:38
7Maja TorseinFrölunda OL48:35+20:4918:28
8Matilda FolkessonIK Uven50:38+22:5219:15

H14 Kort

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William OkdahlFK Herkules25:5410:07
2Noah ErefalkSjövalla FK29:15+3:2111:25
3Levin LummanderLerums SOK35:46+9:5213:58
4Tord DahlénIK Stern48:04+22:1018:46
5Leo HåkanssonIK Stern51:02+25:0819:56
Valter DrejmoOK Landehofej start

D12

2 560 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK19:517:45
2Wilma ReinholdssonOK Alehof21:12+1:218:16
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb21:19+1:288:19
4Elsa MoqvistLerums SOK23:22+3:319:07
5Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb25:01+5:109:46
6Sara BengtssonOK Alehof25:14+5:239:51
7Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:00+6:0910:09
8Elin AxelssonLerums SOK26:11+6:2010:13
9Signe KullmanOK Alehof27:46+7:5510:50
10Emelina HolmqvistSjövalla FK28:38+8:4711:11
11Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:33+9:4211:32
12Lisa GunnarssonLerums SOK29:35+9:4411:33
13Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering30:37+10:4611:57
14Ida AlmerOK Landehof31:22+11:3112:15
15Alice OlssonMölndal Outdoor IF32:35+12:4412:43
16Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering33:28+13:3713:04
17Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:46+13:5513:11
18Malva JarlKungälvs OK34:51+15:0013:36
19Elin NobornIFK Göteborg Orientering35:02+15:1113:41
20Vilma JanssonMölndal Outdoor IF35:38+15:4713:55
21Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK40:00+20:0915:37
22Amy JohanssonIK Uven40:15+20:2415:43
23Petronella NyströmOK Landehof44:10+24:1917:15
24Jennie LidénOK Landehof44:18+24:2717:18
25Signe KullanderSävedalens AIK44:37+24:4617:25
26Hedda RoosIFK Göteborg Orientering45:05+25:1417:36
27Emma WisslerFK Herkules45:44+25:5317:51
28Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering48:18+28:2718:52
29Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb49:43+29:5219:25
30Ellen RubendahlFrölunda OL51:38+31:4720:10 Ladda ner rutt i gpx-format
31Stina HelgesonKungälvs OK51:47+31:5620:13
32Elin LidénOK Landehof56:22+36:3122:01
33Hanna HolmerFrölunda OL59:03+39:1223:03
34Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK1:07:26+47:3526:20
35Elin ClaessonOK Landehof1:12:40+52:4928:23
Hanna SchälinOK Alehofej godkänd
Clara LövgärdOK Alehofej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofej godkänd
Ella BergelindFK Herkulesej start
Anna JohannessonFrölunda OLej start
Ellen SkovbjergFrölunda OLej start

H12

2 630 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL15:476:00
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK16:40+0:536:20
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:33+1:466:40
4Emil SkeppSävedalens AIK19:15+3:287:19
5Noah HedenblomSjövalla FK20:19+4:327:43
6Isak ÖgrenSävedalens AIK20:31+4:447:48
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb20:32+4:457:48
8Arvid HermanssonKungälvs OK21:19+5:328:06
9Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:31+7:448:56
10Linus KarlsmoIK Uven24:05+8:189:09
11Harald MartnerFrölunda OL24:21+8:349:15 Ladda ner rutt i gpx-format
12Björn DjupströmFrölunda OL24:32+8:459:19
13Rasmus GranängKungälvs OK24:36+8:499:21
14Axel EkdalaKungälvs OK24:45+8:589:24
15Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb24:49+9:029:26
16Isak NilssonOK Landehof24:58+9:119:29
17Isak DahlOK Alehof25:10+9:239:34
18Gustav AspIFK Göteborg Orientering25:25+9:389:39
19Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb25:43+9:569:46
20Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering26:04+10:179:54
21Eric OlofssonSjövalla FK26:20+10:3310:00
22Simon GrahnIK Uven26:26+10:3910:03
23Albin SvenssonFK Herkules27:06+11:1910:18
24Emil WalleniusFrölunda OL27:18+11:3110:22
25Linus AugustssonGöteborgs SK27:19+11:3210:23
26Felix JohanssonOK Alehof27:44+11:5710:32
27Axel Ström EckerlidSävedalens AIK27:46+11:5910:33 Ladda ner rutt i gpx-format
28Axel SlättOK Alehof28:16+12:2910:44
29Malte LjungkvistOK Alehof28:42+12:5510:54
30William KraftIK Uven29:32+13:4511:13
31Lukas RandåkerSjövalla FK29:46+13:5911:19
32Elis GrahnGöteborgs SK30:03+14:1611:25
33Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb30:46+14:5911:41
34Alexander FedjeFrölunda OL31:24+15:3711:56
35Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb32:20+16:3312:17
36Joel HolgersonOK Landehof32:23+16:3612:18
37Viktor BerndtssonFrölunda OL32:47+17:0012:27
38Arvid MårildGöteborgs SK33:20+17:3312:40
39Arild ErikmatsSävedalens AIK34:01+18:1412:56
40Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb34:16+18:2913:01
41Jakob JönssonLerums SOK34:36+18:4913:09
42Ola LeireGöteborg-Majorna OK34:54+19:0713:16
43Emil AugustssonGöteborgs SK34:59+19:1213:18
44Max VetterSävedalens AIK36:08+20:2113:44
45Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb36:22+20:3513:49
46Lukas GudmundssonOK Landehof37:24+21:3714:13
47Erik SaméusFrölunda OL38:40+22:5314:42
47Olle AnderssonGöteborgs SK38:40+22:5314:42
49Vilgot RappSjövalla FK41:49+26:0215:53
50Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb42:44+26:5716:14
51Carl HammarqvistTolered-Utby Ol-klubb43:41+27:5416:36
52Gustav HedlundLerums SOK44:35+28:4816:57
53Nils KylbergSävedalens AIK46:24+30:3717:38
54Gustav StåhlSävedalens AIK54:23+38:3620:40
55Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb54:51+39:0420:51
56Olle AdrianSjövalla FK1:09:34+53:4726:27
Erik JohanssonIK Uvenej godkänd
Linus BååthSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering20:349:47
2Linnea WaernOK Landehof21:06+0:3210:02
3Sara AlfredssonLerums SOK21:39+1:0510:18
4Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb26:22+5:4812:33
5Julia VildinFK Herkules30:08+9:3414:20
6Tilde StridOK Landehof30:15+9:4114:24
7Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK36:07+15:3317:11
8Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb41:44+21:1019:52
9Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb51:14+30:4024:23

H12 Kort

2 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel RingströmOK Landehof22:4810:19
2Arvid LundbergGöteborgs SK23:02+0:1410:25
3Per-Hugo LjungIK Stern24:58+2:1011:17
4David BergströmFrölunda OL35:05+12:1715:52
5Hannes HåkanssonIK Stern38:24+15:3617:22

D10

2 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice BohlinIFK Göteborg Orientering18:328:49
2Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK18:38+0:068:52
3Vera HöglundSjövalla FK19:43+1:119:23
4Emma EkdahlSävedalens AIK20:00+1:289:31
5Elsa ArvidssonSjövalla FK21:16+2:4410:07
6Amanda WennbergSjövalla FK22:45+4:1310:50
7Ebba LövgärdOK Alehof23:39+5:0711:15
8Agnes BogeOK Alehof24:05+5:3311:28
9Selma PerssonFK Herkules24:08+5:3611:29
10Elin KarlssonOK Landehof24:21+5:4911:35
11Wilma SandeliusFK Herkules24:35+6:0311:42
12Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF25:04+6:3211:56
13Linnéa GrönroosOK Alehof25:15+6:4312:01
14Linnéa RexOK Landehof25:30+6:5812:08
15Moa WallströmSävedalens AIK26:49+8:1712:46
16Stella TormenaFK Herkules26:51+8:1912:47
17Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb27:51+9:1913:15
18Elin JonssonSjövalla FK28:42+10:1013:40
19Elin ZachrissonKungälvs OK28:52+10:2013:44
20Hilda GrahnGöteborgs SK29:09+10:3713:52
21Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK29:17+10:4513:56
22Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:32+12:0014:32
23Ebba GranhageSjövalla FK31:01+12:2914:46
24Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering31:51+13:1915:10
25Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb32:01+13:2915:14
26Evelina BjörkmanKungälvs OK33:33+15:0115:58
27Elly EinarssonKungälvs OK35:25+16:5316:51
28Maja Alenvik-dahlOK Alehof38:23+19:5118:16
29Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK38:45+20:1318:27
30Adeline SalekärrKungälvs OK41:37+23:0519:49
Molly AlmerOK Landehofej start

H10

2 210 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL15:427:06
2Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:16+1:347:48
3Linus WeihardSävedalens AIK17:40+1:587:59
4Vidar EkdalaKungälvs OK17:41+1:598:00
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:44+2:028:01
6Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK19:17+3:358:43
7Theander HulthénMölndal Outdoor IF20:37+4:559:19
7Bruno FovaeusSävedalens AIK20:37+4:559:19
9William BjörnbeckerSjövalla FK20:54+5:129:27
10Arvid LanneKungälvs OK21:59+6:179:56
11Axel PerssonGöteborg-Majorna OK22:37+6:5510:14
12Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:40+6:5810:15
13Ted NömmIFK Göteborg Orientering23:22+7:4010:34
14Alvar HedenblomSjövalla FK24:44+9:0211:11
15Hjalmar JohanssonOK Alehof25:05+9:2311:20
16Jonas LeireGöteborg-Majorna OK25:39+9:5711:36
17Nils LydmarkSjövalla FK26:56+11:1412:11
18Jakob RingströmOK Landehof27:00+11:1812:13
19Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering27:36+11:5412:29
20Hugo OlssonMölndal Outdoor IF27:38+11:5612:30
21Viggo NäsmanLerums SOK27:42+12:0012:32
22Herman PetterssonSävedalens AIK29:23+13:4113:17
23Hugo HolgersonOK Landehof29:28+13:4613:20
24Albert JonforsenFrölunda OL29:53+14:1113:31
25Anton DahlbergIK Uven31:32+15:5014:16
26Jesper RandåkerSjövalla FK32:43+17:0114:48
27Martin SkovbjergFrölunda OL33:23+17:4115:06
28Noel GalianisMölndal Outdoor IF34:46+19:0415:43
29Edvin SamuelssonOK Landehof36:12+20:3016:22
30Pontus BergströmFrölunda OL42:15+26:3319:07
31Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb1:30:52+1:15:1041:06
Gustav RexOK Landehofej godkänd
Simon EngerOK Landehofej godkänd
Artur StjernlöfIFK Göteborg Orienteringej start
Eric EkströmIK Uvenej start

U3

2 930 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LekbergSävedalens AIK26:469:08
2Alexander HöglindFK Herkules26:58+0:129:12
3Arvid EkbergIF Marin Väst27:55+1:099:31
4Karina BacheTolered-Utby Ol-klubb33:15+6:2911:20
5Marcus SöderbomSävedalens AIK34:38+7:5211:49
6Edvin LanneKungälvs OK38:15+11:2913:03
7Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb38:47+12:0113:14
8Joakim SöderbomSävedalens AIK42:45+15:5914:35
9Tilda ThulinKungälvs OK44:02+17:1615:01
10Melker SjunnessonKungälvs OK44:18+17:3215:07
11Hannes LindskogKungälvs OK44:42+17:5615:15
12Johanna TöppnerOK Landehof47:29+20:4316:12
13Linnéa TöppnerOK Landehof47:33+20:4716:13
14Joel GunnarssonSävedalens AIK49:47+23:0116:59
15Anton LarssonOK Landehof52:19+25:3317:51
16Stella ModénFrölunda OL54:34+27:4818:37
17Lovisa GranathOK Landehof1:00:42+33:5620:43
18Nike EkströmOK Landehof1:01:00+34:1420:49
19Julia SkogsbergIK Uven1:02:47+36:0121:25
20Fabian Van GyselMölndal Outdoor IF1:08:01+41:1523:12
21Jacob BörstellSävedalens AIK1:11:47+45:0124:29
22Erik WettergrenFK Herkules1:13:56+47:1025:13
23Emilie MalilaKlubblös1:16:23+49:3726:04
24Hanna SalbergIK Uven1:28:11+1:01:2530:05
Nathan LindskogKungälvs OKej start

DU2

2 110 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma NohleKungälvs OK22:3510:42
2Ebba BogeOK Alehof22:55+0:2010:51
3Emilia PerssonIK Uven24:02+1:2711:23
4Elin MånssonIFK Göteborg Orientering24:05+1:3011:24
5Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering24:59+2:2411:50
6Linnea LevinssonIK Uven26:06+3:3112:22
7Sonja BertsOK Alehof26:44+4:0912:40
8Ylva BramfeldtOK Landehof26:47+4:1212:41
9Tilde ÖstbergIK Uven27:14+4:3912:54
10Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb27:34+4:5913:03
11Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubb28:04+5:2913:18
12Meja StridOK Landehof28:12+5:3713:21
13Vera FagerströmIK Uven28:13+5:3813:22
14Norah OdeqvistOK Landehof28:31+5:5613:30
15Tilma GlamhedenOK Landehof28:33+5:5813:31
16Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK28:35+6:0013:32
17Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb30:06+7:3114:15
18Åsa JalmelidFrölunda OL30:09+7:3414:17
19Astrid EdvallFrölunda OL30:19+7:4414:22
20Linnea NilssonOK Landehof30:31+7:5614:27
21Thea LiljaIFK Göteborg Orientering30:55+8:2014:39
22Elsa  LiljaIFK Göteborg Orientering31:16+8:4114:49
23Nina OlssonIFK Göteborg Orientering31:25+8:5014:53
24Siri KronaKungälvs OK31:44+9:0915:02
25Ellen HederströmLerums SOK32:30+9:5515:24
26Molly HallbergSjövalla FK33:16+10:4115:45
27Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb33:42+11:0715:58
28Saga TormenaFK Herkules34:16+11:4116:14
29Selma JönssonIK Uven34:42+12:0716:26
30Vera LindbergIFK Göteborg Orientering35:46+13:1116:57
31Linnea DjuvfeltIK Uven35:47+13:1216:57
32Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering35:49+13:1416:58
33Elise FrostenssonIK Uven35:51+13:1616:59
34Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb37:18+14:4317:40
35Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb37:41+15:0617:51
36My OlivaKungälvs OK38:18+15:4318:09
37Ingrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb38:31+15:5618:15
38Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK38:50+16:1518:24
39Wilma PerssonIK Uven40:16+17:4119:05
40Viola MedinTolered-Utby Ol-klubb41:34+18:5919:41
41Stella DejanovicLerums SOK42:06+19:3119:57
42Maja CarlssonKungälvs OK46:13+23:3821:54
43Klara HallerödFrölunda OL46:35+24:0022:04
44Tove JensenTolered-Utby Ol-klubb48:31+25:5622:59
Kerstin SvenssonOK Kullingshofej godkänd
Lea LundgrenMölndal Outdoor IFej godkänd

HU2

2 120 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KarlssonUlricehamns OK16:387:50
2Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb17:42+1:048:20
3Filip StåhlSävedalens AIK18:23+1:458:40
4Olle RoosIFK Göteborg Orientering19:01+2:238:58
5Arve StrömIFK Göteborg Orientering19:17+2:399:05
6Adam ForsgardIK Uven21:08+4:309:58
7Hannes GöökSjövalla FK21:59+5:2110:22
8Vidar JohannessenSjövalla FK22:26+5:4810:34
9Knut GrenSävedalens AIK22:42+6:0410:42
10Love ModénFrölunda OL22:46+6:0810:44
11Alvin ScherdinSjövalla FK23:00+6:2210:50
12Viggo MedinTolered-Utby Ol-klubb23:08+6:3010:54
13Leo AllerbrantTolered-Utby Ol-klubb23:10+6:3210:55
14Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb23:15+6:3710:58
15Isak MalmstenTolered-Utby Ol-klubb23:19+6:4110:59
16Truls VoelkerlingIK Uven23:48+7:1011:13
17Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb23:54+7:1611:16
18Tarik TorloTolered-Utby Ol-klubb24:17+7:3911:27
19Jakob GudmundssonOK Landehof25:01+8:2311:48
20Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb25:44+9:0612:08
21Albin EkbergIF Marin Väst25:46+9:0812:09
22Sebastian SeldénIF Marin Väst25:50+9:1212:11
23Alfred BackelinIFK Göteborg Orientering25:53+9:1512:12
24Arvid HägerstrandKungälvs OK25:59+9:2112:15
25Linus Eriksson HolmgrenIK Uven26:38+10:0012:33
26Johannes TengsFK Herkules26:53+10:1512:40
27Jonatan GöökSjövalla FK27:10+10:3212:48
28Wilhelm HedendahlKungälvs OK28:09+11:3113:16
29Ebbe  Olsson ljungbladGöteborg-Majorna OK28:16+11:3813:20
30Robin SommanssonIK Uven28:20+11:4213:21
31William FedjeFrölunda OL28:50+12:1213:36
32Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK29:07+12:2913:44
33Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb29:34+12:5613:56
34Gustav FjällingKungälvs OK29:35+12:5713:57
35Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb30:01+13:2314:09
36Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:18+13:4014:17
37Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:19+13:4114:18
38Adam HemmendorffIK Uven30:33+13:5514:24
39Linus RappSjövalla FK31:20+14:4214:46
40Albin ÅgrenKungälvs OK31:21+14:4314:47
41Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb31:25+14:4714:49
42Lukas AlfredssonKungälvs OK31:32+14:5414:52
43Albin SkogsbergIK Uven32:35+15:5715:22
44Ludvig LindenauOK Alehof33:34+16:5615:50
45Mikkel BergmanIK Uven33:46+17:0815:55
46Sven KarlssonOK Alehof36:09+19:3117:03
47Svante LindbergIFK Göteborg Orientering36:32+19:5417:13
48Einar AamotOK Skogshjortarna37:05+20:2717:29
48Elsie AamotOK Skogshjortarna37:05+20:2717:29
50Edvin ÅsOK Landehof37:30+20:5217:41
51Emil Alenvik - DahlOK Alehof37:50+21:1217:50
52Dante StarkSjövalla FK37:51+21:1317:51
53Wille SiegenthalerSjövalla FK38:05+21:2717:57
54Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb38:51+22:1318:19
55Edvin BergmanIK Uven38:59+22:2118:23
56Filip ÖstbergIK Uven40:00+23:2218:52
57Ivar SkårmanFrölunda OL45:02+28:2421:14
58Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:25:32+1:08:5440:20
Alexander NilssonKungälvs OKej godkänd
Vilhelm FagerströmIK Uvenej godkänd
Melker ÖstbergIK Uvenej godkänd
David ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start
Carl Gustav HammarqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Arvid MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubbej start

DU1

1 660 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka AnderssonOK Alehof15:469:29
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK15:59+0:139:37
3Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK18:14+2:2810:59
4Moa DahlOK Alehof19:22+3:3611:40
5Märta StrelénOK Alehof19:46+4:0011:54
6Alva KullmanOK Alehof20:19+4:3312:14
7Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering21:48+6:0213:07
8Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering22:04+6:1813:17
9Ella GrahnGöteborgs SK22:08+6:2213:20
10Bianca GiobbiOK Alehof22:22+6:3613:28
11Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb22:57+7:1113:49
12Juli PetterssonIK Uven23:22+7:3614:04
13Lovisa SmitterbergKungälvs OK23:59+8:1314:26
14Sara DahlénSävedalens AIK24:29+8:4314:44
15Linnea LundstedtSjövalla FK24:34+8:4814:47
16Mailis HolmqvistSjövalla FK25:01+9:1515:04
17Ida LundgrenTolered-Utby Ol-klubb25:05+9:1915:06
18Louise AhlstrandTolered-Utby Ol-klubb25:07+9:2115:07
19Ella EmanuelssonFrölunda OL25:10+9:2415:09
20Elsa EssenMölndal Outdoor IF27:35+11:4916:36
21Maria LevinssonIK Uven27:53+12:0716:47
22Ida KopkaIFK Göteborg Orientering28:14+12:2817:00
23Moa JanssonIK Uven28:33+12:4717:11
24Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK28:37+12:5117:14
25Märta GrahnGöteborgs SK29:22+13:3617:41
26Lovisa AxviLerums SOK29:51+14:0517:58
27Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering30:33+14:4718:24
28Agnes AgapievIK Uven30:34+14:4818:24
29Malva WikanderIK Uven31:02+15:1618:41
30Alicia DjuvfeltIK Uven32:43+16:5719:42
31Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubb33:05+17:1919:55
32Alice NohleKungälvs OK33:12+17:2620:00
33Vanessa WinkielIK Uven33:40+17:5420:16
34Amanda ÅgrenKungälvs OK34:04+18:1820:31
35Astrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb34:06+18:2020:32
36Tove HärlinTolered-Utby Ol-klubb34:58+19:1221:03
37Leonie Schünemann LesueurIK Uven35:19+19:3321:16
38Agnes ForsbergIK Uven35:23+19:3721:18
39Malva israelssonTolered-Utby Ol-klubb35:34+19:4821:25
40Matilda JonforsenFrölunda OL36:52+21:0622:12
41Sigrid HellestamTolered-Utby Ol-klubb37:35+21:4922:38
42Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb37:58+22:1222:52
43Rut MårildGöteborgs SK38:25+22:3923:08
44Selma ArnekvistGöteborg-Majorna OK40:15+24:2924:14
Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Vera ArvidssonSjövalla FKej godkänd
Emelie SvanbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Madeleine BergqvistOK Alehofej start
Beatrice MarklundIK Uvenej start
Tina TorloTolered-Utby Ol-klubbej start

HU1

1 900 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof13:557:19
2Gabriel AnderssonOK Alehof17:12+3:179:03
3Arlvin HogedalOK Alehof19:48+5:5310:25
4David GustafssonGöteborg-Majorna OK20:05+6:1010:34
5Axel PerssonFK Herkules20:09+6:1410:36
6Samuel DozzaSävedalens AIK20:17+6:2210:40
7Felix WeihardSävedalens AIK20:31+6:3610:47
8Jesper NilssonKungälvs OK20:39+6:4410:52
9Arvid AneljungTolered-Utby Ol-klubb20:45+6:5010:55
10Melvin StrömOK Alehof20:50+6:5510:57
11Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering20:59+7:0411:02
12Einar ForsFrölunda OL21:07+7:1211:06
13Joar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK21:20+7:2511:13
14Vidar LundbergGöteborgs SK21:47+7:5211:27
15Aksel ForsKungälvs OK22:08+8:1311:38
16Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF22:13+8:1811:41
17Max LundgrenMölndal Outdoor IF22:16+8:2111:43
18Vidar SunessonOK Alehof22:25+8:3011:47
19Hugo ChauhanGöteborg-Majorna OK22:26+8:3111:48
20Alexander LindellOK Alehof23:01+9:0612:06
21Sixten AlmerOK Landehof23:26+9:3112:20
22Noa  LjungqvistKungälvs OK23:32+9:3712:23
23John HermanssonKungälvs OK23:46+9:5112:30
24Samuel WettergrenFK Herkules23:57+10:0212:36
25Thure SundbäckSävedalens AIK24:10+10:1512:43
26Oliver StiernstedtKungälvs OK24:27+10:3212:52
27Axel LydmarkSjövalla FK24:42+10:4713:00
28Wilton FrelekTolered-Utby Ol-klubb24:52+10:5713:05
29Melvin FrelekTolered-Utby Ol-klubb24:54+10:5913:06
30Leo Von HebelTolered-Utby Ol-klubb24:57+11:0213:07
31Emil RosénIK Uven26:09+12:1413:45
32Viggo FrostenssonIK Uven26:33+12:3813:58
33Elias GranängKungälvs OK26:40+12:4514:02
34Frederik HulthénMölndal Outdoor IF26:41+12:4614:02
35Oskar AxviLerums SOK26:56+13:0114:10
36Felix AumoKungälvs OK27:00+13:0514:12
37John LagergrenTolered-Utby Ol-klubb27:18+13:2314:22
38Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb27:22+13:2714:24
39Melker MartnerIFK Göteborg Orientering28:07+14:1214:47
40Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering28:08+14:1314:48
41Vilmer BergkvistSävedalens AIK28:13+14:1814:51
42Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb28:30+14:3515:00
43Jonathan RexOK Landehof28:34+14:3915:02
44Ted EngdalhFrölunda OL29:09+15:1415:20
45Filip RekawekIK Uven29:20+15:2515:26
46Hjalmar BrostedtFK Herkules29:29+15:3415:31
47William PusaFrölunda OL29:39+15:4415:36
48Joel BjörkmanKungälvs OK29:58+16:0315:46
49Sixten SandgrenFrölunda OL31:16+17:2116:27
50Gabriel SlättOK Alehof31:45+17:5016:42
51Viggo OlssonMölndal Outdoor IF31:58+18:0316:49
52Tage EkbergGöteborg-Majorna OK32:48+18:5317:15
53Valter SjösvärdKlubblös32:50+18:5517:16
54Theodor MossljungTolered-Utby Ol-klubb33:14+19:1917:29
55Cecilia SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb33:16+19:2117:30
56Edgar AlexanderssonIK Uven33:38+19:4317:42
57Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK34:37+20:4218:13
58David SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb34:38+20:4318:13
59Elias AnderssonKungälvs OK35:32+21:3718:42
60Viggo Kjellberg-NielsenIFK Göteborg Orientering35:45+21:5018:48
61Herman EngIFK Göteborg Orientering36:38+22:4319:16
62David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:00+23:0519:28
63Sally PilbladIFK Göteborg Orientering37:13+23:1819:35
64Folke BergmanMölndal Outdoor IF37:15+23:2019:36
65Pontus SjögrenKungälvs OK41:02+27:0721:35
66Leo BertsOK Alehof42:34+28:3922:24
67Vilgot ValdussonTolered-Utby Ol-klubb43:02+29:0722:38
68Olle EkströmTolered-Utby Ol-klubb44:49+30:5423:35
69Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubb45:14+31:1923:48
70Hannes BergerTolered-Utby Ol-klubb49:34+35:3926:05
Victor EkströmIK Uvenej start
Elias KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Dennis LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
William OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Inskolning

1 280 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav AgnvallIK Uvenfullföljt
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Sam AnderssonGöteborgs SKfullföljt
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IFfullföljt
Thure BergkvistSävedalens AIKfullföljt
Ronja BergmanMölndal Outdoor IFfullföljt
Isabelle BjärmarkKlubblösfullföljt
Viktor BjärmarkKlubblösfullföljt
Anton BäckmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Valdemar EhnSjövalla FKfullföljt
Elias EkelundSävedalens AIKfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
Leo  ForsgardIK Uvenfullföljt
Astrid GrahnIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ivar GrahnGöteborgs SKfullföljt
John GruvefeldtKlubblösfullföljt
Vilmer GudmundssonOK Landehoffullföljt
Caspian GustavssonOK Landehoffullföljt
Dexter HanssonFrölunda OLfullföljt
Lova HogedalOK Alehoffullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Erik HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Isak Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Amanda LarssonOK Landehoffullföljt
Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Anton LindellOK Alehoffullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Linnea MohlinIK Sternfullföljt
Astrid NordenstamTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Viggo Olsson LjungbladGöteborg-Majorna OKfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Alexander RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ella RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Agathon SalekärrKungälvs OKfullföljt
Britta SandgrenFrölunda OLfullföljt
Isabelle SidebyKlubblösfullföljt
Olivia SidebyKlubblösfullföljt
Ebbe  SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Adrian SmithGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Viggo StrömIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Signe SvedbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Neo WagnerIK Uvenfullföljt
Finn Van GyselKlubblösfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Olof ZelanoIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sam OlssonIFK Göteborg Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser