Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Utby IK
Datum: tisdag 22 maj 2018

D16

4 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK40:009:18
2Sabina AumoKungälvs OK41:37+1:379:40
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK42:19+2:199:50
4Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering44:33+4:3310:21
5Märta LjungbergSjövalla FK45:21+5:2110:32
6Lovisa MoqvistLerums SOK48:29+8:2911:16
7Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb49:32+9:3211:31
8Olivia LundstedtSjövalla FK52:09+12:0912:07
9Felicia LorénOK Landehof53:44+13:4412:29
10Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb55:23+15:2312:52
11Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK56:05+16:0513:02
12Maria LogrenSjövalla FK56:45+16:4513:11
13Elsa KarlssonOK Landehof57:14+17:1413:18
14Olivia AspIFK Göteborg Orientering1:00:42+20:4214:06
15Julia LindbladSävedalens AIK1:01:01+21:0114:11
16Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:01:52+21:5214:23
17Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:03:13+23:1314:42
18Emilia KraftIK Uven1:08:32+28:3215:56
19Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:11:48+31:4816:41
20Rebecka PihlströmOK Landehof1:15:50+35:5017:38
Elin FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Anna SvarfvarSjövalla FKej start

H16

4 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK37:598:37
2Felix DrejmoOK Landehof38:19+0:208:42
3Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK40:12+2:139:08
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:28+2:299:11
5Nils KörleOK Landehof40:48+2:499:16
6Nils GrimbeckSävedalens AIK41:31+3:329:26
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:28+5:299:52
8Jakob GunnarssonLerums SOK43:47+5:489:57
9William SturessonLerums SOK44:23+6:2410:05
10Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK44:29+6:3010:06
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK46:03+8:0410:27
12Anton KastrupFK Herkules47:01+9:0210:41
13Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:14+12:1511:24
14Simon NordbergGöteborg-Majorna OK50:38+12:3911:30
15Albin NyqvistOK Landehof50:49+12:5011:32
16Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb52:09+14:1011:51
17David ErikmatsSävedalens AIK56:13+18:1412:46
18Edvin BorneFrölunda OL58:13+20:1413:13
19Jonas OlandersLerums SOK1:02:08+24:0914:07
20Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:06:25+28:2615:05
21Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK1:09:13+31:1415:43
22Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:10:11+32:1215:57
23Jacob GrahnIK Uven1:10:52+32:5316:06
24Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:15:55+37:5617:15
25Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:19:47+41:4818:07
Casper SkeppSävedalens AIKej start

D16 Kort

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb51:2715:07
2Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb59:01+7:3417:21

H16 Kort

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK53:3115:17
2Hugo EtemadFrölunda OL58:39+5:0816:45
Jesper CarlssonIK Uvenej godkänd
Robin NilselidKlubblösej start

D14

3 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof34:149:46
2Maja AxelssonLerums SOK35:39+1:2510:11
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb38:13+3:5910:55
4Emilia LundstedtSjövalla FK38:41+4:2711:03
5Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering40:38+6:2411:36
6Audrey HanssonFrölunda OL40:52+6:3811:40
7Ebba NäsmanLerums SOK41:02+6:4811:43
8Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb41:33+7:1911:52
9Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb43:26+9:1212:24
10Matilda WallströmSävedalens AIK44:03+9:4912:35
11Ellen NormanSävedalens AIK44:06+9:5212:36
12Matilda AspIFK Göteborg Orientering44:20+10:0612:40
13Molly GranängKungälvs OK44:38+10:2412:45
14Emma KarlssonOK Landehof46:02+11:4813:09
15Ida KörleOK Landehof46:05+11:5113:10
16Signe LundqvistSjövalla FK51:54+17:4014:49
17Agnes MårildGöteborgs SK1:01:46+27:3217:38
18Julia BogeOK Alehof1:17:14+43:0022:04
19Juni DrakengrenIF Marin Väst1:17:43+43:2922:12
Ella PetterssonSävedalens AIKej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lisa ErikssonOK Landehofej godkänd
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej start

H14

3 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK24:287:11
2Victor BeischerIK Uven25:36+1:087:31
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK29:37+5:098:42
4Emil LindbladSävedalens AIK30:24+5:568:56
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:25+6:579:14
6Melker ÅkessonOK Landehof31:27+6:599:15
7Karl GranforsOK Landehof31:31+7:039:16
8Simon BååthSävedalens AIK33:02+8:349:42
9Fabian AlinderSjövalla FK33:25+8:579:49
10Alvin OllanderOK Landehof33:37+9:099:53
11William RönnborgIK Uven35:45+11:1710:30
12Gustav BertsOK Alehof36:06+11:3810:37
13Lucas BoströmOK Alehof36:42+12:1410:47
14Elias NyqvistOK Landehof37:13+12:4510:56
15Lukas GrothKungälvs OK39:00+14:3211:28
16Ebbe HolmqvistSjövalla FK39:33+15:0511:37
17Hannes EssungerSjövalla FK40:20+15:5211:51
18Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb42:10+17:4212:24
19Johan Wall JungbjerGöteborgs SK42:30+18:0212:30
20Joel RingströmOK Landehof42:52+18:2412:36
21Adrian BergqvistOK Alehof43:19+18:5112:44
22Jakob AspIFK Göteborg Orientering43:51+19:2312:53
23Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb44:08+19:4012:58
24Albin KarlsmoIK Uven45:50+21:2213:28
25Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb46:05+21:3713:33
26Hannes PerssonFK Herkules47:43+23:1514:02
27Erik SlättOK Alehof48:03+23:3514:07
28Martin EkFrölunda OL48:33+24:0514:16
29Linus AlinderSjövalla FK49:28+25:0014:32
30Marcus SöderbomSävedalens AIK50:07+25:3914:44
31Arvid EkbergIF Marin Väst50:10+25:4214:45
32David RothamelTolered-Utby Ol-klubb51:40+27:1215:11
33Arvid SillbergMölndal Outdoor IF52:46+28:1815:31
34Johan SaméusFrölunda OL55:03+30:3516:11
35Gustav CarlssonOK Landehof55:11+30:4316:13
36Simon LjungkvistOK Alehof56:32+32:0416:37
37David VilhelmssonIK Uven59:36+35:0817:31
38Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering59:55+35:2717:37
39Daniel KarlssonFrölunda OL1:01:04+36:3617:57
40Simon SahlinSjövalla FK1:03:41+39:1318:43
41Alwin EinarssonKungälvs OK1:03:52+39:2418:47
42Alfred JohanssonOK Alehof1:06:09+41:4119:27
43Axel BjörkmanSjövalla FK1:07:19+42:5119:47
44Erik KlerforsFK Herkules1:10:16+45:4820:40
45Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:17:15+52:4722:43
46Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb1:17:44+53:1622:51 Ladda ner rutt i gpx-format
47Emil GrönroosOK Alehof1:21:41+57:1324:01
48Olle KullmanOK Alehof1:22:55+58:2724:23
49Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:23:18+58:5024:30
50Arvid HöglundFK Herkules1:27:48+1:03:2025:49
Viktor JanssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Tim MartnerFrölunda OLej start
Kristian Berggren WestfeldtGöteborg-Majorna OKej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda FolkessonIK Uven30:3211:44
2Karina BacheTolered-Utby Ol-klubb31:41+1:0912:11
3Johanna PihlströmOK Landehof34:56+4:2413:26
4Stina Lyckemalm DahlénIK Uven37:51+7:1914:33
5Alva AndreassonLerums SOK40:34+10:0215:36
6Linna NybergIFK Göteborg Orientering44:11+13:3916:59
7Maja TorseinFrölunda OL48:14+17:4218:33
8Filippa JohanssonLerums SOK57:00+26:2821:55
Elin SottFrölunda OLej start

H14 Kort

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah ErefalkSjövalla FK29:3511:22
2Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb31:42+2:0712:11
3Adam VilhelmssonIK Uven33:16+3:4112:47
4Oscar CarlsonIK Uven33:58+4:2313:03
5Levin LummanderLerums SOK55:57+26:2221:31
6Fredrik HedlundFK Herkules1:02:30+32:5524:02
Valter DrejmoOK Landehofej godkänd
Wilmer NordbergTolered-Utby Ol-klubbej start
William OkdahlFK Herkulesej start

D12

2 600 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK21:208:12
2Miranda WallströmSävedalens AIK23:40+2:209:06
3Elin AxelssonLerums SOK26:10+4:5010:03
4Tova WessbroLerums SOK26:31+5:1110:11
5Wilma ReinholdssonOK Alehof26:44+5:2410:16
6Edith HolmstrandOK Landehof27:21+6:0110:31
7Signe KullanderSävedalens AIK27:23+6:0310:31
8Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb27:41+6:2110:38
9Sara BengtssonOK Alehof27:56+6:3610:44
10Emelina HolmqvistSjövalla FK28:27+7:0710:56
11Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb29:10+7:5011:13
12Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:22+8:0211:17
13Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK30:17+8:5711:38
14Clara LövgärdOK Alehof30:22+9:0211:40
15Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering32:14+10:5412:23
16Signe KullmanOK Alehof32:30+11:1012:30
17Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering33:11+11:5112:45
18Alice OlssonMölndal Outdoor IF33:51+12:3113:01
19Elin NobornIFK Göteborg Orientering34:29+13:0913:15
20Malva JarlKungälvs OK35:38+14:1813:42
21Jennie LidénOK Landehof36:21+15:0113:58
22Ellen SkovbjergFrölunda OL36:42+15:2214:06
23Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:39+16:1914:28
23Ida AlmerOK Landehof37:39+16:1914:28
25Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering37:55+16:3514:35
26Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering38:14+16:5414:42
27Maja NordelöfMölndal Outdoor IF38:34+17:1414:50
28Emma WisslerFK Herkules38:47+17:2714:55
29Ellen RubendahlFrölunda OL39:42+18:2215:16 Ladda ner rutt i gpx-format
30Anna JohannessonFrölunda OL40:20+19:0015:30
31Ella BergelindFK Herkules41:37+20:1716:00
32Vilma JanssonMölndal Outdoor IF42:47+21:2716:27
33Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb44:13+22:5317:00
34Amy JohanssonIK Uven46:41+25:2117:57
35Hanna HolmerFrölunda OL47:10+25:5018:08
36Stina HelgesonKungälvs OK47:27+26:0718:15
37Lisa GunnarssonLerums SOK48:11+26:5118:31
38Alma NohleKungälvs OK50:05+28:4519:15
39Stella ModénFrölunda OL54:12+32:5220:50
40Elin LidénOK Landehof1:04:46+43:2624:54
41Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:31:52+1:10:3235:20
Emilia HedmanKungälvs OKej start
Maja HaablaheLerums SOKej start
Elin ClaessonOK Landehofej start

H12

2 600 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel EkdalaKungälvs OK23:469:08
2Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:29+0:439:25
3Emil SkeppSävedalens AIK25:13+1:279:41
4Gustav StåhlSävedalens AIK25:14+1:289:42
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:55+3:0910:21
6Filip ValentinGöteborg-Majorna OK27:03+3:1710:24
7Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb27:27+3:4110:33
8Edvin SonedahlOK Landehof27:53+4:0710:43
9Björn DjupströmFrölunda OL29:05+5:1911:11
10Noah HedenblomSjövalla FK29:13+5:2711:14
11Isak NilssonOK Landehof30:10+6:2411:36
12Harald MartnerFrölunda OL30:31+6:4511:44
13Ola LeireGöteborg-Majorna OK30:59+7:1311:55
14Gustav HedlundLerums SOK31:23+7:3712:04
15Arvid HermanssonKungälvs OK31:53+8:0712:15
16Malte LjungkvistOK Alehof32:22+8:3612:26
17Felix JohanssonOK Alehof32:50+9:0412:37
18Emil WalleniusFrölunda OL32:57+9:1112:40
19Emil AugustssonGöteborgs SK32:58+9:1212:40
20Erik SaméusFrölunda OL33:11+9:2512:45
21Eric OlofssonSjövalla FK33:17+9:3112:48
22Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb33:21+9:3512:49
23Axel SlättOK Alehof34:05+10:1913:06
24Isak ÖgrenSävedalens AIK34:29+10:4313:15
25Gustav AspIFK Göteborg Orientering34:33+10:4713:17
26Lukas RandåkerSjövalla FK35:09+11:2313:31
27Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb35:27+11:4113:38
28Albert EdgrenSjövalla FK35:53+12:0713:48
29Isak DahlOK Alehof37:31+13:4514:25
30Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb38:01+14:1514:37
31Olle AnderssonGöteborgs SK38:30+14:4414:48
32Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering38:40+14:5414:52
33Linus KarlsmoIK Uven39:15+15:2915:05
34Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb39:19+15:3315:07
35Alexander FedjeFrölunda OL39:29+15:4315:11
36Arild ErikmatsSävedalens AIK39:53+16:0715:20
37Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb40:09+16:2315:26
38Albin SvenssonFK Herkules41:32+17:4615:58
39Rasmus GranängKungälvs OK41:44+17:5816:03
40Joel GabrielssonKungälvs OK42:11+18:2516:13
41Edvin LanneKungälvs OK42:19+18:3316:16
42Vilgot RappSjövalla FK43:08+19:2216:35
43Max VetterSävedalens AIK44:41+20:5517:11
44Linus AugustssonGöteborgs SK44:56+21:1017:16
45Love ErikssonIK Uven47:07+23:2118:07
46Nils KylbergSävedalens AIK48:37+24:5118:41
47Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb49:29+25:4319:01
48Dante WallinSävedalens AIK52:33+28:4720:12
49Arvid MårildGöteborgs SK55:54+32:0821:30
50Erik JohanssonIK Uven57:28+33:4222:06
Einar RagneskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elliot HalldinGöteborgs SKej godkänd
Olle AdrianSjövalla FKej godkänd
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Simon GrahnIK Uvenej godkänd
Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubbej start
Charlie LingIFK Göteborg Orienteringej start
Einar BeckmanSjövalla FKej start
William KraftIK Uvenej start
Lukas GudmundssonOK Landehofej start
Jakob JönssonLerums SOKej start

D12 Kort

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering16:558:27
2Sara AlfredssonLerums SOK17:09+0:148:34
3Linnea WaernOK Landehof17:18+0:238:39
4Rebecka AnderssonOK Alehof18:31+1:369:15
5Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb29:37+12:4214:48
6Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb33:35+16:4016:47
7Elin SalbergIK Uven36:28+19:3318:14
8Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK36:47+19:5218:23
Selma PetterssonKungälvs OKej godkänd
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Tilde StridOK Landehofej start

H12 Kort

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis GrahnGöteborgs SK16:338:16
2Arvid LundbergGöteborgs SK19:14+2:419:37
3Per-Hugo LjungIK Stern19:17+2:449:38
4Malte AnderssonSjövalla FK19:23+2:509:41
5Samuel RingströmOK Landehof20:33+4:0010:16
6Hugo AlmSjövalla FK22:51+6:1811:25
7Elmer JenefeldtSjövalla FK27:45+11:1213:52

D10

2 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK16:418:20
2Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK17:45+1:048:52
3Emma EkdahlSävedalens AIK17:54+1:138:57
4Elina KarlssonFK Herkules18:11+1:309:05
5Alice BohlinIFK Göteborg Orientering18:33+1:529:16
6Stella TormenaFK Herkules18:36+1:559:18
7Ebba LövgärdOK Alehof18:37+1:569:18
8Vera HöglundSjövalla FK19:07+2:269:33
9Evelina BjörkmanKungälvs OK19:41+3:009:50
10Agnes BogeOK Alehof19:43+3:029:51
11Nelly GrothKungälvs OK20:53+4:1210:26
12Elin KarlssonOK Landehof21:13+4:3210:36
13Moa WallströmSävedalens AIK22:15+5:3411:07
14Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb22:36+5:5511:18
15Hilda GrahnGöteborgs SK22:50+6:0911:25
16Elin JonssonSjövalla FK23:02+6:2111:31
17Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK23:06+6:2511:33
18Elly EinarssonKungälvs OK23:58+7:1711:59
19Wilma SandeliusFK Herkules24:10+7:2912:05
20Linnéa GrönroosOK Alehof24:35+7:5412:17
21Ylva BramfeldtOK Landehof25:52+9:1112:56
22Linnéa RexOK Landehof25:54+9:1312:57
23Amanda WennbergSjövalla FK26:11+9:3013:05
24Sonja BertsOK Alehof27:30+10:4913:45
25Maja Alenvik-dahlOK Alehof28:55+12:1414:27
26Elin ZachrissonKungälvs OK30:16+13:3515:08
27Elsa ArvidssonSjövalla FK31:05+14:2415:32
28Tilde ÖstbergIK Uven31:14+14:3315:37
29Molly AlmerOK Landehof31:17+14:3615:38
30Elsa HaablaheLerums SOK32:37+15:5616:18
31Maja CarlssonKungälvs OK39:03+22:2219:31
Selma PerssonFK Herkulesej start

H10

2 000 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL13:576:58
2Linus WeihardSävedalens AIK15:20+1:237:40
3Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:44+1:477:52
4Gustav RexOK Landehof16:18+2:218:09
5Pontus BergströmFrölunda OL16:51+2:548:25
6Anton DahlbergIK Uven16:58+3:018:29
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK17:06+3:098:33
8Herman PetterssonSävedalens AIK17:15+3:188:37
9Vidar EkdalaKungälvs OK17:29+3:328:44
10Albert JonforsenFrölunda OL17:44+3:478:52
11Eric EkströmIK Uven18:09+4:129:04
11Ted NömmIFK Göteborg Orientering18:09+4:129:04
13Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering18:26+4:299:13
14Theander HulthénMölndal Outdoor IF18:42+4:459:21
15Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:27+5:309:43
16Jonas LeireGöteborg-Majorna OK19:29+5:329:44
17Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb20:17+6:2010:08
18Hjalmar JohanssonOK Alehof21:31+7:3410:45
18Arve StrömIFK Göteborg Orientering21:31+7:3410:45
20Arvid LanneKungälvs OK22:16+8:1911:08
21Jesper RandåkerSjövalla FK22:18+8:2111:09
22Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering22:54+8:5711:27
23Hugo OlssonMölndal Outdoor IF22:59+9:0211:29
24Melker SamorLerums SOK24:04+10:0712:02
25Martin SkovbjergFrölunda OL25:29+11:3212:44
26Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK25:44+11:4712:52
27Love ModénFrölunda OL25:51+11:5412:55
28Edvin SamuelssonOK Landehof26:16+12:1913:08
29Valter GerleIFK Göteborg Orientering26:21+12:2413:10
30Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb27:05+13:0813:32
31Nils LydmarkSjövalla FK28:40+14:4314:20
32Noel GalianisMölndal Outdoor IF30:57+17:0015:28
33Viggo NäsmanLerums SOK33:00+19:0316:30
34Alvar HedenblomSjövalla FK38:45+24:4819:22
35Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb39:15+25:1819:37
36Olle RoosIFK Göteborg Orientering54:56+40:5927:28
Joakim SöderbomSävedalens AIKej start
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start

U3

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb23:0711:33
2Alexander HöglindFK Herkules24:50+1:4312:25
3Anton LarssonOK Landehof35:29+12:2217:44
4Erik LuschIF Marin Väst44:12+21:0522:06
5Joel GunnarssonSävedalens AIK45:13+22:0622:36
6Ingmar ÖsterbergSävedalens AIK50:48+27:4125:24
7Hannes LindskogKungälvs OK52:22+29:1526:11
8Moa SteenKungälvs OK55:45+32:3827:52
9Nils NilverFK Herkules58:16+35:0929:08
10Jacob BörstellSävedalens AIK59:26+36:1929:43
11Filip ÖstbergIK Uven1:07:38+44:3133:49

DU2

2 000 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK16:528:26
2Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:34+2:429:47
3Ebba BogeOK Alehof20:20+3:2810:10
4Estella AlbertssonLerums SOK20:24+3:3210:12
5Linnea NilssonOK Landehof20:28+3:3610:14
6Wilma PerssonIK Uven24:15+7:2312:07
6Sigrid BäckarIFK Göteborg Orientering24:15+7:2312:07
8Emilia PerssonIK Uven24:18+7:2612:09
9Iris CvarnstamSjövalla FK24:51+7:5912:25
10Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb26:17+9:2513:08
11Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orientering26:52+10:0013:26
12Nina OlssonIFK Göteborg Orientering27:14+10:2213:37
13Sara SvenssonOK Alehof27:32+10:4013:46
14Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb27:41+10:4913:50
15Ellen HederströmLerums SOK27:56+11:0413:58
16Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb28:19+11:2714:09
17Tove JensenTolered-Utby Ol-klubb28:34+11:4214:17
18Elsa LiljaIFK Göteborg Orientering28:48+11:5614:24
19Selma JönssonIK Uven29:19+12:2714:39
20Ingrid AnderssonFK Herkules29:28+12:3614:44
21Tea LiljaIFK Göteborg Orientering29:33+12:4114:46
22Alma AnderssonFK Herkules29:50+12:5814:55
23Siri KronaKungälvs OK30:38+13:4615:19
24Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb30:52+14:0015:26
25Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering31:07+14:1515:33
26Ebba HagstrandLerums SOK31:08+14:1615:34
27Alice NohleKungälvs OK31:20+14:2815:40
28Emilia DarellKungälvs OK31:23+14:3115:41
29Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK32:00+15:0816:00
30Elin MånssonIFK Göteborg Orientering32:46+15:5416:23
31Meja StridOK Landehof33:37+16:4516:48
32Nora OdequistOK Landehof33:57+17:0516:58
33Saga TormenaFK Herkules34:54+18:0217:27
34Julia SkogsbergIK Uven35:19+18:2717:39
35Isabella JohanssonLerums SOK37:28+20:3618:44
36Agnes CahierIK Uven38:56+22:0419:28
37Isabella SvärdOK Landehof39:19+22:2719:39
38Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK39:21+22:2919:40
39Hillevi AnundbyOK Landehof39:22+22:3019:41
40Julia JohanssonLerums SOK41:17+24:2520:38
41Hanna SalbergIK Uven42:53+26:0121:26
42Vera FagerströmIK Uven42:59+26:0721:29
Celia HöglundFK Herkulesej godkänd
Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubbej start
Alva HedinTolered-Utby Ol-klubbej start
Emma OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

HU2

2 000 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip StåhlSävedalens AIK16:208:10
2Alvar NivertFK Herkules18:06+1:469:03
3Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb18:25+2:059:12
4Oscar HerngrenKungälvs OK18:58+2:389:29
5Valter CvarnstamIFK Göteborg Orientering19:14+2:549:37
6Carl BjörkmanSjövalla FK19:15+2:559:37
7David ErdalenIFK Göteborg Orientering19:44+3:249:52
8Tarik TorloTolered-Utby Ol-klubb19:50+3:309:55
9Knut GrenSävedalens AIK20:02+3:4210:01
10Erik RemplingKungälvs OK21:19+4:5910:39
11Albin EkbergIF Marin Väst22:29+6:0911:14
12Jakob GudmundssonOK Landehof22:43+6:2311:21
13Arvid AneljungTolered-Utby Ol-klubb22:48+6:2811:24
14Hannes GöökSjövalla FK23:38+7:1811:49
15Hilding MartinssonLerums SOK24:27+8:0712:13
16Erik OdénSävedalens AIK26:27+10:0713:13
17Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb26:46+10:2613:23
18Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb26:48+10:2813:24
19Leo AllerbrantTolered-Utby Ol-klubb26:49+10:2913:24
20Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb26:55+10:3513:27
21Maximilian MellqvistSjövalla FK26:59+10:3913:29
22Olof KarlssonFK Herkules27:02+10:4213:31
23Emil ZetterlundLerums SOK27:21+11:0113:40
24William FedjeFrölunda OL27:26+11:0613:43
25Wilton FrelekTolered-Utby Ol-klubb27:42+11:2213:51
26Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb27:44+11:2413:52
27Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb27:51+11:3113:55
28Wilhelm HedendahlKungälvs OK27:52+11:3213:56
29Malte LindoufIFK Göteborg Orientering28:27+12:0714:13
30Jesper NilssonKungälvs OK28:35+12:1514:17
31Arvid HägerstrandKungälvs OK29:25+13:0514:42
32Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb29:30+13:1014:45
33Isak EvergreenLerums SOK29:37+13:1714:48
34Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb30:20+14:0015:10
35Vidar LundbergGöteborgs SK30:31+14:1115:15
36Mikkel BergmanIK Uven30:35+14:1515:17
37Eric UnemanOK Alehof31:01+14:4115:30
38Leo BertsOK Alehof31:10+14:5015:35
39Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering31:31+15:1115:45
40Albin SkogsbergIK Uven31:53+15:3315:56
41Adam HemmendorffIK Uven32:19+15:5916:09
42John LagergrenTolered-Utby Ol-klubb32:35+16:1516:17
43Melker ÖstbergIK Uven32:48+16:2816:24
44Linus Eriksson HolmgrenIK Uven33:18+16:5816:39
45Alfred EdmanLerums SOK34:19+17:5917:09
46Ludvig LindenauOK Alehof34:20+18:0017:10
47Albin ÅgrenKungälvs OK34:45+18:2517:22
48Tage EkbergGöteborg-Majorna OK35:55+19:3517:57
49Måns FlyrinIF Marin Väst37:19+20:5918:39
50Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb37:27+21:0718:43
51Sven KarlssonOK Alehof37:52+21:3218:56
52Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK38:20+22:0019:10
53Otto BondesonIK Uven38:28+22:0819:14
54Dante CahierIK Uven39:01+22:4119:30
55Vilhelm FagerströmIK Uven39:10+22:5019:35
56Joar Sennelöv FöranderOK Landehof39:14+22:5419:37
57Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb41:17+24:5720:38
58Elias BokgrenKungälvs OK43:34+27:1421:47
59Caspian AnderssonLerums SOK49:26+33:0624:43
Linus RappSjövalla FKej godkänd
Elliot SalineTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alexander SalineTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Love AnderssonSjövalla FKej godkänd
Emil Alenvik - DahlOK Alehofej start
Karl HedmanKungälvs OKej start
Isak MalmstenTolered-Utby Ol-klubbej start
Robin SommanssonIK Uvenej start

DU1

1 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig AugustssonGöteborgs SK17:479:52
2Moa DahlOK Alehof19:24+1:3710:46
3Elsa EssenMölndal Outdoor IF19:43+1:5610:57
4Ida KopkaIFK Göteborg Orientering20:25+2:3811:20
5Märta StrelénOK Alehof20:34+2:4711:25
6Isabella StiernstedtKungälvs OK20:42+2:5511:30
7Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering20:46+2:5911:32
8Alva KullmanOK Alehof21:14+3:2711:47
9Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering22:05+4:1812:16
10Linn FernqvistKlubblös22:30+4:4312:30
11Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK23:14+5:2712:54
12Ella RosénGöteborg-Majorna OK23:21+5:3412:58
13Ethel CvarnstamSjövalla FK23:35+5:4813:06
14Madeleine BergqvistOK Alehof24:55+7:0813:50
15Bianca GiobbiOK Alehof25:06+7:1913:56
16Lovisa AxviLerums SOK25:51+8:0414:21
17Amanda ÅgrenKungälvs OK26:38+8:5114:47
18Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering28:50+11:0316:01
19Mailis HolmqvistSjövalla FK29:18+11:3116:16
20Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering29:38+11:5116:27
21Agnes ForsbergIK Uven32:13+14:2617:53
22Sally PilbladIFK Göteborg Orientering34:18+16:3119:03
23Matilda JonforsenFrölunda OL35:12+17:2519:33
24Amanda LarssonOK Landehof35:49+18:0219:53
25Märta GrahnGöteborgs SK35:57+18:1019:58
26Olivia CronquistOK Landehof39:48+22:0122:06
27Keira CulbertTolered-Utby Ol-klubb41:05+23:1822:49
28Stella CulbertTolered-Utby Ol-klubb41:06+23:1922:50
Rut MårildGöteborgs SKej start

HU1

1 800 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HolmstrandOK Landehof14:328:04
2Gabriel AnderssonOK Alehof15:01+0:298:20
3Einar ForsFrölunda OL15:21+0:498:31
4Noah LjungkvistKungälvs OK16:20+1:489:04
5Aksel ForsKungälvs OK16:42+2:109:16
6Thure SundbäckSävedalens AIK17:40+3:089:48
7Leon ArmbrechtIF Marin Väst18:21+3:4910:11
8Daniel CarlssonFrölunda OL18:23+3:5110:12
9Joel BjörkmanKungälvs OK18:37+4:0510:20
10Alexander LindellOK Alehof18:55+4:2310:30
11Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orientering19:00+4:2810:33
12David GustafssonGöteborg-Majorna OK19:05+4:3310:36
13Ted EngdahlFrölunda OL19:06+4:3410:36
14Hannes BergerTolered-Utby Ol-klubb19:31+4:5910:50
15Elias GranängKungälvs OK19:59+5:2711:06
16Vidar SunessonOK Alehof20:05+5:3311:09
17Melker LarssonKungälvs OK20:12+5:4011:13
18Melker BalldinKlubblös20:24+5:5211:20
19Sixten SandgrenFrölunda OL20:25+5:5311:20
20Erik HägerstrandKungälvs OK20:30+5:5811:23
21Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK20:32+6:0011:24
22Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF20:44+6:1211:31
23Hugo ChauhanGöteborg-Majorna OK21:01+6:2911:40
24Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb21:08+6:3611:44
25Sixten AlmerOK Landehof21:22+6:5011:52
26Emil RosenIK Uven21:25+6:5311:53
27Alvin HogedalOK Alehof21:40+7:0812:02
28Melvin StrömOK Alehof22:53+8:2112:42
29Alexander RosenGöteborg-Majorna OK23:17+8:4512:56
30Herman EngIFK Göteborg Orientering24:07+9:3513:23
31Gabriel SlättOK Alehof24:33+10:0113:38
31Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK24:33+10:0113:38
33William CarlsonIK Uven25:03+10:3113:55
34Felix AumoKungälvs OK25:12+10:4014:00
35Tom BrendelökkenIFK Göteborg Orientering26:03+11:3114:28
36Elton BokgrenKungälvs OK26:13+11:4114:33
37Hjalmar BrostedtFK Herkules26:37+12:0514:47
38Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK26:41+12:0914:49
39Oscar AxviLerums SOK27:08+12:3615:04
40Frederik HulthénMölndal Outdoor IF27:09+12:3715:05
41William PusaFrölunda OL27:28+12:5615:15
42Oliver StiernstedtKungälvs OK28:20+13:4815:44
43Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb28:27+13:5515:48
44Gustav AgnvallIK Uven28:50+14:1816:01
45Vilhelm BäckarIFK Göteborg Orientering28:54+14:2216:03
46Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering28:59+14:2716:06
47Alfons JohanssonMölndal Outdoor IF29:09+14:3716:11
48Pontus SjögrenKungälvs OK29:53+15:2116:36
49Filip RekwekIK Uven30:40+16:0817:02
50Axel LydmarkSjövalla FK30:43+16:1117:03
51Felix WeihardSävedalens AIK30:46+16:1417:05
52Jonathan RexOK Landehof31:08+16:3617:17
53Olof ZelanoIFK Göteborg Orientering32:21+17:4917:58
54Folke BergmanMölndal Outdoor IF32:35+18:0318:06
55Aron MörlingIFK Göteborg Orientering32:42+18:1018:10
56Tage LindoufIFK Göteborg Orientering34:39+20:0719:15
57David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb35:29+20:5719:42
57Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb35:29+20:5719:42
59Fabian Van GyselMölndal Outdoor IF36:20+21:4820:11
60Viktor SamorLerums SOK49:26+34:5427:27
Wilmer NordgrenSävedalens AIKej godkänd
Casper EngstrandIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Viggo OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Melker MartnerIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Melvin FrelekTolered-Utby Ol-klubbej start
Axel PerssonFK Herkulesej start

Inskolning

1 400 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IFfullföljt
Moa Bligård WennerlundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Samuel BäckmanIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Rasmus DarellKungälvs OKfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Bo EkbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elias EkelundSävedalens AIKfullföljt
Valter EkströmKungälvs OKfullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Noah GrundbergSävedalens AIKfullföljt
John GruvefeldtKlubblösfullföljt
Dexter HanssonFrölunda OLfullföljt
Emilia HederströmLerums SOKfullföljt
Lova HogedalOK Alehoffullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Erik LidénOK Landehoffullföljt
Anton LindellOK Alehoffullföljt
Agnes LindgrenSävedalens AIKfullföljt
Linnea MohlinIK Sternfullföljt
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Astrid NordenstamTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Egon NordgrenSävedalens AIKfullföljt
Annie OdequistOK Landehoffullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Arvid RosenIK Uvenfullföljt
Vidar SamuelssonOK Landehoffullföljt
Britta SandgrenFrölunda OLfullföljt
Ebbe SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Wilma StrömOK Alehoffullföljt
Signe SvedbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Liv WikströmMölndal Outdoor IFfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Sam OlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Sam AnderssonGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser