Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: lördag 2 juni 2018

Tolered-Utby Ol-klubb

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilmer NordbergH14 Kort (4)39:2712:17
1Evelina GlänneskogD16 Kort (2)47:0312:05
1Axel JohanssonHU2 (40)18:288:42
2Emilia MathiasonD16 Kort (2)1:07:02+19:5917:13
2Hannes BergerHU1 (35)19:30+0:469:27
3Sixten ÅbergH10 (28)16:44+2:357:55
4Albin TörngrenH10 (28)16:52+2:437:59
4Agnes ÅbergDU2 (29)24:46+5:2611:09
4Maja KarlssonD14 (18)40:32+10:5310:59
4Saga RingstadD12 Kort (4)30:35+13:1516:05
4Amanda CliffordsonD12 (36)31:10+6:4610:40
5Ingrid KafvelströmDU2 (29)27:44+8:2412:29
6Jonas NissarHU2 (40)23:04+4:3610:52
6Lisa BohlinDU2 (29)28:13+8:5312:42
6Maja NordenfeltD14 (18)45:54+16:1512:26
7Emma OlssonDU2 (29)29:49+10:2913:25
7Silje RingstadD14 (18)46:01+16:2212:28
7Siri LarsenD16 (15)1:04:28+24:1214:21
7Elvis ÅbergH12 (41)29:31+7:4910:48
9Arvid AneljungHU2 (40)24:16+5:4811:26
9Linn MauritzsonD16 (15)1:05:56+25:4014:41
9Ivar HenrikssonH14 (36)38:28+6:5510:32
10Tarik TorloHU2 (40)24:42+6:1411:39
10Isabella BaierD12 (36)39:48+15:2413:37
11Filippa KindeD16 (15)1:11:36+31:2015:56
11Jakob LundbergH16 (24)58:15+17:3611:27
12Alva BodforssDU2 (29)32:22+13:0214:34
12Elvira SöderbergD16 (15)1:19:34+39:1817:43
12Jakob BaierH14 (36)42:25+10:5211:37
15Tove JensenDU2 (29)34:38+15:1815:36
15Leo AllerbrantHU2 (40)25:38+7:1012:05
16Melvin AnderssonH14 (36)50:17+18:4413:46
16Oliver WennbergHU2 (40)26:04+7:3612:17
17Emma LindströmDU2 (29)35:39+16:1916:03
17Melvin FrelekHU1 (35)28:25+9:4113:47
18Jacob ErikssonH12 (41)37:58+16:1613:54
18Johanna LindströmDU1 (25)31:03+11:2616:36
19Malva IsraelssonDU1 (25)31:06+11:2916:37
20Miranda NordenfeltD10 (26)32:50+13:3215:42
21Alex BergerHU2 (40)29:09+10:4113:45
21Sigrid HellestamDU1 (25)37:12+17:3519:53
21Axel RydgrenH12 (41)40:15+18:3314:44
22Alva HedinDU2 (29)40:00+20:4018:01
22Amanda JerkstrandDU2 (29)40:00+20:4018:01
22Astrid HögblomDU1 (25)39:03+19:2620:52
22Wilton FrelekHU1 (35)31:28+12:4415:16
23Arvid LiedmanH10 (28)34:29+20:2016:20
23Elsa KafvelströmDU1 (25)42:09+22:3222:32
23Noah TörngrenH12 (41)41:18+19:3615:07
24Ingrid HögblomDU2 (29)40:27+21:0718:13
25David SmidebrantHU1 (35)35:44+17:0017:20
25Pontus HedinH14 (36)1:14:38+43:0520:26
25Embla SternöD12 (36)56:51+32:2719:28
25Ludvig MedinH12 (41)42:08+20:2615:26
26Anton NilssonHU2 (40)31:24+12:5614:48
29Erik PeterssonH12 (41)45:14+23:3216:34
30Greta KarlssonD12 (36)1:06:24+42:0022:44
30Benjamin BerglundHU1 (35)45:18+26:3421:59
31David ErikssonHU1 (35)46:52+28:0822:45
33Pontus CliffordsonHU2 (40)36:48+18:2017:21
33Erik RothamelH12 (41)51:10+29:2818:44
36Eric LiljaHU2 (40)42:05+23:3719:51
36Axel NilssonH12 (41)1:01:50+40:0822:38
37Max CliffordsonHU2 (40)46:20+27:5221:51
40Frans OlssonHU2 (40)1:06:32+48:0431:23
Irma LiedmanInskolning (32)fullföljt
Molly NordenfeltInskolning (32)fullföljt
Hjalmar ÅbergInskolning (32)fullföljt
Ulrik OlssonH10 (28)ej godkänd
Karina BacheD14 Kort (3)ej godkänd
Arvid PeterssonH14 (36)ej godkänd
Charlie WennbergH12 (41)ej godkänd
Primus HäggbomH12 (41)utgått
Viggo MedinHU2 (40)utgått
Albin LiljenvallH14 (36)ej start
David RothamelH14 (36)ej start
Axel StyreniusH14 Kort (4)ej start
Einar RagneskogH12 Kort (4)ej start
Anton AnderssonHU2 (40)ej start
Stella BergDU1 (25)ej start
John LagergrenHU1 (35)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser