Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävling
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 25 mars 2018

Alatornion Pirkat

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Venla TaulavuoriD20 (2)38:136:24
2Tarja TaulavuoriD50 (4)43:39+5:5710:35
2Tapani HeikkuriH55 (4)31:51+5:347:43

Arvidsjaurs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Conny LagerskogH70 (3)33:46+1:158:11

Bergnäsets AIK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergD12 (1)16:0510:18
2Knut HolmbergÖppen motion 1 (6)23:47+2:3715:14
2Martin HolmbergH21 (2)39:44+8:246:40
2Per ÖgrenH50 (5)36:52+1:166:11
3Alva VidehallÖppen motion 1 (6)27:31+6:2117:38
4Tilde NordlundÖppen motion 1 (6)34:09+12:5921:53
5Leo ÅsbergÖppen motion 1 (6)36:31+15:2123:24
6Milo VidehallÖppen motion 1 (6)40:03+18:5325:40

Bodens Bandyklubb OS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matts EngvallH70 (3)32:317:53
2Kjell SandströmH65 (4)38:49+2:069:25
3Kjell MörtbergH70 (3)46:54+14:2311:23

Gammelstads IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann EnmanD45 (2)32:257:52
1Pernilla LarssonD21 (1)56:339:29
3Roland LarssonH50 (5)53:15+17:398:56

I 19 IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Frans WickbomH55 (4)26:176:22
4Anneli WickbomD50 (4)44:44+7:0210:51

IFK Kiruna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mats LuspaH50 (5)35:365:58
1Magnus LindmarkH21 (2)31:205:15

IK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ove JohanssonH75 (2)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sofia BlomqvistÖppen motion 8 (2)ej godkänd

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ida WickbergD18 (4)1:01:02+15:3010:14

OK Renen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elvira ForslundD18 (4)45:327:38
1Albin BerggrenÖppen motion 1 (6)21:1013:34
1Klara KivijärviD14 (1)29:578:43
1Krister RosendahlÖppen motion 8 (2)38:319:20
1Inger VennbergD60 (2)31:459:15
3Mikael KivijärviH55 (4)38:01+11:449:13
4Henry PilstålH65 (4)1:20:42+43:5919:35
Björn SamuelssonH55 (4)ej godkänd
Linus NordinH14ej start

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia LundkvistD16 (3)34:298:22

Ounasvaaran Hiihtoseura

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lea PirttiläD50 (4)44:26+6:4410:47

Piteå IF Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonD65 (1)48:4514:12
1Susanne AnderssonD50 (4)37:429:09
1Ann PerssonD75 (1)41:2412:04
3Anna AnderssonD18 (4)53:15+7:438:56
3Torbjörn LundbergH65 (4)41:46+5:0310:08

Seskarö IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans YlipääH65 (4)36:438:54
1Karl Erik NyströmH75 (2)1:21:3723:47
5Kjell HenrikssonH50 (5)1:10:13+34:3711:46
Kristina TholerudD20 (2)ej start
Nils HenrikssonH21 (2)ej start

SK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Roger WestinH50 (5)53:44+18:089:00

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Angela NilssonD60 (2)50:29+18:4414:43

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Rebecca FahlgrenD20 (2)59:53+21:4010:02

Älvsby IF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sture NorénH60 (3)29:017:02
1Daniel JohanssonH40 (1)1:05:1210:56
2Edit KarlssonD16 (3)40:26+5:579:48
2Agnes KarlssonD18 (4)51:45+6:138:40
2Karin KarlssonD45 (2)46:31+14:0611:17
3Frida JohanssonD16 (3)41:30+7:0110:04
3Karl-Erik LindbäckH60 (3)39:35+10:349:36

Övertorneå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henry BarskH60 (3)35:22+6:218:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser