Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävling
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 25 mars 2018

D21

5 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TuressonOK Renen36:366:09
2Pernilla LarssonGammelstads IF59:02+22:269:56

H21

5 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LindmarkIFK Kiruna31:515:21
2Martin HolmbergBergnäsets AIK41:13+9:226:56
3Peter WestinVittjärvs IK42:49+10:587:12

D20

5 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinI 19 IF37:186:16
2Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat42:42+5:247:11
3Elvira ForslundOK Renen50:54+13:368:34
4Agnes KarlssonÄlvsby IF OK53:12+15:548:57
5Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:03:49+26:3110:44
6Ida WickbergOK Nolaskogsarna1:06:34+29:1611:12
Kristina TholerudSeskarö IFej start

H20

5 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénI 19 IF30:055:03
2Gabriel LarssonGammelstads IF32:27+2:225:27

D16

4 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen25:175:56
2Sofia LundkvistOK Vargen33:00+7:437:44
3Edit KarlssonÄlvsby IF OK37:40+12:238:50
4Frida JohanssonÄlvsby IF OK39:52+14:359:21

H16

4 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MarkströmOK Renen27:446:30

D14

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen24:397:35

H14

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen22:026:46

D12

1 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergBergnäsets AIK12:4710:44

H35

5 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel JohanssonÄlvsby IF OK1:10:0911:48

D45

4 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann EnmanGammelstads IF33:167:48
2Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb37:25+4:098:46
3Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat41:56+8:409:50
4Karin KarlssonÄlvsby IF OK45:24+12:0810:39
5Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura47:17+14:0111:05

H45

5 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LuspaIFK Kiruna36:496:11
2Per ÖgrenBergnäsets AIK40:21+3:326:47
3Roland LarssonGammelstads IF59:05+22:169:56
4Roger WestinSK Gränsen1:06:03+29:1411:07
5Kjell HenrikssonSeskarö IF1:14:55+38:0612:36

D55

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen33:4310:22
2Angela NilssonSkellefteå OK38:50+5:0711:56

H55

4 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven ÖrnerlingOK Renen27:396:29
2Sture NorénÄlvsby IF OK27:52+0:136:32
3Tapani HeikkuriAlatornion Pirkat32:08+4:297:32
4Mikael KivijärviOK Renen37:11+9:328:43
5Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK38:19+10:408:59
Henry BarskÖvertorneå IFej start
Björn SamuelssonOK Renenej start

D65

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb42:4713:09

H65

4 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK32:237:36
2Matts EngvallBodens Bandyklubb OS34:55+2:328:11
3Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS40:48+8:259:34
4Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb41:58+9:359:51
5Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS47:26+15:0311:08
6Henry PilstålOK Renen1:02:43+30:2014:43
Hans YlipääSeskarö IFej godkänd

D75

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb56:5117:29

Öppen motion 1

1 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Knut HolmbergBergnäsets AIK20:3717:19
2Tilde NordlundBergnäsets AIK25:41+5:0421:34
3Leo ÅsbergBergnäsets AIK26:43+6:0622:27
Albin BerggrenOK Renenej godkänd

Öppen motion 5

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EngströmBergnäsets AIK33:3810:20
2Magnus LundgrenBergnäsets AIK39:20+5:4212:06

Öppen motion 8

4 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BennitzOK Renen26:236:11
2Melker PetterssonOK Renen29:43+3:206:58
3Johan VikströmOK Renen33:10+6:477:47
4Sofia BlomqvistOK Renen49:22+22:5911:35
5Stefan MårtenssonKlubblös55:52+29:2913:06
6Christin JonassonBergnäsets AIK56:06+29:4313:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser