*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för OL-touren Falun, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-touren Falun, medel
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: söndag 19 maj 2019

D21 Elit

4 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda ForsgrenOK Linné35:557:51
2Ronja HuggStora Tuna OK36:16+0:217:56
3Lena GillgrenStora Tuna OK36:29+0:347:58
4Maria NilssonDomnarvets GOIF37:19+1:248:09
5Linda SjögrenKamrat och IF KIF37:52+1:578:17
6Johanna LarssonKöping-Kolsva OK37:58+2:038:18
7Malin WelénKöping-Kolsva OK38:24+2:298:24
8Sara KindlundIFK Mora OK38:43+2:488:28
9Martina WelénKöping-Kolsva OK39:15+3:208:35
10Hedwig HaasOK Linné39:29+3:348:38
11Magdalena OlssonStora Tuna OK39:41+3:468:41
12Ulrika LindstamOK Linné40:18+4:238:49
13Amanda HolmgrenVittjärvs IK41:47+5:529:08
14Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF41:50+5:559:09
15Hanna ErikssonIFK Mora OK41:52+5:579:09
16Erica EdmanRehns BK42:03+6:089:12
17Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK42:39+6:449:19
18Sara HodlerIFK Mora OK44:33+8:389:44
19Maja MörthStora Tuna OK46:07+10:1210:05
20Karin ElfvingDomnarvets GOIF47:33+11:3810:24
21Charlotte LindkvistLeksands OK48:22+12:2710:35
22Emelie WalheimÄrla IF57:56+22:0112:40
Ella OlssonGrycksbo IF OKej godkänd
Sarah PerssonOK Denselnej godkänd

H21 Elit

5 580 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering29:485:20
2Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna31:44+1:565:41
3Joakim SvenskStora Tuna OK32:25+2:375:48
4Viktor SvenskStora Tuna OK32:32+2:445:49
5Jesper SvenskStora Tuna OK32:48+3:005:52
6Anton ForsbergStora Tuna OK33:13+3:255:57
7Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna33:21+3:335:58
8Simon HodlerIFK Mora OK34:38+4:506:12
9Erik FernlundOK Tisaren34:47+4:596:14
9Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna34:47+4:596:14
11Linus RappIFK Mora OK35:17+5:296:19
12Carl CarlssonNyköpings OK36:04+6:166:27
13Rikard ClaessonStora Tuna OK37:35+7:476:44
14Karl EngesAttunda OK38:26+8:386:53
15Kristian DahlströmIFK Mora OK39:05+9:177:00
15Erik Folkesson BlomIFK Mora OK39:05+9:177:00
17Markus LangStora Tuna OK39:15+9:277:02
18Didrik HallNyköpings OK39:44+9:567:07
19Mattias MårtsStora Tuna OK39:49+10:017:08
20Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna39:50+10:027:08
21Mathias NyströmNorbergs OK40:01+10:137:10
22Niklas LöwegrenStora Tuna OK40:44+10:567:17
23Daniel DuhlboIFK Mora OK41:29+11:417:26
24Jon EklundIK Jarl Rättvik42:58+13:107:42
25Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna44:39+14:518:00
26Albin BergkvistOK Linné45:30+15:428:09
27Carl MagnussonIFK Mora OK47:15+17:278:28
28Johan SonessonGagnefs OK47:17+17:298:28
29Thomas PetterssonAttunda OK49:23+19:358:51
30Erik NordkvistGagnefs OK50:35+20:479:03
31Christian SpoerryUmeå OK51:22+21:349:12
Erik BjörklundOK Linnéej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Erik LindOK Linnéej godkänd
Henrik JohannessonStora Tuna OKej godkänd
Oskar GustafssonCentrum OKej start
Joel HallbergIFK Hedemora OKej start

H20 Elit

4 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zeb PalmHJS-Vansbro OK38:168:19
2Viktor BarkegrenStora Tuna OK44:59+6:439:46
3Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF45:26+7:109:52
4Johan Bjernhed NordahlDomnarvets GOIF46:52+8:3610:11
5Oskar EngesAttunda OK1:01:29+23:1313:21

D18 Elit

3 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonDomnarvets GOIF33:118:41
2Tilda GolsäterKorsnäs IF OK33:45+0:348:50
3Karin WedmanVästerbergslagens OL35:55+2:449:24
4Therese NilssonOK Österåker35:57+2:469:24
5Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF36:27+3:169:32
6Elsa NilssonDomnarvets GOIF36:35+3:249:34
7Aino RantalaIFK Mora OK42:43+9:3211:10
8Katarina NorrbyOK Södertörn44:47+11:3611:43
Moa KarlssonOK Hammarenej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start

H18 Elit

4 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LindskogOK Ravinen30:147:32
2Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF30:50+0:367:41
3Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF31:48+1:347:55
4Erik NilssonDalaportens OL33:38+3:248:23
Emil BybergDomnarvets GOIFej godkänd
Henry SvensVästerbergslagens OLej start

D21

3 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BjörklundStora Tuna OK29:408:24
2Beatrice KöhlerSäterbygdens OK35:07+5:279:56
3Lisa LarssonMalungs OK Skogsmårdarna50:58+21:1814:26
Malin WidénUddevalla OKej godkänd

H21

4 860 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OlssonHjobygdens OK32:576:46
2Rikard TynellGrycksbo IF OK36:03+3:067:25
3Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö36:55+3:587:35
4Niclas LarssonKöping-Kolsva OK36:56+3:597:35
5Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK38:39+5:427:57
6Simon ForsStora Tuna OK40:17+7:208:17
7Cristian LarssonKöping-Kolsva OK42:55+9:588:49
8Ulf HylanderNyköpings OK43:06+10:098:52
9Johan CelanderKöping-Kolsva OK45:57+13:009:27
10Anton BacklundSäterbygdens OK48:38+15:4110:00
11Tobias WestbomLånghundra IF55:00+22:0311:19
12Daniel WestbomSäterbygdens OK1:08:35+35:3814:06
13Mattias HenrikssonCentrum OK1:13:15+40:1815:04
Jonatan SöderbergGävle OKej godkänd
Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIFej start
Jens MolinSödertälje-Nykvarn OFej start

D20

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie BrudinIFK Mora OK40:0311:40

D18

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella JoonsLeksands OK49:3114:26
2Alma SandVästerbergslagens OL1:04:28+14:5718:47

D16

3 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela SöderqvistOK Kåre25:537:49
2Elsa GörasLeksands OK29:53+4:009:01
3Sara ÅbomGävle OK30:04+4:119:05
4Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF30:40+4:479:15
5Johanna AlmgrenOK Ravinen31:42+5:499:34
6Maja BergqvistKorsnäs IF OK33:15+7:2210:02
7Julia BosellOK Kåre34:05+8:1210:17
8Thea NordinKorsnäs IF OK35:14+9:2110:38
9Saga MattssonDalaportens OL35:19+9:2610:40
10Emilia JohnssonOK Kåre36:33+10:4011:02
11Elsa HermanssonIFK Mora OK38:11+12:1811:32
12Anja NilssonDomnarvets GOIF38:27+12:3411:36
13Olga RindeskogVästerbergslagens OL46:03+20:1013:54
14Emma AlmgrenOK Ravinen55:30+29:3716:46
Agnes WallinKorsnäs IF OKej start

H16

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK23:286:35
2Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF24:37+1:096:54
3Hugo PerssonOK Denseln26:22+2:547:24
4Jakob WidelundOK Kåre27:09+3:417:37
5Edvin LakeSundsvalls OK28:33+5:058:01
6Max ÖsterlingOK Södertörn30:34+7:068:35
7Markus HalvarssonLeksands OK32:05+8:379:00
8Erik FredrikssonStora Tuna OK38:10+14:4210:43
9Markus MelénOK Kåre38:28+15:0010:48
10Fabian SundOK Hammaren39:05+15:3710:58
11Viktor KarlssonStorviks IF39:33+16:0511:06
12Jakob CarlssonStora Tuna OK40:46+17:1811:27
13Mattis SandénOK Södertörn42:34+19:0611:57
14Edvin MäkinenOK Hammaren43:25+19:5712:11
15Eric JohanssonOK Kåre45:12+21:4412:41
16Albin BjörkOK Hammaren48:40+25:1213:40
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Henrik NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Christoffer LindgrenOK Kåreej start
Albin GezeliusIFK Mora OKej start
Isak DalinLeksands OKej start
Daniel LindDalaportens OLej start

D16 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa BybergDomnarvets GOIF46:3015:20

H16 Kort

3 030 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Axel MäkinenOK Hammarenej start

D14

3 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF24:558:11
2Nora NordlundOK Kåre27:19+2:248:59
3Elvira BjörnbergVästerås SOK30:23+5:289:59
4Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF31:54+6:5910:29
5Mira NordinKorsnäs IF OK32:04+7:0910:32
6Lovisa BergstenOK Södertörn32:25+7:3010:39
7Lovis de VilliersOK Södertörn33:10+8:1510:54
8Julia Hagelberg NordahlOK Kåre33:19+8:2410:57
9Signe FeilSundsvalls OK33:24+8:2910:59
10Emma HenriquesOK Södertörn34:05+9:1011:12
11Sanna HörnellDomnarvets GOIF34:36+9:4111:22
12Linn De BoussardIFK Enskede35:00+10:0511:30
13Märta WigleOK Södertörn35:28+10:3311:40
14Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK35:43+10:4811:44
15Lina WidelundOK Kåre36:08+11:1311:53
16Julia NordvallDomnarvets GOIF36:38+11:4312:03
17Anja MickelsonAvesta OK37:23+12:2812:17
18Karolina SunnanhagenStora Tuna OK38:21+13:2612:36
19Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF38:25+13:3012:38
20Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF41:41+16:4613:42
21Emilia LindDalaportens OL50:40+25:4516:40
22Mikaela SvederDomnarvets GOIF54:40+29:4517:58
23Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna57:14+32:1918:49
24Tilda MattssonOK Södertörn1:02:41+37:4620:37
25Greta BladlundKarlsbyhedens OK1:11:08+46:1323:23
26Pauline HaglundIFK Hedemora OK1:20:26+55:3126:27
Hanna ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Ylva HanssonOK Kåreej start
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start

H14

3 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK26:138:08
2Niklas ErlandssonOK Södertörn26:28+0:158:13
3Linus NilssonOK Österåker27:45+1:328:37
4Axel HejdenbergGävle OK28:02+1:498:42
5Max AlfredssonGävle OK28:55+2:428:58
6Nils PetterssonOK Kåre30:18+4:059:24
7Svante SandvikAttunda OK30:52+4:399:35
8Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL31:50+5:379:53
9Malte SöderlundKarlsbyhedens OK32:36+6:2310:07
10Lucas SöderbergGävle OK33:18+7:0510:20
11Alfred JeppssonOK Hammaren33:37+7:2410:26
12Pontus HedbergKarlsbyhedens OK34:02+7:4910:34
13August GörasLeksands OK34:59+8:4610:51
14Isak BjörkOK Hammaren38:22+12:0911:54
15Malte AlbinssonOK Österåker40:06+13:5312:27
16Olle GahnshagOK Kåre41:04+14:5112:45
17Joel AllmungsLeksands OK42:02+15:4913:03
18Simon BerglundKarlsbyhedens OK43:19+17:0613:27
19Elias HörnellDomnarvets GOIF43:59+17:4613:39
20Anton ModigsKorsnäs IF OK44:28+18:1513:48
21Linus SkattOK Södertörn47:03+20:5014:36
22William OksvoldOK Kåre51:51+25:3816:06
23Nils OdlindOK Kåre55:35+29:2217:15
Hampus KarlssonOK Hammarenej start

D14 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda PetterssonDomnarvets GOIF36:2914:05
Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Agnes NilssonDomnarvets GOIFej start

H14 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SköldDomnarvets GOIF37:0114:17

D12

2 510 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MasesStora Tuna OK23:419:26
2Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF24:28+0:479:44
3Elsa NorgrenDomnarvets GOIF26:00+2:1910:21
4Tilde SvederDomnarvets GOIF26:20+2:3910:29
5Elsa NilssonDalaportens OL26:23+2:4210:30
6Alma JöhnemarkStora Tuna OK28:54+5:1311:30
7Fanny HemmingssonStora Tuna OK31:54+8:1312:42
8Greta SandvikAttunda OK32:05+8:2412:46
9Filippa HemmingssonStora Tuna OK34:42+11:0113:49
10Ida AtterbrandOK Kåre34:52+11:1113:53
11Ella SandVästerbergslagens OL36:06+12:2514:22
12Frida BrudinIFK Mora OK36:39+12:5814:36
13Klara BerglundKarlsbyhedens OK38:58+15:1715:31
14Matilda BackmanOK Kåre40:23+16:4216:05
15Hilda KjällbringLeksands OK41:03+17:2216:21
16Lovisa BjörnbergVästerås SOK41:37+17:5616:34
17Amanda LindDalaportens OL45:00+21:1917:55
18Tilde FalkStora Tuna OK47:11+23:3018:47
19Tuva WestbomSäterbygdens OK49:19+25:3819:38
20Blenda SandénOK Södertörn52:48+29:0721:02
21Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna1:00:07+36:2623:57
Moa SölscherKorsnäs IF OKej godkänd
Hilma DalinOK Kåreej start
Ida AnderssonOK Kåreej start

H12

2 610 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK20:157:45
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK20:34+0:197:52
3Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:36+0:217:53
4Frode Montelius RisbergOK Kåre22:51+2:368:45
5Oskar KaipeOK Kåre23:03+2:488:49
6Ture LindskogOK Ravinen25:09+4:549:38
7Noah TyskOK Kåre25:50+5:359:53
8Walter OksvoldOK Kåre26:15+6:0010:03
9Noa ArkebäckOK Kåre26:32+6:1710:09
10Karl EmilssonDomnarvets GOIF28:22+8:0710:52
11Nils SernfältLeksands OK29:13+8:5811:11
12Ville ElgesjöDomnarvets GOIF29:43+9:2811:23
13Gustav NorbergStora Tuna OK30:43+10:2811:46
14Sebastian AlinIFK Mora OK32:31+12:1612:27
14Erik LundbackStora Tuna OK32:31+12:1612:27
16Elvin LundbergOK Kåre36:50+16:3514:06
17Vilhelm TörnquistOK Kåre36:54+16:3914:08
18Kalle JoonsLeksands OK38:06+17:5114:35
19Isak StinessenDalaportens OL38:48+18:3314:51
20Erik SnellmanDomnarvets GOIF51:43+31:2819:48
Morgan AlfredssonGävle OKej godkänd
Albin HedbergStora Tuna OKej godkänd
Simon FellbrinkOK Kåreej godkänd
Viktor ÖstbergStora Tuna OKej start
Albin PernefalkOK Kåreej start
Oliver HagströmKarlsbyhedens OKej start
Walter SöderqvistOK Kåreej start

D12 Kort

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra FranzLeksands OK25:4510:43
2Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF27:38+1:5311:30
3Linnea JäderbergLeksands OK35:54+10:0914:57

D10

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja SvederDomnarvets GOIF19:597:52
2Moa JäderbergLeksands OK20:44+0:458:09
3Frida HerbstVästerås SOK20:49+0:508:11
4Lovisa KajsIFK Mora OK21:41+1:428:32
5Elvira BuudIFK Mora OK24:20+4:219:34
6Kajsa WilénLeksands OK25:19+5:209:58
7Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre26:47+6:4810:32
8Kajsa LundgrenOK Hammaren26:54+6:5510:35
9Lykke NäsOK Kåre28:17+8:1811:08
10Stella StenmanOK Kåre30:37+10:3812:03
11Ellie SöderbergGävle OK31:30+11:3112:24
12Iris WikströmOK Hammaren42:35+22:3616:45
13Wilda VainionpääDalaportens OL44:36+24:3717:33
Agnes FeilSundsvalls OKej godkänd
Signe AlbinssonOK Österåkerej start

H10

2 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonStora Tuna OK17:226:40
2Sigge LöfgrenOK Kåre20:48+3:268:00
3Vilgot LarssonKorsnäs IF OK25:06+7:449:39
4Nils StåbiOK Kåre25:19+7:579:44
5Alexis AndréSvärdsjö SOK26:21+8:5910:08
6Elliot TyskOK Kåre26:50+9:2810:19
7Olle BladlundKarlsbyhedens OK27:12+9:5010:27
8William WestbomSäterbygdens OK27:18+9:5610:30
9Leo JonssonKorsnäs IF OK27:41+10:1910:38
10Tim ThomsonOK Kåre27:49+10:2710:41
11Viktor LindgrenOK Kåre29:20+11:5811:16
12Joel WiklundKorsnäs IF OK30:10+12:4811:36
13Petter NordlundOK Kåre31:34+14:1212:08
14Axel StoltLeksands OK31:40+14:1812:10
15Oscar AxelssonSödertälje-Nykvarn OF32:36+15:1412:32
16Lukas NääsOK Kåre33:01+15:3912:41
17Kalle VestlingOK Kåre33:50+16:2813:00
18Sixten BuudIFK Mora OK37:25+20:0314:23
19Malte Fridell FredrikssonStora Tuna OK40:09+22:4715:26
20Hannes HeurlinOK Kåre42:42+25:2016:25
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kasper AmnéusDalaportens OLej godkänd

D35

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna47:3813:53

D40

3 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK29:478:40
2Nina De BoussardIFK Enskede32:03+2:169:20
3Anna HaglundLeksands OK32:27+2:409:27
4Linda StinessenDalaportens OL34:32+4:4510:04
5Jenny JohanssonValbo AIF35:06+5:1910:13
6Helena WallmanVästerbergslagens OL35:44+5:5710:25
7Annika BjörkOK Linné42:08+12:2112:17
8Lina SöderkvistSäterbygdens OK45:12+15:2513:10
9Maria WikströmOK Hammaren46:22+16:3513:31
Malin LindskogOK Ravinenej godkänd
Catharina AspIFK Mora OKej start
Maria HenriquesOK Södertörnej start

H40

4 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard HejdenbergGävle OK26:136:32
2Hans AlinIFK Mora OK28:22+2:097:04
3Anders HolmOK Tisaren28:43+2:307:09
4Henrik PilvingeOK Kolmården30:45+4:327:40
5Per OksvoldCentrum OK31:11+4:587:46
6Niklas AldinStora Tuna OK31:12+4:597:46
7Ola ZetterströmBjursås OK31:18+5:057:48
8Johan HerbstVästerås SOK31:31+5:187:51
9Ove OksvoldCentrum OK32:29+6:168:06
10Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK34:06+7:538:30
11Martin AnderssonLeksands OK34:48+8:358:40
12Klockar Mattias NääsLeksands OK36:34+10:219:07
13Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK38:05+11:529:29
14Lars NordvallDomnarvets GOIF40:37+14:2410:07
15Mikael BlessbornDomnarvets GOIF40:40+14:2710:08
16Mathias BladlundKarlsbyhedens OK40:48+14:3510:10
17Sven LundbäckDomnarvets GOIF50:44+24:3112:39
Magnus KarlssonStorviks IFej start
Mats HörnellDomnarvets GOIFej start
Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OKej start
Björn WrahmeIFK Mora OKej start

D45

3 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK23:467:52
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK24:57+1:118:15
3Helena NorbergStora Tuna OK25:08+1:228:19
4Åsa SundOK Hammaren27:07+3:218:58
5Elenore AndréSvärdsjö SOK28:40+4:549:29
6Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF29:05+5:199:37
7Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF29:31+5:459:46
8Anna SchandlOK Södertörn32:31+8:4510:46
9Petra LorentzonLeksands OK32:56+9:1010:54
10Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK34:02+10:1611:16
11Ann-Sofie TäckOK Hammaren34:04+10:1811:16
12Marie ÅsbergOK Hedströmmen34:39+10:5311:28
13Sara GörasLeksands OK34:41+10:5511:29
14Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF39:17+15:3113:00
15Eva-Lena MäkinenOK Hammaren40:07+16:2113:17
16Carina MöllerOK Södertörn40:36+16:5013:26
17Malin PerssonOK Denseln40:40+16:5413:27
18Anna WolgastSnättringe SK44:31+20:4514:44
19Kristin RamsellLeksands OK47:18+23:3215:39
20Annica HedbergOK Södertörn54:18+30:3217:58

H45

3 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven OlssonKorsnäs IF OK26:156:34
2Martin LindskogOK Ravinen27:10+0:556:48
3Peter FredricsonIFK Mora OK27:42+1:276:56
4Jonas BuudIFK Mora OK28:51+2:367:13
5Magnus GörasLeksands OK29:48+3:337:28
6Niklas ErikssonVästerbergslagens OL29:52+3:377:29
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF30:01+3:467:31
8Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF30:34+4:197:39
9Fredrik MäkinenOK Hammaren32:08+5:538:03
10Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna33:13+6:588:19
11Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL33:20+7:058:21
12Peter HermanssonIFK Mora OK36:01+9:469:01
13Ulf FredrikssonStora Tuna OK36:26+10:119:07
14Martin SigrandOK Södertörn37:11+10:569:19
15Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK37:33+11:189:24
16Jesper NordinKorsnäs IF OK38:29+12:149:38
17Henrik BjörkOK Hammaren40:13+13:5810:04
18Pär-Magnus BjurekTibro OK40:38+14:2310:11
19Gustav HedinSnättringe SK40:43+14:2810:12
20Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL47:14+20:5911:50
21Jakob WedmanVästerbergslagens OL49:30+23:1512:24
22Emil LarssonDomnarvets GOIF55:43+29:2813:57
Ulf KarlssonStorviks IFej start
Magnus LindströmVästerbergslagens OLej start

D50

3 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF24:288:06
2Charlotta GibergHellas Orientering26:46+2:188:51
3Anneli ÖstbergStora Tuna OK30:35+6:0710:07
4Karin SvenskStora Tuna OK30:52+6:2410:13
5Josefine NordströmOK Triangeln31:14+6:4610:20
6Marianne CarlbergRånäs OK33:34+9:0611:06
7Lena LiljeforsAvesta OK34:54+10:2611:33
8Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK35:10+10:4211:38
9Elisabet ElmertoftNorbergs OK37:35+13:0712:26
10Ulrika BacklundDalaportens OL37:42+13:1412:29
11Ellinor PerssonStora Tuna OK41:41+17:1313:48
12Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF41:49+17:2113:50
13Kristina ZillingOK Södertörn42:14+17:4613:59
14Karin ErikssonVästerbergslagens OL43:53+19:2514:31
15Ninni CarlssonStora Tuna OK52:57+28:2917:31
16Maria StrömbergAvesta OK55:56+31:2818:31
Katarina LindbärgOK Södertörnej godkänd
Lucy LouTibro OKej start
Karin ErssonIFK Mora OKej start
Marita KarlssonStorviks IFej start
Anette PalmHJS-Vansbro OKej start
Lotta StålVästerbergslagens OLej start

H50

3 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär StålVästerbergslagens OL26:017:01
2Jonas NordströmOK Roslagen27:16+1:157:22
3Dan NorinGävle OK27:18+1:177:22
4Jonas LångStora Tuna OK27:22+1:217:23
5Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK27:51+1:507:31
6Kjell AlmgrenOK Ravinen28:59+2:587:50
7Sten LeanderssonOK Tyr29:27+3:267:57
8Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK29:36+3:358:00
9Tomas NormanLeksands OK29:53+3:528:04
10Per CarlssonStora Tuna OK30:02+4:018:07
11Magnus HjorthDomnarvets GOIF30:24+4:238:12
12Thomas PerssonOK Denseln30:32+4:318:15
13Ola HultinOK Roslagen30:37+4:368:16
14Ulf JanssonOK Triangeln31:07+5:068:24
15Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL31:13+5:128:26
16Kennet AnderssonGrycksbo IF OK31:36+5:358:32
17Fredrik WikstenGävle OK31:37+5:368:32
18Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK32:20+6:198:44
19Per CarlbergRånäs OK33:02+7:018:55
20Johan AnderssonValbo AIF33:29+7:289:02
21Anders BygrenGävle OK35:45+9:449:39
22Anders MasesStora Tuna OK37:33+11:3210:08
23Lars HalvarssonLeksands OK43:14+17:1311:41
Per WintherVästerbergslagens OLej godkänd
Johan EngesLeksands OKej start
Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OKej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start

D55

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK24:008:00
2Lotta RansjöKarlsbyhedens OK30:03+6:0310:01
3Ingrid SvenssonStora Tuna OK30:19+6:1910:06
4Marie LarssonKöping-Kolsva OK36:26+12:2612:08
5Gunilla BergströmGrycksbo IF OK36:55+12:5512:18
6Christina GranathOK Södertörn47:03+23:0315:41
7Charlotte EngesAttunda OK50:37+26:3716:52
Gunilla RylanderStora Tuna OKej godkänd

H55

3 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BacklundOK Södertörn26:447:15
2Peo SvenskStora Tuna OK29:11+2:277:55
3Mats HallNyköpings OK29:22+2:387:58
4Mikael BacklundDalaportens OL31:27+4:438:32
5Tony KarlssonIFK Mora OK32:12+5:288:45
6Per ErikssonVästerbergslagens OL33:24+6:409:04
7Björn AlbinssonIFK Mora OK34:27+7:439:21
8Jan LindbergKorsnäs IF OK35:03+8:199:31
9Magnus BacklundSäterbygdens OK35:08+8:249:32
10Ulf K. RaskIFK Mora OK36:19+9:359:52
11Torbjörn SöderlundLeksands OK37:08+10:2410:05
12Terje SchjølbergRøros IL39:32+12:4810:44
13Mats JönssonKorsnäs IF OK39:49+13:0510:49
13Mats HerbertTäby OK39:49+13:0510:49
15Roger ÅsbergOK Hedströmmen40:33+13:4911:01
16Robert ÖstlundSäterbygdens OK41:54+15:1011:23
17Thomas NorgrenStora Tuna OK44:36+17:5212:07
18Anders S NybergSäterbygdens OK45:24+18:4012:20
19Anders WinaldHellas Orientering52:57+26:1314:23

D60

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kane AnderssonIFK Mora OK25:5810:20
2Mona ÅkermanValbo AIF27:06+1:0810:47
3Marie RappIFK Mora OK27:31+1:3310:57
4Lena LarssonSala OK27:58+2:0011:08
5Karin GunnarssonStora Tuna OK28:48+2:5011:28
6Kia BratbergOK Hammaren29:00+3:0211:33
7Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK29:25+3:2711:43
8Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik30:20+4:2212:05
9Eva Hadmark-P.Tullinge SK30:23+4:2512:06
10Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK31:31+5:3312:33
11Anita KarlssonOK Södertörn33:10+7:1213:12
12Carina HolmbergOK Hammaren36:58+11:0014:43
13Tanja-Birgit SöderströmSala OK45:56+19:5818:18
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OKej start

H60

3 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan NybergAvesta OK26:297:32
2Jan-Olof BjörklundBjursås OK30:18+3:498:37
3Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF30:21+3:528:38
4Lars SjökvistStora Tuna OK30:49+4:208:46
5Lennart MalmbergSvaide Roma SOK31:09+4:408:52
6Tryggve OttossonVästerbergslagens OL31:38+5:099:00
7Trond OlsenLøten o-lag35:00+8:319:58
8Sten-Olof MatssonLeksands OK35:29+9:0010:06
9Kjell ViklundHofors OK35:33+9:0410:07
10Ola HedinOK Hammaren36:38+10:0910:26
10Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK36:38+10:0910:26
12Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik38:12+11:4310:52
13Mats LandquistKöping-Kolsva OK43:15+16:4612:19
14Roger EklundIK Jarl Rättvik46:50+20:2113:20
15Kjell HolmDalaportens OL50:54+24:2514:30
16Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna53:14+26:4515:09
17Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvik1:07:57+41:2819:21
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Roger LindLeksands OKej godkänd
Peter SvenssonAvesta OKej godkänd
Leif GustafssonSäterbygdens OKej godkänd
Roger GlänneforsSöders-Tyresöej start

D65

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF34:5913:56
2Solweig PalmAvesta OK38:46+3:4715:26
3Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK40:54+5:5516:17
4Annica Lindell LangVästerbergslagens OL44:41+9:4217:48
Monica GustavssonIK Jarl Rättvikej godkänd

H65

3 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LärfarsLeksands OK25:458:16
2Hans-Erik LangVästerbergslagens OL27:48+2:038:56
3Kjell LidholmIFK Hedemora OK28:11+2:269:03
4Göran LarssonSala OK28:21+2:369:06
5Hasse ÅbergValbo AIF28:46+3:019:14
6Olle RönnolsSäterbygdens OK28:53+3:089:17
7Johan JungellKorsnäs IF OK30:54+5:099:56
8Lars-gunnar SkoogVäxjö OK30:59+5:149:57
9Olov SöderqvistDalaportens OL32:24+6:3910:25
10Ola LindgrenÖstersunds OK32:45+7:0010:31
11Rolf KullaValbo AIF33:04+7:1910:37
12Örjan StahlGrycksbo IF OK33:23+7:3810:44
13Roland BergSäterbygdens OK33:50+8:0510:52
14Lars-Erik HermanssonOK Linné33:52+8:0710:53
15Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK34:20+8:3511:02
16Gunde HjalmarssonStora Tuna OK34:37+8:5211:07
17Inge HultmanKovlands IF39:05+13:2012:34
18Thomas NybergAvesta OK42:48+17:0313:45
19Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK42:59+17:1413:49
20Lennart JakobssonTibro OK46:51+21:0615:03
Bengt SöderqvistDalaportens OLej godkänd
Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Peter LidholmIFK Hedemora OKej start

D70

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt ErikssonSala OK27:2212:06
2Inger LöfgrenStora Tuna OK29:05+1:4312:52
3Maud MossbergOK Järnbärarna29:59+2:3713:16
4Maud NilssonHJS-Vansbro OK30:17+2:5513:23
5Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK35:12+7:5015:34
6Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL39:29+12:0717:28
Gun JanssonSala OKej start

H70

3 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans AurellGävle OK27:558:58
2Johan KällmanNorbergs OK31:02+3:079:58
3Ingvar SvenssonBjursås OK32:48+4:5310:32
4Ulf KjellinOK Hedströmmen33:04+5:0910:37
5Kenneth JanssonSala OK34:11+6:1610:59
6Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK34:22+6:2711:03
7Vilho RokkaLångshyttans AIK OK35:01+7:0611:15
8Ove ÅbergStorviks IF35:19+7:2411:21
9Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK35:23+7:2811:22
10Lasse HolmStorviks IF35:33+7:3811:25
11Mats MårtenssonStora Tuna OK35:44+7:4911:29
12Bernt LöfkvistBjursås OK36:06+8:1111:36
13Kjell CarlssonBjursås OK37:22+9:2712:00
14Östen ErikssonAvesta OK38:46+10:5112:27
15Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden39:28+11:3312:41
16Lars DahlströmVästerbergslagens OL39:56+12:0112:50
17Sven-Olof AspLeksands OK43:11+15:1613:53
18Bo SundbergIFK Hedemora OK43:57+16:0214:07
Paul NorénOK Södertörnej godkänd
Bengt A PerssonOckelbo OKej start
Hans KäckDalaportens OLej start

D75

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK25:3012:45
2Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK35:28+9:5817:44
3Margareta LöfkvistBjursås OK38:07+12:3719:03
4Anita CarlssonBjursås OK38:21+12:5119:10
5Irma BjärudVästerbergslagens OL44:54+19:2422:27
6Lisbeth EurénAvesta OK50:52+25:2225:26

H75

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK31:1910:26
2Svante NyströmVästerbergslagens OL32:55+1:3610:58
3Bernt JohanssonHäverödals SK34:50+3:3111:36
4Olle JohanssonIFK Hedemora OK36:14+4:5512:04
5Håkan MossbergOK Järnbärarna36:47+5:2812:15
6Hans KruskopfKorsnäs IF OK37:20+6:0112:26
7Sören JohanssonSala OK37:30+6:1112:30
8Hans CarlssonBjursås OK38:44+7:2512:54
9Tryggve OttossonKorsnäs IF OK39:10+7:5113:03
10Folke NyströmVästerbergslagens OL39:48+8:2913:16
11Hans GruddStora Tuna OK41:50+10:3113:56
12Jan Olof DahlströmBjursås OK42:39+11:2014:13
13Hans NybergGävle OK44:07+12:4814:42
14Sören AnderssonJärbo OK46:00+14:4115:20
15Roland ForsblomKungsgårdens SK47:07+15:4815:42
16Bertil HolmgrenGävle OK47:27+16:0815:49
17Östen AnderssonVästerbergslagens OL49:18+17:5916:26
18Ale ThorslingKungsgårdens SK51:20+20:0117:06
19Rolf BjärudVästerbergslagens OL57:32+26:1319:10
Håkan RystedtStora Tuna OKej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens OKej godkänd
Gunnar LöfkvistBjursås OKej godkänd

D80

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK54:5129:01

H80

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK31:2413:53
2Stig ÖstKorsnäs IF OK33:11+1:4714:40
3Erik LindbergKorsnäs IF OK40:24+9:0017:52
4Bo WinaldHellas Orientering41:23+9:5918:18
5Åke SundbergFagersta OK44:42+13:1819:46
John VallinOK Hedströmmenej godkänd
Kjell MjöbergHallstahammars OKej start
Åke PerssonOckelbo OKej start

D85

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK53:2228:14

H85

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf PerssonOK Österåker49:5924:59

Inskolning

1 590 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle PerssonDomnarvets GOIF17:2110:54
2Linnea HagströmKarlsbyhedens OK17:23+0:0210:55
3Natalie HagströmKarlsbyhedens OK17:24+0:0310:56
4Elli Hedin JonssonKorsnäs IF OK20:06+2:4512:38
5Ludvig WiklundKorsnäs IF OK20:10+2:4912:41
6Tilja LarssonKorsnäs IF OK22:29+5:0814:08
7Albin RonkainenVästerbergslagens OL23:29+6:0814:46
8Edit vinbergKlubblös23:56+6:3515:03
9Freja StåhlAvesta OK24:04+6:4315:08
10Atle EnglundOK Kåre24:29+7:0815:23
11Majken HammarströmKlubblös24:33+7:1215:26
12Vilde EnglundOK Kåre24:54+7:3315:39
13Ellie VainionpääDalaportens OL24:58+7:3715:42
14Gustav StrömGrycksbo IF OK26:29+9:0816:39
15Stina DanmoStora Tuna OK26:31+9:1016:40
16Emelie BackmanOK Kåre27:54+10:3317:32
17Olle RutforsKorsnäs IF OK28:12+10:5117:44
18Emilia HagströmKarlsbyhedens OK28:15+10:5417:46
19Sixten FredrikssonStora Tuna OK28:37+11:1617:59
20Alma RonkainenVästerbergslagens OL31:19+13:5819:41
21Tyra vinbergKlubblös31:21+14:0019:43
22Marianne HammarströmKlubblös31:42+14:2119:56
23Alfred TryggGrycksbo IF OK32:30+15:0920:26
24arvid tryggGrycksboif ok35:24+18:0322:15
25Matilda StrömGrycksbo IF OK35:39+18:1822:25
26Eskil LöfåsDomnarvets GOIF37:12+19:5123:23
27frida öijerKlubblöls37:38+20:1723:40
28Meja RemningDomnarvets GOIF44:22+27:0127:54
Signe Montelius RisbergOK Kåreej start
Stine SjögrenKamrat och IF KIFej start
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKej start
Casper WrahmeIFK Mora OKej start

U1

2 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HaglundIFK Hedemora OK23:588:31
2Alva JäderbergLeksands OK24:06+0:088:34
3Klara SernfältLeksands OK24:14+0:168:37
4Olle PetterssonOK Kåre28:01+4:039:58
5Malte MårtenssonLeksands OK29:15+5:1710:24
6Stella RibjerOK Kåre29:55+5:5710:38
7Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre31:21+7:2311:09
8Arvid StenmanOK Kåre32:04+8:0611:24
9Ida LindgrenOK Kåre36:30+12:3212:59
10Viggo HenriquesOK Södertörn37:25+13:2713:18
11Vide Zetterberg ViklundOK Djerf38:15+14:1713:36
12Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF39:35+15:3714:05
13Emil JohanssonVästvärmlands OK44:43+20:4515:54
14Tilde BolinderOK Kåre49:43+25:4517:41
15Alfred HeurlinOK Kåre51:46+27:4818:25
16Samuel NääsOK Kåre54:47+30:4919:29

U2

2 690 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig StåbiOK Kåre28:5410:44
2Eimy AndréSvärdsjö SOK29:12+0:1810:51
3Linnea PerssonOK Kåre31:45+2:5111:48
4Freja RibjerOK Kåre32:26+3:3212:03
5Filippa OttoforsOK Kåre32:49+3:5512:11
6Emrik RemningDomnarvets GOIF34:53+5:5912:58
7Elsa SidenvallOK Kåre36:17+7:2313:29
8Axel SandVästerbergslagens OL39:01+10:0714:30
9Samuel Wallén WarnerKorsnäs IF OK39:21+10:2714:37
10Louise Tjulander EnbäckKorsnäs IF OK39:26+10:3214:39
11Klara BackmanOK Kåre40:06+11:1214:54
12Kevin AmnéusDalaportens OL45:38+16:4416:57
13Ebba BuskqvistOK Kåre47:35+18:4117:41
14Hanna SidenvallOK Kåre47:42+18:4817:43
15Olivia StoltLeksands OK48:30+19:3618:01
16Anja NordenströmDomnarvets GOIF51:11+22:1719:01
17Olle StinessenDalaportens OL51:42+22:4819:13
18Gustav RutforsKorsnäs IF OK52:28+23:3419:30
18Elias BergqvistKorsnäs IF OK52:28+23:3419:30
20Vera SidenvallOK Kåre55:17+26:2320:33
Liam de BoussardIFK Enskedeej start
Hjalmar ErikssonOK Måsenej start

Öppen 1

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie-Louise SölscherKorsnäs IF OK34:0112:38
2Vidar HedinSnättringe SK35:06+1:0513:02
3Arvid HedinSnättringe SK35:10+1:0913:04
4Anita HerbertKlubblös41:35+7:3415:27
5Maria Dalmans NorgrenDomnarvets GOIF54:38+20:3720:18
6Maria AlmqvistKarlsbyhedens OK57:36+23:3521:24

Öppen 3

3 080 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverker NorlanderKorsnäs IF OK31:0710:06
2Anna TynellGrycksbo IF OK32:34+1:2710:34
3William BergqvistKorsnäs IF OK35:26+4:1911:30
4Mathias BergqvistKorsnäs IF OK35:32+4:2511:32
5Karin TufvessonOK Kåre37:18+6:1112:06
5Olle CarlssonSöders-Tyresö37:18+6:1112:06
7Emma WilhelmssonCentrum OK41:06+9:5913:20
8Zandra BuudIFK Mora OK47:06+15:5915:17
9Siv BrodinIFK Mora OK50:13+19:0616:18
10Julia HolmDalaportens OL54:10+23:0317:35
11Axel SandbergDomnarvets GOIF55:55+24:4818:09
12Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik56:20+25:1318:17
13Ronja JuhlinGagnefs OK58:24+27:1718:57
14Bo DanmoDomnarvets GOIF58:46+27:3919:04
15Maria EldDomnarvets GOIF58:55+27:4819:07
16Isac WadmanIFK Mora OK1:12:12+41:0523:26
17Anna WadmanIFK Mora OK1:12:13+41:0623:26
18Thomas GideonAvesta OK1:14:29+43:2224:10
19Inger ErnstsonOK Skogshjortarna1:14:35+43:2824:12
20Maria GustafssonVästerbergslagens OL1:14:37+43:3024:13
Lars FellbrinkOK Kåreej godkänd

Öppen 5

3 530 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HöijKlubblös32:199:09
2Peter EdmanKorsnäs IF OK33:02+0:439:21
3Bodil WilénLeksands OK34:51+2:329:52
4Anders SölscherKorsnäs IF OK38:37+6:1810:56
5Håkan BlomgrenStora Tuna OK39:40+7:2111:14
6Elin GustavssonCentrum OK41:23+9:0411:43
7Elis WeslienKlubblös41:25+9:0611:43
8Karl MatschOK Kåre41:34+9:1511:46
9Niklas ErikssonKlubblös43:00+10:4112:10
10Mikael KjällbringLeksands OK43:20+11:0112:16
11Daniel OlssonKlubblös43:48+11:2912:24
12Maria HjorthDomnarvets GOIF44:12+11:5312:31
13Karin ElfvingIK Jarl Rättvik44:25+12:0612:34
14Lena ÅbomGävle OK45:43+13:2412:57
15Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK45:46+13:2712:57
16Sara ErikssonIFK Mora OK46:14+13:5513:05
17Jan Mikael Gunnar AmnéusDalaportens OL46:16+13:5713:06
18Therese WidmarkIFK Mora OK46:27+14:0813:09
19Carl EricssonKorsnäs IF OK46:59+14:4013:18
20Therese SvederDomnarvets GOIF48:52+16:3313:50
21Helena BybergDomnarvets GOIF48:56+16:3713:51
22Björn AnundssonKlubblös49:47+17:2814:06
23Marianne AlmLeksands OK50:15+17:5614:14
24Mats Olov ThomsonOK Kåre50:42+18:2314:21
25Ewa EdmanKorsnäs IF OK50:54+18:3514:25
26Jesper VainiopääDalaportens OL51:07+18:4814:28
27Helena BångaAlfta-Ösa OK54:03+21:4415:18
28Anna OksvoldOK Kåre56:27+24:0815:59
29Stig LarssonLänna IF57:47+25:2816:22
30Thea SandbergDomnarvets GOIF57:48+25:2916:22
31Ola ModigsKorsnäs IF OK59:18+26:5916:47
32Cecilia ErikssonNorbergs OK1:00:48+28:2917:13
33Jan PalanderDomnarvets GOIF1:01:30+29:1117:25
34Göran JuhlinGagnefs OK1:05:41+33:2218:36
35Annika HallNyköpings OK1:06:10+33:5118:44
36Maria AmnéusDalaportens OL1:07:42+35:2319:10
37Carolina SigrandOK Södertörn1:07:49+35:3019:12
38Lena NilssonOK Österåker1:08:24+36:0519:22
39Louise BalkenKlubblös1:08:55+36:3619:31
40Anna AnåkerDomnarvets GOIF1:12:58+40:3920:40
41Anna Maria SandénOK Södertörn1:14:28+42:0921:05
42Pia NordinKorsnäs IF OK1:16:26+44:0721:39
43karina DahlbäckKlubblös1:25:42+53:2324:16
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas PetterssonDomnarvets GOIFej godkänd
karl tiseliusKlubblösej godkänd

Öppen 7

3 100 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars DahlströmHJS-Vansbro OK26:488:38
2Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna28:58+2:109:20
3Anders OttoforsOK Kåre29:33+2:459:31
4Karin StålAvesta OK30:35+3:479:51
5Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf31:14+4:2610:04
6Sofia StenbergDomnarvets GOIF32:46+5:5810:34
7Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens OK32:58+6:1010:38
8Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK33:53+7:0510:55
9Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF34:45+7:5711:12
10Klas LindgrenVästerås SOK35:36+8:4811:29
11Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK35:40+8:5211:30
12Gustav HeldtSödertälje Nykvarn OF35:46+8:5811:32
13Heléna KruskopfKorsnäs IF OK36:06+9:1811:38
14Per NordahlDomnarvets GOIF36:56+10:0811:54
15Gunilla LärfarsLeksands OK37:41+10:5312:09
16Evy JohanssonSala OK39:19+12:3112:40
17David SöderströmSala OK39:30+12:4212:44
18Rune RådeströmSnättringe SK39:43+12:5512:48
19Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK40:01+13:1312:54
20Thomas ArvidssonSäterbygdens OK41:00+14:1213:13
21Jessica ErikssonDomnarvets GOIF41:18+14:3013:19
22Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK41:51+15:0313:30
23Björn AlmLeksands OK43:01+16:1313:52
24Jan DelbomDomnarvets GOIF44:13+17:2514:15
25Ritva KärkkäinenAvesta OK44:42+17:5414:25
26Anders ClaessonIFK Mora OK45:55+19:0714:48
27anita östgård olssenLöten olag46:14+19:2614:54
28Johnny NyhlinOK Kåre48:16+21:2815:34
29Mats SporreStora Tuna OK49:45+22:5716:02
30Andreas LagerkvistKlubblös49:59+23:1116:07
31Malena DernfalkVästerbergslagens OL50:15+23:2716:12
32Anna SöderlundKarlsbyhedens OK52:51+26:0317:02
33Gunnar SkärlénHaninge SOK57:33+30:4518:33
34Sten-Olov HellbergSundsvalls OK58:03+31:1518:43
35Britt BjörklundBjursås OK1:00:39+33:5119:33
36Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:06:33+39:4521:28
37Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:09:40+42:5222:28
38Helene RipaHaninge SOK1:17:01+50:1324:50
Thomas KlasérKorsnäs IF OKej godkänd
Emma ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Ola JäderbergLeksands OKej godkänd

Öppen 8

4 380 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl WalheimÄrla IF26:206:00
2Philip CarlssonNyköpings OK27:44+1:246:19
3Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna28:28+2:086:29
4Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC30:16+3:566:54
5Per HolmIFK Mora OK32:02+5:427:18
6Elias BäckströmKlubblös33:23+7:037:37
7Tomas LöfgrenStora Tuna OK33:45+7:257:42
8Adrian DahlströmIFK Mora OK34:04+7:447:46
9Anders ÖstbergStora Tuna OK34:37+8:177:54
10Gustaf GothKlubblös36:06+9:468:14
11Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK37:02+10:428:27
12Stephen PalmerMalungs OK Skogsmårdarna38:48+12:288:51
13Annika ÖstmanDomnarvets GOIF38:55+12:358:53
14Johan GothCentrum OK39:07+12:478:55
15Håkan NilssonDomnarvets GOIF39:09+12:498:56
16Casper HedarOK Tor39:18+12:588:58
17Erik SonessonGagnefs OK39:36+13:169:02
18Andreas PerssonDomnarvets GOIF40:27+14:079:14
19Linnea GustafssonVisborgs OK41:57+15:379:34
20Madelene AllmungsLeksands OK44:36+18:1610:10
21Kristin DahlqvistOK Kåre45:10+18:5010:18
22Björn KajsIFK Mora OK45:23+19:0310:21
23Bengt HaglundLeksands OK45:27+19:0710:22
24Niclas NilssonOK Österåker48:04+21:4410:58
25Sandra MurénKöping-Kolsva OK51:31+25:1111:45
26Karin JohanssonOK Hammaren52:18+25:5811:56
27Lovisa KarlssonOK Kåre52:32+26:1211:59
28Ragnar OskarssonGävle OK53:00+26:4012:06
29Krizsztina KerenyiIFK Mora OK53:06+26:4612:07
30Ulrika ErikssonStora Tuna OK53:24+27:0412:11
31Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK54:14+27:5412:22
32Per BrahmLånghundra IF55:17+28:5712:37
33Anna JöhnemarkStora Tuna OK55:52+29:3212:45
34Per WestlundKlubblös59:36+33:1613:36
35Mia DammvikStora Tuna OK1:01:13+34:5313:58
36Stina FranzonHofors OK1:03:11+36:5114:25
37christer ekströmKlubblös1:06:07+39:4715:05
38Jens SkoogVäxjö OK1:07:58+41:3815:31
39Joakim GustavssonHofors OK1:16:32+50:1217:28
40Elsa BrahmLånghundra IF1:21:13+54:5318:32
Patrik GustafssonVBOLej godkänd
Magnus FalkStora Tuna OKej godkänd
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Joesef KällgårdenKlubblösej godkänd
Urban AndréSvärdsjö SOKej godkänd
Simon MellerstedtKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser