Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-touren Falun, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-touren Falun, medel
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: söndag 19 maj 2019

Öppen 5

3 530 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna HöijKlubblös32:19
2Peter EdmanKorsnäs IF OK33:02+0:43
3Bodil WilénLeksands OK34:51+2:32
4Anders SölscherKorsnäs IF OK38:37+6:18
5Håkan BlomgrenStora Tuna OK39:40+7:21
6Elin GustavssonCentrum OK41:23+9:04
7Elis WeslienKlubblös41:25+9:06
8Karl MatschOK Kåre41:34+9:15
9Niklas ErikssonKlubblös43:00+10:41
10Mikael KjällbringLeksands OK43:20+11:01
11Daniel OlssonKlubblös43:48+11:29
12Maria HjorthDomnarvets GOIF44:12+11:53
13Karin ElfvingIK Jarl Rättvik44:25+12:06
14Lena ÅbomGävle OK45:43+13:24
15Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK45:46+13:27
16Sara ErikssonIFK Mora OK46:14+13:55
17Jan Mikael Gunnar AmnéusDalaportens OL46:16+13:57
18Therese WidmarkIFK Mora OK46:27+14:08
19Carl EricssonKorsnäs IF OK46:59+14:40
20Therese SvederDomnarvets GOIF48:52+16:33
21Helena BybergDomnarvets GOIF48:56+16:37
22Björn AnundssonKlubblös49:47+17:28
23Marianne AlmLeksands OK50:15+17:56
24Mats Olov ThomsonOK Kåre50:42+18:23
25Ewa EdmanKorsnäs IF OK50:54+18:35
26Jesper VainiopääDalaportens OL51:07+18:48
27Helena BångaAlfta-Ösa OK54:03+21:44
28Anna OksvoldOK Kåre56:27+24:08
29Stig LarssonLänna IF57:47+25:28
30Thea SandbergDomnarvets GOIF57:48+25:29
31Ola ModigsKorsnäs IF OK59:18+26:59
32Cecilia ErikssonNorbergs OK1:00:48+28:29
33Jan PalanderDomnarvets GOIF1:01:30+29:11
34Göran JuhlinGagnefs OK1:05:41+33:22
35Annika HallNyköpings OK1:06:10+33:51
36Maria AmnéusDalaportens OL1:07:42+35:23
37Carolina SigrandOK Södertörn1:07:49+35:30
38Lena NilssonOK Österåker1:08:24+36:05
39Louise BalkenKlubblös1:08:55+36:36
40Anna AnåkerDomnarvets GOIF1:12:58+40:39
41Anna Maria SandénOK Södertörn1:14:28+42:09
42Pia NordinKorsnäs IF OK1:16:26+44:07
43karina DahlbäckKlubblös1:25:42+53:23
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas PetterssonDomnarvets GOIFej godkänd
karl tiseliusKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser