Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herkules Skogsdåd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herkules Skogsdåd
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 22 september 2019

D21

3 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK26:157:35
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK27:11+0:567:51
3Hanna LindströmOK Tranan27:40+1:257:59
4Lovisa LemanGöteborgs SK28:01+1:468:05
5Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK28:25+2:108:12
6Stina BergSävedalens AIK28:31+2:168:14
7Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK29:48+3:338:36
8Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering30:54+4:398:55
9Veronica LindgrenOK Skogshjortarna32:03+5:489:15
10Klara HolmgårdKils OK33:06+6:519:33
11Martina JohanssonHestra IF35:57+9:4210:23
12Anne Beukel BakAalborg OK36:33+10:1810:33
13Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro36:36+10:2110:34
14Linnea S UdholmAalborg OK37:12+10:5710:45
15Emma BrundinMarkbygdens OK41:44+15:2912:03
16Sandra EkströmOK Orinto43:51+17:3612:40
Elin OlssonTibro OKej start
Therese LjungbergGöteborgs SKej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start

H21

4 480 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK25:015:35
2Harrison McCartneySävedalens AIK27:32+2:316:08
3Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering27:41+2:406:10
4Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK28:51+3:506:26
5Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK28:57+3:566:27
6Christian NielsenIFK Göteborg Orientering29:30+4:296:35
7Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK29:41+4:406:37
8Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering30:13+5:126:44
9Gunnar FovaeusSävedalens AIK30:24+5:236:47
10Anton KarlssonOK Kullingshof30:51+5:506:53
11Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK30:52+5:516:53
12Rickard StoltHestra IF32:08+7:077:10
13Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering32:29+7:287:15
14Leif SvenssonOK Tisaren32:38+7:377:17
15Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna32:54+7:537:20
16Daniel NetzIFK Göteborg Orientering32:56+7:557:21
17Moltas ViebkeMalmö OK33:06+8:057:23
18Victor AxbomOK Landehof33:53+8:527:33
19Johan AntonssonOK Löftan35:00+9:597:48
20Johan LidströmIFK Göteborg Orientering35:28+10:277:55
20Linus LandergrenHestra IF35:28+10:277:55
22Niklas HelmertzFrölunda OL36:04+11:038:03
23Mattias NilssonÄrla IF36:43+11:428:11
24Gustav le DousMölndal Outdoor IF38:34+13:338:36
25Johan GrahnIK Uven38:50+13:498:40
26Per NordholmSävedalens AIK39:00+13:598:42
27Tobias AnderssonGöteborgs SK40:58+15:579:08
28Kennet HorvathHalmstad OK42:04+17:039:23
29Albin SvahnFrämmestads IK43:10+18:099:38
30Mikael HelinHalmstad OK44:04+19:039:50
31Niklas HidmanHalmstad OK44:57+19:5610:02
32Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb44:58+19:5710:02
33Erik ErikssonOK Älgen46:28+21:2710:22
34Maxwell CarrTibro OK49:53+24:5211:08
35Filip EklundHalmstad OK56:03+31:0212:30
36Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb57:34+32:3312:50
37Oskar ErikssonOK Älgen1:04:44+39:4314:26
Martin AnkelOK Alehofej start
Oscar IvarssonHestra IFej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan OlsonGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BörnstedtKungälvs OK33:189:13
2Hanna BoquistIK Uven34:24+1:069:31
3Tove PerssonMölndal Outdoor IF35:27+2:099:49
4Ebba JensenSkåneslättens OL37:23+4:0510:21
Elina HansonKungälvs OKej start

H20

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundStenungsunds OK44:2612:50

D18

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK35:4710:08
2Tova LarssonLerums SOK59:14+23:2716:46

H18

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle ElfströmOK Orinto28:377:55
2Emil SundströmOK Orinto35:49+7:129:55
3Gustav BohmanOK Orinto39:08+10:3110:50
4Erik HultanderIF Rigor43:02+14:2511:55
5Wilmer HolmqvistSjövalla FK46:02+17:2512:45
6Daniel AnderssonFjärås AIK1:21:55+53:1822:41
Jesper CarlssonIK Uvenej start

D16

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK31:428:57
2Olivia LundstedtSjövalla FK33:05+1:239:20
3Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering35:47+4:0510:06
4Matilda AspIFK Göteborg Orientering37:02+5:2010:27
5Maja GraadIF Rigor37:56+6:1410:42
6Sara SaetreOK Landehof41:13+9:3111:38
7Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb45:30+13:4812:51
8Emilia KraftIK Uven53:16+21:3415:02
9Stella BurénIK Ymer59:06+27:2416:41
10Frida DahlbergIK Uven1:05:25+33:4318:28

H16

3 540 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BertsOK Alehof25:267:11
2Tobias JohanssonOK Löftan25:34+0:087:13
3Victor BeischerIK Uven25:46+0:207:16
4Alfred HallqvistUlricehamns OK26:34+1:087:30
5William RönnborgIK Uven26:51+1:257:35
6Melker ÅkessonOK Landehof27:02+1:367:38
7Simon BååthSävedalens AIK27:47+2:217:50
8Hannes PerssonFK Herkules27:50+2:247:51
9Axel BrönnestamOK Gipen29:22+3:568:17
10Elias NordbergGöteborg-Majorna OK29:52+4:268:26
11Hannes EssungerSjövalla FK30:18+4:528:33
12Alfred ErdeliusIF Rigor31:22+5:568:51
13Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping31:38+6:128:56
14Alfred JohanssonOK Alehof31:42+6:168:57
15Jonathan Birk NielsenAalborg OK33:38+8:129:30
16Johan LundStenungsunds OK34:27+9:019:43
17Ebbe HolmqvistSjövalla FK34:37+9:119:46
18Albin PaulssonOK Löftan35:00+9:349:53
19Tom EkenstråleFK Herkules35:35+10:0910:03
20Jakob AspIFK Göteborg Orientering44:22+18:5612:31
21Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering49:39+24:1314:01
22Elias PerssonFjärås AIK56:47+31:2116:02
23Axel BjörkmanSjövalla FK56:59+31:3316:05
24Edvin TolestamIF Rigor1:10:49+45:2320:00
Alvin OllanderOK Landehofej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej start
Erik BillströmOK Orintoej start
Jonathan RundqvistOK Nackheej start
David AlménVänersborgs SKej start
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start
Gustav AnderssonOK Löftanej start

H16 Kort

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander HöglindFK Herkules37:0312:31

D14

2 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:219:54
2Emma KarlssonOK Landehof32:40+3:1911:02
3Lisa ErikssonOK Landehof34:47+5:2611:45
4Clara LövgärdOK Alehof35:08+5:4711:52
5Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:08+7:4712:32
6Stina Lyckemalm DahlénIK Uven44:03+14:4214:52

H14

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK26:268:43
2Albin SundströmHestra IF28:21+1:559:21
3Elias NyqvistOK Landehof28:45+2:199:29
4Fabian AlinderSjövalla FK29:45+3:199:49
5Linus AlinderSjövalla FK30:10+3:449:57
6Axel Ström EckerlidSävedalens AIK31:55+5:2910:32
7Christoffer Vang BobachAalborg OK32:11+5:4510:37
8Edvin AlexanderssonIF Rigor33:18+6:5210:59
9Adam BromsFK Friskus-Varberg38:23+11:5712:40
10Simon GrahnIK Uven40:14+13:4813:16
11Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:06:56+40:3022:05
Isak LemurellSjövalla FKej godkänd
Simon CorneliussonOK Löftanej start
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKej start

D14 Kort

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella BergelindFK Herkules40:2516:29
2Selma PetterssonKungälvs OK46:40+6:1519:02

H14 Kort

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot RappSjövalla FK31:2212:35

D12

2 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina KarlssonFK Herkules22:178:56
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK22:33+0:169:03
3Emelina HolmqvistSjövalla FK23:24+1:079:23
4Elvina BergdahlOK Orinto25:02+2:4510:03
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg25:37+3:2010:17
6Edith HolmstrandOK Landehof26:27+4:1010:37
7Ellen RubendahlFrölunda OL28:23+6:0611:23
8Evelina BjörkmanKungälvs OK29:07+6:5011:41
9Jennie LidénOK Landehof31:08+8:5112:30
10Malva JarlKungälvs OK31:22+9:0512:35
11Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK33:24+11:0713:24
12Agnes PaulssonOK Löftan34:34+12:1713:52
13Emma WisslerFK Herkules34:56+12:3914:01
14Saga WildheimMölndal Outdoor IF37:45+15:2815:09
15Moa SteenKungälvs OK46:23+24:0618:37
16Elin KarlssonOK Landehof48:34+26:1719:30
17Stella TormenaFK Herkules48:37+26:2019:31
Wilma SandeliusFK Herkulesej godkänd
Josefine HorndahlIF Rigorej godkänd
Maja NordelöfMölndal Outdoor IFej start
Selma PerssonFK Herkulesej start

H12

2 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK18:357:35
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering19:46+1:118:04
3Lukas RandåkerSjövalla FK20:00+1:258:09
4Edvin SonedahlOK Landehof20:09+1:348:13
5Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg22:13+3:389:04
6Gustav RexOK Landehof22:23+3:489:08
7Jonas LeireGöteborg-Majorna OK23:58+5:239:46
8Alvar NivertFK Herkules24:35+6:0010:02
9Melker SundströmHestra IF25:43+7:0810:29
9Albin SvenssonFK Herkules25:43+7:0810:29
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:48+7:1310:31
12Alvar AlexanderssonIF Rigor26:04+7:2910:38
13Eric EkströmIK Uven26:44+8:0910:54
14Jacob RuderfeltIF Rigor26:55+8:2010:59
15Malte AnderssonSjövalla FK27:52+9:1711:22
16Lukas GudmundssonOK Landehof28:01+9:2611:26
17William KraftIK Uven29:21+10:4611:58
18Filip ValentinGöteborg-Majorna OK29:53+11:1812:11
19Hugo TolestamIF Rigor29:57+11:2212:13
20Hannes GöökSjövalla FK34:03+15:2813:53
21Anton DahlbergIK Uven36:04+17:2914:43
22Joel NilssonSjövalla FK39:15+20:4016:01
23Max LorentzsonSjövalla FK46:42+28:0719:03
23Nils LydmarkSjövalla FK46:42+28:0719:03
Alvin RosénOK Skogshjortarnaej godkänd
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara HallerödFrölunda OL20:129:51
2Linnea NuudiFK Herkules36:07+15:5517:37
3Julia VildinFK Herkules40:25+20:1319:42
Ingrid AnderssonFK Herkulesej start

D10

1 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering14:417:46
2Linnea LundstedtSjövalla FK15:42+1:018:18
3Molly GraadIF Rigor16:23+1:428:40
4Linnéa RexOK Landehof19:09+4:2810:07
5Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK19:15+4:3410:11
6Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK20:22+5:4110:46
7Ella RuderfeltIF Rigor22:25+7:4411:51
8Ebba ÅbergHestra IF22:47+8:0612:03
9Maja EliassonFK Friskus-Varberg23:21+8:4012:21
10Vera WildheimMölndal Outdoor IF30:27+15:4616:06
11Selma JönssonIK Uven36:55+22:1419:31
12Lova BergdahlOK Orinto40:38+25:5721:29
13Elin RönnqvistIF Rigor44:40+29:5923:37
Celia HöglundFK Herkulesej start

H10

2 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK13:426:40
2Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering13:53+0:116:46
3Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg14:10+0:286:54
4Jakob RingströmOK Landehof14:25+0:437:01
5Jesper RandåkerSjövalla FK15:03+1:217:20
6Ted NömmIFK Göteborg Orientering15:44+2:027:40
7Almer HanningOK Löftan17:14+3:328:24
8Oskar HellstrandIF Rigor17:25+3:438:29
9Ivar HolmstrandOK Landehof17:48+4:068:40
10Alvar HedenblomSjövalla FK17:51+4:098:42
11Jakob GudmundssonOK Landehof18:05+4:238:49
12Arild NorbergIF Marin Väst18:35+4:539:03
13Joar Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK18:43+5:019:07
14David GustafssonGöteborg-Majorna OK19:12+5:309:21
15Viktor HorndahlIF Rigor19:25+5:439:28
16Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering20:12+6:309:51
17Ralf GustavssonOK Löftan20:54+7:1210:11
18Mikkel BergmanIK Uven21:45+8:0310:36
19Maximilian MellqvistSjövalla FK22:09+8:2710:48
20Wilhelm HedendahlKungälvs OK24:50+11:0812:06
21Gustav AgnvallIK Uven27:14+13:3213:17
22Saga TormenaFK Herkules31:20+17:3815:17
23Linus RappSjövalla FK34:07+20:2516:38
24Frederik HulthénMölndal Outdoor IF35:12+21:3017:10

D35

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MaxFrölunda OL34:409:36
2Lena FlinkFjärås AIK41:56+7:1611:36
3Desiré RexOK Landehof52:18+17:3814:29
4Maria PollMölndal Outdoor IF56:58+22:1815:46

H35

4 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK35:287:53
2Martin SykGöteborgs SK38:33+3:058:35
3David AndréGöteborg-Majorna OK39:17+3:498:44
4Anders FogelbergVästvärmlands OK44:27+8:599:53
5Erik HulthénMölndal Outdoor IF47:47+12:1910:38

D40

3 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes PetterssonSävedalens AIK31:448:59
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof32:50+1:069:18
3Åsa AgapievIK Uven35:36+3:5210:05
4Malin BruhnIF Rigor40:05+8:2111:21
5Pernilla AlexanderssonIF Rigor43:51+12:0712:25
6Ingrid AlinderSjövalla FK48:02+16:1813:36
7Karin SundhFjärås AIK54:09+22:2515:20
8Anna RosnäsIK Stern55:45+24:0115:47
9Karin BergquistSjövalla FK1:03:02+31:1817:51
10Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:29:27+57:4325:20
Linda RandåkerSjövalla FKej godkänd
Anna NordelöfMölndal Outdoor IFej start

H40

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof30:257:36
2Claus BobachAalborg OK34:10+3:458:32
3Johan LidénOK Landehof37:27+7:029:21
4Mats AnderssonOK Löftan38:27+8:029:36
5Magnus AlinderSjövalla FK38:53+8:289:43
6Magnus VedinTrollhättans SOK40:24+9:5910:06
7Martin AnderssonSjövalla FK41:32+11:0710:23
8Patrik CorneliussonOK Löftan43:25+13:0010:51
9Jesper ThyAalborg OK1:08:13+37:4817:03
10Bo Birk NielsenAalborg OK1:14:13+43:4818:33
Niklas DelersjöOK Löftanej start
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof25:198:19
2Anna LövgärdOK Alehof28:04+2:459:13
3Lotta SaetreOK Landehof28:18+2:599:18
4Karolina WildheimMölndal Outdoor IF29:14+3:559:36
5Anette CarlssonGällstadbygdens SOK30:23+5:049:59
6Ellinor JohanssonOK Alehof30:38+5:1910:04
7Sara LorénOK Landehof31:02+5:4310:12
8Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK34:46+9:2711:26
9Maria AspIFK Göteborg Orientering35:28+10:0911:40
10Sofia KarlssonOK Landehof37:16+11:5712:15
11Malin JohanssonFK Friskus-Varberg39:02+13:4312:50
12Johanna HallqvistUlricehamns OK40:20+15:0113:16
13Mari KraftIK Uven40:54+15:3513:27
14Kerstin JensenSkåneslättens OL41:30+16:1113:39
15Marie-Louise LarssonLerums SOK43:14+17:5514:13
16Maria PeterssonHalmstad OK49:47+24:2816:22
17Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK59:24+34:0519:32
Lotta RosénGöteborg-Majorna OKej start
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbej start

H45

4 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus HanssonFrölunda OL30:267:31
2Gunnar ElveljungStångenäs AIS31:50+1:247:52
3Anders LövgärdOK Alehof33:04+2:388:11
4Fredrik SundströmHestra IF33:10+2:448:12
5Magnus HedmanKungälvs OK34:52+4:268:37
6Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK35:10+4:448:42
7William RexOK Landehof35:39+5:138:49
8Stefan GraadIF Rigor36:43+6:179:05
9Tommy JohanssonVästvärmlands OK38:37+8:119:33
10Emil ErdeliusIF Rigor39:04+8:389:40
11Thomas KarlssonOK Landehof39:16+8:509:43
12Martin WildheimMölndal Outdoor IF39:36+9:109:48
13Urban BromsFK Friskus-Varberg40:22+9:569:59
14Johan JensenSkåneslättens OL42:41+12:1510:33
15Anders LeireGöteborg-Majorna OK43:31+13:0510:46
16Per RubendahlOK Skogshjortarna43:56+13:3010:52
17Martin JohanssonOK Orinto44:23+13:5710:59
18Ulf NyqvistOK Landehof45:36+15:1011:17
19Martin JohanssonHalmstad OK45:40+15:1411:18
20Johan HanssonOK Löftan47:39+17:1311:47
21Tomas RönnqvistIF Rigor50:06+19:4012:24
22Martin LidénOK Landehof51:36+21:1012:46
23Calle Randåker BokedalSjövalla FK57:55+27:2914:20
24Ola GöökSjövalla FK1:33:58+1:03:3223:15
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej start

D50

3 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof27:088:43
2Eva PetterssonKarlskrona SOK28:02+0:549:00
3Anette BernhedSävedalens AIK28:51+1:439:16
4Eva NilssonKungälvs OK42:00+14:5213:30
5Susanne BerghMölndal Outdoor IF42:03+14:5513:31
6Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb43:54+16:4614:06
7Gun RosendahlIF Marin Väst44:27+17:1914:17
8Dorte FilskovAalborg OK45:57+18:4914:46
9Dorte Jenny BakAalborg OK50:31+23:2316:14
10Hanne MohapeloaAalborg OK1:02:24+35:1620:03
11Monica DahlbergIK Uven1:04:40+37:3220:47
12Tina UdholmAalborg OK1:23:38+56:3026:53

H50

3 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering21:125:59
2Pär HanssonIFK Göteborg Orientering22:32+1:206:21
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK23:28+2:166:37
4Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK24:22+3:106:52
5Claus PedersenAalborg OK26:51+5:397:35
6Jonas HolgerssonOK Måsen27:42+6:307:49
7Lennart BengtssonFalkenbergs OK27:50+6:387:51
8Patrik FalkGöteborg-Majorna OK28:39+7:278:05
9Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK29:08+7:568:13
10Stefan ErikssonOK Älgen32:58+11:469:18
11Stefan LemurellSjövalla FK33:00+11:489:19
12Stefan L JohanssonKungälvs OK33:28+12:169:27
13Torbjörn GrahnIK Uven34:14+13:029:40
14Hans NilssonKungälvs OK34:35+13:239:46
14Bo L AndersenAalborg OK34:35+13:239:46
16Søren TheilgårdAalborg OK34:36+13:249:46
17Joakim ÅkessonOK Landehof35:05+13:539:54
18Søren BakAalborg OK38:03+16:5110:44
19Mats RönnborgIK Uven40:32+19:2011:27
20Torbjörn KjörkFrölunda OL41:49+20:3711:48
21Anders SandbergMarkbygdens OK42:13+21:0111:55
22Mats DahlrotIK Uven43:29+22:1712:17
23Thomas LindschouwAalborg OK45:42+24:3012:54
24Patrik HultGöteborg-Majorna OK45:58+24:4612:59
25Bernt BerndtssonFrölunda OL47:26+26:1413:23
26Zijad CosicAalborg OK50:31+29:1914:16
27Mikael BromsFK Friskus-Varberg55:28+34:1615:40
28Mikael NilssonFK Friskus-Varberg57:07+35:5516:08
29Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering59:34+38:2216:49
Per WintherVästerbergslagens OLej start

D55

3 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid KensbyOK Tyr30:079:41
2Christina BirathStenungsunds OK32:11+2:0410:20
3Britta SahlinVänersborgs SK36:43+6:3611:48
4Birgit HanssonHerrestads AIF37:26+7:1912:02
5Marita FilipssonMarkaryds FK42:10+12:0313:33
6Gunnel SvenssonOK Tranan44:40+14:3314:21
7Jenny HomannOK Orinto47:46+17:3915:21
8Karin HelmertzFrölunda OL1:04:23+34:1620:42

H55

3 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF25:007:03
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:16+0:167:08
3Hans MelinGöteborg-Majorna OK27:19+2:197:42
4Magnus JoelssonSOK 6829:57+4:578:27
5Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK30:29+5:298:36
6Hans WedbergSjövalla FK31:23+6:238:51
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK31:58+6:589:01
8Jan GrahnIK Uven32:09+7:099:04
9Benjamin ViebkeMalmö OK32:31+7:319:11
10Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering33:12+8:129:22
11Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK34:04+9:049:37
12Mikael JungbjerGöteborgs SK34:28+9:289:44
13Magnus WideFrölunda OL37:22+12:2210:33
14Leif HagmanIK Uven38:42+13:4210:55
15Håkan WåhlanderFrölunda OL40:13+15:1311:21
16Leif SandahlOK Tyr40:43+15:4311:30
17Mats KensbyOK Tyr42:09+17:0911:54
18Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb44:05+19:0512:27
19Philip MullinsSjövalla FK44:33+19:3312:35
20Stefan HornebrantTrollhättans SOK44:59+19:5912:42
21Hans LindgrenOK Skogshjortarna48:42+23:4213:45
22Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb49:45+24:4514:03
23Sven TolestamIF Rigor1:01:00+36:0017:13
24Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:16:26+51:2621:35
Magnus OhlssonSjövalla FKej start
Niclas AnderssonMarkbygdens OKej start
Stefan GustafssonOK Skogshjortarnaej start

D60

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK27:4311:18
2Anita AntonssonOK Löftan31:23+3:4012:48
3Ann SvärmOK Gisle32:00+4:1713:03
4Marianne KlassonUlricehamns OK33:27+5:4413:39
5My EngströmIK Stern33:45+6:0213:46
6Monika NilssonOK Alehof34:03+6:2013:53
7Eva KarlssonUddevalla OK34:50+7:0714:13
8Leila LjunggrenMarkbygdens OK36:15+8:3214:47
9Marianne ThorssonIK Trenne Ullared37:15+9:3215:12
10Kerstin Haugen LundStenungsunds OK40:01+12:1816:20
11Margareta NetzTrollhättans SOK48:18+20:3519:42
12Brith MohlinIK Stern1:06:22+38:3927:05

H60

3 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK26:217:26
2Thomas GeorgssonOK Nackhe28:16+1:557:59
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK28:56+2:358:10
4Jerker NetzTrollhättans SOK29:03+2:428:12
5Anders BjörklundSävedalens AIK29:17+2:568:16
6Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK29:54+3:338:26
7Urban LarssonOK Gipen30:17+3:568:33
8Magnus AnderssonUlricehamns OK30:28+4:078:36
9Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK30:48+4:278:42
10Jan-Olof BäckOK Djerf31:10+4:498:48
11Pierre KarlssonOK Alehof31:29+5:088:53
12Tomas KarlssonOK Skogshjortarna33:31+7:109:28
13Arne LundStenungsunds OK33:42+7:219:31
14Johan KarlssonTrollhättans SOK33:50+7:299:33
15Karl SchneiderMölndal Outdoor IF34:59+8:389:52
16Henrik CarlssonIK Uven37:36+11:1510:37
17Per-Olof LarssonHestra IF39:53+13:3211:15
18Clas BörjessonIK Uven50:58+24:3714:23
19Jan SveideFrölunda OL53:48+27:2715:11
Bernt AnderssonIF Rigorej godkänd

D65

2 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK22:519:19
2Maria NorellFrölunda OL27:50+4:5911:21
3Solveig HedenblomSjövalla FK29:01+6:1011:50
4Karin AxelssonIK Uven31:46+8:5512:57
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb33:34+10:4313:42
6Ingela NelsénFalkenbergs OK34:13+11:2213:57
7Marion HallstenUddevalla OK37:19+14:2815:13
8Anita EklöfIK Ymer38:22+15:3115:39
9Kirsten BobachAalborg OK41:11+18:2016:48
10Monica IvarssonOK Skogshjortarna42:02+19:1117:09
11Edith SørensenAalborg OK49:59+27:0820:24
12Eva AndreassonMarkbygdens OK53:16+30:2521:44
Eva BlomströmIK Sternej godkänd

H65

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK25:358:24
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna28:26+2:519:21
3Ulf PetersonKungälvs OK30:38+5:0310:04
4Lars HogedalVänersborgs SK30:50+5:1510:08
5Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb31:16+5:4110:17
6Bill AnderssonHestra IF32:37+7:0210:43
7Roalh KlevelandKvillebyns SK36:40+11:0512:03
8Reine SpetzStenungsunds OK36:48+11:1312:06
9Richard BerglundFrölunda OL37:24+11:4912:18
10Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb37:28+11:5312:19
11Lennart VamlingFrölunda OL40:40+15:0513:22
12Arne SvärmOK Gisle41:19+15:4413:35
13Sören KasperssonMarkbygdens OK41:48+16:1313:45
14Sten BlomströmIK Stern42:36+17:0114:00
15Björn PetterssonUlricehamns OK43:30+17:5514:18
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:39+21:0415:20
17Anders MohlinIK Stern1:12:36+47:0123:52
18Jan AnderssonFjärås AIK2:04:33+1:38:5840:58
Mats EricssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Björn NilssonOK Nackheej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej start

D70

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer35:0014:17
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof35:04+0:0414:18
3Rosa JohanssonIK Uven36:32+1:3214:54
4Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL37:22+2:2215:15
5Eva HöijeOK Skogsstjärnan41:38+6:3816:59
6Ylva HäggströmIF Rigor44:00+9:0017:57
7Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK44:55+9:5518:20
8Inga GustavssonIK Uven48:43+13:4319:53
9Inger LindblomOK Orinto1:22:37+47:3733:43

H70

3 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GranefeltOK Tyr31:0310:06
2Sören SvenssonSjövalla FK33:55+2:5211:02
3Rune SandbergUddevalla OK34:41+3:3811:17
4Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb35:27+4:2411:32
5Benny IvarssonFjärås AIK36:04+5:0111:44
6Poul BobachAalborg OK37:48+6:4512:18
7Lennart AnderssonOK Orion38:03+7:0012:23
8Lennart AnderssonGöteborgs SK38:32+7:2912:33
9Per-Arne KällénUddevalla OK40:18+9:1513:07
10Ingemar ArnessonIK Dran40:53+9:5013:19
11Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb42:26+11:2313:49
12Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro44:08+13:0514:22
13Jukka RankanenSjövalla FK45:51+14:4814:56
14Lennart GustavssonIK Uven46:07+15:0415:01
15Olof KarlssonUddevalla OK46:35+15:3215:10
16Johnny KarlssonUddevalla OK47:07+16:0415:20
17Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:01+30:5820:12
18Kai Ørbæk LaursenAalborg OK1:09:59+38:5622:47
19Sten HelmertzFrölunda OL1:19:26+48:2325:52
20Dan JohanssonFjärås AIK1:19:46+48:4325:58

D75

1 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern22:3311:30
2Mariann KjellbergBredareds IF24:25+1:5212:27
3Gunnel SvenssonIK Ymer27:01+4:2813:47
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK32:04+9:3116:21
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK32:17+9:4416:28
6Ingrid HermanssonIK Ymer38:21+15:4819:33
7Lilian SamuelssonKungälvs OK38:43+16:1019:45
8Barbro JohanssonSjövalla FK43:17+20:4422:05

H75

3 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna28:539:24
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:27+5:3411:13
3Henrik HvoslefIK Stern35:43+6:5011:38
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna36:47+7:5411:58
5Ingemar LindblomOK Orinto37:12+8:1912:07
6Lennart HöijeOK Skogsstjärnan37:53+9:0012:20
7Jerry HolmEskilstuna OL39:21+10:2812:49
8Bengt BörjessonOK Alehof41:15+12:2213:26
9Leif CarlssonGällstadbygdens SOK43:28+14:3514:09
10Bengt-Åke SvenssonIK Ymer44:22+15:2914:27
11Per LjungbergOK Alehof45:53+17:0014:56
12Dag LorénOK Frisene46:42+17:4915:12
13Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK47:34+18:4115:29
14Steffen HäggströmIF Rigor51:29+22:3616:46
15Karl-Axel JohanssonIK Uven52:59+24:0617:15
16Ronny AnderssonOK Skogshjortarna53:24+24:3117:23
17Ivan ErnvidUlricehamns OK58:16+29:2318:58
18Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK58:26+29:3319:02
19Gösta MalmerIF Marin Väst1:00:09+31:1619:35
20Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:13:00+44:0723:46
Magne HagströmFrölunda OLej start
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubbej start

D80

1 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK34:4517:43
2Gunnel BörjessonIK Uven35:28+0:4318:05
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna40:28+5:4320:38
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK43:35+8:5022:14
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK46:31+11:4623:43
6Barbro VallinKungälvs OK48:33+13:4824:46
7Marianne GrahnGöteborgs SK1:04:20+29:3532:49

H80

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK34:2214:01
2Göran OlofssonFjärås AIK35:39+1:1714:33
3Åke AxelssonIK Uven43:56+9:3417:55
4Gösta GrahnGöteborgs SK44:31+10:0918:10
5Holger PerssonOK Eken50:53+16:3120:46
6Gunnar BylundRydboholms SK1:05:28+31:0626:43

H85

1 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven36:3718:40
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK44:40+8:0322:47
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared45:52+9:1523:24

Inskolning

1 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIK35:1423:01
Malte AgnvallIK Uven24:5316:15
Stina EliassonFK Friskus-Varberg32:1821:06
Erik MaxFrölunda OL30:2019:49
Lisa EliassonFK Friskus-Varberg32:0921:00
Lukas RåbergOK Landehof37:3524:33
Viktor OscanderOK Alehof28:3818:42
Elizabeth KempGöteborg-Majorna OK42:2127:40
Hannes BergagårdTolered-Utby Ol-klubb23:3715:26
Evelina BergagårdTolered-Utby Ol-klubb23:4515:31
Ines MillgårdKlubblös23:2715:19
Alve AspenbergKlubblös23:5515:37
Rut HolmstrandOK Landehof34:5822:51
Mikkel Popp BobachAalborg OK28:2918:36
Frank TornbergKlubblös17:1311:15

U1

1 940 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin Birk NielsenAalborg OK14:217:23
2Vidar HanningOK Löftan18:28+4:079:31
3Jonathan RexOK Landehof18:50+4:299:42
4Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK19:49+5:2810:12
5Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering20:20+5:5910:28
6Valter GustavssonOK Löftan21:19+6:5810:59
7Selma BrundinMarkbygdens OK22:16+7:5511:28
8Adrian RosénOK Skogshjortarna22:31+8:1011:36
9Viggo GustafssonKlubblös22:33+8:1211:37
10Gunnar DahlenKlubblös22:35+8:1411:38
11Ivar DahlenKlubblös22:42+8:2111:42
12Jonas EhlersSjövalla FK22:53+8:3211:47
13Molly NordelöfMölndal Outdoor IF23:53+9:3212:18
14Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering23:55+9:3412:19
15Hampus LöfgrenIK Uven24:01+9:4012:22
16Stella DavidssonKlubblös25:05+10:4412:55
17Alex AxénIK Uven26:01+11:4013:24
18Erik LidénOK Landehof26:23+12:0213:35
19Sixten AlmerOK Landehof27:05+12:4413:57
20Alice Dahlén FälldinIK Uven27:19+12:5814:04
21Valter EkströmKungälvs OK27:47+13:2614:19
22Aina HolmqvistSjövalla FK27:50+13:2914:20
22Mailis HolmqvistSjövalla FK27:50+13:2914:20
24Olivia TornbergKlubblös27:57+13:3614:24
25Tor AbrahamssonBrattås CK28:25+14:0414:38
26Daniel LeireGöteborg-Majorna OK30:16+15:5515:36
27Nova BrundinMarkbygdens OK30:53+16:3215:55
28Ville AbrahamssonBrattås CK32:28+18:0716:44
29Joel RåbergOK Landehof37:05+22:4419:06
30Neo WagnerIK Uven37:30+23:0919:19
31Melker NordelöfMölndal Outdoor IF37:43+23:2219:26
32Elton PetterssonSävedalens AIK41:17+26:5621:16
33Arthur BrattbergSjövalla FK41:29+27:0821:22
34Olle WindevallSjövalla FK41:33+27:1221:25
35Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro43:28+29:0722:24
36Elin Bremborg HollertzKlubblös43:32+29:1122:26
37Melker EliassonIK Uven46:37+32:1624:01
38Oskar SvahnOK Landehof54:49+40:2828:15
39Hulda AlbrektssonIFK Göteborg Orientering55:00+40:3928:21

U2

2 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel FridénIK Uven23:509:36
2Frida AnderssonIK Uven26:30+2:4010:41
3Linnea LöfgrenStångenäs AIS27:05+3:1510:55
4Emil RosénIK Uven29:39+5:4911:57
5Franz LöfstrandGöteborg-Majorna OK30:34+6:4412:19
6Alma AnderssonFK Herkules32:06+8:1612:56
7Elsa WisslerFK Herkules34:28+10:3813:53
8Judith FridénIK Uven36:07+12:1714:33
9Felix EhlersSjövalla FK38:03+14:1315:20
10Dexter HanssonFrölunda OL38:39+14:4915:35
11Signe SvedbergTibro OK40:42+16:5216:24
12Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK41:48+17:5816:51
13Märta PetterssonKungälvs OK42:55+19:0517:18
14Hjalmar BrostedtFK Herkules47:31+23:4119:09
15Victor EkströmIK Uven48:31+24:4119:33
16Hilda NivertFK Herkules49:48+25:5820:04
17Irma Gunnarsson-LiedmanTolered-Utby Ol-klubb51:14+27:2420:39
18Masaki AnderssonOK Landehof51:56+28:0620:56
19Alva BjöremarkFjärås AIK53:09+29:1921:25
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elias LundbladMarkbygdens OKej start

Öppen motion 1

2 440 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK20:448:29
2Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb21:44+1:008:54
3Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK22:58+2:149:24
4Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering30:24+9:4012:27
5Danica TasevaIFK Göteborg Orientering31:05+10:2112:44
6Freya LednerGöteborg-Majorna OK32:19+11:3513:14
7Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb39:03+18:1916:00
8Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubb39:06+18:2216:01
9Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg41:53+21:0917:09

Öppen motion 3

2 910 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid LanneKungälvs OK34:1011:44
2Gurjeet SinghOK Gipen34:20+0:1011:47
3Merete BergmanIK Uven34:38+0:2811:54
4Linda WestlundGöteborgs SK35:54+1:4412:20
5Ann WalsierOLG Murten36:59+2:4912:42
6Rosilen HallOK Landehof38:54+4:4413:22
7Jenny HorndahlIF Rigor39:10+5:0013:27
8Christer NelsénFalkenbergs OK39:37+5:2713:36
9Mattias HanssonFrölunda OL40:12+6:0213:48
10Johanna BrockmarKlubblös40:17+6:0713:50
11Lisa KihlströmKlubblös42:30+8:2014:36
12Birgitta KallbergOK Landehof43:46+9:3615:02
13Maria LednerGöteborg-Majorna OK45:02+10:5215:28
14Nina SvahnOK Landehof50:00+15:5017:10
15Rune JungbjerGöteborgs SK51:08+16:5817:34
16Bosse MelinFjärås AIK51:17+17:0717:37
17Ellen ZettergrenGöteborg-Majorna OK51:50+17:4017:48
18Carolina LeanderKlubblös54:00+19:5018:33
19Nils LeanderKlubblös54:01+19:5118:33
19Malin FermOK Löftan54:01+19:5118:33
21Marita HultanderIF Rigor55:57+21:4719:13 Ladda ner rutt i gpx-format
22Bengt HogedalOK Gipen56:49+22:3919:31
23Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna57:11+23:0119:39
24Christina AnderssonSjövalla FK57:15+23:0519:40
25Lena CardfeldtKlubblös58:56+24:4620:15
26Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:00:08+25:5820:39
27Viktoria RönnqvistIF Rigor1:00:38+26:2820:50
28Cecilia SchneiderMölndal Outdoor IF1:03:15+29:0521:44
29Helle Sjørup NielsenAalborg OK1:03:42+29:3221:53
30Anna-Karin ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:12:42+38:3224:58
31Helena NorbergIF Marin Väst1:18:50+44:4027:05
Klara HöglundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ullrika LinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hanna AbrahamssonBrattås CKej start
Albert NorbergIF Marin Västej start

Öppen motion 5

3 540 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena Bergegårda JillTolered-Utby Ol-klubb37:5710:43
2Filip WedlinKlubblös39:27+1:3011:08
3Jonas LeanderKlubblös39:30+1:3311:09
4Christian BeglingerOLG Murten40:32+2:3511:27
5Ola TegvaldOK Landehof41:42+3:4511:46
6Robert BurénIK Ymer44:04+6:0712:26 Ladda ner rutt i gpx-format
7Johan VestlundGöteborgs SK44:34+6:3712:35
8Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering44:48+6:5112:39
9Oskar HultanderIF Rigor45:10+7:1312:45
10Johan WedlinSävedalens AIK46:42+8:4513:11
11Axel StenhammarKlubblös47:28+9:3113:24
12Torbjörn SaetreOK Landehof49:11+11:1413:53
13Elin NobornIFK Göteborg Orientering49:28+11:3113:58
14Tobias NobornIFK Göteborg Orientering49:32+11:3513:59
15Andreas Eriksson SikGöteborg-Majorna OK49:37+11:4014:00
16Claes HorndahlIF Rigor51:07+13:1014:26
17Eric PalanderKlubblös51:39+13:4214:35
18Gutsav AlbertssonKlubblös52:13+14:1614:45
19Julia SvarfvarSjövalla FK52:41+14:4414:52
20Henrik WallermanBorås GIF53:19+15:2215:03
21Helmut PaulKlubblös53:29+15:3215:06
22Sune VikströmKlubblös54:20+16:2315:20
23Björn DavidssonSjövalla FK54:30+16:3315:23
24Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering56:01+18:0415:49
25Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering56:04+18:0715:50
26Mårten SvenssonOK Gipen56:46+18:4916:02
27Eric BäckströmKlubblös56:58+19:0116:05
28Kristofer PusaFrölunda OL57:57+20:0016:22
29Maria EngmanKlubblös58:00+20:0316:23
30Niklas DavidssonSävedalens AIK58:36+20:3916:33
31Simon TolestamIF Rigor58:58+21:0116:39
32Ken AlexanderssonIK Uven59:45+21:4816:52
33Agneta LarssonIK Uven59:50+21:5316:54
34Emma RingströmOK Landehof1:01:24+23:2717:20
35Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:02:33+24:3617:40
36Simon AndréKlubblös1:02:54+24:5717:46
37Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:03:23+25:2617:54
38Lars HultanderIF Rigor1:03:32+25:3517:56 Ladda ner rutt i gpx-format
39Anne Sofie HellstrandIF Rigor1:05:48+27:5118:35
40Eva KilnäsSjövalla FK1:06:07+28:1018:40
41Jonas LarssonKlubblös1:06:21+28:2418:44
42Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:06:26+28:2918:45
43Ellen HeymanIF Rigor1:08:16+30:1919:17
44Klas SkogOK Gipen1:08:48+30:5119:26
45Maria VamlingFrölunda OL1:08:49+30:5219:26
46Lina GustafssonOK Löftan1:10:21+32:2419:52
47Ingalill MullinsSjövalla FK1:10:24+32:2719:53
48Jenny RönnqvistOK Löftan1:10:47+32:5019:59
49Anders DahlénIK Uven1:11:48+33:5120:16
50Lena FritzellIF Rigor1:14:24+36:2721:01
51Christina VestergrenIK Uven1:15:03+37:0621:12
52Frida RönnqvistOK Löftan1:15:20+37:2321:16
53Jalle StrömbomElfsborg SOK1:21:41+43:4423:04
54Stina MahoneyKlubblös1:22:46+44:4923:22
54Ester StrömbomElfsborg SOK1:22:46+44:4923:22
56Rebecka SikGöteborg-Majorna OK1:26:08+48:1124:19
57Maria GrahnElfsborg SOK1:26:32+48:3524:26
58Kerstin OlesundOK Landehof1:27:20+49:2324:40
59Christine LarsonGöteborg-Majorna OK1:34:29+56:3226:41
60Dorte BruunAalborg OK1:47:09+1:09:1230:16
61Ella StrömbomElfsborg SOK1:47:42+1:09:4530:25
62Morten BergAalborg OK1:53:20+1:15:2332:00
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Annika ÅkerfeldtKlubblösej godkänd
Erik FermOK Löftanej godkänd
Elisabeth PrinsKungälvs OKej godkänd
Frida EkströmOK Gläntan Vessigebroej godkänd
Lina GustavssonOK Löftanej godkänd
Anders BillströmOK Orintoej start
Kristina BohmanOK Orintoej start
Joachim B HansenAalborg OKej start

Öppen motion 7

3 130 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BrånaltFrölunda OL25:017:59
2Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg26:14+1:138:22
3Lotta NybergOK Alehof28:09+3:088:59
4Bo HåkanssonIFK Göteborg Orientering28:36+3:359:08
5Lisa PalmSävedalens AIK29:44+4:439:29
6Erik ÖsterlinSävedalens AIK30:18+5:179:40
7Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK31:01+6:009:54
8Hanna VedinAlmby IK32:35+7:3410:24
9Kristin OlssonOK Alehof32:57+7:5610:31
10Oskar SvarfvarSjövalla FK33:01+8:0010:32
11Andreas KarlssonSävedalens AIK33:16+8:1510:37
12Marie EckerlidSävedalens AIK33:24+8:2310:40
13Håkan AnderssonMarkbygdens OK33:27+8:2610:41
14Karl GustavssonOK Löftan33:31+8:3010:42
15Tomas HallerödFrölunda OL33:55+8:5410:50
16Elin SandahlKlubblös34:10+9:0910:54
17Sten-Åke NilssonOK Alehof34:23+9:2210:59
18Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering34:31+9:3011:01
19Åse SundinSjövalla FK35:51+10:5011:27
20Anders AgnvallIK Uven36:26+11:2511:38
21Linnea ÖstergrenVäxjö OK36:42+11:4111:43
22Annika AnderssonOK Orinto36:47+11:4611:45
23Mikael NömmIFK Göteborg Orientering37:26+12:2511:57
24Börje ÖbergOK Skogshjortarna37:46+12:4512:03
25Alexandra HägglinKlubblös38:07+13:0612:10
26Andrew LagoGöteborg-Majorna OK38:20+13:1912:14
27Jacob SteenKungälvs OK38:40+13:3912:21
28Peter NorbergIF Marin Väst39:23+14:2212:34
29Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK39:35+14:3412:38
30Lisa AgnvallIK Uven39:43+14:4212:41
31Nina DjerfLerums SOK41:33+16:3213:16
32Magnus FovaeusSävedalens AIK41:35+16:3413:17
33Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna42:34+17:3313:35
34Alice BarreforsIK Uven42:38+17:3713:37
35Sofia WideFrölunda OL43:39+18:3813:56
36Anna LarssonOK Gipen43:48+18:4713:59
37Håkan LarssonLjungskile FK44:28+19:2714:12
38Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK44:42+19:4114:16
39Therese WikströmSävedalens AIK45:06+20:0514:24
40Sofia LöfgrenVästerås SOK45:39+20:3814:35
41Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb45:44+20:4314:36
42Conny SahlinVänersborgs SK45:45+20:4414:36
43Erika AntonssonGöteborg-Majorna OK46:04+21:0314:43
44Karin BergGöteborg-Majorna OK46:42+21:4114:55
45Sylvia ÅgrenIFK Göteborg Orientering46:56+21:5514:59
46Martin SténIK Uven47:00+21:5915:00
47Mikael AxelssonOK Skogshjortarna47:49+22:4815:16
48Sara LydmarkSjövalla FK47:57+22:5615:19
49Bengt MyrvoldSarpsborg OL48:11+23:1015:23
50Klas RapphedMölndal Outdoor IF50:09+25:0816:01
51Henrik SkovbjergFrölunda OL50:41+25:4016:11
52Kay SvenssonOK P450:57+25:5616:16
53Charlotta SvarfvarSjövalla FK51:15+26:1416:22
54Håkan HagmanOK Orinto51:33+26:3216:28
55Claes BjörkmanSjövalla FK53:43+28:4217:09
56Karin ElfmanIF Marin Väst55:06+30:0517:36
57Charlotta MalmMarkbygdens OK56:43+31:4218:07
58Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK57:25+32:2418:20
59Lars RenbergGöteborg Radio Orientering57:35+32:3418:23
60Christer AndréIF Marin Väst57:40+32:3918:25
61Lena KollénIF Marin Väst57:53+32:5218:29
62Anna BeischerIK Uven58:44+33:4318:45
63Olof AnderssonIF Rigor59:05+34:0418:52
64Susanne EickhoffSävedalens AIK59:20+34:1918:57
65Göran EklöfIK Ymer1:00:09+35:0819:13
66Lizzie HansenOK Landehof1:00:35+35:3419:21
67Sofia HelmertzFrölunda OL1:01:14+36:1319:33
68Anna GrahnIK Uven1:03:13+38:1220:11
69Ulrika JohanssonOK Löftan1:03:15+38:1420:12
70Per JohanssonOK Löftan1:03:19+38:1820:13
71Anna BertsOK Alehof1:04:32+39:3120:37
72Lotta LemanGöteborgs SK1:07:13+42:1221:28
73Stefan NilssonGöteborg-Majorna OK1:14:38+49:3723:50
74Bertil FritzellIF Rigor1:17:33+52:3224:46
75Tommy PedersenKlubblös1:17:51+52:5024:52
76Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:37:53+1:12:5231:16
Elisabet HemlinIK Uvenej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LundgrenStora Tuna OK31:116:56
2Petter JönssonGöteborg-Majorna OK32:12+1:017:10
3Andreas WikströmIK Uven34:46+3:357:44
4Henrik OlaussonSävedalens AIK34:50+3:397:45
5August MikaelssonVästerås SOK35:08+3:577:49
6Anna WallinGöteborg-Majorna OK35:27+4:167:53
7Jonatan AnderssonFalkenbergs OK35:46+4:357:57
8Joakim DahlenKlubblös36:07+4:568:02
9Johan WikströmSävedalens AIK37:10+5:598:16
10Martin SkoglundOK Landehof37:13+6:028:17
11Gustav RingströmHåby IF37:52+6:418:26
12Stefan JohanssonKungälvs OK40:10+8:598:56
13Magnus RosénOK Skogshjortarna40:26+9:159:00
14Magnus HanssonOK Löftan41:08+9:579:09
15Linnea GustafssonUddevalla OK41:32+10:219:15
16Simon GöthbergKlubblös41:38+10:279:16
17Johan KarlssonKlubblös42:57+11:469:33
18Filip HolmHalmstad OK43:05+11:549:35
19Fredrik EinarssonKlubblös44:04+12:539:48
20Örjan WängdahlOK Gipen44:19+13:089:52
21Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK44:21+13:109:52
22Erik BrolinKlubblös44:33+13:229:55
23Pär SvenssonStenungsunds OK45:04+13:5310:02
24Markus FridénIK Uven45:35+14:2410:09
25Pelle BrattbergSjövalla FK47:04+15:5310:28
26Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK47:19+16:0810:32
27Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering47:34+16:2310:35
28Johan LundbladMarkbygdens OK47:36+16:2510:36
29Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK48:26+17:1510:47
30Torbjörn HalvarssonFjärås AIK48:30+17:1910:48
31Filip LemanGöteborgs SK48:45+17:3410:51
32Anders NordelöfMölndal Outdoor IF49:09+17:5810:56
33Jonas SvedbergTibro OK49:17+18:0610:58
34Olof BjörkmanKungälvs OK50:02+18:5111:08
35Jonas BergdahlOK Orinto50:34+19:2311:15
36Göran OlesundOK Landehof50:48+19:3711:18
37Mie ÖstlingKungälvs OK51:09+19:5811:23
38Johan BerthagKlubblös51:27+20:1611:27
39Adam OdénFjärås AIK52:53+21:4211:46
40Martin AxelssonOK Skogshjortarna53:15+22:0411:51
41Stefan AbrahamssonBrattås CK53:34+22:2311:55
42Anna LebarGöteborg-Majorna OK54:47+23:3612:12
43Pernilla HanssonKlubblös55:05+23:5412:16
44Charlotte DrejmoOK Landehof55:12+24:0112:17
45Tom NilssonGöteborg-Majorna OK56:32+25:2112:35
46Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF56:44+25:3312:38
47Martin RådboMölndal Outdoor IF57:01+25:5012:41
48Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK57:39+26:2812:50
49Lars ÖstlingKungälvs OK57:42+26:3112:51
50Agneta TörnkvistIK Uven58:03+26:5212:55
51Patrik NilssonVänersborgs SK58:13+27:0212:57
52Claes ErikssonFjärås AIK59:27+28:1613:14
53Johan ÅbergOK Landehof59:40+28:2913:17
54Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK59:56+28:4513:20
55Felicia LorénOK Landehof1:00:04+28:5313:22
56Håkan SalbergIK Uven1:01:44+30:3313:44
57Patrick DjerfLerums SOK1:02:08+30:5713:50
58Ronnie BohmanOK Orinto1:04:30+33:1914:21
59Niklas LorénOK Landehof1:04:44+33:3314:25
60Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK1:05:35+34:2414:36
61Jakob RosdahlKlubblös1:05:54+34:4314:40
62Axel NiklassonIK Uven1:06:06+34:5514:43
63Jonas RutbergIK Stern1:06:43+35:3214:51
64Niclas NygrenFrölunda OL1:11:24+40:1315:54
65Linda CorneliussonOK Löftan1:14:03+42:5216:29
66Lars NohleKungälvs OK1:16:29+45:1817:02
67Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering1:16:56+45:4517:08
68Christos Photios TsourisKlubblös1:20:53+49:4218:00
69Henrik NilssonKlubblös1:20:55+49:4418:01
70Camilla VargmanHåby IF1:29:19+58:0819:53
Ola SteneborgOK Orintoej godkänd

Öppen motion 10

1 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GlimténOK Löftan15:2110:35
2Gunilla GlimténOK Löftan30:19+14:5820:54
Marianne PeterssonFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser