Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ekorren Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ekorren Cup
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 28 september 2019

Ekorren-Stafett

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 31:26:27
1. Olle Malmström15:394+0:1315:394
1. Vilhelm Thomassen19:1920+3:5319:19
2. Leon Johansson13:133+0:3528:521-3
2. Noelle Larsson22:0731+9:2935:20
3. Linus Söderberg15:435+0:3244:3510
3. Linnea Larsson20:3118+5:2036:14
4. Otto Åkerblom20:072+0:011:04:4210
4. Frode Asplundej godkändfullföljt
5. Sigrid Ljunggren21:454+1:201:26:2710
2Linköpings OK 11:30:32
1. Theo Årbrink18:5812+3:3218:5811
1. Ludvig Eriksson19:2121+3:5519:21
2. Sverker Rönnmark12:432+0:0531:415-6
2. Ida Kjellman20:0625+7:2832:49
3. Hannah Åkerblom15:393+0:2847:203-2
3. Clara Knuthammar35:1234+20:0150:51
4. Frida Söderqvist22:0111+1:551:09:214+1
4. Joel Andersson43:4225+23:361:05:43
5. Vilgot Elnegård21:113+0:461:30:322-2
3Linköpings OK 41:30:37
1. Ian Johansson15:405+0:1415:405
2. Märta Hageström17:1213+4:3432:528+3
2. Emil Asplund28:2239+15:4445:34
3. Stina Berggren16:127+1:0149:046-2
3. Leyla Petersson16:158+1:0432:27
4. Oscar Kjellman20:254+0:191:09:295-1
4. Elin Rydberg49:4026+29:341:10:05
5. Ludvig Eronn21:082+0:431:30:373-2
4Tjalve IF Norrköping 11:35:00
1. Timbastian Brander15:476+0:2115:476
1. Edvin Fredriksson16:008+0:3416:00
2. Filip Cöster18:0719+5:2933:549+3
2. Sayali Nilssonej startfullföljt
3. Oscar (Kevin) Lundby15:11149:057-2
3. Agnes Nygren15:212+0:1030:32
4. Robin Wilhelmson20:0611:09:113-4
4. Tilda Malmström20:072+0:0140:13
5. Stella Rosengren25:4910+5:241:35:004+1
5Björkfors GOIF 11:37:31
1. Elis Bönner15:302+0:0415:302
2. Vidar Hultman13:245+0:4628:5420
3. Alva Lindfors17:2211+2:1146:1620
4. Hugo Björkhammer20:577+0:511:07:1320
5. Ellen Lindfors30:1811+9:531:37:315+3
6OK Roxen 21:39:35
1. Joel Frodin19:0614+3:4019:0613
2. Lukas Larsson13:174+0:3932:237-6
2. Tuva Sandh16:2410+3:4629:41
3. Felix Nideborn23:3026+8:1955:5311+4
4. Moa Pihlström21:078+1:011:17:0010-1
4. Levi Onelöv1:02:3931+42:331:23:46
5. Jacob Påledal22:356+2:101:39:356-4
7Tjalve IF Norrköping 21:40:18
1. Vincent Dahm15:537+0:2715:537
1. Theo Illner19:1418+3:4819:14
2. Teodor Tapani15:369+2:5831:293-4
2. Selma Naumann18:0418+5:2633:40
3. Clara Illner15:586+0:4747:275+2
3. Rasmus Wilhelmson24:3027+9:1940:28
4. Smilla Reuterås27:0614+7:001:14:336+1
4. Adam Lundby27:1615+7:1054:22
5. Klara Zimmerman25:458+5:201:40:187+1
8Björkfors GOIF 21:42:36
1. Frida Samuelsson19:0916+3:4319:0915
2. Alma Hultman18:4120+6:0337:5017+2
3. Karl Kullberg17:5712+2:4655:479-8
3. Felix Gustafsson18:0114+2:5035:58
4. Edvard Bönner21:099+1:031:16:5690
5. Arvid Svensson25:407+5:151:42:368-1
9Linköpings OK 21:42:40
1. Arvid Roth15:26115:261
1. Hugo Rantzer48:3731+33:1148:37
2. Ludvig Rantzer21:3626+8:5837:0214+13
2. Harald Rönnmark21:4729+9:0943:23
3. Tilde Söderberg19:1715+4:0656:1913-1
3. Tuva Sundberg29:4430+14:3349:01
4. Lucas Berggren20:335+0:271:16:528-5
4. Ivar Kihlberg1:02:1730+42:111:22:50
5. Sigrid Forsman25:489+5:231:42:409+1
10Linköpings OK 51:46:14
1. Alva Forsman19:0715+3:4119:0714
1. Tova Kihlberg43:1630+27:5043:16
2. Josefine Cederholm23:4633+11:0842:5320+6
2. Arvid Asplund23:5835+11:2047:44
3. Vilgot Lidvik19:5317+4:421:02:4617-3
3. Jakob Rattfält27:3628+12:2547:29
4. Stina Söderqvist23:0312+2:571:25:4912-5
5. Otto Nilsson20:2511:46:1410-2
11OK Roxen 31:52:10
1. Tilde Eveborn19:0513+3:3919:0512
2. Julia Starck12:38131:436-6
2. Maximillian Michaelis17:1414+4:3629:52
3. Linnéa Påledal15:414+0:3047:244-2
4. Line Nideborn30:1418+10:081:17:3811+7
4. Whilma Lindblad30:1519+10:091:00:29
5. Rasmus Viberg34:3213+14:071:52:10110
12NAIS Orienteringsklubb 21:56:58
1. Nora Petersson20:2225+4:5620:2221
2. Elias Wedin17:5817+5:2038:2018-3
2. Ylva-Li Jarlej startfullföljt
3. Axel Jarl17:5712+2:4656:1712-6
4. Joel Westin20:346+0:281:16:517-5
4. Tuva Andersson21:1910+1:1341:53
5. Emma Lindgren40:0716+19:421:56:5812+5
13OK Roxen 12:03:25
1. Jennifer Nyström19:1619+3:5019:1617
2. Jakob Eveborn17:0112+4:2336:1713-4
2. Meja Lindblad27:0438+14:2644:05
3. Saga Lindell16:449+1:3353:018-5
3. Hugo Aldén16:4910+1:3833:33
4. Stina Wallin38:5423+18:481:31:5513+5
4. Stina Jonsson40:1524+20:091:19:09
5. Tyra Lindell31:3012+11:052:03:25130
14Boxholm-Mjölby OL 22:07:33
1. Moa Kleist19:2622+4:0019:2618
2. Ivar Frisell17:4515+5:0737:1115-3
2. Gustav Lagneteg17:4616+5:0835:31
3. Märta Lagneteg29:3629+14:251:06:4719+4
3. Maja Asklöv29:4831+14:3759:24
4. Johanna Kleist25:5813+5:521:32:4515-4
5. Alexander Karlström34:4814+14:232:07:3314-1
15Boxholm-Mjölby OL 12:07:37
1. Irma Frisell16:079+0:4116:078
2. Elliot Petersson19:4221+7:0435:4912+4
2. Olle Petersson19:4322+7:0539:25
3. Erika Lundqvist22:4624+7:3558:3515+3
3. Tyra Asklöv22:5025+7:3945:36
4. Johanna Andersson34:0921+14:031:32:4414-1
5. Emil Lagneteg34:5315+14:282:07:3715+1
16NAIS Orienteringsklubb 12:20:48
1. Edwin Wedin20:2124+4:5520:2120
2. Emil Tingström23:4532+11:0744:0621+1
2. Felix Andersson23:4633+11:0847:31
3. Rasmus Wärn22:1922+7:081:06:2518-3
3. Tilde Tingström22:2623+7:1544:45
4. Alice Classon32:1720+12:111:38:4216-2
5. Gustav Granström42:0617+21:412:20:48160
17Skogspojkarnas OK 12:04:14
1. Gustav Hellgren16:4710+1:2116:479
2. Maja Algers Omholt14:506+2:1231:374-5
3. Jonas Arnesson47:4935+32:381:19:2621+17
3. Odd Dingsten47:5036+32:391:35:39
4. Uno Dingsten28:5617+8:501:48:2219-2
5. Arvid Algers Omholt19:14182:04:1417-2
18Tjällmo-Godegårds OK 12:13:38
1. Oscar Svensk15:373+0:1115:373
2. Elliott Lovatt21:3827+9:0037:1516+13
2. Klara Abrahamsson21:4028+9:0243:18
3. Elvira Svensk30:2132+15:101:07:3620+4
3. Viktor Karlsson30:2433+15:131:00:45
4. Ebba Hjärtsjö37:2622+17:201:45:0217-3
5. Oskar Karlqvist28:38202:13:3818+1
19OK Motala 12:27:56
1. August Ekinge19:3623+4:1019:3619
1. Emil Hallin34:1228+18:4634:12
2. Helmer Bengtsson15:017+2:2334:3711-8
2. Salmeh Rashidi Ståhlberg31:5740+19:1946:58
3. Simon Lundqvist21:1119+6:0055:4810-1
3. Oscar Larsson21:3020+6:1942:41
4. Olle Bengtsson52:1827+32:121:48:0618+8
4. Ellika Rashidi Ståhlberg52:2028+32:141:44:38
5. Filip Höög42:56232:27:5619+1
20OK Eken 12:27:52
1. Melker Fyrsten18:5711+3:3118:5710
2. Elvira Österberg15:118+2:3334:08100
3. Signe Tillmar22:1421+7:0356:2214+4
4. Tyra Fyrsten1:01:5929+41:531:58:2120+6
5. Malva Österberg42:52222:27:52200
21OK Kolmården 12:14:05
1. Sixten Levinson31:1226+15:4631:1222
1. Sune Alenbrand31:1327+15:4731:13
2. Elvin Frisk25:2436+12:4656:3623+1
2. Ture Levinson25:2937+12:5150:53
3. Moa Pilvinge50:1237+35:011:46:4822-1
3. Nelly Dominius50:2438+35:131:40:36
4. Loke Alenbrand1:03:56322:48:5621-1
4. Hugo Magnusson1:03:58332:07:54
5. Malva Engström29:05212:14:05210
OK Denseln 1ej godkänd
1. Lova Braam19:1217+3:4619:1216
2. Siri Sjöström20:0123+7:2339:1319+3
2. Edit Brask20:0424+7:2640:05
3. Rasmus Samuelsson19:3916+4:2858:5216-3
4. Elias Sjöwallej godkändej godkänd
5. Wilmer Kempe21:535+1:28ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
1. Linn Borg34:5929+19:3334:5923
2. Alvar Kempe16:3911+4:0151:3822-1
2. Elsa Lilja22:0130+9:2338:40
3. Ester Ljungaeusej godkändej godkänd
3. Wilma Anderssonej startej godkänd
4. Emmy Borg27:1916+7:13ej godkänd
5. Hugo Braam20:1119ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser