Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, lång
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 14 september 2019

D16

5 820 m, 110 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK36:136:13
2Vendela SöderqvistOK Kåre41:08+4:557:04
3Amanda GranqvistOK Ravinen41:41+5:287:09
4Alice EkNyköpings OK42:18+6:057:16
5Sabina AumoKungälvs OK43:16+7:037:26
6Eleonora AlinderSjövalla FK43:51+7:387:32
7Agnes DjurstedtEksjö SOK44:13+8:007:35
8Lisa ÅkessonMarkbygdens OK44:52+8:397:42
9Hanna JonsellIF Thor45:01+8:487:44
10Klara PerssonHalmstad OK45:28+9:157:48
11Elsa SonessonFalköpings AIK OK45:37+9:247:50
12Ronja StåhlSundbybergs IK46:02+9:497:54
13Moa SkoogIF Hagen46:04+9:517:54
14Emma EliassonDomnarvets GOIF46:39+10:268:00
15Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL46:41+10:288:01
16Tove SjöbergTullinge SK47:04+10:518:05
17Moa WallenborgLunds OK47:20+11:078:07
18Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK47:23+11:108:08
18Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:23+11:108:08
20Ida HänströmTäby OK47:29+11:168:09
21Erika ÅkessonMarkbygdens OK47:34+11:218:10
22Julia NäslundOK Hammaren48:03+11:508:15
23Kristin HerberthsonLinköpings OK48:12+11:598:16
24Selma LarssonLunds OK48:13+12:008:17
25Kerstin LjungemyrOK Kolmården48:23+12:108:18
26Filippa SöderbergKalmar OK48:59+12:468:24
27Smilla MogensenOK Ravinen50:17+14:048:38
28Karin LindgrenKFUM Örebro OK50:39+14:268:42
29Ellen HannrupIF Thor51:09+14:568:47
30Agnes WeissLånghundra IF51:21+15:088:49
31Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna51:37+15:248:52
32Tilda MårtenssonOK Ravinen51:48+15:358:54
33Åsa SundströmJärla Orientering51:56+15:438:55
34Fanny ÖstlundOK Kolmården51:57+15:448:55
35Sigrid CarlssonSundbybergs IK52:02+15:498:56
36Elsa GörasLeksands OK52:17+16:048:59
37Olivia LundstedtSjövalla FK52:45+16:329:03
38Thilda SeldénIF Rigor53:21+17:089:10
39Sofie BodinAlmby IK53:22+17:099:10
40Elin KjellmanLinköpings OK53:49+17:369:14
40Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna53:49+17:369:14
42Maja BergqvistKorsnäs IF OK54:39+18:269:23
42Malva JönssonKalmar OK54:39+18:269:23
44Caroline GuttkeNyköpings OK55:16+19:039:29
45Lea EdvardssonUmeå OK55:30+19:179:32
46Thea BökmanHelsingborgs SOK55:59+19:469:37
47Alicia SchandlOK Södertörn56:30+20:179:42
48Thea NordinKorsnäs IF OK56:41+20:289:44
49Emma WesterlundNyköpings OK57:16+21:039:50
50Alma WallmanVästerbergslagens OL57:40+21:279:54
51Sofia GreenAlmby IK58:09+21:569:59
52Frida JardingNyköpings OK58:11+21:589:59
53Filippa KindeSävedalens AIK58:24+22:1110:02
54Kristina LindgrenVästerås SOK58:34+22:2110:03
55Amanda HallVästerås SOK58:43+22:3010:05
56Mirjam InemyrIstrums SK59:09+22:5610:09
57Wilma ThornellSurahammars SOK59:27+23:1410:12
58Elsa LinderOK Hällen1:00:00+23:4710:18
59Ester AnderssonOK Södertörn1:00:12+23:5910:20
60Elsa KarlssonOK Landehof1:00:38+24:2510:25
61Rebecka PihlströmOK Landehof1:00:40+24:2710:25
62Vilmalee SuwanOK Vilse 871:00:53+24:4010:27
63Ella SöderbergOK Skogsfalken1:01:24+25:1110:32
64Amanda AlfredssonOK Tyr1:01:44+25:3110:36
65Malin KindbomIF Hagen1:02:01+25:4810:39
66Thea Nordin AbajiEksjö SOK1:02:03+25:5010:39
67Cecilia HectorSnättringe SK1:02:09+25:5610:40
68Agnes ErikssonTrollhättans SOK1:02:14+26:0110:41
69Lisa WadenbrantSundbybergs IK1:03:05+26:5210:50
70Elvira SöderbergSävedalens AIK1:03:20+27:0710:52
71Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:03:41+27:2810:56
71Tilda PalmIK Hakarpspojkarna1:03:41+27:2810:56
73Frida JohanssonOK Skärmen1:04:09+27:5611:01
74Rebecka HaslerSurahammars SOK1:04:20+28:0711:03
75Edit KarlssonÄlvsby IF OK1:04:21+28:0811:03
76Fanny CedstedtLånghundra IF1:04:40+28:2711:06
77Lisa JakobssonSundsvalls OK1:04:51+28:3811:08
78Evelina NilssonHögåkers OK1:05:43+29:3011:17
79Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:06:34+30:2111:26
80Ella PerssonEksjö SOK1:06:37+30:2411:26
81Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:08:49+32:3611:49
82Cornelia KrafftLänna IF1:08:50+32:3711:49
83Hanna LarssonYstads OK1:08:51+32:3811:49
84Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:09:16+33:0311:54
85Anna NilssonGarphyttans IF1:10:11+33:5812:03
86Elsa AspMölndal Outdoor IF1:10:30+34:1712:06
87Astrid RexSundsvalls OK1:10:55+34:4212:11
88Olivia LarssonLunds OK1:12:11+35:5812:24
89Malin SvenssonRånäs OK1:12:17+36:0412:25
90Linnea LeijonHärlövs IF1:12:46+36:3312:30
91Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:12:48+36:3512:30
92Stina LindSOK Viljan1:13:43+37:3012:39
93Johanna HalldinKFUM Örebro OK1:13:50+37:3712:41
94Tove SvedellSkarpnäcks OL1:14:47+38:3412:50
95Rebecka RundbladFrämmestads IK1:15:45+39:3213:00
96Frida MouchardIF Hallby SOK1:19:43+43:3013:41
97Felicia SvenssonRasbo IK1:20:08+43:5513:46
98Julia BergKFUM Örebro OK1:21:04+44:5113:55
99Rebecka WestlundKils OK1:23:15+47:0214:18
100Sofia SundinWaxholms OK1:25:13+49:0014:38
101Tyra KarlssonSundsvalls OK1:44:59+1:08:4618:02
102Felicia SahlénVästerås SOK1:47:26+1:11:1318:27
103Emma BarnardBromma-Vällingby SOK2:00:04+1:23:5120:37
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Linnea LundOK Kolmårdenej godkänd
Sofia ElverlindOK Trananej godkänd
Sofia LindhagenIFK Enskedeej godkänd
Lisa ThunellIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin Sundvall KrügerGarphyttans IFej start
Hedda RöstinOK Ravinenej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Hilda MartanderTrollhättans SOKej start
Julia KarlssonOK Skogsfalkenej start
Tuva-Cajsa SpikLeksands OKej start
Alva NystedtSkåneslättens OLej start
Mathilda KarlssonValbo AIFej start
Julia BosellOK Kåreej start
Frida JohanssonÄlvsby IF OKej start
Tyra ForsbergValbo AIFej start
Emma AlmgrenOK Ravinenej start

H16

6 880 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK38:525:38
2Isak GeliusSnättringe SK40:23+1:315:52
3Mattias ÖstbergStora Tuna OK40:32+1:405:53
4Oscar Wångberg AnelandSnättringe SK42:08+3:166:07
5Noel BraunVäxjö OK42:28+3:366:10
6Lukas LarssonOK Skogshjortarna42:40+3:486:12
7Loke HedbergLunds OK42:51+3:596:13
8Hugo KindbornOK Hällen42:55+4:036:14
9Edvin HellstenNyköpings OK43:00+4:086:15
9Hugo LarssonKarlskrona SOK43:00+4:086:15
11William SturessonLerums SOK43:41+4:496:20
12Aron HellgrenIF Thor43:54+5:026:22
13Agust KronkvistÖrkelljunga FK44:01+5:096:23
14Albin WeidenSkåneslättens OL44:37+5:456:29
15Johan MårtenssonIF Hagen44:40+5:486:29
16Isak LundholmUmeå OK44:42+5:506:29
17Otto BalckTäby OK45:39+6:476:38
18Oskar VikströmSundsvalls OK46:11+7:196:42
19Kasper LagerströmNyköpings OK46:13+7:216:43
20Pelle NilssonOK Linné47:46+8:546:56
21Axel LindgrenNyköpings OK47:48+8:566:56
22Edvin SelinFK Göingarna48:12+9:207:00
23Erik BovalliusJärfälla OK48:36+9:447:03
24Filip HåkanssonOK Orion48:48+9:567:05
25Oskar ÅdahlUmeå OK49:10+10:187:08
26Hampus HatlenSnättringe SK49:26+10:347:11
27Albin GezeliusIFK Mora OK49:27+10:357:11
28Fredrik HaneOK Tyr49:28+10:367:11
29Oscar HultgrenOK Njudung49:30+10:387:11
30Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna50:18+11:267:18
31Anton CarlssonIF Hagen50:28+11:367:20
32Axel EvebornSOK Viljan51:10+12:187:26
33Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK51:18+12:267:27
34Rasmus ErikssonUmeå OK51:23+12:317:28
35Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF51:48+12:567:31
36Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping52:10+13:187:34
37Adam SkoglundUlricehamns OK52:20+13:287:36
38Wilhelm NordqvistWaxholms OK52:31+13:397:37
39Christoffer LindgrenOK Kåre52:57+14:057:41
40Anton TörnqvistKarlskrona SOK53:23+14:317:45
41Måns BjörnskiöldOK Roxen53:36+14:447:47
42Jakob MobergOK Löftan53:40+14:487:48
43Anton KastrupSävedalens AIK53:47+14:557:49
44Hugo UnossonKalmar OK53:59+15:077:50
45Samuel BökeOK Skogshjortarna54:07+15:157:51
46Petter ErlandssonSundsvalls OK54:44+15:527:57
47Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby54:46+15:547:57
48Olle KallerbäckVäxjö OK55:15+16:238:01
49Anton UllerKils OK55:56+17:048:07
50Erik JohanssonFK Boken56:02+17:108:08
51Melker AnderssonEds SK56:20+17:288:11
52Tobias DahlmarkVästerås SOK56:25+17:338:12
53Albin WarvelinLånghundra IF56:45+17:538:14
54Alexander JanssonOK Djerf57:15+18:238:19
55David AlménVänersborgs SK57:16+18:248:19
56Jakob TedhamreSnättringe SK58:06+19:148:26
57Olle MelénTrollhättans SOK58:25+19:338:29
58Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna58:35+19:438:30
59Henrik LundforsIFK Enskede59:19+20:278:37
60Folke SvangrenGotlands Bro OK1:00:06+21:148:44
61Marcus EkmanTäby OK1:00:19+21:278:46
62Henrik FranzénAlmby IK1:00:22+21:308:46
63Olle KallurOK Ravinen1:00:33+21:418:48
64Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:00:43+21:518:49
65Emil JägstedtHalmstad OK1:01:31+22:398:56
66Johan HanssonSOK Viljan1:04:12+25:209:19
67Albin BlombergSegersta OK1:04:17+25:259:20
68Simon MarkströmOK Renen1:04:39+25:479:23
69Rasmus SöderbergGävle OK1:04:49+25:579:25
70Olle ErlandssonSOK Viljan1:04:58+26:069:26
71Lukas WallhedJärla Orientering1:05:21+26:299:29
72William MöllerSkarpnäcks OL1:07:55+29:039:52
73Carl HedegårdOK Kolmården1:08:29+29:379:57
74Andreas HolmqvistNyköpings OK1:08:43+29:519:59
75Axel BechtelFK Friskus-Varberg1:08:52+30:0010:00
76Wilhelm LarssonLinköpings OK1:09:03+30:1110:02
77Felix GustafssonLunds OK1:09:55+31:0310:09
78Edvin HenryssonTibro OK1:10:38+31:4610:15
79Erik LingIK Hakarpspojkarna1:11:45+32:5310:25
80Alfons PetersonOK Denseln1:13:07+34:1510:37
81Mattis SandénOK Södertörn1:14:54+36:0210:53
82Albin GenbergUlricehamns OK1:15:00+36:0810:54
83Arvid EkströmStenungsunds OK1:16:17+37:2511:05
84Maximilian OlofssonVästerås SOK1:18:00+39:0811:20
85Lucas AhlströmVästerås SOK1:18:09+39:1711:21
86Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:21:13+42:2111:48
87William VuorinenOK Tor1:23:30+44:3812:08
88Johan ThuressonAlmby IK1:24:18+45:2612:15
89Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö1:27:51+48:5912:46
90Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK1:30:00+51:0813:04
91Gustav LidmanTibro OK1:36:26+57:3414:00
92Emil WahlströmSOK Viljan1:37:25+58:3314:09
93Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:46:25+1:07:3315:28
94Gustav NorbergNyköpings OK1:53:52+1:15:0016:33
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
William GrunderJärfälla OKej godkänd
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Klockar-Eskil NääsLeksands OKej godkänd
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
Filip StorellHaninge SOKej start
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start
Johan FredholmSnättringe SKej start
Casper SkeppSävedalens AIKej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Wilhelm BergmanTullinge SKej start
Hugo EricssonVäxjö OKej start
Jakob WidelundOK Kåreej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start
Markus HalvarssonLeksands OKej start
Albin NyqvistOK Landehofej start

D15

4 910 m, 123 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF35:067:08
2Ida BengtssonOK Alehof35:56+0:507:19
3Elina ReinholdssonOK Alehof36:12+1:067:22
4Alma SvennerudKarlskrona SOK36:41+1:357:28
5Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK37:58+2:527:43
6Elin LadängesAlfta-Ösa OK39:25+4:198:01
7Lisa SwartzOK Orion39:36+4:308:03
8Emma EmilssonOK Skogsfalken40:01+4:558:09
9Miia RollerJärfälla OK40:02+4:568:09
10Emmy PalmFK Boken40:25+5:198:13
11Tove ValleriusGamleby OK40:47+5:418:18
12Fannie SjölanderOK Rodhen40:49+5:438:18
13Johanna RoosOK Linné40:55+5:498:20
14Hanna ÖbergGamleby OK41:11+6:058:23
15Hanna AlsiöIF Hagen41:20+6:148:25
16Ella TuressonOK Renen41:27+6:218:26
17Alice OlvegårdFK Göingarna41:54+6:488:32
18Cornelia KindlundOK Tyr42:01+6:558:33
19Klara KivijärviOK Renen42:22+7:168:37
20Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF42:39+7:338:41
21Tuva NylundBredaryds SOK43:00+7:548:45
22Elisabeth LarssonOK Södertörn43:05+7:598:46
23Stina AnderssonAnderstorps OK43:44+8:388:54
24Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna43:48+8:428:55
25Wilma LeicktTullinge SK43:53+8:478:56
26Signe SchagerströmGarphyttans IF44:03+8:578:58
27Ellen PelanderOK Djerf44:13+9:079:00
28Ellen FunkeLeksands OK44:29+9:239:03
29Elsa GranholmSundsvalls OK44:41+9:359:06
30Emma RindstigSOK Viljan44:56+9:509:09
31Sara ÅbomGävle OK45:07+10:019:11
32Meja AleniusNyköpings OK45:21+10:159:14
33Lovis BergstrandUddevalla OK45:25+10:199:14
34Ebba ThernOK Skogshjortarna45:30+10:249:16
35Lovisa MasesStora Tuna OK46:04+10:589:22
36Alice JohanssonFinspångs SOK46:16+11:109:25
37Molly GranängKungälvs OK46:26+11:209:27
38Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK46:28+11:229:27
39Vendela SturekSOK Viljan46:48+11:429:31
40Elise EdlerOK Hammaren46:55+11:499:33
41Doris IkoTäby OK46:59+11:539:34
42Ebba AnderssonSundsvalls OK47:09+12:039:36
43Tindra JonssonSkarpnäcks OL47:16+12:109:37
44Klara BäckstädeVisborgs OK47:22+12:169:38
45Alice LarssonSundsvalls OK47:57+12:519:45
45Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK47:57+12:519:45
47Elsa LindahlHärnösands OK48:05+12:599:47
48Stella RangertIK Hakarpspojkarna48:06+13:009:47
49Linn AnderssonOK Tyr49:20+14:1410:02
50Wilma JosefssonVäsby OK49:23+14:1710:03
51Elsa WibergHelsingborgs SOK50:11+15:0510:13
52Anna Castilho MarcaoOK Linné50:25+15:1910:16
53Matilda AasaOK Renen50:43+15:3710:19
54Linn WennbergSkellefteå OK51:03+15:5710:23
55Julia WesthMullsjö SOK51:09+16:0310:25
56Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering51:36+16:3010:30
57Maja AhlströmVästerås SOK51:38+16:3210:30
58Stina LindholmSundsvalls OK51:54+16:4810:34
59Ellen TollOK Njudung51:56+16:5010:34
60Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK52:04+16:5810:36
61Vilma EngströmOK Orion52:07+17:0110:36
62Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK52:08+17:0210:37
63Fredrika NordquistTäby OK52:15+17:0910:38
64Ines AarnioOK Linné52:19+17:1310:39
65Matilda WallströmSävedalens AIK52:30+17:2410:41
66Nora WesterlundOK Nolaskogsarna53:08+18:0210:49
67Amanda SjödinOK Tisaren53:09+18:0310:49
67Ebba LindholmSundsvalls OK53:09+18:0310:49
69Jonna LindbladOK Djerf53:21+18:1510:51
70Enni LindskogOK Älme53:27+18:2110:53
71Ebba OttossonGävle OK53:29+18:2310:53
72Saga MattssonDalaportens OL53:31+18:2510:53
73Tilda HagelbergEksjö SOK54:23+19:1711:04
74Klara ErssonOK Kåre54:32+19:2611:06
75Maja KarmstigFK Friskus-Varberg54:33+19:2711:06
76Annie ErikssonOK Löftan54:45+19:3911:09
77Joanna PerssonOK Tyringe54:50+19:4411:10
78Sarah BorglundHärnösands OK55:12+20:0611:14
79Maja InghammarHestra IF55:26+20:2011:17
80Elin AxelssonMullsjö SOK55:34+20:2811:19
81Nora EngströmOK Nolaskogsarna55:37+20:3111:19
82Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK55:51+20:4511:22
83Maja GraadIF Rigor56:39+21:3311:32
84Ebba NäsmanLerums SOK56:42+21:3611:32
85Katja GustafssonNyköpings OK58:10+23:0411:50
85Matilda CederbergVänersborgs SK58:10+23:0411:50
87Emma JohanssonSundsvalls OK58:49+23:4311:58
88Ebba HörlingSundbybergs IK58:56+23:5012:00
89Moa LundinOK Linné58:57+23:5112:00
90Angelina ÄlvegranVästerås SOK59:11+24:0512:03
91Märta SödervallTullinge SK59:45+24:3912:10
92Alice PerssonOK Tyringe59:58+24:5212:12
93Natalie GardelinGotlands Bro OK1:00:27+25:2112:18
94Linnea RydlundHässleholms OK1:00:40+25:3412:21
95Moa FröstadiusSundbybergs IK1:00:47+25:4112:22
96Clara SvenssonSurahammars SOK1:01:17+26:1112:28
97Matilda FagerlindMarkbygdens OK1:01:19+26:1312:29
98Agnes WallinKorsnäs IF OK1:02:06+27:0012:38
99Elin DanielssonIstrums SK1:02:23+27:1712:42
100Elin WolgastSnättringe SK1:02:55+27:4912:48
101Bella PedersenJärfälla OK1:02:56+27:5012:49
102Matilda AspIFK Göteborg Orientering1:03:30+28:2412:55
103Viola HolmströmHärlövs IF1:04:11+29:0513:04
104Lisa NilssonOK Linné1:04:18+29:1213:05
105Ella ServinLånghundra IF1:04:29+29:2313:07
106Ylva SandströmSundsvalls OK1:04:51+29:4513:12
107Elmina MolinHärnösands OK1:05:43+30:3713:23
108Alicia BjörnbergSöders-Tyresö1:06:06+31:0013:27
109Julia MeijerIFK Mora OK1:07:23+32:1713:43
110Elin BryggarKorsnäs IF OK1:07:54+32:4813:49
111Vilma LarssonOK Milan1:08:52+33:4614:01
112Junia WinningeLånghundra IF1:10:31+35:2514:21
113Lina HolmqvistOK Tor1:10:40+35:3414:23
114Marta TörnströmFK Friskus-Varberg1:16:38+41:3215:36
115Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:17:28+42:2215:46
116Lovisa BolanderSigtuna OK1:18:17+43:1115:56
117Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK1:18:20+43:1415:57
118Erica KarlssonOK Rodhen1:24:50+49:4417:16
119Hanny EdströmHärnösands OK1:34:24+59:1819:13
120Liana LagervikOK Linné1:50:11+1:15:0522:26
Alicia BergkvistVästerbergslagens OLej godkänd
Anja NilssonDomnarvets GOIFej godkänd
Vendela RundströmOK Ravinenej godkänd
Ella SandbergAlfta-Ösa OKej start
Liv NorbergAvesta OKej start
Karolina AnderssonDalaportens OLej start
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Sandra WiduchKarlskrona SOKej start
Meja BergerAnkarsrums OKej start
Ida HjortOK Roxenej start

H15

5 940 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK33:235:37
2Gunnar FovaeusSävedalens AIK36:28+3:056:08
3Joel GolsäterKorsnäs IF OK36:48+3:256:11
4Linus VernströmRonneby OK38:05+4:426:24
5Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping38:47+5:246:31
6Anton KruseKFUM Örebro OK39:15+5:526:36
7Hugo PerssonOK Denseln39:26+6:036:38
8Johan FochsenWaxholms OK39:52+6:296:42
9Jesper ÅkessonJärfälla OK40:06+6:436:45
10Elis IversAttunda OK40:53+7:306:52
11Filip BrolingBredaryds SOK40:55+7:326:53
12Hugo LindskogOK Ravinen41:24+8:016:58
13Teo StruckOK Ravinen41:37+8:147:00
14Hugo ÖrnKFUM Örebro OK41:38+8:157:00
15Gustav BertsOK Alehof41:40+8:177:00
16Elias NordbergGöteborg-Majorna OK41:43+8:207:01
17Ludvig HedströmOK Skogshjortarna42:02+8:397:04
18Erik GullbrandIF Hagen43:08+9:457:15
19Melker ÅkessonOK Landehof43:17+9:547:17
20Alfred HallqvistUlricehamns OK43:20+9:577:17
21Justus ArenanderSkarpnäcks OL43:38+10:157:20
22Kristoffer KlarinVästerås SOK43:54+10:317:23
23Emil LarssonOK Tisaren44:00+10:377:24
24Victor BeischerIK Uven44:13+10:507:26
25Simon BååthSävedalens AIK45:20+11:577:37
26Viktor FröbergOK Tor45:27+12:047:39
27Edvin ForsbergOK Ravinen45:36+12:137:40
28Joel HolmbergUlricehamns OK45:52+12:297:43
29Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre46:03+12:407:45
30Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna46:18+12:557:47
31Edvin NilssonLånghundra IF46:39+13:167:51
32Karl KylbornAlmby IK46:52+13:297:53
33Sixten SlagbrandVästerås SOK46:57+13:347:54
34Lucas BoströmOK Alehof47:03+13:407:55
35Filip LindqvistTäby OK47:07+13:447:55
36Melker PalmJärfälla OK47:16+13:537:57
37Isak AnderssonLunds OK47:25+14:027:58
38Theo LövdahlSOK Viljan47:36+14:138:00
39Elias LanttoUmeå OK47:47+14:248:02
40Jacob HenrikssonRånäs OK47:53+14:308:03
41Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK47:59+14:368:04
42Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK48:00+14:378:04
43Jakob CarlssonStora Tuna OK48:09+14:468:06
44Elis Forsberg RundströmIFK Enskede48:15+14:528:07
45Jonathan RundqvistOK Nackhe48:23+15:008:08
46Olle ThimbergSöders-Tyresö48:56+15:338:14
47Liam JohanssonIF Hagen49:02+15:398:15
48Lukas HagbergKalmar OK49:04+15:418:15
48Tobias JohanssonOK Löftan49:04+15:418:15
50Jon HanssonOK Kåre49:38+16:158:21
51Johan ÅrbrinkLinköpings OK49:55+16:328:24
52Axel GidlundOK Linné49:57+16:348:24
53Ville LundgrenKalmar OK50:10+16:478:26
54Olle SandströmOK Ravinen50:29+17:068:29
55Isak BengtssonOK Löftan50:51+17:288:33
56Alvin OllanderOK Landehof50:56+17:338:34
57Max ÖsterlingOK Södertörn51:18+17:558:38
58Fabian SundOK Hammaren51:20+17:578:38
59Axel BrönnestamOK Gipen51:31+18:088:40
60Hjalmar OlssonUddevalla OK51:45+18:228:42
61Viktor JemthIF Thor52:01+18:388:45
62John KinnanderMatteus SI52:26+19:038:49
63Johan Wall JungbjerGöteborgs SK52:41+19:188:52
64Carl-Henrik WassOK Kolmården52:49+19:268:53
65Melker LarssonOK Orion52:51+19:288:53
66Jonatan WickströmOK Tor53:14+19:518:57
67Simon ClaessonOK Rodhen53:17+19:548:58
68Gustav LyckebäckSigtuna OK53:43+20:209:02
69Ebbe HolmqvistSjövalla FK53:54+20:319:04
70Hannes EssungerSjövalla FK54:01+20:389:05
71Oscar EkenborgNyköpings OK54:41+21:189:12
72Emil HelanderTullinge SK54:56+21:339:14
73Alfred JohanssonOK Alehof55:31+22:089:20
74Lucas WannerAvesta OK55:41+22:189:22
75David RyderåsWaxholms OK55:42+22:199:22
76David HermanssonÅmåls OK55:48+22:259:23
77Gustav EvebornSOK Viljan55:52+22:299:24
78Anders SkoglundSol Tranås57:48+24:259:43
79Eric BäckArboga OK58:17+24:549:48
80Marcus NilssonSkogslöparna58:27+25:049:50
81Victor EricssonHelsingborgs SOK58:38+25:159:52
82Isak DalinLeksands OK59:11+25:489:57
83Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK59:49+26:2610:04
84Edvin MäkinenOK Hammaren1:00:01+26:3810:06
85Björn RennerOK Södertörn1:00:42+27:1910:13
86Loke HolmgrenOK Hammaren1:00:43+27:2010:13
87Erik ByströmOK Nolaskogsarna1:01:04+27:4110:16
88Noel HelmerssonOK Tisaren1:01:22+27:5910:19
89Martin HanssonIF Rigor1:03:18+29:5510:39
90Mathias NordlinderOK Linné1:03:58+30:3510:46
91Jonatan HälldalSkogslöparna1:04:44+31:2110:53
92Elias SöderlundSkogslöparna1:06:03+32:4011:07
93Axel FribergerJärla Orientering1:06:04+32:4111:07
94Sean BerglundSigtuna OK1:06:13+32:5011:08
95Love PerssonMalmö OK1:06:26+33:0311:11
96Max StigenlövHögåkers OK1:06:40+33:1711:13
97Lukas GrothKungälvs OK1:06:41+33:1811:13
98Albin SjöblomOK Kåre1:07:11+33:4811:18
99William RönnborgIK Uven1:07:22+33:5911:20
100Filip NordströmSkogslöparna1:08:05+34:4211:27
101Jonatan GreenAlmby IK1:08:49+35:2611:35
102Pontus ÖstemarFinspångs SOK1:10:34+37:1111:52
103Elias StrömlandSigtuna OK1:12:11+38:4812:09
104Eric JohanssonOK Kåre1:13:23+40:0012:21
105Emil FranzénSundbybergs IK1:15:44+42:2112:44
106Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:17:49+44:2613:06
107William RebaneKils OK1:19:39+46:1613:24
108David PerssonHelsingborgs SOK1:23:25+50:0214:02
109Viktor NorbergStora Tuna OK1:23:42+50:1914:05
110Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:27:32+54:0914:44
111Jonathan FlodmanGotlands Bro OK1:29:30+56:0715:04
112David OlanderLunds OK1:29:54+56:3115:08
Leo AlvolinOK Kåreej godkänd
Oskar EureniusOK Hammarenej godkänd
Markus LjungqvistKexholms SKej godkänd
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
David BerglundIF Thorej godkänd
Edvin LakeSundsvalls OKej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
William LeijonspjuthSigtuna OKej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start
Viktor SoneAttunda OKej start
Viggo ÖstlundKovlands IFej start
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start
David MorénHjärnarps OLej start
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Olof EdvardssonRonneby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser