Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

D21

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK14:285:47
2Elin SvenssonNässjö OK15:44+1:166:17
3Moa SvenssonNässjö OK18:23+3:557:21
4Kajsa HammarströmLinköpings OK18:50+4:227:32
5Sara GertssonLinköpings OK20:00+5:328:00
6Stina AnderjonLinköpings OK20:04+5:368:01
7Julia Modig TjärnströmLinköpings OK20:44+6:168:17
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKej godkänd

H21

2 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK13:405:03
2Mathias HallménOK Denseln14:15+0:355:16
3Sven EngströmLinköpings OK14:48+1:085:28
3Oskar DanielsAttunda OK14:48+1:085:28
3Peter ErikssonLinköpings OK14:48+1:085:28
6Maxime BonneauLinköpings OK14:58+1:185:32
7Gustaf SundbüeOK Hällen15:08+1:285:36
8Victor BergstrandLinköpings OK15:09+1:295:36
9Emil KaleredOK Denseln15:12+1:325:37
10Fredrik JohanssonLinköpings OK15:27+1:475:43
11Anton SundgrenLånghundra IF15:43+2:035:49
12Henrik TostebergLinköpings OK15:44+2:045:49
13Jonathan JylltorpLinköpings OK15:45+2:055:50
14Peter AronssonLinköpings OK16:05+2:255:57
15Oskar LindströmLinköpings OK16:29+2:496:06
16Erik SköldLinköpings OK16:36+2:566:08
17Johan PerssonHagaby GoIF Örebro17:56+4:166:38
18Sixten ElehedLinköpings OK19:01+5:217:02
19Andreas BergLinköpings OK20:44+7:047:40
20Filip StrömbäckLinköpings OK27:16+13:3610:05
Erik MalmbergLinköpings OKdiskvalificerad

D20

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LjunggrenLinköpings OK17:457:06
2Johanna GuståsLinköpings OK17:55+0:107:10
3Frida SahlmanLinköpings OK18:15+0:307:18

D16

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HerberthsonLinköpings OK17:227:33
2Lova ElnegårdLinköpings OK18:19+0:577:57
3Emmy LindgrenLinköpings OK18:38+1:168:06
4Hanna LundgrenLinköpings OK19:24+2:028:26
5Hanna RothLinköpings OK19:48+2:268:36

H16

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK14:436:23
2Otto NilssonLinköpings OK16:04+1:216:59
3Ludvig EronnLinköpings OK18:37+3:548:05
4Albin EronnLinköpings OK22:26+7:439:45
5Olle MalmströmLinköpings OK24:01+9:1810:26

D14

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK12:336:58
2Sigrid ForsmanLinköpings OK15:41+3:088:42
3Alva ForsmanLinköpings OK20:30+7:5711:23

D12

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK15:588:52
2Emilia MarcussonLinköpings OK24:10+8:1213:25
Hannah ÅkerblomLinköpings OKej godkänd

H12

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo ÅrbrinkLinköpings OK16:048:55
2Lucas BerggrenLinköpings OK17:30+1:269:43
3Linus SöderbergLinköpings OK24:10+8:0613:25
Otto ÅkerblomLinköpings OKej godkänd

D10

1 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BerggrenLinköpings OK14:1411:51
2Anna EnbergLinköpings OK19:32+5:1816:16
3Tilde SöderbergLinköpings OK22:40+8:2618:53
Elina NyqvistLinköpings OKej godkänd

D35

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie RubérLinköpings OK20:218:08
2Josefina BerntssonLinköpings OK21:05+0:448:26
3Carin MarcussonLinköpings OK22:48+2:279:07

H35

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SchedinLinköpings OK15:455:50
2Robert HögbergLinköpings OK22:35+6:508:21

D40

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BerggrenLinköpings OK19:198:23
2Maria SarbergLinköpings OK22:55+3:369:57

H40

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK15:246:09
2Anders KnutssonLinköpings OK16:19+0:556:31
3Ulf JonareLinköpings OK18:39+3:157:27
4Markus JohanssonLinköpings OK19:35+4:117:50

D45

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK16:107:01
2Tina LindgrenLinköpings OK22:56+6:469:58
3Liselott RothLinköpings OK24:59+8:4910:51

H45

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK15:196:07
2Martin JarelandLinköpings OK16:25+1:066:34
Björn KnuthammarLinköpings OKej godkänd

D50

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OlofssonLinköpings OK13:087:17
2Karin BacktemanLinköpings OK14:16+1:087:55
3Anna Sofie BarkLinköpings OK16:19+3:119:03
4Karin OlofssonLinköpings OK16:29+3:219:09

H50

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OtterströmLinköpings OK14:026:06
2Johan ÅttingLinköpings OK15:43+1:416:50
3Jesper JohanssonLinköpings OK16:01+1:596:57
4Jonas RothLinköpings OK17:09+3:077:27
5Magnus SahlmanLinköpings OK17:22+3:207:33
6Per GuståsLinköpings OK17:50+3:487:45

H55

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK14:446:24
2Pedro LundqvistLinköpings OK16:53+2:097:20
3Thomas StenströmLinköpings OK17:42+2:587:41

H60

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LundgrenLinköpings OK14:558:17
2Tomas VångellLinköpings OK15:08+0:138:24

H65

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK14:518:15
2Pelle SkullmanLinköpings OK17:20+2:299:37
3Yngve PetterssonLinköpings OK18:16+3:2510:08 Ladda ner rutt i gpx-format

D70

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill PetterssonLinköpings OK16:279:40
2Lotta GranholmLinköpings OK16:42+0:159:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser