Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisationer: Boxholms OK / Linköpings OK
Datum: lördag 19 maj 2018

HD21

7 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK52:417:08
2Peter AronssonLinköpings OK1:01:12+8:318:18
3Maxime BonneauLinköpings OK1:01:53+9:128:23
4Erik MalmbergLinköpings OK1:02:41+10:008:30
5Pontus WessmanLinköpings OK1:17:15+24:3410:28
6Gustav LidénLinköpings OK1:21:57+29:1611:07
7Jonas SchedinLinköpings OK1:28:43+36:0212:02
8Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:40:17+47:3613:36
Erik SköldLinköpings OKej godkänd
Sofia SalomonssonLinköpings OKej godkänd

D20

5 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LjunggrenLinköpings OK1:17:2113:38
2Frida SahlmanLinköpings OK1:22:14+4:5314:30
3Johanna GuståsLinköpings OK1:36:09+18:4816:57

H18

5 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK43:377:41
2Olof LjunggrenLinköpings OK44:52+1:157:54
3Jonathan JylltorpLinköpings OK1:03:28+19:5111:11

HD14

3 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK35:4810:28
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK41:52+6:0412:14
3Ludvig EronnLinköpings OK45:27+9:3913:17
4Otto NilssonLinköpings OK54:31+18:4315:56

HD12

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK33:2211:55
2Edvin ÅttingLinköpings OK42:31+9:0915:11

HD10

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EnbergLinköpings OK35:3914:05
2Love OtterströmLinköpings OK37:39+2:0014:52
3Erik SjöstrandLinköpings OK39:28+3:4915:35

D35

5 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie RubérLinköpings OK1:34:5716:44

H40

5 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian EnbergLinköpings OK56:169:55
2Markus HenrikssonLinköpings OK1:10:04+13:4812:21
3Robert SöderbergLinköpings OK1:12:21+16:0512:45

D45

4 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK49:2211:08
2Kristina LjunggrenLinköpings OK1:02:21+12:5914:04
3Liselott RothLinköpings OK1:08:52+19:3015:32

H45

5 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke LjunggrenLinköpings OK46:308:12
2Patrik NilssonLinköpings OK48:39+2:098:34
3Christian ErikssonLinköpings OK51:05+4:359:00
4Per MagnussonLinköpings OK57:22+10:5210:07
5Martin JarelandLinköpings OK58:08+11:3810:15
6Tomas BomanLinköpings OK1:00:40+14:1010:41

D50

4 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Sofie BarkLinköpings OK51:2211:35
2Lotta BorgLinköpings OK1:09:21+17:5915:39
3Lena StrömbäckLinköpings OK1:36:04+44:4221:41

H50

5 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OtterströmLinköpings OK44:087:47
2Per GuståsLinköpings OK59:40+15:3210:31
3Jonas RothLinköpings OK1:03:42+19:3411:14
4Magnus SahlmanLinköpings OK1:07:56+23:4811:58
5Johan ÅttingLinköpings OK1:10:52+26:4412:29

D55

4 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin BacktemanLinköpings OK58:2113:10
2Carina FaxénLinköpings OK1:06:14+7:5314:57

H55

4 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pedro LundqvistLinköpings OK49:2011:08
2Jörgen SköldLinköpings OK53:46+4:2612:08
Thomas StenströmLinköpings OKej start

H60

3 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle SkullmanLinköpings OK40:5712:29
2Stephan SvenssonLinköpings OK41:37+0:4012:41
3Yngve PetterssonLinköpings OK44:56+3:5913:41
4Thomas LarssonLinköpings OK52:38+11:4116:02
5Torgny FaxénLinköpings OK54:40+13:4316:40

D70

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:13:2822:23

Öppen

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Moeklubblös47:3314:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser