Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Götalandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 10 augusti 2019

D20

3 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranstedtSmålands Orienteringsförbund35:448:57
2Alice Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund36:56+1:129:15
3Johanna NilssonGöteborgs Orienteringsförbund38:24+2:409:37
4Ella PalmSmålands Orienteringsförbund39:52+4:089:59
5Maja KindlundVästergötlands Orienteringsförbund42:38+6:5410:41
6Moa SjöbergGöteborgs Orienteringsförbund48:28+12:4412:08
7Pia Buchholz (ej GM)North German Youth Team52:16+16:3213:05
Johanna WilhelmssonBlekinge Orienteringsförbundej start
Lisa BörnstedtGöteborgs Orienteringsförbundej start

H20

4 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AxelssonVästergötlands Orienteringsförbund31:457:04
2Isac EricssonSmålands Orienteringsförbund32:13+0:287:10
3Andreas GustafssonSmålands Orienteringsförbund33:45+2:007:31
4Tim JohanssonHallands Orienteringsförbund34:07+2:227:35
5Gustav OlssonBlekinge Orienteringsförbund34:28+2:437:40
6Gabriel SturessonGöteborgs Orienteringsförbund35:53+4:087:59
7Olle SörqvistVästergötlands Orienteringsförbund36:59+5:148:14
8Oscar StombergVästergötlands Orienteringsförbund37:38+5:538:22
9Klas JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund38:49+7:048:38
10Hampus NyströmVästergötlands Orienteringsförbund39:14+7:298:44
11Jonas LauriGöteborgs Orienteringsförbund39:39+7:548:49
12Carl HolmbergVästergötlands Orienteringsförbund39:55+8:108:53
13Hugo LillieströmÖstergötlands Orienteringsförbund43:06+11:219:35
14Olle HedmanVästergötlands Orienteringsförbund45:34+13:4910:08
15Daniel GlimténHallands Orienteringsförbund1:24:32+52:4718:49
Oscar KarlssonVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Elias LjungqvistGöteborgs Orienteringsförbundej start

D18

3 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonSmålands Orienteringsförbund36:359:56
2Moa AlsiöVästergötlands Orienteringsförbund36:55+0:2010:01
3Olivia AspGöteborgs Orienteringsförbund38:40+2:0510:30
4Elin RindstigSmålands Orienteringsförbund39:13+2:3810:39
5Alicia LundgrenSmålands Orienteringsförbund39:51+3:1610:49
6Linnea Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund40:04+3:2910:53
7Ellika GrothGöteborgs Orienteringsförbund40:19+3:4410:57
8Linnea SkalbergSmålands Orienteringsförbund41:12+4:3711:11
9Hilma HolmströmSkånes Orienteringsförbund42:52+6:1711:38
10Clara SamuelssonSmålands Orienteringsförbund43:27+6:5211:48
11Elin HugossonSkånes Orienteringsförbund46:56+10:2112:45
12Nellie RydlundSkånes Orienteringsförbund49:58+13:2313:34
13Elin NilssonSkånes Orienteringsförbund50:26+13:5113:42
14Embla CinthioSkånes Orienteringsförbund51:20+14:4513:56
15Elin DahlGotlands Orienteringsförbund53:54+17:1914:38
Rebecca HardenSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Agnes LindblomSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Emelie RönnborgGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Emma IvarssonVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Sofia PalmSkånes Orienteringsförbundej start
Alma GustafssonSmålands Orienteringsförbundej start
Hanna RingBlekinge Orienteringsförbundej start

H18

3 960 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonHallands Orienteringsförbund26:026:34
2Olof LjunggrenÖstergötlands Orienteringsförbund27:39+1:376:58
3Hugo JakobssonSmålands Orienteringsförbund28:36+2:347:13
4Hugo DjurstedtSmålands Orienteringsförbund30:03+4:017:35
5Viktor WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbund30:39+4:377:44
6Viktor Jellvert BörjesonGöteborgs Orienteringsförbund31:27+5:257:56
7Emil AxelssonGöteborgs Orienteringsförbund31:36+5:347:58
8Arvid AronssonGöteborgs Orienteringsförbund31:46+5:448:01
9Adrian SkobeSmålands Orienteringsförbund31:53+5:518:03
10Linus LundbergSmålands Orienteringsförbund32:15+6:138:08
11Albin PerssonHallands Orienteringsförbund32:48+6:468:16
12Mattis PerssonSmålands Orienteringsförbund32:57+6:558:19
13Rasmus Johansson FjordsideGöteborgs Orienteringsförbund34:46+8:448:46
14Hugo JohanssonSmålands Orienteringsförbund34:52+8:508:48
15Jakob GunnarssonGöteborgs Orienteringsförbund36:22+10:209:11
16Carl ÅsSkånes Orienteringsförbund36:34+10:329:14
17Arvid KronmarBlekinge Orienteringsförbund36:56+10:549:19
18Simon JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund37:31+11:299:28
19Edvin NilssonGotlands Orienteringsförbund39:41+13:3910:01
20Felix BäckstädeGotlands Orienteringsförbund39:51+13:4910:03
21Tom Buchholz (ej GM)North German Youth Team40:28+14:2610:13
22Simon GiselssonBlekinge Orienteringsförbund45:55+19:5311:35
23Oscar Wall JungbjerGöteborgs Orienteringsförbund46:29+20:2711:44
24Axel ErikssonHallands Orienteringsförbund49:48+23:4612:34
25Johan BergiusGotlands Orienteringsförbund56:07+30:0514:10
26Erik NilssonGotlands Orienteringsförbund56:21+30:1914:13
27Matti Bruns (ej GM)North German Youth Team58:22+32:2014:44
28Marcus RagnarssonVästergötlands Orienteringsförbund1:30:54+1:04:5222:57
Nilas Stamer (ej GM)North German Youth Teamej godkänd
Simon FogelströmSmålands Orienteringsförbundej godkänd
Adrian VartiaHallands Orienteringsförbundej start
Olle BergstedtVästergötlands Orienteringsförbundej start
Hugo SetthagenVästergötlands Orienteringsförbundej start
Felix DrejmoGöteborgs Orienteringsförbundej start

D16

4 880 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund35:317:16
2Erika ÅkessonVästergötlands Orienteringsförbund36:51+1:207:33
3Sabina AumoGöteborgs Orienteringsförbund38:09+2:387:49
4Eleonora AlinderGöteborgs Orienteringsförbund38:24+2:537:52
5Ida EskilssonSmålands Orienteringsförbund39:26+3:558:04
6Alva SvenskÖstergötlands Orienteringsförbund40:26+4:558:17
7Fanny ÖstlundÖstergötlands Orienteringsförbund42:49+7:188:46
8Linnea LundÖstergötlands Orienteringsförbund43:04+7:338:49
9Agnes DjurstedtSmålands Orienteringsförbund43:38+8:078:56
10Klara PerssonHallands Orienteringsförbund43:50+8:198:58
11Selma LarssonSkånes Orienteringsförbund44:23+8:529:05
12Elsa SonessonVästergötlands Orienteringsförbund45:49+10:189:23
13Kerstin LjungemyrÖstergötlands Orienteringsförbund46:23+10:529:30
14Evelina Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund46:34+11:039:32
15Moa WallenborgSkånes Orienteringsförbund46:44+11:139:34
16Moa SkoogVästergötlands Orienteringsförbund47:53+12:229:48
17Alva NystedtSkånes Orienteringsförbund49:20+13:4910:06
18Thea Nordin AbajiSmålands Orienteringsförbund49:52+14:2110:13
19Ida WaernqvistÖstergötlands Orienteringsförbund49:55+14:2410:13
20Elvira SöderbergGöteborgs Orienteringsförbund50:59+15:2810:26
21Ella SöderbergBlekinge Orienteringsförbund52:57+17:2610:51
22Malin KindbomVästergötlands Orienteringsförbund53:01+17:3010:51
23Thea BökmanSkånes Orienteringsförbund53:13+17:4210:54
24Frida JohanssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund53:47+18:1611:01
25Olivia LundstedtGöteborgs Orienteringsförbund54:22+18:5111:08
26Alma AppelgrenVästergötlands Orienteringsförbund55:19+19:4811:20
27Kristin HerberthsonÖstergötlands Orienteringsförbund56:02+20:3111:28
28Elin KjellmanÖstergötlands Orienteringsförbund56:29+20:5811:34
29Olivia LarssonSkånes Orienteringsförbund56:41+21:1011:36
30Filippa SöderbergSmålands Orienteringsförbund57:33+22:0211:47
31Rebecka PihlströmGöteborgs Orienteringsförbund59:41+24:1012:13
32Filippa KindeGöteborgs Orienteringsförbund1:00:42+25:1112:26
33Hanna LarssonSkånes Orienteringsförbund1:00:57+25:2612:29
34Thilda SeldénHallands Orienteringsförbund1:01:31+26:0012:36
35Siri LarsenGöteborgs Orienteringsförbund1:02:38+27:0712:50
36Mirjam InemyrVästergötlands Orienteringsförbund1:02:45+27:1412:51
37Sofia ElverlindVästergötlands Orienteringsförbund1:04:17+28:4613:10
38Vilmalee SuwanBlekinge Orienteringsförbund1:06:10+30:3913:33
39Elsa AspGöteborgs Orienteringsförbund1:06:47+31:1613:41
40Frida MouchardSmålands Orienteringsförbund1:08:28+32:5714:01
41Agnes ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund1:08:31+33:0014:02
42Louise OlssonGöteborgs Orienteringsförbund1:19:10+43:3916:13
43Julia De AlmeidaSkånes Orienteringsförbund1:35:04+59:3319:28
Stina LindSmålands Orienteringsförbundej godkänd
Rebecka RundbladVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Elsa KarlssonGöteborgs Orienteringsförbundej start
Linnea LeijonSkånes Orienteringsförbundej start
Hilda MartanderVästergötlands Orienteringsförbundej start
Elsa EricssonSkånes Orienteringsförbundej start

H16

5 930 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonVästergötlands Orienteringsförbund38:236:28
2Viktor GunnarssonSmålands Orienteringsförbund38:46+0:236:32
3Sverre RöjgårdÖstergötlands Orienteringsförbund40:19+1:566:47
4Johan MårtenssonVästergötlands Orienteringsförbund41:45+3:227:02
5Loke HedbergSkånes Orienteringsförbund42:42+4:197:12
6Mattias ÖhlundSmålands Orienteringsförbund43:05+4:427:15
7Noel BraunSmålands Orienteringsförbund43:08+4:457:16
8Casper SkeppGöteborgs Orienteringsförbund44:14+5:517:27
9Hugo LarssonBlekinge Orienteringsförbund44:36+6:137:31
10Samuel BökeVästergötlands Orienteringsförbund44:43+6:207:32
11Anton CarlssonVästergötlands Orienteringsförbund44:50+6:277:33
12William SturessonGöteborgs Orienteringsförbund44:59+6:367:35
13Edvin SelinSkånes Orienteringsförbund45:12+6:497:37
14Hugo UnossonSmålands Orienteringsförbund46:09+7:467:46
15Axel EvebornSmålands Orienteringsförbund47:25+9:027:59
16Konrad Stamer (ej GM)Järfälla OK48:22+9:598:09
17Filip HåkanssonBlekinge Orienteringsförbund48:39+10:168:12
18Adam SkoglundVästergötlands Orienteringsförbund48:56+10:338:15
19Alfred AhltinSkånes Orienteringsförbund50:24+12:018:29
20Albin WeidenSkånes Orienteringsförbund50:37+12:148:32
21Erik JohanssonSkånes Orienteringsförbund52:32+14:098:51
22Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbund52:51+14:288:54
23Albin HjellströmSmålands Orienteringsförbund53:06+14:438:57
24Anton KastrupGöteborgs Orienteringsförbund53:14+14:518:58
25Oscar HultgrenSmålands Orienteringsförbund54:03+15:409:06
26Emil JägstedtHallands Orienteringsförbund54:31+16:089:11
26Agust KronkvistSkånes Orienteringsförbund54:31+16:089:11
28Alex JohanssonHallands Orienteringsförbund56:17+17:549:29
29Hugo EricssonSmålands Orienteringsförbund56:49+18:269:34
30Valter FredrikssonÖstergötlands Orienteringsförbund58:43+20:209:54
31Melker AnderssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund59:43+21:2010:04
32Linus AhlénVästergötlands Orienteringsförbund1:01:06+22:4310:18
33Ivar HelmerssonSkånes Orienteringsförbund1:01:51+23:2810:25
34Albin NyqvistGöteborgs Orienteringsförbund1:02:39+24:1610:33
35Anton TörnqvistBlekinge Orienteringsförbund1:02:53+24:3010:36
36Erik LingSmålands Orienteringsförbund1:03:32+25:0910:42
37Alfons PetersonÖstergötlands Orienteringsförbund1:05:45+27:2211:05
38Johan LundBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:07:00+28:3711:17
39Arvid EkströmBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:07:02+28:3911:18
40Jakob MobergHallands Orienteringsförbund1:07:13+28:5011:20
41Tage KinellGöteborgs Orienteringsförbund1:10:51+32:2811:56
42Oscar LundborgGöteborgs Orienteringsförbund1:10:54+32:3111:57
43Johan HanssonSmålands Orienteringsförbund1:12:35+34:1212:14
44Linus BägebySmålands Orienteringsförbund1:22:20+43:5713:53
45Erik PerssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:24:26+46:0314:14
46Albin GenbergVästergötlands Orienteringsförbund1:27:16+48:5314:42
47Adam ÖsterdahlGotlands Orienteringsförbund1:45:59+1:07:3617:52
Wilhelm LarssonÖstergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Gustav LidmanVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Klas LjungqvistSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Felix GustafssonSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Olle MelénVästergötlands Orienteringsförbundej start
Anton BlomqvistVästergötlands Orienteringsförbundej start
Lucas TreldalSkånes Orienteringsförbundej start
Edvin HenryssonVästergötlands Orienteringsförbundej start
Alfred LeonVästergötlands Orienteringsförbundej start
David AlménVästergötlands Orienteringsförbundej start
Arvid BjörkVästergötlands Orienteringsförbundej start
Joel BjörnlingerSmålands Orienteringsförbundej start
Oscar OlinSmålands Orienteringsförbundej start
Axel BechtelHallands Orienteringsförbundej start

D15

4 780 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernVästergötlands Orienteringsförbund38:047:57
2Alma SvennerudBlekinge Orienteringsförbund39:20+1:168:13
3Ida BengtssonGöteborgs Orienteringsförbund39:48+1:448:19
4Emmy GranstedtSmålands Orienteringsförbund39:53+1:498:20
5Elina ReinholdssonGöteborgs Orienteringsförbund41:25+3:218:39
6Hanna AlsiöVästergötlands Orienteringsförbund43:18+5:149:03
7Hanna ÖbergSmålands Orienteringsförbund43:24+5:209:04
8Stina AnderssonSmålands Orienteringsförbund43:31+5:279:06
9Tuva NylundSmålands Orienteringsförbund43:43+5:399:08
10Alice OlvegårdSkånes Orienteringsförbund45:40+7:369:33
11Maja GraadHallands Orienteringsförbund45:41+7:379:33
12Lisa SwartzBlekinge Orienteringsförbund45:57+7:539:36
13Maja KarmstigHallands Orienteringsförbund46:31+8:279:43
14Emmy PalmSkånes Orienteringsförbund46:44+8:409:46
15Emma RindstigSmålands Orienteringsförbund49:41+11:3710:23
16Matilda AspGöteborgs Orienteringsförbund49:54+11:5010:26
17Emma EmilssonBlekinge Orienteringsförbund50:11+12:0710:29
18Vendela SturekSmålands Orienteringsförbund50:33+12:2910:34
19Lovis BergstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund51:39+13:3510:48
20Molly GranängGöteborgs Orienteringsförbund51:51+13:4710:50
21Alice PerssonSkånes Orienteringsförbund53:20+15:1611:09
22Enni LindskogSmålands Orienteringsförbund53:23+15:1911:10
23Ellen TollSmålands Orienteringsförbund55:29+17:2511:36
24Felicia FyhrSmålands Orienteringsförbund55:53+17:4911:41
25Elin AxelssonVästergötlands Orienteringsförbund55:58+17:5411:42
26Alice JohanssonÖstergötlands Orienteringsförbund56:06+18:0211:44
27Martina NiklassonSmålands Orienteringsförbund56:11+18:0711:45
28Tove ValleriusSmålands Orienteringsförbund56:27+18:2311:48
29Anna Marcao (ej GM)North German Youth Team56:30+18:2611:49
30Tilda HagelbergSmålands Orienteringsförbund57:05+19:0111:56
31Marta TörnströmHallands Orienteringsförbund58:19+20:1512:12
32Stella RangertSmålands Orienteringsförbund1:00:26+22:2212:38
33Ebba NäsmanGöteborgs Orienteringsförbund1:01:06+23:0212:46
34Matilda WallströmGöteborgs Orienteringsförbund1:01:19+23:1512:49
35Linnea Solvang StaggVästergötlands Orienteringsförbund1:02:54+24:5013:09
36Maja InghammarVästergötlands Orienteringsförbund1:03:09+25:0513:12
37Elsa WibergSkånes Orienteringsförbund1:03:17+25:1313:14
38Klara BäckstädeGotlands Orienteringsförbund1:03:52+25:4813:21
39Annie ErikssonHallands Orienteringsförbund1:05:25+27:2113:41
40Viola HolmströmSkånes Orienteringsförbund1:05:58+27:5413:48
41Vilma EngströmBlekinge Orienteringsförbund1:07:42+29:3814:09
42Matilda FagerlindVästergötlands Orienteringsförbund1:08:54+30:5014:24
43Maja LindénSmålands Orienteringsförbund1:09:36+31:3214:33
44Natalie GardelinGotlands Orienteringsförbund1:10:08+32:0414:40
45Elin DanielssonVästergötlands Orienteringsförbund1:11:40+33:3614:59
46Joanna PerssonSkånes Orienteringsförbund1:16:20+38:1615:58
47Meja BergerSmålands Orienteringsförbund1:18:43+40:3916:28
48Emilia SandinBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:20:46+42:4216:53
49Maja NordinVästergötlands Orienteringsförbund1:24:42+46:3817:43
Julia WesthVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Filippa FagerströmGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Nelly De Groot BoersmaVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Linnea AxelssonBohuslän-Dals Orienteringsförbundej godkänd
Linnea RydlundSkånes Orienteringsförbundej godkänd
Ida HjortÖstergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Matilda CederbergVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Ellen ArneborgVästergötlands Orienteringsförbundej start
Sandra WiduchBlekinge Orienteringsförbundej start
Lova HolgerssonVästergötlands Orienteringsförbundej start
Stella BurénVästergötlands Orienteringsförbundej start

H15

5 810 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KarlssonSmålands Orienteringsförbund39:416:49
2Alfred HallqvistVästergötlands Orienteringsförbund43:05+3:247:24
3Linus VernströmBlekinge Orienteringsförbund43:58+4:177:34
4Hugo CedervallSkånes Orienteringsförbund44:31+4:507:39
5Simon FlankegårdÖstergötlands Orienteringsförbund44:57+5:167:44
6Gunnar FovaeusGöteborgs Orienteringsförbund45:02+5:217:45
7Elias NordbergGöteborgs Orienteringsförbund45:22+5:417:48
8Johan ÅrbrinkÖstergötlands Orienteringsförbund46:38+6:578:01
9Tobias JohanssonHallands Orienteringsförbund46:56+7:158:04
9Hugo PerssonÖstergötlands Orienteringsförbund46:56+7:158:04
11Liam JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund47:26+7:458:09
12Joel HolmbergVästergötlands Orienteringsförbund47:29+7:488:10
13Melker ÅkessonGöteborgs Orienteringsförbund47:41+8:008:12
14Isak AnderssonSkånes Orienteringsförbund48:28+8:478:20
15Theo LövdahlSmålands Orienteringsförbund48:43+9:028:23
16Ludvig HedströmVästergötlands Orienteringsförbund49:12+9:318:28
17Filip BrolingSmålands Orienteringsförbund51:49+12:088:55
18Kristaps Grahl (ej GM)North German Youth Team51:50+12:098:55
19Isak BengtssonHallands Orienteringsförbund51:59+12:188:56
20Carl-Henrik WassÖstergötlands Orienteringsförbund52:44+13:039:04
21Lucas BoströmGöteborgs Orienteringsförbund52:45+13:049:04
22Gustav BertsGöteborgs Orienteringsförbund52:58+13:179:06
23Simon BååthGöteborgs Orienteringsförbund53:40+13:599:14
24Alvin OllanderGöteborgs Orienteringsförbund55:06+15:259:29
25Markus LjungqvistSmålands Orienteringsförbund56:37+16:569:44
26Oskar EricssonBlekinge Orienteringsförbund56:42+17:019:45
26Axel BrönnestamBohuslän-Dals Orienteringsförbund56:42+17:019:45
28Melker LarssonBlekinge Orienteringsförbund58:02+18:219:59
29Gustav EvebornSmålands Orienteringsförbund58:10+18:2910:00
30Hjalmar OlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund59:40+19:5910:16
31Jonathan RundqvistHallands Orienteringsförbund1:00:02+20:2110:19
32Lukas HagbergSmålands Orienteringsförbund1:00:29+20:4810:24
33Albin LiljenvallGöteborgs Orienteringsförbund1:00:52+21:1110:28
34Lukas GrothGöteborgs Orienteringsförbund1:00:59+21:1810:29
35Filip IngemarssonVästergötlands Orienteringsförbund1:01:13+21:3210:32
36Ebbe HolmqvistGöteborgs Orienteringsförbund1:01:36+21:5510:36
37Johan Wall JungbjerGöteborgs Orienteringsförbund1:04:30+24:4911:06
38William RönnborgGöteborgs Orienteringsförbund1:06:07+26:2611:22
39Albin SamuelssonSmålands Orienteringsförbund1:06:22+26:4111:25
40Hannes EssungerGöteborgs Orienteringsförbund1:06:36+26:5511:27
41Martin HanssonHallands Orienteringsförbund1:08:13+28:3211:44
42Rasmus PåledalÖstergötlands Orienteringsförbund1:09:13+29:3211:54
43Elias NilssonSkånes Orienteringsförbund1:09:50+30:0912:01
44Alfred JohanssonGöteborgs Orienteringsförbund1:10:54+31:1312:12
45Carl StadigVästergötlands Orienteringsförbund1:11:37+31:5612:19
46Love PerssonSkånes Orienteringsförbund1:11:59+32:1812:23
47Victor EricssonSkånes Orienteringsförbund1:12:02+32:2112:23
48Bennet Grote (ej GM)North German Youth Team1:12:05+32:2412:24
49Alexander GustafssonSmålands Orienteringsförbund1:14:26+34:4512:48
50Jakob AspGöteborgs Orienteringsförbund1:19:53+40:1213:44
51Olof EdvardssonBlekinge Orienteringsförbund1:21:56+42:1514:06
52Daniel JonssonÖstergötlands Orienteringsförbund1:24:52+45:1114:36
53David PerssonSkånes Orienteringsförbund1:35:47+56:0616:29
Edvard PetterssonGotlands Orienteringsförbundej godkänd
Axel BjörkmanGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Erik GullbrandVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Albin KjellbergÖstergötlands Orienteringsförbundej start
Arvid SkeppGöteborgs Orienteringsförbundej start
David MorénSkånes Orienteringsförbundej start

D14

3 960 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkVästergötlands Orienteringsförbund32:008:04
2Yrsa RöjgårdÖstergötlands Orienteringsförbund32:02+0:028:05
3Tuva ÖstangårdSmålands Orienteringsförbund33:14+1:148:23
4Sandra LingSmålands Orienteringsförbund33:21+1:218:25
5Emma ZettervallBlekinge Orienteringsförbund33:26+1:268:26
6Sigrid LjunggrenÖstergötlands Orienteringsförbund33:33+1:338:28
7Maja KarlssonGöteborgs Orienteringsförbund34:03+2:038:35
8Tova RangertSmålands Orienteringsförbund35:06+3:068:51
9Emilia LundstedtGöteborgs Orienteringsförbund35:58+3:589:04
10Sofie EttlingÖstergötlands Orienteringsförbund36:08+4:089:07
11Emma OlinSmålands Orienteringsförbund36:29+4:299:12
12Annie LundÖstergötlands Orienteringsförbund36:39+4:399:15
13Maja AxelssonGöteborgs Orienteringsförbund37:40+5:409:30
14Klara ZimmermanÖstergötlands Orienteringsförbund37:42+5:429:31
15Audrey HanssonGöteborgs Orienteringsförbund38:20+6:209:40
16Elsa MartanderVästergötlands Orienteringsförbund38:29+6:299:43
17Silje RingstadGöteborgs Orienteringsförbund38:50+6:509:48
18Lisa ÖstenssonVästergötlands Orienteringsförbund39:16+7:169:54
19Alice HallSmålands Orienteringsförbund39:25+7:259:57
20Tuva SelinSkånes Orienteringsförbund39:34+7:349:59
21Maja NordenfeltGöteborgs Orienteringsförbund40:07+8:0710:07
22Elsa SödervallVästergötlands Orienteringsförbund40:33+8:3310:14
23Hedda SvenssonBlekinge Orienteringsförbund40:37+8:3710:15
24Sara OhlinVästergötlands Orienteringsförbund42:06+10:0610:37
25Fanny HanssonHallands Orienteringsförbund43:59+11:5911:06
26Alva KarlssonÖstergötlands Orienteringsförbund44:40+12:4011:16
27Emma LarssonBlekinge Orienteringsförbund45:31+13:3111:29
28Alva ForsmanÖstergötlands Orienteringsförbund45:36+13:3611:30
29Julia BogeGöteborgs Orienteringsförbund48:47+16:4712:19
30Sigrid ForsmanÖstergötlands Orienteringsförbund49:09+17:0912:24
31Signe LundqvistGöteborgs Orienteringsförbund49:35+17:3512:31
32Agnes IvarssonVästergötlands Orienteringsförbund49:43+17:4312:33
33Ida KörleGöteborgs Orienteringsförbund52:25+20:2513:14
34Alma AnderVästergötlands Orienteringsförbund54:28+22:2813:45
35Stina NalbinVästergötlands Orienteringsförbund57:28+25:2814:30
36Fanny WalterssonÖstergötlands Orienteringsförbund57:44+25:4414:34
37Johanna OttossonSkånes Orienteringsförbund57:59+25:5914:38
38Anna ViktorssonBlekinge Orienteringsförbund59:47+27:4715:05
39Nathalie RingströmVästergötlands Orienteringsförbund1:06:33+34:3316:48
40Moa HolstenVästergötlands Orienteringsförbund1:14:05+42:0518:42
41Emelia CarlströmSkånes Orienteringsförbund1:16:25+44:2519:17
42Hilda PeterssonSmålands Orienteringsförbund1:19:01+47:0119:57
43Felicia SandinBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:42:50+1:10:5025:58
Sofia TunessonÖstergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Johanna PihlströmGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Alma PetterssonGotlands Orienteringsförbundej godkänd
Linn BjörneldSmålands Orienteringsförbundej godkänd
Ebba UlvagårdenSmålands Orienteringsförbundej godkänd
Anna GenbergVästergötlands Orienteringsförbundej start
Ella PetterssonGöteborgs Orienteringsförbundej start
Alice TryggGöteborgs Orienteringsförbundej start

H14

3 980 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonSmålands Orienteringsförbund24:236:07
2Simon CorneliussonHallands Orienteringsförbund27:39+3:166:56
3Svante SelinSkånes Orienteringsförbund28:27+4:047:08
4Noah KrikströmSkånes Orienteringsförbund29:33+5:107:25
5Elia KämpeSkånes Orienteringsförbund29:48+5:257:29
6Isak SkoglundVästergötlands Orienteringsförbund30:20+5:577:37
7Otto NilssonÖstergötlands Orienteringsförbund30:21+5:587:37
8Axel BrattBlekinge Orienteringsförbund30:34+6:117:40
9Oliver HåkanssonBlekinge Orienteringsförbund31:46+7:237:58
10Jacob PåledalÖstergötlands Orienteringsförbund31:53+7:308:00
11Victor HörnquistSmålands Orienteringsförbund32:27+8:048:09
12Joel Svensson FinndahlSmålands Orienteringsförbund32:45+8:228:13
13Emil KreutnerSmålands Orienteringsförbund34:04+9:418:33
14Noel BengtssonVästergötlands Orienteringsförbund34:10+9:478:35
15Edwin FalkstrandSkånes Orienteringsförbund34:13+9:508:35
16Pontus HedinGöteborgs Orienteringsförbund34:37+10:148:41
17Jan AntonowiczBlekinge Orienteringsförbund34:47+10:248:44
18Johan ErikssonVästergötlands Orienteringsförbund35:03+10:408:48
19Albin SundströmVästergötlands Orienteringsförbund35:21+10:588:52
20Alfred KjellénSkånes Orienteringsförbund35:30+11:078:55
21Edvin AlexanderssonHallands Orienteringsförbund37:03+12:409:18
22Emil SeldénHallands Orienteringsförbund37:25+13:029:24
23Nils SwartzBlekinge Orienteringsförbund37:35+13:129:26
24Wilmer SelinSkånes Orienteringsförbund37:45+13:229:29
25Simon WesthVästergötlands Orienteringsförbund39:00+14:379:47
26Alwin EinarssonGöteborgs Orienteringsförbund40:28+16:0510:10
27Erik SlättGöteborgs Orienteringsförbund40:30+16:0710:10
28Arvid SvenssonÖstergötlands Orienteringsförbund40:57+16:3410:17
29Ludvig EronnÖstergötlands Orienteringsförbund41:32+17:0910:26
30Oskar BlomHallands Orienteringsförbund41:39+17:1610:27
31Elis BönnerÖstergötlands Orienteringsförbund41:45+17:2210:29
32Otto LarssonVästergötlands Orienteringsförbund41:54+17:3110:31
33Kasper VemdalVästergötlands Orienteringsförbund42:22+17:5910:38
34Ivar HenrikssonGöteborgs Orienteringsförbund42:52+18:2910:46
35Melvin AnderssonGöteborgs Orienteringsförbund43:30+19:0710:55
36Emil AlbinssonBlekinge Orienteringsförbund44:11+19:4811:06
37Edvin OckbornVästergötlands Orienteringsförbund45:04+20:4111:19
38Adam SjööarvHallands Orienteringsförbund45:06+20:4311:19
39Albin Lindh SporreGotlands Orienteringsförbund46:56+22:3311:47
40Hugo MartinssonSmålands Orienteringsförbund48:03+23:4012:04
41Malcolm SvenssonSmålands Orienteringsförbund48:05+23:4212:04
42Albin PaulssonHallands Orienteringsförbund49:19+24:5612:23
43Viktor AhltinSkånes Orienteringsförbund50:00+25:3712:33
44Axel WernerssonSmålands Orienteringsförbund50:32+26:0912:41
45Alfred TyrbergSmålands Orienteringsförbund50:56+26:3312:47
46Linus AlinderGöteborgs Orienteringsförbund52:38+28:1513:13
47Olle PetersénSmålands Orienteringsförbund1:00:21+35:5815:09
48Olle FlorénHallands Orienteringsförbund1:00:40+36:1715:14
49Viktor JanssonGöteborgs Orienteringsförbund1:13:51+49:2818:33
Elis PetersonÖstergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Fabian AlinderGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Robin WilhelmsonÖstergötlands Orienteringsförbundej start
Casper TuressonSkånes Orienteringsförbundej start
Kalle ÖhlundSmålands Orienteringsförbundej start
Magnus HammarqvistGöteborgs Orienteringsförbundej start
Jakob BaierGöteborgs Orienteringsförbundej start
Lukas KlangVästergötlands Orienteringsförbundej start
Elias NyqvistGöteborgs Orienteringsförbundej start

D13

3 810 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilia OlssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund33:118:42
2Wilma ReinholdssonGöteborgs Orienteringsförbund33:58+0:478:54
3Stina ThernVästergötlands Orienteringsförbund36:09+2:589:29
4Malva ArvidssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund36:27+3:169:34
5Annika Stamer (ej GM)North German Youth Team36:29+3:189:34
6Signe HördegårdhGöteborgs Orienteringsförbund36:53+3:429:40
7Miranda WallströmGöteborgs Orienteringsförbund37:16+4:059:46
8Filippa BraunSmålands Orienteringsförbund37:17+4:069:47
9Minna PalmSmålands Orienteringsförbund37:26+4:159:49
10Amanda CliffordsonGöteborgs Orienteringsförbund38:32+5:2110:06
11Lina ÅsSkånes Orienteringsförbund39:13+6:0210:17
12Alva HagelbergSmålands Orienteringsförbund39:26+6:1510:20
13Wilma KroksmyrSmålands Orienteringsförbund41:13+8:0210:49
14Emilia ElverlindVästergötlands Orienteringsförbund41:33+8:2210:54
15Lova KronmarBlekinge Orienteringsförbund42:30+9:1911:09
16Felicia GustafssonSmålands Orienteringsförbund42:38+9:2711:11
17Molly BergstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund42:39+9:2811:11
18Klara EberlénVästergötlands Orienteringsförbund43:00+9:4911:17
19Tilda SundkvistSmålands Orienteringsförbund43:12+10:0111:20
20Alice JohanssonSkånes Orienteringsförbund43:25+10:1411:23
21Lovisa KroksmyrSmålands Orienteringsförbund45:03+11:5211:49
22Emma ChristianssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund45:22+12:1111:54
23Elin BlomqvistVästergötlands Orienteringsförbund45:23+12:1211:54
24Tove Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund46:44+13:3312:15
25Clara LövgärdGöteborgs Orienteringsförbund47:46+14:3512:32
26Agnes JohanssonVästergötlands Orienteringsförbund48:58+15:4712:51
27Isabella BaierGöteborgs Orienteringsförbund50:03+16:5213:08
28Julia AbajiSmålands Orienteringsförbund50:41+17:3013:18
29Jenny SeverinssonHallands Orienteringsförbund54:11+21:0014:13
30Aprilia CinthioSkånes Orienteringsförbund54:48+21:3714:22
31Saga KällstrandBohuslän-Dals Orienteringsförbund54:53+21:4214:24
32Sara BengtssonGöteborgs Orienteringsförbund55:54+22:4314:40
33Hanna WidegrenVästergötlands Orienteringsförbund56:59+23:4814:57
34Hilda AhlgrenVästergötlands Orienteringsförbund58:43+25:3215:24
35Elsie HäggmarkVästergötlands Orienteringsförbund59:43+26:3215:40
36Lovisa EliassonHallands Orienteringsförbund1:01:05+27:5416:01
37Klara Wedberg-KilnäsGöteborgs Orienteringsförbund1:02:52+29:4116:30
38Evanna JohanssonSmålands Orienteringsförbund1:06:15+33:0417:23
39Lina AhlstedtBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:06:36+33:2517:28
40Liena Grahl (ej GM)North German Youth Team1:09:32+36:2118:15
41Nanna TorénVästergötlands Orienteringsförbund1:13:31+40:2019:17
42Emy HjertströmHallands Orienteringsförbund1:22:04+48:5321:32
Anna-Lisa KinellGöteborgs Orienteringsförbundej godkänd
Maren Strauß (ej GM)North German Youth Teamej start
Pia EliassonSmålands Orienteringsförbundej start
Alice OlssonGöteborgs Orienteringsförbundej start

H13

3 910 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LammGöteborgs Orienteringsförbund28:597:24
2Liam HogedalVästergötlands Orienteringsförbund29:23+0:247:30
3Hugo BraamÖstergötlands Orienteringsförbund33:18+4:198:30
4Viggo WulffSmålands Orienteringsförbund35:22+6:239:02
5Albin SkottBohuslän-Dals Orienteringsförbund36:26+7:279:19
6Carl ÖbergSmålands Orienteringsförbund36:29+7:309:19
7Jakob OmelchenkoBlekinge Orienteringsförbund36:39+7:409:22
8Filip GummessonSmålands Orienteringsförbund37:18+8:199:32
9Arvid Algers OmholtÖstergötlands Orienteringsförbund37:24+8:259:33
10Wilmer KempeÖstergötlands Orienteringsförbund37:58+8:599:42
11Julius WiklundVästergötlands Orienteringsförbund38:11+9:129:45
12Gustav HellgrenÖstergötlands Orienteringsförbund38:25+9:269:49
13Hjalmar AxelssonSkånes Orienteringsförbund39:04+10:059:59
14Ola LeireGöteborgs Orienteringsförbund39:21+10:2210:03
15Karl Aderstedt AlthoffGöteborgs Orienteringsförbund39:41+10:4210:08
16Eddie KarlssonBlekinge Orienteringsförbund40:44+11:4510:25
17Matti JohanssonSmålands Orienteringsförbund40:56+11:5710:28
18Isak ÖhgrenGöteborgs Orienteringsförbund42:40+13:4110:54
19Samuel DahlbergHallands Orienteringsförbund44:22+15:2311:20
20Felix JohanssonGöteborgs Orienteringsförbund45:38+16:3911:40
21Wilhelm KarmetunSmålands Orienteringsförbund46:39+17:4011:55
22Emil RingBlekinge Orienteringsförbund48:59+20:0012:31
23Ludwig RosénGöteborgs Orienteringsförbund50:14+21:1512:50
24Isac ElingforsSmålands Orienteringsförbund52:16+23:1713:22
25Vincent DahmÖstergötlands Orienteringsförbund53:31+24:3213:41
26Adam SamuelssonVästergötlands Orienteringsförbund57:47+28:4814:46
27Alexander LännhultBohuslän-Dals Orienteringsförbund58:30+29:3114:57
28Isak TörnströmHallands Orienteringsförbund1:00:34+31:3515:29
29Simon HanssonHallands Orienteringsförbund1:06:52+37:5317:06
30Leon RybergHallands Orienteringsförbund1:08:45+39:4617:34
31Noah TörngrenGöteborgs Orienteringsförbund1:09:28+40:2917:45
32Viktor NilssonBohuslän-Dals Orienteringsförbund1:13:44+44:4518:51
Erik KindlundVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Noah MulariBlekinge Orienteringsförbundej godkänd
Edvin LennartsonVästergötlands Orienteringsförbundej godkänd
Elias LauriGöteborgs Orienteringsförbundej start
Albin WraneVästergötlands Orienteringsförbundej start
Hjalmar FolkestadSmålands Orienteringsförbundej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser