Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 4 april 2018

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Christer AnderssonÖM5 (21)48:05+21:4913:38

Bromma-Vällingby SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas PetterssonÖM5 (21)26:167:27
4Jonny HanssonÖM5 (21)35:42+9:2610:07
6Mattias BerglundÖM8 (20)40:29+12:038:18
Saga MårdÖM3 (11)ej godkänd

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Joakim ÖfverholmÖM5 (21)35:18+9:0210:00

IBM Club Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jan-Olof WåhlbergÖM5 (21)56:32+30:1616:02

Järfälla OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy UvhagenÖM3 (11)38:4911:45
1Oskar EdvardssonÖM8 (20)28:265:49
2Manne HammarbergÖM8 (20)35:01+6:357:10
2Per LindÖM5 (21)34:50+8:349:52
3Hampus SundbergÖM3 (11)59:08+20:1917:55
3Anton SilierÖM8 (20)35:02+6:367:11
3Frank SteinerÖM6 (4)52:38+5:228:59
3Folke WällstedtÖM1 (6)52:24+15:3721:36
4Conny AnderssonÖM6 (4)1:05:57+18:4111:16
4Stella ÖstblomÖM3 (11)1:16:49+38:0023:16
4Ida PetterssonÖM1 (6)58:31+21:4424:07
4Nils EdvardssonÖM8 (20)37:15+8:497:38
5Anton MörkforsÖM5 (21)36:10+9:5410:15
5Jakob EklundÖM1 (6)59:10+22:2324:23
6Anders JonssonÖM5 (21)40:05+13:4911:22
7Jesper ÅkessonÖM8 (20)43:24+14:588:54
7Henrik LundqvistÖM5 (21)42:42+16:2612:06
8Leif MörkforsÖM5 (21)45:51+19:3513:00
8Jon SundbergÖM8 (20)46:21+17:559:30
9Louise NilssonÖM5 (21)47:57+21:4113:36
9Konrad StamerÖM8 (20)47:48+19:229:48
12Erik WällstedtÖM5 (21)50:19+24:0314:16
15Tove HammarbergÖM8 (20)1:01:12+32:4612:33
16Malin KvarnefalkÖM8 (20)1:04:30+36:0413:13
17Anton WällstedtÖM8 (20)1:05:04+36:3813:20
17Martin KvarnefalkÖM5 (21)1:02:23+36:0717:41
18Per SvenssonÖM5 (21)1:06:28+40:1218:51
18Marie SvenssonÖM5 (21)1:06:28+40:1218:51
19Josef AnderssonÖM8 (20)1:19:07+50:4116:13
20Teresia WällstedtÖM8 (20)1:27:51+59:2518:01
Helena SellmarkÖM3 (11)ej godkänd
Sofia SollenbergÖM3 (11)ej godkänd
Julia PetterssonÖM3 (11)ej godkänd
Elsa ForsbergÖM3 (11)ej start
Justus HedinÖM3 (11)ej start
Nora HedinÖM5 (21)ej start
Carin HomannÖM8 (20)ej start
Albin KvarnefalkÖM8 (20)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sixten PerssonÖM1 (6)37:04+0:1715:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Carin EkmanÖM3 (11)1:30:50+52:0127:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anki LandarvÖM3 (11)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SjöbergÖM4 (1)1:01:3113:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Pontus RosbergÖM8 (20)51:59+23:3310:39

Nissars Nissar

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Hampus AnkaÖM1 (6)över maxtid

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Olle SjöforsÖM8 (20)48:35+20:099:57

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus HolmqvistÖM6 (4)47:168:04

Saab FF Järfälla

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders GustavssonÖM8 (20)37:51+9:257:45
11Joakim LindénÖM5 (21)49:33+23:1714:03
11Jan NettelbjerÖM8 (20)48:37+20:119:58
13Börje SandströmÖM8 (20)52:18+23:5210:43
16Lena JanssonÖM5 (21)1:00:41+34:2517:12
18Lars MalmÖM8 (20)1:11:05+42:3914:34
20Lars DyrhageÖM5 (21)1:30:52+1:04:3625:46
Kenneth OhlssonÖM5 (21)ej godkänd

SJ IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan WidlundÖM3 (11)47:14+8:2514:18

Skarpnäcks OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johan SandvallÖM3 (11)ej godkänd

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Polly von ZweigbergkÖM1 (6)36:4715:10
13Esther Von ZweigbergkÖM5 (21)54:05+27:4915:20
14Mikael WallnäsÖM8 (20)1:00:13+31:4712:21
14Hanna Von ZweigbergkÖM5 (21)56:20+30:0415:58

Trimble

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christer HörlinÖM6 (4)49:53+2:378:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser