Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Hummelmora äng, Viksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Hummelmora äng, Viksjö
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 22 augusti 2018

ÖM1

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LöthmanJärfälla OK35:5414:39
2Emma HusénJärfälla OK51:33+15:3921:02
3Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:03:17+27:2325:49
4Jeremy ReignierJärfälla OK1:17:49+41:5531:45
5Jakob EklundJärfälla OK1:20:59+45:0533:03
6Caesar BurströmKlubblös1:21:06+45:1233:06

ÖM3

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker PalmJärfälla OK22:347:46
2Anna PalmJärfälla OK48:59+26:2516:53
3Camilla HambergJärfälla OK54:55+32:2118:56
4Min JönssonKlubblös56:37+34:0319:31
5Lars NordinSolna OK57:24+34:5019:47
6Emil Alm-FastlundJärfälla OK1:08:00+45:2623:26
7Emma AlmJärfälla OK1:10:15+47:4124:13
7Sara GranholmJärfälla OK1:10:15+47:4124:13
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd
Alexander EllharKlubblösej godkänd
Caroline BlomdahlKlubblösej godkänd
Justus HedinJärfälla OKej godkänd
Majken HedinJärfälla OKej godkänd

ÖM4

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SellmarkJärfälla OK1:14:4219:09
2Frida BjörkmanKlubblös1:47:37+32:5527:35

ÖM5

3 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor HambergJärfälla OK35:279:50
2Johan AnemyrNässjö OK36:28+1:0110:07
3Per LindJärfälla OK36:33+1:0610:09
4Anders JohnsonJärfälla OK36:36+1:0910:10
5Jan NettelbjerSaab FF Järfälla38:44+3:1710:45
6Johan LindqvistKlubblös42:10+6:4311:42
7Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubb47:11+11:4413:06
8Lena JanssonSaab FF Järfälla47:57+12:3013:19
9Arnaldo Gonzalez CarrascoStockholm Multisport Klubb48:33+13:0613:29
10Lars NorgrenKlubblös49:30+14:0313:45
11Stefan ÅkessonSaab FF Järfälla49:44+14:1713:48
12Louise NilssonJärfälla OK50:58+15:3114:09
13Jonas BystedtJärfälla OK51:31+16:0414:18
14Mikaela WallerströmOK Österåker55:03+19:3615:17
15Per Lennart KarlssonJärfälla OK55:07+19:4015:18
16Jan-Olov EvertssonJärfälla OK57:12+21:4515:53
17Nora HedinJärfälla OK58:30+23:0316:15
18Mikael HedinJärfälla OK58:31+23:0416:15
19Lars DyrhageSaab FF Järfälla1:00:41+25:1416:51
20Krister BenderKlubblös1:04:44+29:1717:58
21Kenneth OhlssonSaab FF Järfälla1:21:38+46:1122:40
22Per UngerAdventure Aura2:42:17+2:06:5045:04
Sara ForsbergJärfälla OKej godkänd
Gunnar ErikssonSaab FF Järfällaej godkänd
Britt-Marie SundstenJärfällautgått

ÖM6

5 875 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus RosbergOK Linné1:04:2710:58
2Harald KarlssonSaab FF Järfälla1:12:05+7:3812:16
3Christer NorinJärfälla OK1:30:18+25:5115:22

ÖM8

4 475 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NylundJärfälla OK38:018:29
2Anders GustvssonSaab FF Järfälla40:18+2:179:00
3Henrik LundgrenCentrum OK47:26+9:2510:35
4Börje SandströmSaab FF Järfälla47:29+9:2810:36
5Jan HesselSaab FF Järfälla52:30+14:2911:43
6Sten-Olof MatssonLeksands OK53:05+15:0411:51
7Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby56:39+18:3812:39
8Henrik RindlöwJärfälla OK1:00:42+22:4113:33
9Lina BerglundJärfälla OK1:01:22+23:2113:42
10Catarina CarlqvistSaab FF Järfälla1:03:56+25:5514:17
11Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:17:07+39:0617:13
12Conny AnderssonJärfälla OK1:20:10+42:0917:54
13Ellinor BjörklundJärfälla OK1:20:17+42:1617:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser