Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO natt
Arrangörsorganisation: Säterbygdens OK
Datum: onsdag 28 februari 2018

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Erik RostÖppen Lång (12)24:14

Domnarvets GOIF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Karl EmilssonÖppen Kort (6)22:33
7Thomas HøjsgaardÖppen Lång (12)35:09+10:55
8Annica BergerÖppen Mellan (9)40:41+12:02
10Anders BergÖppen Lång (12)44:25+20:11
11Vilma BergerÖppen Lång (12)45:07+20:53
12Florence BergÖppen Lång (12)49:43+25:29

Garphyttans IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elin FjellströmÖppen Lång (12)ej start

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Lars DahlströmÖppen Lång (12)38:45+14:31

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Linus RappÖppen Lång (12)24:51+0:37

Korsnäs IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Mats JönssonÖppen Mellan (9)33:51+5:12
9Lotta JungåkerÖppen Mellan (9)41:47+13:08

Kvarnsvedens GOIF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Mikael NolåkersÖppen Lång (12)38:11+13:57
Rune NolåkersÖppen Lång (12)ej start

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Maria BoisÖppen Mellan (9)29:40+1:01
4Johan NordlundÖppen Lång (12)27:59+3:45

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Nora NordlundÖppen Kort (6)ej godkänd

OK Södertörn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Niklas ErlandssonÖppen Mellan (9)28:39
6Henrik ErlandssonÖppen Lång (12)34:32+10:18

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Martin HammarbergÖppen Lång (12)26:43+2:29

Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Bengt ErlandssonÖppen Mellan (9)39:44+11:05

Säterbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Amelia HagbergÖppen Kort (6)35:56+13:23
3Alice Klaar NerbackÖppen Kort (6)43:02+20:29
5Emil ArvidssonÖppen Lång (12)32:26+8:12
Oskar SandbergÖppen Lång (12)ej start

Västerbergslagens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Elsa ForsgrenÖppen Mellan (9)36:27+7:48
4Nils ForsgrenÖppen Kort (6)53:00+30:27
5Bernt ForsgrenÖppen Mellan (9)38:28+9:49
5Ellen ForsgrenÖppen Kort (6)53:04+30:31
6Karl ForsgrenÖppen Mellan (9)38:44+10:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser