Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Wold Cup Svenska cupen SM sprint OL-skytte

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Wold Cup Svenska cupen SM sprint OL-skytte
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 1 juli 2018

D21

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin StenbackDalregementets IF30:529:44
2Caroline SandelinFinland Team32:49+1:5710:21
3Line SöderlundDAN MIL Team34:34+3:4210:54
4Desiré RexGöteborg-Majorna OK38:19+7:2712:05
5Julia DavidssonOK Klemmingen38:26+7:3412:07
6Annika BjörkDalregementets IF40:47+9:5512:51
7Linda LönnebergTäby OK41:37+10:4513:07
8Pernille GyllingDAN MIL Team46:10+15:1814:33
9Sara JohanssonT2 IF47:52+17:0015:05
10Stina BacklundT2 IF50:52+20:0016:02
11Nina G. NajbjergDAN MIL Team55:04+24:1217:22
12Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK1:05:52+35:0020:46

H21

3 870 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK31:278:07
2Daniel ForsellFinland Team33:21+1:548:37
3Johan Ek-LarssonOK Klemmingen33:22+1:558:37
4Gustav HindérÖstra Almby FK33:58+2:318:46
5Johan HagströmerOK Klemmingen34:05+2:388:48
6Martin JanssonHäverödals SK34:44+3:178:58
7Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK34:51+3:249:00
8Mikko HölsöFinland Team35:30+4:039:10
9Mikael PihelÖstra Almby FK35:45+4:189:14
10Albin AxelssonMullsjö SOK36:00+4:339:18
11Jacob ErikssonÖstra Almby FK36:03+4:369:18
12Pontus JanssonKungälvs OK36:51+5:249:31
13Johan LidströmHäverödals SK37:22+5:559:39
14Jonas F. WeberDAN MIL Team37:28+6:019:40
15Petja PöyhönenFinlad Team37:29+6:029:41
16Ilya BeliankaFöreningen Orienteringsskyttarna38:49+7:2210:01
17Robert PetterssonIF Thor39:28+8:0110:11
18Jeppe R. R. AndersenDAN MIL Team40:48+9:2110:32
19Lasse HelwegDAN MIL Team46:30+15:0312:00
20Andreas M. JensenDAN MIL Team46:41+15:1412:03
21Jes Mose JensenDAN MIL Team48:07+16:4012:25
22Hans K. N. LarsenDAN MIL Team48:58+17:3112:39
23Mads A. K. SimonsenDAN MIL Team59:41+28:1415:25
24Allan ReicheDAN MIL Team1:01:00+29:3315:45
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start

D20

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LjunggrenLinköpings OK34:5612:12
2Alice AxelssonMullsjö SOK35:42+0:4612:28
3Tove PerssonMölndal Outdoor IF41:01+6:0514:20

D16

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK30:2512:27
2Matilda WallströmGöteborg-Majorna OK33:57+3:3213:54
3Tilda SandqvistTäby OK1:20:00+49:3532:47

H16

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LönnebergTäby OK1:08:3328:05

H14

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrönnestmOK Gipen25:439:46
2Oscar NymanOK Gipen34:56+9:1313:16
3Max NymanOK Gipen51:15+25:3219:29

D12

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda WallströmGöteborg-Majorna OK19:439:05

H40

3 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EklundGöteborg-Majorna OK41:1813:01
2Andreas FredrikssonAttunda OK41:47+0:2913:10
3Åke LjunggrenLinköpings OK43:16+1:5813:38
4Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK46:31+5:1314:40

D50

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona RasmussenDAN MIL Team46:3017:40
2Anette ArksandVallentuna-Össeby OL48:26+1:5618:24

H50

2 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nichlas WallströmGöteborg-Majorna OK30:4310:44
2Christer ArksandVallentuna-Össeby OL33:21+2:3811:39
3Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL33:59+3:1611:52
4Jonas PålssonÖstra Almby FK36:44+6:0112:50
5Klaes AxelssonMullsjö SOK41:49+11:0614:37
6Hans MandahlÖstra Almby FK57:16+26:3320:01
Håkan PerssonMölndal Outdoor IFej godkänd

H60

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans WickbomI 19 IF37:0714:06
2Björn BorgGöteborg-Majorna OK37:20+0:1314:11
3Anders MalmbergDalregementets IF39:38+2:3115:04
4Ole ChristiansenDAN MIL Team48:47+11:4018:32
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK52:55+15:4820:07

Ö Violett

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sylvia ÅgrenFöreningen Orienteringsskyttarnaej godkänd

Ö Gul

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK40:2718:38
2Stefan LinnerhagFöreningen Orienteringsskyttarna42:50+2:2319:44

HD10

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RexOK Landehof17:378:23
2Linnéa RexOK Landehof26:14+8:3712:29
3Tijs SpijkerOK Gipen33:43+16:0616:03
4Alexander JohanssonOK Gipen38:08+20:3118:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser