Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bosarpsträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bosarpsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 6 april 2019

D21

3 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katja von SchoultzPargas IF30:317:41
2Lina JogelandIK Ymer35:35+5:048:57
3Pia OlssonSkåneslättens OL38:40+8:099:44
4Annie LennartssonSkåneslättens OL38:51+8:209:47
5Emelie OlssonÖrkelljunga FK39:39+9:089:59
6Siri WahlströmMalmö OK46:55+16:2411:49
7Linda SvenssonSkåneslättens OL46:57+16:2611:49
8Marie JinnemoHjärnarps OL49:15+18:4412:24
9Linnea GustafssonOK Gynge50:08+19:3712:37
10Sofie HavängMalmö OK1:06:28+35:5716:44
11Ida WennerlundOK Kompassen1:16:02+45:3119:09
Ida-Marie CederbergPargas IFej start

H21

5 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredric PortinPargas IF28:005:20
2Simon HardenFK Boken30:21+2:215:47
3Jani LakanenKoovee30:28+2:285:48
4Patrik LindebergSkåneslättens OL30:37+2:375:50
5Erik HerneOK Ravinen30:38+2:385:50
6Topi HasuOK Trian31:01+3:015:55
7John OskarssonHelsingborgs SOK33:18+5:186:21
8Patrik JohanssonKexholms SK34:00+6:006:29
9Henrik EngOK Pan-Kristianstad35:28+7:286:46
10Emil SeveliusOK Trian35:41+7:416:48
11Patrik JohanssonHelsingborgs SOK37:08+9:087:05
12Jacob MobergHelsingborgs SOK37:24+9:247:08
13Mattias KillanderHästveda OK38:49+10:497:24
14Sebastian WahlströmMalmö OK47:37+19:379:05
15Markus PålssonOK Kompassen1:01:57+33:5711:49
16Mikael EnbergÖrkelljunga FK1:11:03+43:0313:33
Antti JärvenpääOK77ej godkänd
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej start

D20

3 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL26:077:06
2Janina DonnerOK7727:32+1:257:30
3Matilda TorrkullaIF Femman31:28+5:218:34
4Satu TuomistoVaasan Suunnistajat32:25+6:188:49
5Jenny VirtalaPargas IF36:55+10:4810:03
Linnea MyrskogIK Kronanutgått

H20

3 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar StenbackaOK7724:266:13
2Eljas TaljaOK7724:47+0:216:19
3Miika NurmiVaasan Suunnistajat26:23+1:576:43
4Emil JohanssonIF Brahe28:30+4:047:16

D18

3 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LindblomMalmö OK27:507:35
2Jill LaurenPargas IF28:07+0:177:39
3Lovisa WeidenSkåneslättens OL28:22+0:327:43
4Amanda HansénOK Botnia29:28+1:388:01
5Lydia MårtensonOK7729:34+1:448:03
6Hilma HolmströmHärlövs IF30:06+2:168:12
7Tiina NiemiPohjankyrön Rasti32:08+4:188:45
8Venla KankainenSotkamon Jymy33:06+5:169:01
9Rebecca HardenFK Boken34:09+6:199:18
10Embla CinthioSkåneslättens OL34:23+6:339:22
11Alma LeijonHärlövs IF36:25+8:359:55
12Nellie RydlundHässleholms OK37:44+9:5410:16
13Nelli OlvegårdFK Göingarna41:28+13:3811:17

H18

3 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonny DonnerOK7722:265:43
2Albin PerssonHalmstad OK23:08+0:425:54
3Emil JanssonIK Falken23:39+1:136:01
4Alex VirtalaPargas IF24:46+2:206:19
5Otto GripenbergIF Brahe24:49+2:236:19
6Simon GiselssonRonneby OK26:20+3:546:43
7Karl Emil LemströmOK Raseborg27:32+5:067:01
8Robin UdellSolf IK28:03+5:377:09
9Adam LindblomMalmö OK30:03+7:377:39

D16

3 470 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK26:087:31
2Alice OlvegårdFK Göingarna28:17+2:098:09
3Olivia HahnSolf IK28:37+2:298:14
4Emmy PalmFK Boken29:11+3:038:24
5Ella SöderbergOK Skogsfalken29:58+3:508:38
6Thea BökmanHelsingborgs SOK32:23+6:159:19
7Rosa MyrskogIK Kronan33:01+6:539:30
8Alva NystedtSkåneslättens OL33:22+7:149:36
9Nicolina BergOK Botnia34:14+8:069:51
10Wilhelmina BackmanOK7736:34+10:2610:32
11Ines TuohimaaSolf IK36:45+10:3710:35
12Joanna PerssonOK Tyringe37:25+11:1710:46
13Linnea LeijonHärlövs IF40:52+14:4411:46
14Alice PerssonOK Tyringe42:53+16:4512:21
15Julia De AlmeidaMalmö OK47:39+21:3113:43
16Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK52:09+26:0115:01
Linnea RydlundHässleholms OKej godkänd
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start

H16

3 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper DonnerOK7723:166:42
2Albin WeidenSkåneslättens OL23:23+0:076:44
3Valter JoensuuIF Brahe26:27+3:117:37
4Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK27:38+4:227:57
5Alec StillOK Trian29:02+5:468:22
6Ivar HelmerssonHässleholms OK31:47+8:319:09
7Alfred AhltinMalmö OK32:20+9:049:19
8Simon EngströmPargas IF34:14+10:589:51
9David MorénHjärnarps OL34:38+11:229:58
10Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK35:04+11:4810:06
11Love PerssonMalmö OK37:27+14:1110:47
12Elias NilssonHässleholms OK40:09+16:5311:34
13Erik OlssonFK Åsen42:13+18:5712:09
14Erik AlbinssonHjärnarps OL43:40+20:2412:35
15Anton HeldFK Åsen54:35+31:1915:43
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Jakob IngelströmOK Gyngeej start
Erik JohanssonFK Bokenej start

D16 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL50:5616:25

D14

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK36:2411:44
2Linnéa BjärbyFrosta OK36:56+0:3211:54
3Saga PalmertzHelsingborgs SOK41:20+4:5613:20
4Emelia CarlströmFK Boken59:52+23:2819:18
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej start
Johanna OttossonÖrkelljunga FKej start

H14

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna23:287:34
2Edwin FalkstrandTormestorps IF33:19+9:5110:44
3Edvin SanderSkåneslättens OL38:20+14:5212:21
4Arvid AlbinssonHjärnarps OL39:57+16:2912:53
5Leevi PintaKoovee40:52+17:2413:10
6Axel NilssonÖrkelljunga FK42:28+19:0013:41
Jere SimolaKooveeej godkänd
Viktor AhltinMalmö OKej start
Villyam JohanssonOK Tyringeej start

D14 Kort

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja LjungdahlSkåneslättens OL30:4613:08
2Moa NilssonEslövs FK30:52+0:0613:11

H14 Kort

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip PerssonMalmö OK24:0710:18
2Gustav LohavHelsingborgs SOK40:22+16:1517:15
Aksel SjögärdSkåneslättens OLej start

D12

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK20:388:49
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken21:01+0:238:58
3Smilla ThomassonFK Göingarna23:08+2:309:53
4Klara PalmFK Boken24:22+3:4410:24
5Alma GieseÖrkelljunga FK28:39+8:0112:14
Olivia SvenssonFK Åsenej start

H12

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lauri LakanenKoovee16:497:11
2Arvid FalkstrandTormestorps IF17:44+0:557:34
3Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK19:11+2:228:11
4Albin GranqvistFK Göingarna19:50+3:018:28
5Milton GunnarssonÖrkelljunga FK23:18+6:299:57
6Tage SjögärdSkåneslättens OL23:24+6:3510:00
7Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK24:40+7:5110:32
8Gustav GranqvistFK Göingarna25:13+8:2410:46
9Elis OlssonHelsingborgs SOK25:50+9:0111:02
10Valter SanderSkåneslättens OL36:32+19:4315:36

H12UT

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils PerssonOK Tyringefullföljt

H12 Kort

1 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob MånssonHässleholms OK17:459:48
2Aron De AlmeidaMalmö OK19:26+1:4110:44
3Anton CarlströmFK Boken25:05+7:2013:51

D10

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba NilssonOK Gynge18:5910:29
Signe DavidsonHelsingborgs SOKej start

H10

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FalkstrandTormestorps IF26:4614:47

D35

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liane GunnarssonÖrkelljunga FK48:2512:54
2Linda JinnemoHjärnarps OL57:30+9:0515:20

H35

4 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian GieseÖrkelljunga FK44:039:33
Karl UtterbackMalmö OKutgått

D40

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad34:549:18
2Maria MickelåkerAndrarums IF37:07+2:139:53
3Johanna HärwellAndrarums IF39:49+4:5510:37
4Anna WikströmHästveda OK42:20+7:2611:17
5Veronika PalmertzHelsingborgs SOK48:03+13:0912:48
Helena WestlingMalmö OKej start

H40

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHalmstad OK26:116:42
2Johan SanderSkåneslättens OL29:11+3:007:28
3Andréas PalmertzHelsingborgs SOK35:13+9:029:01
4Henrik LindblomMalmö OK37:15+11:049:33
5Jan WahlströmMalmö OK39:54+13:4310:13
6Fredrik NilssonÖrkelljunga FK41:21+15:1010:36
Peter AhlströmMalmö OKej start

D45

3 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa PerssonTormestorps IF28:288:29
2Carina RydlundHässleholms OK31:37+3:099:26
3Louise AxelssonFK Göingarna32:23+3:559:40
4Malin LeijonHärlövs IF35:17+6:4910:31
5Lotta EnbergHalmstad OK35:38+7:1010:38
6Marie AlbinssonHjärnarps OL38:12+9:4411:24
7Lotta MagnussonMalmö OK39:05+10:3711:40
8Catarina HardenFK Boken39:17+10:4911:43
9Helena AnderssonHärlövs IF40:26+11:5812:04
10Lotte HenrikssonSimrishamns OK41:13+12:4512:18
11Lotta MorénHjärnarps OL41:35+13:0712:24
12Maria HelmerssonHässleholms OK41:55+13:2712:30
13Lotta EkbergÖrkelljunga FK42:55+14:2712:48
14Anneli WihlborgOK Gynge47:17+18:4914:06
Marie WibergHelsingborgs SOKej start
Josefina BerglundFK Bokenej start

H45

3 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken24:596:24
2Ola SöderbergOK Skogsfalken26:56+1:576:54
3Thomas NilssonEslövs FK28:07+3:087:12
4Torgny LundHästveda OK28:36+3:377:20
5Magnus GranqvistFK Göingarna29:01+4:027:26
6Fredrik NystedtSkåneslättens OL29:32+4:337:34
7Anders JägrydSkåneslättens OL30:39+5:407:51
8Tomas VensrydEslövs FK31:04+6:057:57
9Nils HelmerssonHässleholms OK33:14+8:158:31
10Christian OlsenAmager OK33:24+8:258:33
11Martin JohanssonHalmstad OK35:16+10:179:02
12Magnus JonassonMalmö OK35:33+10:349:06
13Tobias NilssonOK Kompassen36:24+11:259:20
14Patrik IngelströmOK Gynge40:00+15:0110:15
15Anders SundelinOK Orion41:41+16:4210:41
16Jesper PerssonMalmö OK1:10:43+45:4418:07
Bo-Arne OlssonEslövs FKej godkänd
Mikael PihlOK Pan-Kristianstadej start

D50

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge25:077:52
2Anette BernhedSävedalens AIK27:41+2:348:40
3Ingela ThoressonAndrarums IF28:43+3:369:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK33:09+8:0210:23
5Lotta BerntssonSkåneslättens OL36:27+11:2011:25
6Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:21+14:1412:20
7Karin JägrydSkåneslättens OL47:19+22:1214:49
8Christin OlssonOK Gynge48:44+23:3715:16
9Gunilla GustafssonOK Orion52:50+27:4316:33

H50

3 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad25:156:26
2Staffan AhltinMalmö OK27:40+2:257:03
2Magnus LarsenFK Boken27:40+2:257:03
4Håkan AxelssonFK Göingarna28:43+3:287:19
5Thomas NajvikFK Åsen30:49+5:347:51
6Dan JohanssonFK Boken32:05+6:508:11
7Lennart MorénHjärnarps OL33:56+8:418:39
8Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK34:17+9:028:44
9Johan BökmanHelsingborgs SOK35:19+10:049:00
10Thomas LåstbomHärlövs IF37:23+12:089:32
11Henrik WeidenSkåneslättens OL37:35+12:209:35
12Torgny HolmströmHärlövs IF39:03+13:489:57
13Anders LohavHelsingborgs SOK41:09+15:5410:29
14Håkan CaesarHärlövs IF41:32+16:1710:35
15Magnus CinthioSkåneslättens OL41:52+16:3710:40
16Jan JohanssonSkåneslättens OL42:01+16:4610:43
17Peter AnderssonOK Gynge43:32+18:1711:06
18Jan GradinAndrarums IF54:39+29:2413:56 Ladda ner rutt i gpx-format
19Dennis HansenOK Kompassen56:14+30:5914:20
Mats OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D55

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christel OlssonFK Åsen29:509:21
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK29:52+0:029:21
3Lena OlssonSkåneslättens OL31:47+1:579:57
4Ann NilssonMarkaryds FK32:04+2:1410:03
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK34:06+4:1610:41
6Ina LindebergSkåneslättens OL34:49+4:5910:54
7Christina SegerslättSkåneslättens OL34:53+5:0310:56
8Anne UddEslövs FK36:00+6:1011:17
9Christina OlssonSkåneslättens OL36:02+6:1211:17
10Maritta NurmiVaasan Suunnistajat36:14+6:2411:21
11Christina SternerTockarps IK39:04+9:1412:14
12Tina HagårdRävetofta OK42:50+13:0013:25
13Kati NémethStigmännen Karlshamns OK43:40+13:5013:41
14Yvonne AnderssonHässleholms OK48:30+18:4015:12
15Kerstin FränkelHjärnarps OL54:33+24:4317:06
16Katarina SundelinOK Orion57:26+27:3618:00
17Iréne BengtssonOK Kompassen1:06:43+36:5320:54

H55

3 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Glen HåkanssonVäxjö OK26:467:17
2Mikael BäckIF Femman27:56+1:107:36
3Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL29:51+3:058:08
4Bengt OlssonEslövs FK30:08+3:228:12
5Lars HallabroHässleholms OK31:15+4:298:30
6Ulf LinderfalkSkåneslättens OL32:31+5:458:51
7Anders GranqvistVärend GN OL34:05+7:199:17
8Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK34:51+8:059:29
9Ernst PoulsenAmager OK41:03+14:1711:11
10Mats ToftnerOK Kompassen46:02+19:1612:32
11Håkan NordahlSimrishamns OK50:12+23:2613:40
12Lennart StenssonHelsingborgs SOK51:14+24:2813:57
Benjamin ViebkeMalmö OKej start

D60

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErforsOK Torfinn34:2212:11
2Kerstin NilssonMalmö OK1:03:32+29:1022:31

H60

3 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK25:237:00
2Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF28:56+3:337:59
3Sten SegerslättSkåneslättens OL33:20+7:579:12
4Ingemar NilssonAndrarums IF37:20+11:5710:18
5Max PrangFredensborg OK38:17+12:5410:34
6Björn FränkelHjärnarps OL42:04+16:4111:37
7Lars ErikssonKalmar OK46:51+21:2812:56
8Ulf BengtssonOK Kompassen49:42+24:1913:43
9Tor UddEslövs FK52:31+27:0814:30
Roland BäcklinSigtuna OKutgått
Jan NilssonAndrarums IFej start

D65

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken40:2514:19
2Åsa StåhlHjärnarps OL43:41+3:1615:29
3Karin LarssonOK Kompassen53:30+13:0518:58

H65

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK27:157:51
2Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe33:35+6:209:40
3Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK34:12+6:579:51
4Göran JohnssonSkåneslättens OL35:25+8:1010:12
5Olle BohmanHjärnarps OL35:52+8:3710:20
6Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad35:53+8:3810:20
7Lars JohanssonMalmö OK42:51+15:3612:20
8Olle EnforsTockarps IK48:33+21:1813:59
9Torgny OttossonOK Torfinn1:05:35+38:2018:54

D70

2 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK34:0712:32
2Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:26+1:1913:01
3Inger GlansOK Torfinn35:50+1:4313:10
4Karin PerssonOK Tyringe36:44+2:3713:30
5Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL37:52+3:4513:55
6Karin BengtssonOK Kompassen42:33+8:2615:38
7Gullevi SvenssonRonneby OK48:36+14:2917:52
8Berit SchannongMalmö OK48:42+14:3517:54
9Kristina FranssonOK Virdarna58:06+23:5921:21
10Britt BülowMalmö OK1:12:00+37:5326:28

H70

3 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen27:038:27
2Leif SandgrenFrosta OK29:14+2:119:08
3Lars PerssonOK Kompassen32:10+5:0710:03
4Kjell LönnHjärnarps OL32:22+5:1910:06
5Ingvar PerssonFK Åsen34:34+7:3110:48
6Kent R NilssonAndrarums IF34:48+7:4510:52
7Lennart BohmanKarlskrona SOK37:04+10:0111:35
8Sven Erik JönssonOK Tyringe37:51+10:4811:49
9Bengt StåhlHjärnarps OL39:02+11:5912:11
10Mats HåkanssonMalmö OK39:20+12:1712:17
11Stig JohanssonHelsingborgs SOK39:26+12:2312:19
12Sölve AnderssonBredaryds SOK39:27+12:2412:19
13Bill SchölinTockarps IK39:33+12:3012:21
14Åke PerssonHjärnarps OL40:44+13:4112:43
15Kaare HanssonMalmö OK41:13+14:1012:52
16Erland MartinssonOK Tyringe42:45+15:4213:21
17Anders WetterlingJärla Orientering42:53+15:5013:24
18Gert OlssonSkåneslättens OL43:45+16:4213:40
19Tommy HeldFK Åsen45:25+18:2214:11
20Nils-Erik BondessonFrosta OK50:19+23:1615:43
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK51:27+24:2416:04
22Bo BülowMalmö OK54:08+27:0516:55
23Roland NilssonOK Kompassen55:15+28:1217:15
24Jan PerssonYstads OK55:38+28:3517:23
25Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:00:12+33:0918:48
26Göran LarssonOK Kompassen1:17:46+50:4324:18
Leif KarlssonFrosta OKej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd

D75

2 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonÖrkelljunga FK30:2214:40
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK33:11+2:4916:01
3Torill SvendsenFrosta OK37:05+6:4317:54
4Gunilla GrönbladHärlövs IF40:43+10:2119:40
5Birgit PalmFK Boken45:16+14:5421:52
6Brita DahlbergHässleholms OK59:30+29:0828:44

H75

3 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK34:1310:41
2Benkt AnderssonFrosta OK34:15+0:0210:42
3Åke EkstrandHärlövs IF35:13+1:0011:00
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad41:14+7:0112:53
5Christer GrönbladHärlövs IF44:41+10:2813:57
6Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad45:32+11:1914:13
7Håkan BrostMalmö OK46:29+12:1614:31
8Gunnar PerssonTormestorps IF46:30+12:1714:31
9Bertil ErikssonMalmö OK46:43+12:3014:35
10Sven-Åke GranquistHästveda OK46:53+12:4014:39
11Kjell LindauOK Kompassen48:42+14:2915:13
12Bo SvenssonÖrkelljunga FK48:44+14:3115:13
13Sten Åke KvistIS Kullen51:52+17:3916:12
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL55:31+21:1817:20
15Kenneth LindborgHässleholms OK58:16+24:0318:12
16Björn NordströmHässleholms OK1:03:15+29:0219:45
17Johnny MalmgrenHjärnarps OL1:11:53+37:4022:27
Roland KarlssonRonneby OKej godkänd

H80

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne GustafssonMalmö OK29:2611:32
2Anders CarlssonSkåneslättens OL31:06+1:4012:11
3Anders AdlerLinköpings AIK38:36+9:1015:08
4Bo BengtssonHässleholms OK46:00+16:3418:02
5Paul SchannongMalmö OK49:18+19:5219:20
6Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL59:05+29:3923:10
7Jan-Eric NelkingFK Åsen1:05:27+36:0125:40
Bengt I NilssonFrosta OKej godkänd

H85

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF41:1816:11
2Klas TykessonSkåneslättens OL43:58+2:4017:14

H90

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK55:0626:37
2Curth SvenssonSkåneslättens OL1:28:58+33:5242:58

Inskolning

1 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EkbladFrosta OK46:1726:35
2Jakob EkbladFrosta OK45:50+-0:2726:20
3Linnea EngOK Pan-Kristianstad28:40+-17:3716:28
4Elias ErikssonMalmö OK49:04+2:4728:11
5Alfred GieseÖrkelljunga FK58:58+12:4133:53
6Marcus HolmgrenNässjö OK24:10+-22:0713:53
Tuva MånssonHässleholms OK25:14+-21:0314:30
Liv PalmertzHelsingborgs SOK27:18+-18:5915:41
Noa Jogeland FridolfSkåneslättens OLej start

U1D

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma PerssonKlubblös46:0222:40
2Lovisa PerssonKlubblös46:04+0:0222:41
3Frida Färg RaborarKlubblös49:51+3:4924:33

U1H

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo GranqvistFK Göingarna19:249:33
2Lowe PalmertzHelsingborgs SOK29:43+10:1914:38
3Alfons MickelåkerAndrarums IF32:41+13:1716:06
4Carl JönssonFK Åsen46:01+26:3722:40
5Fredrik FärgKlubblös49:55+30:3124:35
6Elias JohanssonOK Tyringe1:22:24+1:03:0040:35

U2D

2 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma VensrydEslövs FK25:4011:30
2Emma OlssonHelsingborgs SOK35:40+10:0015:59
3Elna JönssonFK Åsen38:39+12:5917:19
4Ebba LohavHelsingborgs SOK38:43+13:0317:21
5Herta GrimlundSkåneslättens OL46:44+21:0420:57
6Signe JohanssonOK Gynge54:19+28:3924:21
7Klara EkmanOK Gynge1:31:39+1:05:5941:05

U2H

2 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer LjungdahlSkåneslättens OL23:0810:22
2Rasmus NilssonOK Gynge33:32+10:2415:02
3Hjalmar AnderssonFK Boken38:55+15:4717:27
4Axel Persson JeppssonFK Göingarna45:12+22:0420:16
5Vincent SteffertOK Tyringe1:01:14+38:0627:27
Simon JohanssonOK Gyngeej godkänd

Öppen motion 1

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marlene GranÖrkelljunga FK47:5317:17
2Marie FahlbergFK Åsen50:25+2:3218:12
3Anne SoldingFrosta OK1:03:29+15:3622:55
4Manfred SoldingFrosta OK1:03:32+15:3922:56
5Petter SoldingFrosta OK1:03:38+15:4522:58

Öppen motion 3

3 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida GrimlundRingsjö OK30:009:46
2Johanna DavidssonHelsingborgs SOK40:36+10:3613:13
3Annika NilssonEslövs FK40:38+10:3813:14
4Ida OlssonTorsås OK46:51+16:5115:15
5Ebba NilssonÖrkelljunga FK47:01+17:0115:18
6Eva KarlssonOK Nackhe50:05+20:0516:18
7Anna-Lena SöderbergOK Gynge53:01+23:0117:16
8Vanja JinnemoHjärnarps OL55:11+25:1117:58
9Karin MalmgrenHjärnarps OL55:58+25:5818:13
10Siw NilssonOK Kompassen56:19+26:1918:20
11Barbro JohanssonKlubblös1:04:57+34:5721:09
12Margareta HeldFK Åsen1:06:39+36:3921:42
13Jan DahlbergHässleholms OK1:06:51+36:5121:46
14Ulla KarlssonOK Tyringe1:11:26+41:2623:16
15MariAnne MånssonRonneby OK1:12:40+42:4023:40
16Gustav KarlströmKlubblös1:12:57+42:5723:45
17Marie CarlströmFK Boken1:18:04+48:0425:25
18Anette BohmanHjärnarps OL1:20:33+50:3326:14
19Karin WallenKlubblös1:27:00+57:0028:20
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd

Öppen motion 5

3 720 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BrinkMarkaryds FK35:289:32
2Jerker NilssonOK Älme36:15+0:479:44
3Anette NilssonOK Gynge37:45+2:1710:08
4Edvard De Fine LichtTormestorps IF38:02+2:3410:13
5Tobias MånssonHässleholms OK41:35+6:0711:10
6Mats JonssonSkåneslättens OL41:48+6:2011:14
7Marie JohanssonOK Gynge43:09+7:4111:35
8Kristina PerssonHalmstad OK44:32+9:0411:58
9Lollo NybergOK Kontinent47:55+12:2712:52
10Sven-Otto JönssonEslövs FK48:57+13:2913:09
11Göran RosenkvistHelsingborgs SOK50:25+14:5713:33
12Roger NilssonFK Åsen52:43+17:1514:10
13Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK53:23+17:5514:21
14Annette NilssonTormestorps IF53:44+18:1614:26
15Gustav ÅkessonSkåneslättens OL55:44+20:1614:58
16Frida LindebergOK Pan-Kristianstad57:24+21:5615:25
17Li SturesdotterKlubblös57:57+22:2915:34
18Annika GranqvistVärend GN OL58:10+22:4215:38
19Mia HallabroHässleholms OK58:19+22:5115:40
20Carina JönssonFK Åsen59:38+24:1016:01
21Gudrun NilssonAndrarums IF59:42+24:1416:02
22Thomas JohanssonKlubblös1:02:31+27:0316:48
23Tommy OlssonTorsås OK1:03:46+28:1817:08
24Maja SörensenOK Kontinent1:05:23+29:5517:34
25Sandra SörensenOK Kontinent1:05:24+29:5617:34
26Henrik RothHjärnarps OL1:06:47+31:1917:57
27Susanne ModigLaholms IF OK1:07:22+31:5418:06
28Alexander-Magnus GieseUmara SC1:08:11+32:4318:19
29Barbro NilssonAndrarums IF1:31:47+56:1924:40
30Irene OlofssonFK Åsen1:39:32+1:04:0426:45
31Sandra RosvallSkåneslättens OL1:44:39+1:09:1128:07
Avde PlathnerKlubblösej godkänd
Wiviann OttossonMalmö OKej start
Peter RosvallSkåneslättens OLej start
Elsa WesterlundOK Vilse 87ej start
Jens WibergHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 7

3 330 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stellan MartinssonOK Tyringe34:5510:29
2Maria HåkanssonVäxjö OK35:37+0:4210:41
3Anders NilssonHässleholms OK36:46+1:5111:02 Ladda ner rutt i gpx-format
4Henrik AnderssonOK Gynge37:01+2:0611:06
5Peter HeldFK Åsen37:03+2:0811:07
6Göran EklundTrosabygdens OK37:33+2:3811:16
7Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK38:14+3:1911:28
8Mathilda JägrydSkåneslättens OL38:37+3:4211:35
9Kerstin OlssonEslövs FK39:03+4:0811:43
10Kent JogelandIK Ymer39:39+4:4411:54
11Rasmus PerssonSkåneslättens OL39:50+4:5511:57
12Morgan BjelkHästveda OK41:22+6:2712:25
13Kerstin SegerLaholms IF OK42:17+7:2212:41
14Ebbe MalmMarkaryds FK43:09+8:1412:57
15Maritha SchönAndrarums IF46:09+11:1413:51
16Sven GiselssonRonneby OK46:17+11:2213:53
17Lena DanielssonHärlövs IF46:19+11:2413:54
18Marie SvenssonFK Åsen47:18+12:2314:12
19Elizabeth JakobssonBishopstown Orienteering Club49:54+14:5914:59
20Dan LindFK Åsen50:09+15:1415:03
21Jonas OlssonÖrkelljunga FK50:13+15:1815:04
22Britta EklundTrosabygdens OK50:32+15:3715:10
23Kjell MånssonRonneby OK51:07+16:1215:21
24Kajsa PerssonOK Tyringe51:24+16:2915:26
25Håkan JonssonOK Silva51:27+16:3215:27
26Erica EkKlubblös51:53+16:5815:34
27Pi PerssonOK Orion52:11+17:1615:40
28Helen NilssonHärlövs IF53:23+18:2816:01
29Bengt-Åke NilssonOK Torfinn54:19+19:2416:18
30Anette BjelkHästveda OK54:23+19:2816:19
31Jessica BjelkHästveda OK55:06+20:1116:32
32Bengt IvarssonOK Tyringe55:58+21:0316:48
33Jan BartnikAmager OK56:32+21:3716:58
34Eva OlssonFK Åsen58:50+23:5517:40
35Lisbeth LindebergMalmö OK59:00+24:0517:43
36Ingvar SchönAndrarums IF59:51+24:5617:58
37Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:00:50+25:5518:16
38Kerstin PerssonKlubblös1:02:01+27:0618:37
39Mikael NilssonFrosta OK1:02:39+27:4418:48
40Thorwald FranssonOK Virdarna1:03:07+28:1218:57
41Birgitta OlssonÖrkelljunga FK1:03:45+28:5019:08
42Krister LindebergMalmö OK1:04:43+29:4819:26
43Bengt AnderssonTormestorps IF1:06:08+31:1319:51
44Susanne GöranssonFrosta OK1:12:32+37:3721:46
45Britt ÅkessonHässleholms OK1:13:48+38:5322:09
46Helén ÅkessonSkåneslättens OL1:15:11+40:1622:34
Kent HolmgrenNässjö OKej start
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstadej start
Matilda NilssonOK Gyngeej start

Öppen motion 8

4 800 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad35:257:22
2Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:48+0:237:27
3Fredrik StåhlHjärnarps OL39:03+3:388:08
4Håkan CarlssonSkåneslättens OL39:18+3:538:11
5André BjärbyFrosta OK39:52+4:278:18
6Håkan ErikssonHästveda OK41:33+6:088:39
7Johanna ErlandssonStora Tuna OK41:52+6:278:43
8Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad42:26+7:018:50
9Fredrik PerssonKlubblös43:01+7:368:57
10Elida OttmerTormestorps IF43:12+7:479:00
11Björn NilssonHärlövs IF45:56+10:319:34
12Andreas EkbladFrosta OK47:00+11:359:47
13Simon SvenssonLaholms IF OK48:13+12:4810:02
14Anders PerssonKlubblös49:53+14:2810:23
15Roger NilssonLaholms IF OK49:59+14:3410:24
15Dan NilssonFK Göingarna49:59+14:3410:24
17Björn ÅkessonSkåneslättens OL50:54+15:2910:36
18Joel OlssonSimrishamns OK53:00+17:3511:02
19Anders HellrupFrosta OK53:07+17:4211:03
20Martin JacobssonBishopstown Orienteering Club53:14+17:4911:05
21Martin CarlströmFK Boken54:03+18:3811:15
22Willie OlssonRävetofta OK54:20+18:5511:19
23Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF54:35+19:1011:22
24Frida PlathnerBerga SOK56:06+20:4111:41
25Clara EhrnbornAndrarums IF56:36+21:1111:47
26Göran MattssonSkåneslättens OL57:08+21:4311:54
27Elin NordahlSimrishamns OK58:25+23:0012:10
28Jan OttmerTormestorps IF59:58+24:3312:29
29Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:01:52+26:2712:53
30Sara BengtssonMalmö OK1:03:12+27:4713:10
31Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:03:42+28:1713:16
32Monika LydinOK Kontinent1:20:35+45:1016:47
33Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:20:38+45:1316:47
34Alexander BjärbyFrosta OK1:25:00+49:3517:42
35Anna BjärbyFrosta OK1:25:16+49:5117:45
36Mette Uhre LangAmager OK1:37:32+1:02:0720:19
Kent OlssonOK Orionej godkänd
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej start
Martin GranqvistKamrat och IF KIFej start
Per-Ola OlssonOK Vilse 87ej start

Öppen motion 12

1 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MorénHjärnarps OL19:2511:09
2Viggo OlssonSkåneslättens OL27:11+7:4615:37
3vilgot heldFK Åsen28:40+9:1516:28
4Sonja LundströmKlubblös30:58+11:3317:47
5Samuel DavidssonHelsingborgs SOK43:32+24:0725:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser