Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bosarpsträffen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bosarpsträffen, lång
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 7 april 2019

D21

7 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilja ÖstermanMalmö OK1:11:519:43
2Camilla NilssonOK Torfinn1:18:31+6:4010:37

H21

10 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:05:166:25
2Patrik LindebergSkåneslättens OL1:09:00+3:446:47
3Patrik JohanssonKexholms SK1:10:21+5:056:55
4Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:12:31+7:157:08
5Albin WeidenSkåneslättens OL1:15:55+10:397:28
6Stefan PålssonSkåneslättens OL1:17:21+12:057:37
7Viktor HenmyrOK Vilse 871:22:22+17:068:06
8Adam SegerslättSkåneslättens OL1:27:14+21:588:35
9André BjärbyFrosta OK1:33:18+28:029:11
10Simon PreutzOK Torfinn1:33:36+28:209:13
11Daniel LindbergEslövs FK1:38:58+33:429:45
John OskarssonHelsingborgs SOKej godkänd

D21 Kort

5 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WikströmHästveda OK1:01:0911:27
2Linnea GustafssonOK Gynge1:03:05+1:5611:48
3Linda GunnarssonHästveda OK1:06:35+5:2612:28
4Emma Nilsson CondoriHästveda OK1:11:05+9:5613:18
Julia LundHästveda OKej start

H21 Kort

8 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jussi UusihonkoMalmö OK1:08:308:27

D20

5 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL44:477:47
2Emmy HelmerssonHässleholms OK1:09:20+24:3312:03

H20

7 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen44:355:51
2Oliver SchmidtOK Kontinent1:08:45+24:109:02

D18

5 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL45:208:29
2Hilma HolmströmHärlövs IF54:40+9:2010:14
3Emma FrandsenOK Sorø1:00:08+14:4811:15
4Sofia PalmFK Boken1:00:26+15:0611:19

H18

6 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin PerssonHalmstad OK43:226:21
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK54:06+10:447:55
3Brian AhlmAndrarums IF1:38:53+55:3114:29
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start
Simon OlssonHjärnarps OLej start

D16

4 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK35:207:39
2Alice OlvegårdFK Göingarna37:43+2:238:10
3Emmy PalmFK Boken39:14+3:548:30
4Thea BökmanHelsingborgs SOK42:00+6:409:06
5Alva NystedtSkåneslättens OL42:52+7:329:17
6Alice PerssonOK Tyringe50:33+15:1310:57
7Viola HolmströmHärlövs IF57:25+22:0512:27
8Hanna LarssonYstads OK58:35+23:1512:42
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start

H16

5 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SelinFK Göingarna42:117:30
2David MorénHjärnarps OL52:13+10:029:17
3Alfred KjellénHelsingborgs SOK54:35+12:249:42
4Erik AlbinssonHjärnarps OL1:02:18+20:0711:05
5Erik OlssonFK Åsen1:35:16+53:0516:57
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start

D16 Kort

4 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia SörensenOK Kontinent55:1013:39

H16 Kort

4 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel TenghagenHärlövs IF1:00:2114:56

D14

4 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SelinFK Göingarna33:268:16
2Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad39:29+6:039:46
3Saga PalmertzHelsingborgs SOK43:55+10:2910:52
4Anna BenattiSkåneslättens OL45:54+12:2811:21
5Liv LundsgaardOK Kontinent50:37+17:1112:31
6Linnéa BjärbyFrosta OK58:09+24:4314:23
7Maja SörensenOK Kontinent1:16:09+42:4318:50
8Johanna OttossonÖrkelljunga FK1:19:17+45:5119:37
Wilma JönssonÖrkelljunga FKej godkänd
Emelia CarlströmFK Bokenej start

H14

4 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SelinFK Göingarna27:346:49
2Wilmer SelinFK Göingarna29:07+1:337:12
3Elia KämpeÖrkelljunga FK29:31+1:577:18
4Casper TuressonHärlövs IF41:35+14:0110:17
5Caspar PegardOK Gynge42:05+14:3110:25
6Isak EdholmÖrkelljunga FK47:51+20:1711:50
7Edvin SanderSkåneslättens OL59:39+32:0514:45
8Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:15:35+48:0118:42
Edwin FalkstrandTormestorps IFej godkänd
Villyam JohanssonOK Tyringeej start
Gunnar WessbergHärlövs IFej start
Leevi PintaKooveeej start
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start
Jere SimolaKooveeej start

D14UT

4 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Villemo RönnblomOK Tyringeej start

D14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa NilssonEslövs FK52:2217:27

H14 Kort

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Aksel SjögärdSkåneslättens OLej start

D12

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK26:398:53
2Alma KjellénHelsingborgs SOK35:58+9:1911:59
3Emma PerssonHalmstad OK37:07+10:2812:22
4Fifi PegardOK Gynge1:06:17+39:3822:05
5Kristina Nilsson CondoriHästveda OK1:29:05+1:02:2629:41
Elin AnzeliusHästveda OKej godkänd
Allie NelkingSkåneslättens OLej start
Olivia SvenssonFK Åsenej start

H12

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid FalkstrandTormestorps IF29:149:44
2Jonathan EdholmÖrkelljunga FK42:52+13:3814:17
3Valter SanderSkåneslättens OL49:25+20:1116:28
4Tage SjögärdSkåneslättens OL49:35+20:2116:31
5Arvidas GunnarssonBig Foot Orienteers51:21+22:0717:07
6Alexander BjärbyFrosta OK52:03+22:4917:21
7Arvid OlssonOK Kontinent57:42+28:2819:14
Truls ForsmanOK Kontinentutgått
Lauri LakanenKooveeej start

D12 Kort

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia MattssonOK Tyringe39:0515:08

D10

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LundsgaardOK Kontinent40:0615:32

H10

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FalkstrandTormestorps IF18:227:07
2Isak KämpeÖrkelljunga FK20:56+2:348:06
3Troj GunnarssonBig Foot Orienteers24:07+5:459:20
4Alvin SörensenOK Kontinent46:28+28:0618:00
Valter NelkingSkåneslättens OLej start

D35

6 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lindha HellnerFK Göingarna48:447:52
2Hanne FoghFSK Orientering54:46+6:028:50
3Mette FilskovOK Sorø58:57+10:139:31
4Carina ThynellHärlövs IF1:01:01+12:179:51
5Anne Bloch FrandsenOK Sorø1:08:05+19:2110:59
6Birgitta OlssonOK Skogsfalken1:14:02+25:1811:57
7Maria TuressonHärlövs IF1:25:07+36:2313:45
8Tine DemandtOK Sorø1:27:10+38:2614:04
9Merete KleistOK Sorø1:35:21+46:3715:24

H35

8 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HjertFalköpings AIK OK58:027:09
2Bengt OlssonEslövs FK1:03:15+5:137:48
3Thomas NilssonEslövs FK1:03:24+5:227:49
4Christian GlantzAndrarums IF1:05:04+7:028:01
5Bo-Arne OlssonEslövs FK1:09:59+11:578:38
6Ronny LiljenbergEslövs FK1:11:45+13:438:51
7Stefan AdolfssonEslövs FK1:22:10+24:0810:08

D40

5 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken44:488:23
2Marie EngOK Pan-Kristianstad45:21+0:338:29
3Camilla SelinFK Göingarna50:22+5:349:25
4Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:06:48+22:0012:30
5Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:14:27+29:3913:56

H40

7 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHalmstad OK56:037:22
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers57:45+1:427:35
3Mikael PerssonFK Göingarna1:04:57+8:548:32
Andréas PalmertzHelsingborgs SOKej start
Jani LakanenKooveeej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start

D45

4 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia OlssonSkåneslättens OL37:578:08
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad38:45+0:488:18
3Ewa PerssonTormestorps IF40:30+2:338:41
4Ingrid LarssonFK Göingarna49:07+11:1010:32
5Anna PrellnerSkåneslättens OL49:59+12:0210:43
6Lotta EnbergHalmstad OK50:57+13:0010:56
7Maria HelmerssonHässleholms OK51:23+13:2611:01
8Eva NelkingSkåneslättens OL53:02+15:0511:22
9Lotta MorénHjärnarps OL59:27+21:3012:45
Kerstin JensenSkåneslättens OLej godkänd
Marie WibergHelsingborgs SOKej start

H45

6 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad41:556:08
2Conny RaskHjärnarps OL49:05+7:107:11
3Anders SelinFK Göingarna49:32+7:377:15
3Michael LönnHjärnarps OL49:32+7:377:15
5Michael HusénOK Pan-Kristianstad52:34+10:397:42
6Jonas PrellnerSkåneslättens OL54:38+12:438:00
7Anders JägrydSkåneslättens OL55:20+13:258:06
8Jonas HöstHjärnarps OL58:20+16:258:33
9Fredrik NystedtSkåneslättens OL59:25+17:308:42
10Urban SchmidtOK Kontinent59:51+17:568:46
11Johan JensenSkåneslättens OL1:00:05+18:108:48
12David EkstrandHässleholms OK1:00:54+18:598:55
13Per OlssonOK Kontinent1:01:30+19:359:01
14Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:02:39+20:449:11
15Ola MarkholmSkåneslättens OL1:04:17+22:229:25
16Nils HelmerssonHässleholms OK1:08:08+26:139:59
17Magnus JonassonMalmö OK1:09:20+27:2510:09
18Thomas FalkstrandTormestorps IF1:13:14+31:1910:44
Karl-Johan ForsmanOK Kontinentutgått

D50

4 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela EkelövSkåneslättens OL39:389:16
2Ingela ThoressonAndrarums IF43:06+3:2810:05 Ladda ner rutt i gpx-format
3Malin HellnerFK Göingarna46:16+6:3810:50
4Helena KristianssonHässleholms OK47:20+7:4211:05
5Marika HusbySkåneslättens OL47:23+7:4511:05
6Karin JägrydSkåneslättens OL53:23+13:4512:30
7Camilla CarlssonHärlövs IF56:24+16:4613:12
8Lotta BerntssonSkåneslättens OL1:01:16+21:3814:20
9Kerstin DahlHärlövs IF1:01:40+22:0214:26
Anette BernhedSävedalens AIKej start

H50

6 190 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad41:416:44
2Magnus LarsenFK Boken46:05+4:247:26
3Thomas NajvikFK Åsen48:07+6:267:46
4Magnus TenghagenHärlövs IF51:58+10:178:23
5Per-Olof AnderssonOK Tyringe55:28+13:478:57
6Torgny HolmströmHärlövs IF57:58+16:179:21
7Håkan GrubbMalmö OK58:13+16:329:24
8Arne ThellEslövs FK59:16+17:359:34
9Johan BökmanHelsingborgs SOK1:00:46+19:059:49
10Mats OrrhedeHelsingborgs SOK1:01:09+19:289:52
11Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:02:21+20:4010:04
12Lennart MorénHjärnarps OL1:02:30+20:4910:05
13Anders NilssonFK Göingarna1:05:24+23:4310:33
14Lars ErikssonHjärnarps OL1:10:52+29:1111:26
15Henrik WeidenSkåneslättens OL1:12:51+31:1011:46
16Edo DrenthHelsingborgs SOK1:13:43+32:0211:54

D55

4 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK39:399:17
2Ann NilssonMarkaryds FK41:43+2:049:46
3Lena OlssonSkåneslättens OL43:32+3:5310:11
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK44:42+5:0310:28
5Christina SternerTockarps IK46:39+7:0010:55
6Christina OlssonSkåneslättens OL50:05+10:2611:43
7Christel OlssonFK Åsen52:44+13:0512:20
8Tina HagårdRävetofta OK57:35+17:5613:29
9Maria LenningSkåneslättens OL1:02:02+22:2314:31

H55

5 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf LinderfalkSkåneslättens OL55:429:41
2Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:14:58+19:1613:02
3Jörgen AnderssonMalmö OK1:18:46+23:0413:41
4Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:28:40+32:5815:25
Benjamin ViebkeMalmö OKej start

D60

3 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL35:3110:05
2Anna Thorell-JönssonOK Kontinent35:43+0:1210:08
3Ewa RoosHelsingborgs SOK40:00+4:2911:21
4Bente KällVäxjö OK41:18+5:4711:43
5Christina SegerslättSkåneslättens OL41:34+6:0311:48
6Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK50:15+14:4414:16
7Eva WildmarkFK Boken53:49+18:1815:17
8Lena NielsenHelsingborgs SOK1:05:29+29:5818:36

H60

5 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK41:267:45
2Håkan LindbergOK Vilse 8743:52+2:268:12
3Bengt LarssonFK Göingarna44:49+3:238:23
4Bruno StubPI-København48:26+7:009:04
5Ingemar MånssonRonneby OK51:04+9:389:33
6Jan KarlssonVäxjö OK52:15+10:499:47
7Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:11+11:459:57
8Sten SegerslättSkåneslättens OL56:05+14:3910:30
9Max PrangFredensborg OK58:49+17:2311:00
Jan NilssonAndrarums IFej start
Roland BäcklinSigtuna OKej start

D65

3 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8738:1910:53
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK40:07+1:4811:23
3Karin AxelssonIK Uven45:03+6:4412:47
4Christina NilssonAndrarums IF1:01:28+23:0917:27
5Karin LarssonOK Kompassen1:05:02+26:4318:28

H65

4 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK38:248:14
2Göran JohnssonSkåneslättens OL51:25+13:0111:02
3Olle BohmanHjärnarps OL52:16+13:5211:12
4Bo JohanssonOK Vilse 8755:21+16:5711:52
5Anders YngveOK Kontinent1:06:35+28:1114:17
6Lars JohanssonMalmö OK1:08:50+30:2614:46
7Bengt HanssonAndrarums IF1:08:55+30:3114:47
8Gert OlssonTockarps IK1:13:10+34:4615:42
9Roland DahlmanMalmö OK1:21:23+42:5917:27

D70

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn39:2513:18
2Karin PerssonOK Tyringe43:36+4:1114:43
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL43:41+4:1614:45
4Karin BengtssonOK Kompassen46:25+7:0015:40
5Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad49:07+9:4216:35
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK52:25+13:0017:42
7Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad56:19+16:5419:01
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start

H70

4 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen37:498:51
2Leif SandgrenFrosta OK38:43+0:549:04
3Håkan NilssonMalmö OK48:19+10:3011:18
4Lennart BohmanKarlskrona SOK49:17+11:2811:32
5Kent JogelandIK Ymer49:47+11:5811:39
6Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK50:26+12:3711:48
7Mats HåkanssonMalmö OK50:38+12:4911:51
8Stig JohanssonHelsingborgs SOK50:59+13:1011:56
9Per-Olof FernbergIS Skanne51:55+14:0612:09
10Ingvar PerssonFK Åsen55:23+17:3412:58
11Jan PerssonYstads OK55:50+18:0113:04
12Åke PerssonHjärnarps OL57:38+19:4913:29
13Leif KarlssonFrosta OK58:41+20:5213:44
14Sven Erik JönssonOK Tyringe1:00:13+22:2414:06
15Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK1:00:30+22:4114:10
16Sune AnderssonHalmstad OK1:00:58+23:0914:16
17Jan-Evert OlssonAndrarums IF1:01:01+23:1214:17
18Lars PerssonOK Kompassen1:01:11+23:2214:19
19Leif MalmHärlövs IF1:04:37+26:4815:07
20Gert OlssonSkåneslättens OL1:05:32+27:4315:20
21Kent R NilssonAndrarums IF1:05:47+27:5815:24
22Nils-Erik BondessonFrosta OK1:05:55+28:0615:26
23Sven-Erik PerssonFrosta OK1:07:58+30:0915:55
24Börje ÅkessonFrosta OK1:09:26+31:3716:15
25Tommy HeldFK Åsen1:10:03+32:1416:24
26Kaare HanssonMalmö OK1:13:17+35:2817:09
27Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:15:37+37:4817:42
Göran LarssonOK Kompassenej start
Janne LindholmFrosta OKej start

D75

2 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK37:5612:48
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK40:26+2:3013:39
3Karin JakobssonEslövs FK46:18+8:2215:38
4Gunilla GrönbladHärlövs IF52:36+14:4017:46
5Laila PerssonIS Skanne56:44+18:4819:10
6Torill SvendsenFrosta OK1:00:13+22:1720:20
7Brita DahlbergHässleholms OK1:03:17+25:2121:22
8Lena PehrssonOK Silva1:11:10+33:1424:02
9Maria Foster SchadSkåneslättens OL1:16:47+38:5125:56

H75

3 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:3910:24
2Åke EkstrandHärlövs IF38:57+2:1811:03
3Sven-Åke GranquistHästveda OK42:01+5:2211:56
4Benkt AnderssonFrosta OK42:39+6:0012:06
5Björn NordströmHässleholms OK43:38+6:5912:23
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad46:17+9:3813:08
7Roland OffrellFrosta OK46:55+10:1613:19
8Inge PerssonFK Boken48:25+11:4613:45
9Bo SvenssonÖrkelljunga FK49:33+12:5414:04
10Stig LarssonRävetofta OK49:40+13:0114:06
11Håkan BrostMalmö OK49:53+13:1414:10
12Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad50:25+13:4614:19
13Verner LönnquistHärlövs IF54:01+17:2215:20
14Nils PerssonIS Skanne59:04+22:2516:46
15Mats RosénHästveda OK1:00:32+23:5317:11
16Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:05:24+28:4518:34
17Kenneth LindborgHässleholms OK1:06:22+29:4318:51
Nils-Åke NilssonHärlövs IFej godkänd
Christer GrönbladHärlövs IFutgått
Kjell LindauOK Kompassenej start

D80

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad53:2720:33
2Gun HanssonYstads OK54:42+1:1521:02
3Karin LexellOK Torfinn57:16+3:4922:01

H80

2 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL34:5511:47
2Arne GustafssonMalmö OK37:45+2:5012:45
3Ernie BroströmHalmstad OK38:38+3:4313:03
4Bengt I NilssonFrosta OK42:12+7:1714:15
5Anders AdlerLinköpings AIK44:19+9:2414:58
6Bo BengtssonHässleholms OK48:48+13:5316:29
7Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL54:28+19:3318:24
8Jan-Eric NelkingFK Åsen57:48+22:5319:31
9Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:02:10+27:1521:00

H85

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF39:0015:00
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF42:08+3:0816:12
3Torsten HannrupOK Kompassen50:45+11:4519:31
4Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK53:08+14:0820:26
5Bengt EdvardssonOK Torfinn1:03:12+24:1224:18
Klas TykessonSkåneslättens OLej godkänd

H90

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL1:00:5131:51

Inskolning

1 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva AspegrenOK Kontinent31:5818:22
2Erik EkbladFrosta OK27:47+-4:1115:58
3Jakob EkbladFrosta OK34:59+3:0120:06
4Vilgot HeldFK Åsen26:32+-5:2615:14
5Marcus HolmgrenNässjö OK28:26+-3:3216:20
6Fritjof HärwellAndrarums IF36:10+4:1220:47
7Arvid JentschKlubblös50:54+18:5629:15
8Malte LarssonOK Kontinent32:12+0:1418:30
Tage PetersenKlubblös20:05+-11:5311:32
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start

U1H

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK22:2110:29
2Erik TiensuuSkåneslättens OL25:10+2:4911:48
3Rasmus MårtenssonEslövs FK45:36+23:1521:24
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start

U1D

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda EngOK Pan-Kristianstad21:3810:09
2Agnes BrandtsfridhHelsingborgs SOK22:34+0:5610:35
3Nora LindeSkåneslättens OL22:43+1:0510:39
4Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK29:14+7:3613:43

U2H

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer LjungdahlSkåneslättens OL20:448:02
2Axel Persson JeppssonFK Göingarna31:19+10:3512:08
3August HärwellAndrarums IF36:20+15:3614:04
4Hannes LindströmHelsingborgs SOK43:38+22:5416:54

U2D

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Delia CondoriHästveda OK44:3717:17
2Angelica GyselmannÖrkelljunga FK46:16+1:3917:55
3Linn ThuressonSkåneslättens OL57:43+13:0622:22

Öppen motion 1

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva EdholmKlubblös23:078:57
2Kerstin NilssonOK Gynge35:04+11:5713:35
3Marie KempffHässleholms OK54:07+31:0020:58
4Saga NorinSkåneslättens OL1:00:53+37:4623:35
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Harry JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 3

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PerssonOK Tyringe46:1415:24
2Freja LjungdahlSkåneslättens OL47:02+0:4815:40
3Annika KämpeÖrkelljunga FK48:06+1:5216:02
4Thomas PerssonOK Tyringe51:26+5:1217:08
5Magnus JönssonÖrkelljunga FK54:47+8:3318:15
6Maria DelinFK Åsen55:21+9:0718:27
7Ida MeijerFK Åsen1:00:47+14:3320:15
8Krister MeijerFK Åsen1:00:53+14:3920:17
9Bengt LarssonYstads OK1:09:13+22:5923:04
10Jan DahlbergHässleholms OK1:11:26+25:1223:48
11Barbro NilssonAndrarums IF1:11:41+25:2723:53
12Margareta HeldFK Åsen1:16:48+30:3425:36
13Wiggo JönssonÖrkelljunga FK1:19:42+33:2826:34
14Margareta EdbergMalmö OK1:19:43+33:2926:34
15Caroline JönssonÖrkelljunga FK1:19:48+33:3426:36
16Anette BohmanHjärnarps OL1:20:19+34:0526:46
17Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:22:51+36:3727:37
18Ulla KarlssonOK Tyringe1:26:52+40:3828:57
19Anna HolmgrenNässjö OK1:35:58+49:4431:59
20Anton CarlströmFK Boken1:38:07+51:5332:42 Ladda ner rutt i gpx-format
21Martin CarlströmFK Boken1:38:08+51:5432:42
22Marie CarlströmFK Boken1:53:32+1:07:1837:50
23Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK2:31:57+1:45:4350:39
Cecilia BrandtsfridhHelsingborgs SOKej godkänd
Caroline LindströmHelsingborgs SOKutgått
Fredrik JohanssonFrosta OKutgått
Magdalena NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Nataliya ThellEslövs FKej start

Öppen motion 4

5 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar MellbinAvesta OK56:1211:06
2Fredrik StålhandskeRingsjö OK59:35+3:2311:46
3Anna SöderströmOK Stigen1:00:54+4:4212:02
4Annika NilssonEslövs FK1:15:59+19:4715:00
5Ellen KroghFrosta OK1:54:02+57:5022:32
6Anders NilssonFrosta OK1:54:03+57:5122:32
7Andrew BrickhillKlubblös2:33:59+1:37:4730:25
Jonathan ThiryKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 630 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NilssonHässleholms OK36:139:58
2Mats JonssonSkåneslättens OL42:17+6:0411:38
3Karin LindholmFrosta OK50:47+14:3413:59
4Martin NelkingSkåneslättens OL51:17+15:0414:07
5Lena JohanssonHelsingborgs SOK52:20+16:0714:25
6Niklas HoldingKlubblös52:21+16:0814:25
7Ville EkstrandHässleholms OK54:46+18:3315:05
8Kristina PerssonHalmstad OK57:14+21:0115:46
9Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK58:05+21:5216:00
10Sven-Otto JönssonEslövs FK1:01:25+25:1216:55
11Susan StubPI-København1:01:28+25:1516:55
12Ida FastOK Pan-Kristianstad1:12:26+36:1319:57
13Anders SandbergEj klubbansluten1:13:22+37:0920:12
14Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers1:16:34+40:2121:05
15Lennart MagnussonLaholms IF OK1:20:53+44:4022:16
16Christian TörnqvistOK Kompassen1:31:06+54:5325:05
17Amanda TörnqvistOK Kompassen1:31:58+55:4525:20
18Anna KjällbergKlubblös1:32:01+55:4825:20
19Lilian HärwellEslövs FK1:33:20+57:0725:42
20Susanne ModigLaholms IF OK1:36:46+1:00:3326:39
Elsa WesterlundOK Vilse 87ej godkänd
Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OLej godkänd
Pamela SvenssonKlubblösej godkänd
Kjell NybergIS Kullenej godkänd
Johan NorinSkåneslättens OLutgått
Jens WibergHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 6

5 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonHelsingborgs SOK1:01:2510:22
2Mikael SöderströmOK Stigen1:03:38+2:1310:44
3Christian AnderssonEj klubbansluten1:09:11+7:4611:41
4Alexander GameliusMalmö OK1:13:19+11:5412:23
5Andreas JentschKlubblös1:15:17+13:5212:43
6Åsa Holgersson JentschKlubblös1:20:14+18:4913:33
7Mattias SörensenOK Kontinent1:21:11+19:4613:42
8Marie SvenssonFK Åsen1:22:29+21:0413:55
9Anders NilssonMalmö OK1:24:41+23:1614:18
10Johan WensäterKlubblös1:25:01+23:3614:21
11Mats HolgerssonEj klubbansluten1:34:08+32:4315:54
12Ellinor HellrupHässleholms OK1:43:09+41:4417:25
13Kerstin HolgerssonEj klubbansluten1:59:21+57:5620:09

Öppen motion 7

2 960 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar EkelövSkåneslättens OL26:459:02
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad30:39+3:5410:21
3Sven OlssonSkåneslättens OL30:47+4:0210:23
4Stellan MartinssonOK Tyringe31:58+5:1310:47
5Marie MarkholmSkåneslättens OL32:02+5:1710:49
6Sandra SörensenOK Kontinent35:09+8:2411:52
7Elinor DelinFK Åsen36:57+10:1212:28
8Kajsa LarssonOK Kontinent37:06+10:2112:32
9Kerstin OlssonEslövs FK37:54+11:0912:48
10Kaj NilssonOK Tyringe38:11+11:2612:53
11Karolina SvenssonFK Åsen39:46+13:0113:26
12Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK44:02+17:1714:52
13Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad44:23+17:3814:59
14Anna MårtenssonEslövs FK44:43+17:5815:06
15Anita OlssonSkåneslättens OL45:54+19:0915:30
16Enar MagnussonIS Skanne46:42+19:5715:46
17Kim FolanderFSK Orientering48:18+21:3316:19
18Emma LundgrenFalköpings AIK OK48:52+22:0716:30
19Roland ErikssonHästveda OK51:29+24:4417:23
20Berit Ahlmann HansenOK Sorø53:08+26:2317:57
21Caroline MattssonOK Tyringe53:22+26:3718:01
22Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna54:16+27:3118:20
22Kjell VilhelmssonAndrarums IF54:16+27:3118:20
24Mikael NilssonFrosta OK55:50+29:0518:51
25Benny AspegrenOK Kontinent56:07+29:2218:57
26Lena StrandMarkaryds FK56:41+29:5619:08
27Eva OlssonFK Åsen56:55+30:1019:13
28Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL58:35+31:5019:47
29Bengt SalomonssonSkåneslättens OL59:29+32:4420:05
30Hubert HugossonOK Gynge59:57+33:1220:15
31Susanne GöranssonFrosta OK1:00:03+33:1820:17
32Ann-christin AspegrenOK Kontinent1:11:55+45:1024:17
33Ida NjobinkirKlubblös1:33:33+1:06:4831:36
34Mohamed SalumKlubblös1:33:45+1:07:0031:40
Lennart MartinssonOK Tyringeej godkänd
Kent HolmgrenNässjö OKej start
Emma LindbergEslövs FKej start
Kjell MånssonRonneby OKej start

Öppen motion 8

4 590 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof BergvallMalmö OK33:057:12
2Magnus ThuressonSkåneslättens OL35:54+2:497:49
3Mette StubPI-København36:21+3:167:55
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad38:03+4:588:17
5Axel KarlssonSimlångsdalens IF38:47+5:428:26
6Fajer WennerbergOK Klyftamo39:13+6:088:32
7Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK39:47+6:428:40
8Ellen ReimerTormestorps IF40:09+7:048:44
9Linnea WahlgrenSjövalla FK41:49+8:449:06
10Daniel KämpeÖrkelljunga FK42:31+9:269:15
11Magnus LindeSkåneslättens OL42:55+9:509:21
12Simon SvenssonLaholms IF OK43:33+10:289:29
13Per PegardOK Gynge44:38+11:339:43
14Klas BogsjöHelsingborgs SOK46:18+13:1310:05
15Roger NilssonLaholms IF OK47:26+14:2110:20
16Jan-I NygrenFK Boken48:02+14:5710:27
17Fredrik HolmerHästveda OK50:38+17:3311:01
18Anders NilssonHässleholms OK50:41+17:3611:02
19Charlie FhermHästveda OK50:49+17:4411:04
20Ronny FhermHästveda OK50:50+17:4511:04
21Holger SigboOK Kompassen55:23+22:1812:03
22Lars DahlHärlövs IF55:35+22:3012:06
23Håkan NordahlSimrishamns OK55:59+22:5412:11
24Lars SørensenOK Øst Birkerød58:30+25:2512:44
25Line LundsgaardOK Kontinent58:40+25:3512:46
26Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK59:14+26:0912:54
27Jan GradinAndrarums IF1:00:14+27:0913:07
28Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:02:44+29:3913:40
29Anna BjärbyFrosta OK1:03:03+29:5813:44
30Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:07:42+34:3714:44
31Leif KarlssonOK Kontinent1:13:12+40:0715:56
32Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:16:18+43:1316:37
Sara BengtssonMalmö OKutgått
Elin NordahlSimrishamns OKej start

Öppen motion 9

7 600 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HärwellAndrarums IF53:377:03
2Anna PerssonFK Göingarna53:58+0:217:06
3Ludvig HallabroHässleholms OK56:08+2:317:23
4Johan AspegrenOK Kontinent57:52+4:157:36
5Mattias KillanderHästveda OK58:12+4:357:39
6Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:00:01+6:247:53
7Johan SanderSkåneslättens OL1:00:23+6:467:56
8Stefan RosénHästveda OK1:00:28+6:517:57
9Heide PerssonAndrarums IF1:00:36+6:597:58
10Torgny LundHästveda OK1:01:08+7:318:02
11Ola ErikssonHästveda OK1:04:22+10:458:28
12Daniel NilssonHästveda OK1:04:49+11:128:31
13Håkan ErikssonHästveda OK1:05:35+11:588:37
14Hugo CedervallÖrkelljunga FK1:06:50+13:138:47
15Johanna HärwellAndrarums IF1:07:42+14:058:54
16Jonas EdvardssonHästveda OK1:09:21+15:449:07
17Hans PerssonAndrarums IF1:12:06+18:299:29
18Simon LarssonOK Kontinent1:12:32+18:559:32
19Anders HellrupFrosta OK1:13:22+19:459:39 Ladda ner rutt i gpx-format
20Jon MobergFK Göingarna1:17:26+23:4910:11
21Oskar AronssonKlubblös1:18:49+25:1210:22
22Robert TiensuuSkåneslättens OL1:19:57+26:2010:31
23Göran FastOK Pan-Kristianstad1:23:49+30:1211:01
24Daniel LundbergKlubblös1:24:53+31:1611:10
25Marie AlbinssonHjärnarps OL1:27:35+33:5811:31
26Joachim ÖstlundKlubblös1:34:37+41:0012:26
27Fredrik BerglundKlubblös1:43:58+50:2113:40
28Anette BerglundAndrarums IF1:44:03+50:2613:41

Öppen motion 12

1 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo OlssonSkåneslättens OL23:2813:29
2Edith NorinSkåneslättens OL30:05+6:3717:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser