Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgot cup, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgot cup, final
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 5 oktober 2019

D16

4 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WallenborgLunds OK28:126:07
2Selma LarssonLunds OK32:00+3:486:57
3Klara PerssonHalmstad OK32:30+4:187:03
4Emmy PalmFK Boken33:38+5:267:18
5Alice OlvegårdFK Göingarna34:47+6:357:33
6Alva NystedtSkåneslättens OL35:32+7:207:43
7Viola HolmströmHärlövs IF35:58+7:467:49
8Joanna PerssonOK Tyringe38:38+10:268:23
9Olivia LarssonLunds OK38:44+10:328:25
10Julia De AlmeidaMalmö OK44:45+16:339:43
11Alva SvenssonFK Åsen46:24+18:1210:05
12Lovisa WahlbomLunds OK46:59+18:4710:12
13Linnea RydlundHässleholms OK47:08+18:5610:14
14Emmy WallinFalkenbergs OK49:15+21:0310:42
Elsa EricssonLunds OKutgått
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start
Kajsa HeydenLunds OKej start
Märta HenningssonLunds OKej start

H16

5 620 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HedbergLunds OK30:145:22
2Edvin SelinFK Göingarna32:44+2:305:49
3Albin WeidenSkåneslättens OL33:16+3:025:55
4Hugo CedervallÖrkelljunga FK33:38+3:245:59
5Isak AnderssonLunds OK35:31+5:176:19
6Alfred AhltinMalmö OK36:25+6:116:28
7Erik JohanssonFK Boken36:38+6:246:31
8Ivar HelmerssonHässleholms OK37:30+7:166:40
9David MorénHjärnarps OL40:04+9:507:07
10Gabriel SteffertOK Tyringe40:51+10:377:16
11Victor EricssonHelsingborgs SOK41:30+11:167:23
12Philip MartinssonFK Finn41:43+11:297:25
13Erik OlssonFK Åsen43:09+12:557:40
14Lucas TreldalLunds OK44:30+14:167:55
15David PerssonHelsingborgs SOK45:31+15:178:05
16Love PerssonMalmö OK46:10+15:568:12
17David OlanderLunds OK47:14+17:008:24
18Melker KarlbergSkåneslättens OL49:17+19:038:46
19Erik RexfeltFalkenbergs OK52:09+21:559:16
20Elias NilssonHässleholms OK52:10+21:569:16
21Jakob HåkanssonYstads OK56:12+25:5810:00
22Erik AlbinssonHjärnarps OL58:44+28:3010:27
23Emil JägstedtHalmstad OK1:07:03+36:4911:55
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start
Malte KristianssonHalmstad OKej start

H16 Kort

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK37:259:03
2Robin WibergHässleholms OK39:37+2:129:35
3Jonathan HörlinSkåneslättens OL57:55+20:3014:01

D14

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK28:236:55
2Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad30:31+2:087:26
3Lina ÅsLunds OK32:05+3:427:49
4Tuva SelinFK Göingarna32:24+4:017:54
5Julia LönnHalmstad OK33:23+5:008:08
6Fanny HanssonFalkenbergs OK33:28+5:058:09
7Alice JohanssonFK Boken33:52+5:298:15
8Johanna OttossonÖrkelljunga FK34:14+5:518:20
9Anna BenattiSkåneslättens OL35:24+7:018:38
10Rebecka LindulfSkåneslättens OL35:47+7:248:43
11Sofia EdmanHelsingborgs SOK36:57+8:349:00
12Emelia CarlströmFK Boken37:41+9:189:11
13Eja GustafssonLunds OK38:38+10:159:25
14Jenny SeverinssonFalkenbergs OK38:46+10:239:27
15Aprilia CinthioSkåneslättens OL40:13+11:509:48
16Emma PerssonHalmstad OK40:43+12:209:55
17Saga PalmertzHelsingborgs SOK46:55+18:3211:26
18Clara SvenssonHässleholms OK48:38+20:1511:51
19Wilma JönssonÖrkelljunga FK50:10+21:4712:14
20Freja LjungdahlSkåneslättens OL53:05+24:4212:56
21Klara MöllerOK Kontinent59:05+30:4214:24
22Wilda SchmidtOK Kontinent1:03:04+34:4115:22
23Linnea Grahn EskilssonLunds OK1:04:13+35:5015:39
Villemo RönnblomOK Tyringeej start
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start

H14

4 130 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SelinFK Göingarna23:105:36
2Noah KrikströmHjärnarps OL23:17+0:075:38
3Elia KämpeÖrkelljunga FK24:05+0:555:49
4Wilmer SelinFK Göingarna24:13+1:035:51
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna25:55+2:456:16
6Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna28:27+5:176:53
7Edwin FalkstrandTormestorps IF30:35+7:257:24
8Viktor AhltinMalmö OK31:44+8:347:41
9Axel NilssonÖrkelljunga FK32:12+9:027:47
10Gustav LundqvistHalmstad OK32:25+9:157:50
11Aksel SjögärdSkåneslättens OL33:59+10:498:13
12Elliot BoyOK Kontinent34:24+11:148:19
13Caspar PegardOK Gynge34:58+11:488:27
14Gabriel EkströmHalmstad OK35:43+12:338:38
15Leon RybergFalkenbergs OK35:45+12:358:39
16Hugo MartinssonFK Finn35:48+12:388:40
17Otto NybergÖrkelljunga FK36:16+13:068:46
18Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK36:52+13:428:55
19Hannes DahlbergSkåneslättens OL36:56+13:468:56
20Edvin SanderSkåneslättens OL37:47+14:379:08
21Anton KarlssonFK Finn39:03+15:539:27
22Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK39:20+16:109:31
23Samuel RasmussenOK Kontinent40:48+17:389:52
24Hugo ThoressonAndrarums IF44:14+21:0410:42
25Isak ThysellOK Kontinent53:33+30:2312:57
26Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:02:14+39:0415:04
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start

D14 Kort

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova ElvingFK Finn30:2210:19
2Edith LindLunds OK32:27+2:0511:02
3Lovisa ErichsenFK Boken51:38+21:1617:33

H14 Kort

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WihlborgOK Gynge29:239:14
2Filip PerssonMalmö OK32:36+3:1310:15
3Gustav LohavHelsingborgs SOK1:06:48+37:2521:00
Gustaf WasséliusLunds OKej start

D12

2 940 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LundsgaardOK Kontinent21:457:23
2Smilla ThomassonFK Göingarna22:52+1:077:46
3Astrid HjelmLunds OK23:15+1:307:54
4Linnea LindulfSkåneslättens OL23:42+1:578:03
5Linnea StéenHelsingborgs SOK24:39+2:548:23
6Klara PalmFK Boken25:28+3:438:39
7Hedda ÅbergLunds OK27:03+5:189:12
8Kristina Nilsson CondoriHästveda OK27:28+5:439:20
9Frida EmilssonFK Åsen27:29+5:449:20
10Saga ChristensenSkåneslättens OL27:35+5:509:22
11Olivia TillanderYstads OK27:55+6:109:29
12Esther Krogh NilssonLunds OK28:03+6:189:32
13Emmy EllbringFK Finn28:39+6:549:44
14Hanna ThysellOK Kontinent28:40+6:559:45
15Elin AnzeliusHästveda OK28:54+7:099:49
16Fifi PegardOK Gynge29:30+7:4510:02
17Alma GieseÖrkelljunga FK29:55+8:1010:10
18Tova BorggrenLunds OK30:39+8:5410:25
19Agnes PerssonHelsingborgs SOK31:03+9:1810:33
20Olivia SvenssonFK Åsen32:04+10:1910:54
21Emma WikströmHästveda OK32:41+10:5611:07
22Mira WallinFalkenbergs OK33:50+12:0511:30
23Susanna ErlingsonFalkenbergs OK34:13+12:2811:38
24Julia PlanckLunds OK34:41+12:5611:47
25Siri AbrahamssonMalmö OK35:15+13:3011:59
26Signe DavidsonHelsingborgs SOK35:17+13:3212:00
27Lisa JohnssonFK Finn36:12+14:2712:18
28Allie NelkingSkåneslättens OL36:35+14:5012:26
29Amanda PerssonHalmstad OK37:44+15:5912:50
30Viktoria ÅkerlundFK Boken38:29+16:4413:05
31Evelina LindsjöSävedalens AIK39:53+18:0813:33
32Emilia MattssonOK Tyringe40:55+19:1013:55
Alma KjellénHelsingborgs SOKej start
Mathea YngveOK Kontinentej start

H12

3 180 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atle KulstadSkåneslättens OL18:345:50
2Albin GranqvistFK Göingarna20:48+2:146:32
3Arvid FalkstrandTormestorps IF22:09+3:356:57
4Jakob MånssonHässleholms OK22:55+4:217:12
5Elis OlssonHelsingborgs SOK22:56+4:227:12
6Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK24:15+5:417:37
7Albert SvenssonFK Finn24:59+6:257:51
8Kurt SjöbergHelsingborgs SOK25:11+6:377:55
9Valter SanderSkåneslättens OL26:29+7:558:19
10Milton GunnarssonÖrkelljunga FK26:45+8:118:24
11Love EnerothLunds OK27:17+8:438:34
12Gustav GranqvistFK Göingarna28:06+9:328:50
13Eric WahlbomLunds OK28:57+10:239:06
14Elias PalmertzHelsingborgs SOK29:32+10:589:17
15Isak GustafssonHalmstad OK30:17+11:439:31
16Alfred OlssonLunds OK30:32+11:589:36
17Eskil SoelbergAndrarums IF32:28+13:5410:12
18Tage SjögärdSkåneslättens OL33:41+15:0710:35
19Jonathan EdholmÖrkelljunga FK35:00+16:2611:00
20Teodor EdmanHelsingborgs SOK36:15+17:4111:23
21Albert KylmäHelsingborgs SOK37:40+19:0611:50
22Truls ForsmanOK Kontinent38:20+19:4612:03
23Kasper RingströmLunds OK38:40+20:0612:09
24Aron De AlmeidaMalmö OK40:38+22:0412:46
25Vilmer LjungdahlSkåneslättens OL40:41+22:0712:47
26Philip HöglindOK Pan-Kristianstad41:03+22:2912:54
27Wilhelm LindbergHässleholms OK42:42+24:0813:25
28Alvin DahlbergSkåneslättens OL48:52+30:1815:22
29Isak SmithLunds OK49:39+31:0515:36
30Wiggo JönssonÖrkelljunga FK1:14:00+55:2623:16
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOKej start
Carl JohanssonOK Tyringeej start
Bertil RongbyHästveda OKej start
Harry ViktorssonHästveda OKej start

D12 Kort

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia CederquistMalmö OK25:1210:12
2Ebba LohavHelsingborgs SOK34:26+9:1413:56
3Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK37:35+12:2315:12
4Agnes CorteseFalkenbergs OK42:44+17:3217:18
5Linn ThuressonSkåneslättens OL43:24+18:1217:34
6Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK46:40+21:2818:53

H12 Kort

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lowe LiljedahlHässleholms OK20:397:51
2Anton CarlströmFK Boken37:27+16:4814:14

D10

2 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LönnHalmstad OK18:237:26
2Maja KylmäHelsingborgs SOK22:36+4:139:08
3Signe RanbroHelsingborgs SOK25:09+6:4610:10
4Emma LundsgaardOK Kontinent25:29+7:0610:19
5Lovisa LexellFK Finn26:36+8:1310:46
6Daga AbrahamssonMalmö OK30:02+11:3912:09
7Sonja FagerholmHalmstad OK30:36+12:1312:23
8Tuva ChristensenSkåneslättens OL32:15+13:5213:03
9Elina NordgrenOK Kontinent32:45+14:2213:15
10Nemi HarderFalkenbergs OK33:01+14:3813:22
11Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad38:20+19:5715:31
12Ida PalmingerMalmö OK38:29+20:0615:34
13Svea SjögärdSkåneslättens OL39:27+21:0415:58
14Johanna PlanckLunds OK40:26+22:0316:22
15Ellinor ÅkerlundFK Boken53:29+35:0621:39
16Delia CondoriHästveda OK1:01:53+43:3025:03

H10

2 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FalkstrandTormestorps IF16:456:22
2Isak GustafssonLunds OK17:31+0:466:39
3Fabian TillanderYstads OK18:49+2:047:09
4Valter NelkingSkåneslättens OL21:02+4:177:59
5Philip EgerstedtHelsingborgs SOK22:55+6:108:42
6Albin StamfjordFalkenbergs OK23:25+6:408:54
7Oskar RanbroHelsingborgs SOK24:08+7:239:10
8Vilgot BeringHelsingborgs SOK25:12+8:279:34
9Anton SoelbergAndrarums IF26:12+9:279:57
10August HärwellAndrarums IF26:23+9:3810:01
11Oskar WallinFalkenbergs OK27:41+10:5610:31
12Hjalmar AnderssonFK Boken30:44+13:5911:41
13Vidar KarlbergSkåneslättens OL34:05+17:2012:57
14Vilgot HjelmLunds OK35:24+18:3913:27
Arvid SmithLunds OKej godkänd
Ludwig UlanderSkåneslättens OLutgått
Leander WennblomMalmö OKutgått
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej start
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start

Inskolning

1 620 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ville AnderssonOK Kontinentfullföljt
Hugo Borgefalk RasmussonOK Kontinentfullföljt
Theo Brodin JönssonOK Kontinentfullföljt
Julian ClausenKlubblösfullföljt
Samuel DavidsonHelsingborgs SOKfullföljt
Ebba GrimlundSkåneslättens OLfullföljt
Hannah HagströmSkåneslättens OLfullföljt
Herman HellqvistYstads OKfullföljt
Fritjof HärwellAndrarums IFfullföljt
Nova JönssonOK Kontinentfullföljt
Tom KlintbergLunds OKfullföljt
Lily Malmqvist RasmussonOK Kontinentfullföljt
Kjell Månsson HolmMalmö OKfullföljt
Sten Månsson HolmMalmö OKfullföljt
Thea PlanckLunds OKfullföljt
Bill SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Einar SjöholmFF Blentarp-Sövdefullföljt
Agnes TörnblomHässleholms OKfullföljt
Astrid TörnblomHässleholms OKfullföljt
Oscar WasseliusKlubblösfullföljt
Valle WasseliusKlubblösfullföljt

U1D

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina GustafssonHalmstad OK16:289:08
2Elin BergHalmstad OK19:06+2:3810:36
3Agnes BrandtsfridhHelsingborgs SOK22:37+6:0912:33
4Julia BergHalmstad OK26:17+9:4914:36
5Elsa DrakarveKlubblös30:45+14:1717:05
6Tuva MånssonHässleholms OK32:25+15:5718:00
7Kajsa FagerholmHalmstad OK44:41+28:1324:49
8Lisa FagerholmHalmstad OK45:04+28:3625:02

U1H

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo GranqvistFK Göingarna14:027:47
2Vidar BrandtsfridhHelsingborgs SOK14:54+0:528:16
3Hugo PetersenLunds OK14:58+0:568:18
4Alvar GustafssonKlubblös15:46+1:448:45
5Jacob EllbringFK Finn20:54+6:5211:36
6Hugo BengtssonHelsingborgs SOK21:38+7:3612:01
7Nickey NielsenÖrkelljunga FK24:13+10:1113:27
8Liam HagströmSkåneslättens OL24:52+10:5013:48
9Viggo OlssonSkåneslättens OL29:16+15:1416:15
10Rasmus MårtenssonEslövs FK58:54+44:5232:43

U2D

2 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria TomicicOK Pan-Kristianstad22:499:05
2Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK28:22+5:3311:18
3Emma OlssonHelsingborgs SOK29:04+6:1511:34
4Nelly LindbergHässleholms OK29:45+6:5611:51
5Lovisa HägerLunds OK33:05+10:1613:10
6Alma RingströmLunds OK34:35+11:4613:46
7Alva SvenssonFK Finn36:00+13:1114:20
8Signe JohanssonOK Gynge36:32+13:4314:33
9Amanda SvenssonFalkenbergs OK40:32+17:4316:08
10Magdalena BanzeFF Blentarp-Sövde45:02+22:1317:56
11Klara LindgrenFF Blentarp-Sövde45:35+22:4618:09
12Elna PåhlstorpFF Blentarp-Sövde46:21+23:3218:27
13Amelie NordgrenOK Kontinent46:55+24:0618:41
14Filippa UlanderSkåneslättens OL46:59+24:1018:43
15Emma Slättorp GustavssonVäxjö OK47:26+24:3718:53
16Herta GrimlundSkåneslättens OL47:45+24:5619:01
17Märta HowdingFF Blentarp-Sövde53:51+31:0221:27
18Tilda HarrieLunds OK1:08:48+45:5927:24
Lovisa HägerLunds OKej start
Linnea IngvarssonFF Blentarp-Sövdeej start
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start
Alissa SandbergFF Blentarp-Sövdeej start

U2H

2 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak KämpeÖrkelljunga FK18:287:21
2Frans HugosonÖrkelljunga FK18:34+0:067:23
3Måns AndersenHalmstad OK21:39+3:118:37
4Tim LarssonMalmö OK21:49+3:218:41
5Louie ClausenLunds OK22:17+3:498:52
6Lukas WebrantKlubblös24:08+5:409:36
7Erik AnzeliusHästveda OK26:56+8:2810:43
8Jonathan RubinHelsingborgs SOK27:59+9:3111:08
9Oskar LindhéHelsingborgs SOK28:55+10:2711:31
10Hubert CarlssonFK Finn32:05+13:3712:46
11Loke JagetegFalkenbergs OK33:03+14:3513:10
12Edvin HellqvistYstads OK33:07+14:3913:11
13Theodor HultqvistHärlövs IF33:46+15:1813:27
14Erik LindhéHelsingborgs SOK34:17+15:4913:39
15Theo Lee ZanderLunds OK38:46+20:1815:26
16Besart HarryssonFK Boken39:53+21:2515:53
17Alfred PiperFF Blentarp-Sövde44:58+26:3017:54
18Vide HallbergFF Blentarp-Sövde45:31+27:0318:08
19Alve PåhlstorpFF Blentarp-Sövde46:22+27:5418:28
20Sixten LundgrenMalmö OK48:15+29:4719:13
21Gunnar Månsson HolmMalmö OK48:19+29:5119:14
22Isak GrönlundLunds OK49:30+31:0219:43
23Vincent SteffertOK Tyringe49:47+31:1919:50
24Robin AhlmAndrarums IF52:14+33:4620:48
25Alfons MickelåkerAndrarums IF52:38+34:1020:58
26Alvar SjöholmFF Blentarp-Sövde53:51+35:2321:27
27Linus NordlundFalkenbergs OK1:03:06+44:3825:08
28Frej BeringHelsingborgs SOK1:08:07+49:3927:08
Alve GooshFF Blentarp-Sövdeej start

Öppen 1

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valdemar PukeYstads OK22:268:56
2Anna DelgadoMalmö OK40:25+17:5916:06
2Valdemar DelgadoMalmö OK40:25+17:5916:06
4Marlene GranÖrkelljunga FK44:29+22:0317:43

Öppen 3

2 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cilla UlanderSkåneslättens OL24:218:10
2Kristin BogsjöHelsingborgs SOK29:49+5:2810:00
3Caroline JönssonÖrkelljunga FK31:24+7:0310:32
4Arne PerssonOK Gynge33:10+8:4911:07
5Cajsa KriströmHjärnarps OL33:54+9:3311:22
6Sune SoelbergAndrarums IF35:10+10:4911:48
7Simon KronströmMalmö OK35:20+10:5911:51
8Jakob ÅkessonSkåneslättens OL36:15+11:5412:09
9Magnus JönssonÖrkelljunga FK38:22+14:0112:52
10Elisa SvenssonFalkenbergs OK39:24+15:0313:13
11Anna Aurell SvenssonFalkenbergs OK39:30+15:0913:15
12Jonathan StrandOK Silva41:12+16:5113:49
13Camilla LohavHelsingborgs SOK41:37+17:1613:57
14Carina PerssonAndrarums IF44:38+20:1714:58

Öppen 5

3 510 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atle KulstadSkåneslättens OL23:286:41
2Anton DombyOK Stigen24:52+1:247:05
3Marie JohanssonOK Gynge28:15+4:478:02
4Sara AbrahamssonMalmö OK30:39+7:118:43
5Kerstin OlvegårdFK Göingarna31:07+7:398:51
6Jonatan LagerlundSkåneslättens OL31:58+8:309:06
7Stefan LindbergYstads OK33:12+9:449:27
8Pontus TörnblomHässleholms OK34:29+11:019:49
9Håkan RubinHelsingborgs SOK34:43+11:159:53
10Eva TullbergIS Kullen35:12+11:4410:01
11Claes OlvegårdFK Göingarna35:43+12:1510:10
12Annette NilssonTormestorps IF37:12+13:4410:35
13Elisabeth HåkanssonYstads OK37:57+14:2910:48
14Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK38:09+14:4110:52
15Line LundsgaardOK Kontinent38:40+15:1211:00
16Bjarke LundsgaardOK Kontinent39:34+16:0611:16
17Göran ZaarLunds OK44:50+21:2212:46
18Thomas EricksenFK Boken45:36+22:0812:59
19Sara MånssonHässleholms OK47:58+24:3013:39
20Måns BlixtLunds OK48:19+24:5113:45
21Gustaf WasseliusLunds OK48:22+24:5413:46
22Sven-Otto JönssonEslövs FK49:20+25:5214:03
23Stina WasseliusLunds OK51:33+28:0514:41
24Ingela ForsOK Silva53:44+30:1615:18
25Maria HowdingKlubblös57:10+33:4216:17
26Sara PittnerKlubblös59:36+36:0816:58
27Marie CarlströmFK Boken1:04:45+41:1718:26
28Love JonestrandFK Finn1:05:04+41:3618:32
Adrian UlanderSkåneslättens OLej godkänd
Ville EkstrandHässleholms OKej start

Öppen 7

3 220 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KulstadSkåneslättens OL22:226:56
2Maria MickelåkerAndrarums IF23:32+1:107:18
3Anders LohavHelsingborgs SOK24:51+2:297:43
4Daniel HellqvistYstads OK25:53+3:318:02
5Sussane DombyOK Stigen27:18+4:568:28
6Jan EgerstedtHelsingborgs SOK28:25+6:038:49
7Maria LönnHalmstad OK28:27+6:058:50
8Willie OlssonRävetofta OK28:59+6:379:00
8Caroline LindulfSkåneslättens OL28:59+6:379:00
10Anna WikströmHästveda OK29:18+6:569:05
11Sven Erik JönssonOK Tyringe31:14+8:529:41
12Jonas KylmäHelsingborgs SOK31:20+8:589:43
13Christian JohnssonFK Finn32:10+9:489:59
14Nina TillanderYstads OK32:51+10:2910:12
15Karl-Johan ForsmanOK Kontinent33:17+10:5510:20
16Jesper PerssonMalmö OK33:22+11:0010:21
17Cecilia SvenssonHässleholms OK33:33+11:1110:25
18Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK33:52+11:3010:31
19Jan-Erik NilssonYstads OK34:00+11:3810:33
20Peter LincolnFK Snapphanarna34:04+11:4210:34
21Magnus LinderothKlubblös34:42+12:2010:46
22Christer JönssonLunds OK34:59+12:3710:51
23Veronika PalmertzHelsingborgs SOK35:05+12:4310:53
24Emma Nilsson CondoriHästveda OK35:20+12:5810:58
25Ebba NilssonÖrkelljunga FK35:43+13:2111:05
26Arne GustafssonMalmö OK36:18+13:5611:16
27Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK36:20+13:5811:17
28Daniel EdmanHelsingborgs SOK37:09+14:4711:32
29Sandra WallinFalkenbergs OK37:18+14:5611:35
30Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK40:54+18:3212:42
31Jan-Eric NelkingFK Åsen42:57+20:3513:20
32Ann-Mari NilssonYstads OK44:06+21:4413:41
33Caroline MattssonOK Tyringe44:11+21:4913:43
34Mathias PerssonHelsingborgs SOK46:43+24:2114:30
35Roland ErikssonHästveda OK47:01+24:3914:36
36Helén ÅkessonSkåneslättens OL51:18+28:5615:55
37Carina GöranssonYstads OK52:28+30:0616:17
38Johnny MalmgrenHjärnarps OL57:40+35:1817:54
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej start
Linda GunnarssonHästveda OKej start
Sten Åke KvistIS Kullenej start
Anders Anno PerssonHelsingborgs SOKej start

Öppen 8

5 070 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonHelsingborgs SOK31:206:10
2Magnus ThuressonSkåneslättens OL32:13+0:536:21
3Frida PalmFK Boken33:01+1:416:30
4Ola KrikströmHjärnarps OL33:47+2:276:39
5Jimmy AnderssonKlubblös33:49+2:296:40
6Karl SlättorpVäxjö OK34:06+2:466:43
7Carl ÅsLunds OK34:29+3:096:48
8Mattias JägstedtHalmstad OK34:40+3:206:50
9Fredrik NordgrenOK Kontinent34:47+3:276:51
10Dan JohanssonFK Boken34:49+3:296:52
11Niklas PerssonHalmstad OK34:50+3:306:52
12David WennblomMalmö OK35:09+3:496:55
13Ludvig ZaarVäxjö OK35:17+3:576:57
14Anders BrandtsfridhHelsingborgs SOK35:19+3:596:57
15Johan SanderSkåneslättens OL35:37+4:177:01
16Mats OrrhedeHelsingborgs SOK37:04+5:447:18
17Hilma HolmströmHärlövs IF37:22+6:027:22
18Linda RanbroHelsingborgs SOK37:25+6:057:22
19Staffan HaglindKlubblös37:32+6:127:24
20Jens Jörgen HansenHAGI38:18+6:587:33
21Andréas PalmertzHelsingborgs SOK38:21+7:017:33
22Johan AnderssonKlubblös38:22+7:027:34
23Christian AnderssonKlubblös38:23+7:037:34
24Henric HöglindOK Pan-Kristianstad38:29+7:097:35
25Carina RydlundHässleholms OK39:35+8:157:48
26Nellie RydlundHässleholms OK39:44+8:247:50
27Pär EricssonHelsingborgs SOK40:33+9:137:59
28Preben MortensenHvalsö OK40:38+9:188:00
29Lotta MorénHjärnarps OL40:41+9:218:01
30Tobias LindulfSkåneslättens OL40:54+9:348:04
31Jesper Skovsborg MortensenHvalsö OK41:00+9:408:05
32Anders JohanssonLunds OK41:44+10:248:13
33Eva NelkingSkåneslättens OL42:16+10:568:20
34Lotta EkbergÖrkelljunga FK42:28+11:088:22
35Kristoffer JagetegFalkenbergs OK42:42+11:228:25
36Per PegardOK Gynge42:44+11:248:25
37Tom DahlbergSkåneslättens OL43:19+11:598:32
38Rebecca HardenFK Boken43:21+12:018:33
39Marie AlbinssonHjärnarps OL43:44+12:248:37
40Linnea GustafssonOK Gynge45:00+13:408:52
41Martin NelkingSkåneslättens OL45:40+14:209:00
42Björn ÅkessonSkåneslättens OL45:48+14:289:02
43Tobias PerssonOK Tyringe46:50+15:309:14
44Charlie FhermHästveda OK47:03+15:439:16
45Ronny FhermHästveda OK47:04+15:449:17
46Kajsa BenattiSkåneslättens OL47:27+16:079:21
47Anna NordgrenOK Kontinent47:45+16:259:25
48Johan KarlbergSkåneslättens OL47:52+16:329:26
49Mattias LindbergHässleholms OK48:04+16:449:28
50Liane GunnarssonÖrkelljunga FK48:26+17:069:33
51Rolf SpångbergLunds OK48:27+17:079:33
52Lennart MorénHjärnarps OL48:36+17:169:35
53Karin JohanssonLunds OK48:37+17:179:35
54Kerstin JohannsonKlubblös50:08+18:489:53
55Josefina BerglundFK Boken51:09+19:4910:05
56Catarina HardenFK Boken51:35+20:1510:10
57Nils HelmerssonHässleholms OK52:21+21:0110:19
58Marie SvenssonFK Åsen53:43+22:2310:35
59Susanne ThomsenHAGI54:11+22:5110:41
60Monica LydinOK Kontinent57:02+25:4211:14
61Håkan JonssonOK Silva1:01:07+29:4712:03
Anders NilssonHässleholms OKej start
Ruben SmithLunds OKej start

Öppen 9

7 210 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans JensenFalkenbergs OK41:565:48
2Mattias KillanderHästveda OK43:14+1:185:59
3Anders SelinFK Göingarna46:31+4:356:27
4Torgny HolmströmHärlövs IF47:35+5:396:35
5Fredrik NystedtSkåneslättens OL47:43+5:476:37
6Sebastian GieseÖrkelljunga FK49:02+7:066:48
7Magnus GranqvistFK Göingarna49:13+7:176:49
8Magnus EmilssonFK Åsen49:15+7:196:49
9Jonas EdvardssonHästveda OK50:15+8:196:58
10Håkan ErikssonHästveda OK50:16+8:206:58
11Axel OrrhedeHelsingborgs SOK51:05+9:097:05
12Janne KokkalaCentrum OK52:06+10:107:13
13Claes AnderssonFalkenbergs OK55:26+13:307:41
14Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL55:27+13:317:41
15Susanne WallenborgLunds OK58:40+16:448:08
16Benny WallinFalkenbergs OK1:01:18+19:228:30
17Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:05:32+23:369:05
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start

Öppen 12

1 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea WebrantKlubblös26:3916:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser