Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Revingeträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Revingeträffen
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 6 oktober 2019

D21

4 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad25:516:04
2Pernilla OlssonSkåneslättens OL26:46+0:556:17
3Siri JeppsonKatrineholms OK28:57+3:066:48
4Pia BlakeYukon OA30:42+4:517:13
5Lovisa WeidenSkåneslättens OL33:24+7:337:51
6Erica HenrikssonSimrishamns OK40:34+14:439:32
7Siri WahlströmMalmö OK41:24+15:339:44
8Sara BengtssonMalmö OK1:07:27+41:3615:52
Emmy HelmerssonHässleholms OKutgått

H21

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL26:335:31
2Oskar CervinHelsingborgs SOK27:55+1:225:48
3Mattias KillanderHästveda OK28:09+1:365:51
4Patrik JohanssonHelsingborgs SOK29:20+2:476:06
5Sebastian WahlströmMalmö OK29:44+3:116:11
6Magnus HärwellAndrarums IF29:56+3:236:14
7Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad30:21+3:486:19
8Emanuel StridMalmö OK35:08+8:357:19
9Tobias CarlstedtHjärnarps OL41:40+15:078:40

D18

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie RydlundHässleholms OK29:157:55
Saga SchmidtOK Kontinentej start

D16

3 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HeydenLunds OK26:228:17

H16 Kort

3 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin VensrydEslövs FK30:179:44
2Robin CarlstedtHjärnarps OL43:40+13:2314:02

D14

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja LjungdahlSkåneslättens OL30:029:33
2Linnéa BjärbyFrosta OK30:15+0:139:38
3Klara MöllerOK Kontinent32:08+2:0610:14
4Moa NilssonEslövs FK34:03+4:0110:50

H12

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander BjärbyFrosta OK30:2211:17
2Vilmer LjungdahlSkåneslättens OL31:23+1:0111:40

D10

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svea SjögärdSkåneslättens OL17:107:29

H10

2 290 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej start

D40

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken24:566:45
2Maria MickelåkerAndrarums IF25:58+1:027:02
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL31:25+6:298:30

D45

3 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK21:506:51
2Ewa PerssonTormestorps IF22:52+1:027:11
3Lotte HenrikssonSimrishamns OK28:53+7:039:04
4Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK32:46+10:5610:18

H45

3 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken22:085:57
2Filip SjöforsOK Älme22:55+0:476:10
3Urban SchmidtOK Kontinent23:51+1:436:25
4Tomas VensrydEslövs FK24:10+2:026:30
5Thomas FalkstrandTormestorps IF24:20+2:126:33
6Fredrik PerssonHelsingborgs SOK24:23+2:156:34
7Mattias JägstedtHalmstad OK24:55+2:476:42
8Mats RanbroHelsingborgs SOK25:26+3:186:51
9Niklas PerssonHalmstad OK28:16+6:087:37
10Nils HelmerssonHässleholms OK34:32+12:249:18
11Anders NilssonMalmö OK35:05+12:579:27

D50

3 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JägrydSkåneslättens OL33:0810:33
Malin WeidenSkåneslättens OLej godkänd

H50

3 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric HöglindOK Pan-Kristianstad23:016:01
2Anders JägrydSkåneslättens OL23:22+0:216:07
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK23:27+0:266:08
4Magnus LarsenFK Boken24:52+1:516:30
5Håkan ErikssonHästveda OK25:25+2:246:39
6Magnus TenghagenHärlövs IF25:41+2:406:43
7Håkan AxelssonFK Göingarna27:59+4:587:19
8Håkan CaesarHärlövs IF32:45+9:448:34
9Håkan NordahlSimrishamns OK38:17+15:1610:01
10Henrik WeidenSkåneslättens OL38:54+15:5310:10
11Morgan BjelkHästveda OK43:47+20:4611:27
12Björn CarlstedtHjärnarps OL44:33+21:3211:39
Staffan AhltinMalmö OKej start

D55

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne UddEslövs FK22:257:58
2Lena OlssonSkåneslättens OL22:41+0:168:04
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK24:44+2:198:48
4Tina HagårdRävetofta OK27:25+5:009:45
5Iréne BengtssonOK Kompassen36:58+14:3313:09

H55

3 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LarssonFK Göingarna25:396:43
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK27:15+1:367:09
3Sverker ErikssonOK Gynge29:49+4:107:49
4Ulf LinderfalkSkåneslättens OL30:23+4:447:58
5Anders GranqvistVärend GN OL32:16+6:378:28
6Jörgen AnderssonMalmö OK40:55+15:1610:44
7Lennart StenssonHelsingborgs SOK41:41+16:0210:56
Erik BlakeYukon OAej godkänd

D60

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SegerslättSkåneslättens OL23:518:29
2Eva WildmarkFK Boken30:10+6:1910:44
3Kerstin NilssonMalmö OK39:43+15:5214:08
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

H60

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan WahlströmMalmö OK28:428:05
2Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK31:15+2:338:48
3Tor UddEslövs FK33:20+4:389:23

D65

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps OL27:3710:27
2Karin LarssonOK Kompassen35:10+7:3313:19
3Ann-Mari NilssonYstads OK36:02+8:2513:38
4Christina NilssonAndrarums IF38:51+11:1414:42

H65

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne AnderssonOK Torfinn28:129:04
2Bengt-Arne ClaessonMalmö OK29:27+1:159:28
3Bengt HanssonAndrarums IF37:38+9:2612:06
4Roland DahlmanMalmö OK37:57+9:4512:12

D70

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj-Britt ByströmRävetofta OK27:3310:26
2Astrid JohannessonHelsingborgs SOK32:09+4:3612:10
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad34:12+6:3912:57
4Sonja HammarOK Kompassen35:46+8:1313:32
5Berit SchannongMalmö OK47:51+20:1818:07

H70

3 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenth SundgrenSkåneslättens OL26:108:36
2Sven Erik JönssonOK Tyringe27:04+0:548:54
3Janne LindholmFrosta OK28:12+2:029:16
4Jan-Erik NilssonYstads OK28:53+2:439:30
5Kaare HanssonMalmö OK31:32+5:2210:22
6Jan-Evert OlssonAndrarums IF33:59+7:4911:10
7Göran LarssonOK Kompassen35:52+9:4211:47
8Bengt StåhlHjärnarps OL36:50+10:4012:06

D75

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonÖrkelljunga FK26:4012:13
2Lena PehrssonOK Silva30:36+3:5614:02
3Laila PerssonIS Skanne34:44+8:0415:55
4Karin LexellOK Torfinn54:15+27:3524:53

H75

2 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne GustafssonMalmö OK26:439:16
2Inge PerssonFK Boken27:01+0:189:22
3Kjell LindauOK Kompassen29:26+2:4310:13
4Nils-Åke NilssonHärlövs IF31:28+4:4510:55
5Nils PerssonIS Skanne34:04+7:2111:49
6Bo SvenssonÖrkelljunga FK37:18+10:3512:57
7Håkan BrostMalmö OK39:15+12:3213:37
8Stig LarssonRävetofta OK39:25+12:4213:41
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstadej godkänd

H80

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL35:5714:55
2Paul SchannongMalmö OK43:28+7:3118:02
3Jan-Eric NelkingFK Åsen44:15+8:1818:21
4Ingemar TuressonMalmö OK1:16:21+40:2431:40

H85

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas TykessonSkåneslättens OL23:3913:30
2Bengt EdvardssonOK Torfinn30:37+6:5817:29

H90

1 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK33:1622:28

Inskolning

1 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred BjärehedMalmö OK11:007:54
2Alvin KarlssonKlubblös14:35+3:3510:29
3Vilgot LindeSkåneslättens OL15:02+4:0210:48
4Fritiof HärwellAndrarums IF15:54+4:5411:26
5Malte LarssonOK Kontinent20:52+9:5215:00
6Hedda BjärehedMalmö OK21:02+10:0215:07
7Samuel DavidsonHelsingborgs SOK23:33+12:3316:56
8Viggo GranqvistKamrat och IF KIF23:47+12:4717:06
9Cesar JohanssonFrosta OK33:16+22:1623:55
10Manfred SoldingFrosta OK34:44+23:4424:59
11Majken JentschMalmö OK44:49+33:4932:14
12Astrid NygrenKlubblös44:58+33:5832:21

U1D

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astid EkecrantzMalmö OK19:479:25
2Daga AbrahamssonMalmö OK25:32+5:4512:09
3Felicia PerssonKlubblös25:42+5:5512:14
4Vera Andersson VoogKlubblös25:44+5:5712:15
5Edith NorinSkåneslättens OL40:25+20:3819:14

U1H

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo GranqvistFK Göingarna15:527:33
2Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK26:40+10:4812:41
3Isak WahlMalmö OK40:24+24:3219:14
4Elias HagelbornHässleholms OK1:19:14+1:03:2237:43

U2D

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga NorinSkåneslättens OL34:0815:06

U2H

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK17:117:36
2Alfred PiperKlubblös29:30+12:1913:03
3Hjalmar HärwellAndrarums IF29:31+12:2013:03
4Oscar ErikssonHelsingborgs SOK45:47+28:3620:15
5Arvid JentschMalmö OK50:21+33:1022:16
6Nils NygrenKlubblös50:23+33:1222:17

Öppen 1

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent R NilssonAndrarums IF18:427:06
2Fredrik JohanssonFrosta OK26:18+7:3610:00
Barbro NilssonAndrarums IFej godkänd

Öppen 3

2 730 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas HolmeqvistMalmö OK20:077:22
2Jacob HolmqvistMalmö OK22:52+2:458:22
3Johannes WidénEslövs FK27:48+7:4110:10
4Johan Larsson WallinRävetofta OK28:39+8:3210:29
5Patrik RybergEslövs FK29:07+9:0010:39
6Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OL33:07+13:0012:07
7Jessica SchannongKlubblös33:55+13:4812:25
8Margareta EdbergMalmö OK47:18+27:1117:19
9Asta NilssonHärlövs IF51:35+31:2818:53
10Allan HammarOK Kompassen52:07+32:0019:05
11Leslie VeryserMalmö OK55:29+35:2220:19
12Valdemar DelgadoMalmö OK1:00:03+39:5621:59
Marita OlofssonOK Kompassenej godkänd
Arvid BrännströmHästveda OKej start
Anna DelgadoMalmö OKej start

Öppen 5

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnderssonEj klubbansluten25:427:33
2Tobias MånssonHässleholms OK28:45+3:038:27
3Jonathan LagerlundSkåneslättens OL30:13+4:318:53
4Christian AnderssonEj klubbansluten30:50+5:089:04
5Adrian UlanderSkåneslättens OL31:42+6:009:19
6Fredrik berglundKlubblös31:48+6:069:21
7Pontus AbrahamssonMalmö OK32:00+6:189:24
8Marielle NilssonAndrarums IF32:20+6:389:30
9Jacob HolmqvistMalmö OK32:50+7:089:39
10Mia ÅbergEslövs FK33:56+8:149:58
11Anette BerglundAndrarums IF34:15+8:3310:04
12Mikael AnderssonEj klubbansluten34:19+8:3710:05
13Lotta GyllenstenOK Silva34:37+8:5510:10
14Patrik ScharffenbergFK Göingarna35:40+9:5810:29
15Anna NilssonHästveda OK36:35+10:5310:45
16Lotta HanssonOK Kontinent38:14+12:3211:14
17Dan NilssonFK Göingarna39:23+13:4111:35
18Bert OlofssonOK Kompassen40:36+14:5411:56
19Petra AreskougFK Åsen42:49+17:0712:35
20Jonathan HörlinSkåneslättens OL44:06+18:2412:58
21Emma JacobssonOK Gynge44:09+18:2712:59
22Joakim JacobssonOK Gynge44:13+18:3113:00
23Sven-Otto JönssonEslövs FK45:59+20:1713:31
24Thomas ErichsenFK Boken47:55+22:1314:05
25Annika NilssonEslövs FK49:04+23:2214:25
26Rolf NilssonAndrarums IF1:04:56+39:1419:05
27Annika JohanssonMalmö OK1:16:33+50:5122:30
Sara AbrahamssonMalmö OKej godkänd
JOhan NorinSkåneslättens OLej godkänd
Anna SöderströmOK Stigenej start

Öppen 7

3 260 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas BogsjöHelsingborgs SOK21:476:40
2Daniel EdmanHelsingborgs SOK25:48+4:017:54
3Magnus LindeSkåneslättens OL26:06+4:198:00
4Rasmus PerssonSkåneslättens OL27:11+5:248:20
5Kaj NilssonOK Tyringe28:22+6:358:42 Ladda ner rutt i gpx-format
6Pia-Maria BondessonFrosta OK29:08+7:218:56
7Evelina EkelundMalmö OK29:11+7:248:57
8Roger SvenssonHässleholms OK32:15+10:289:53
9Linus MalmstenMalmö OK32:24+10:379:56
10Anna BjärbyFrosta OK33:36+11:4910:18
11Maria HelmerssonHässleholms OK33:52+12:0510:23
12Gunnar GustafssonKlubblös34:12+12:2510:29
13Stein ØstbyMalmö OK34:19+12:3210:31
14Karin LindholmFrosta OK34:24+12:3710:33
15Ulrika NygrenFK Boken34:54+13:0710:42
16Lars-Erik HallbergFK Boken36:06+14:1911:04 Ladda ner rutt i gpx-format
17Kristofer BrännströmHästveda OK36:30+14:4311:11
18Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna36:44+14:5711:16
19Cecilia SvenssonHässleholms OK36:59+15:1211:20
20Carina JönssonFK Åsen37:54+16:0711:37
21Anette BjelkHästveda OK42:23+20:3613:00
22Lennart MånssonRingsjö OK51:33+29:4615:48
23Marianne HallbergFK Boken51:48+30:0115:53
Kjell NybergIS Kullenej godkänd
Göran FrankEslövs FKej start
Linda KandersFrosta OKej start

Öppen 8

4 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL27:245:46
2Fredrik StåhlHjärnarps OL32:03+4:396:44
3Johanna HärwellAndrarums IF33:53+6:297:08
4Björn MöllerOK Kontinent35:55+8:317:33
5André BjärbyFrosta OK36:09+8:457:36
6Simon LarssonOK Kontinent36:16+8:527:38
7Peben MortensenHvalsö OK36:21+8:577:39
8Emma HolgerssonKlubblös38:13+10:498:02
9Jesper Skovsborg MortensenHvalsö OK38:40+11:168:08
10Sebastian GieseÖrkelljunga FK38:50+11:268:10
11Joel OlssonSimrishamns OK39:33+12:098:19
12Tom DahlbergSkåneslättens OL40:18+12:548:29
13Åsa JentschMalmö OK41:49+14:258:48
14Fredrik HjortHelsingborgs SOK42:22+14:588:55
15Alexander GieseUmara SC42:56+15:329:02
16Fredrik NygrenKlubblös44:13+16:499:18
17Roelf PostemaTetra Pak IF44:54+17:309:27
18Mårten MellbyEslövs FK45:51+18:279:39
19Jesper FredrikssonEj klubbansluten48:58+21:3410:18
20Petter SoldingFrosta OK50:12+22:4810:34
21Elin NordahlSimrishamns OK51:51+24:2710:54
22Andreas JeutschMalmö OK52:24+25:0011:01
23Jan-I NygrenFK Boken58:16+30:5212:16
24Anna Simonsson-SøndenåÖrkelljunga FK1:02:09+34:4513:05
25Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:08:23+40:5914:23
Martin NelkingSkåneslättens OLej godkänd
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start
Mattias LindbergHässleholms OKej start
Mikael SöderströmOK Stigenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser