Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, SNO ABCD-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, SNO ABCD-träning
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 25 april 2018

Lång

9 470 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian SvärdHaninge SOK46:144:52
2Daniel SteenHaninge SOK52:14+6:005:30
3Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF52:28+6:145:32
4Tobias SteenHaninge SOK52:54+6:405:35
5Rickard AsplundÄrla IF54:03+7:495:42
6Magnus HellbergEskilstuna OL54:37+8:235:46
7Ronnie PetterssonHaninge SOK55:44+9:305:53
8Patrik TidermanSöders-Tyresö56:22+10:085:57
9Linus AlbinssonIFK Enskede58:49+12:356:12
10Peter AlbinssonIFK Enskede58:51+12:376:12
11Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF58:55+12:416:13
12Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:00:23+14:096:22
13Sonia RodiereIFK Lidingö SOK1:01:26+15:126:29
14Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:01:51+15:376:31
15Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:03:04+16:506:39
16Joakim SkärlénHaninge SOK1:04:26+18:126:48
17Henrik TrofastTullinge SK1:05:58+19:446:57
18Anna TidermanSnättringe SK1:07:56+21:427:10
19Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:09:11+22:577:18
20Hans OlsénSundbybergs IK1:10:34+24:207:27
21Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF1:11:22+25:087:32
22Åsa BergströmTäby OK1:22:00+35:468:39
23Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:22:06+35:528:40
24Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:27:52+41:389:16
25Jan LindgrenOK Södertörn1:36:32+50:1810:11

Mellan

7 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF51:277:00
2Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF58:32+7:057:58
3Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF59:57+8:308:10
4Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:08:14+16:479:17
5Jan-Erik WibergJärla Orientering1:17:24+25:5710:32
6Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:20:42+29:1510:59
7Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:53:08+1:01:4115:24

Kort

5 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF56:2111:01
2Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF57:04+0:4311:10
3Axel TrofastTullinge SK1:05:35+9:1412:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser