Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rodhenloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rodhenloppet
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: lördag 2 november 2019

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (13 svar)

D17

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Camilla AdlertegOK Enen1:11:53
2Malva SteenOK Enen1:11:54

H17

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:07:56
2Dan NorinGävle OK1:07:57
3Tommy LindbergOK Roslagen1:08:08+0:12
4Rebecka LindbergOK Roslagen1:08:09+0:12
5Oskar EdvardssonJärfälla OK1:08:24+0:28
6Jesper ÅkessonJärfälla OK1:08:25+0:28
7Linus JanssonOK Roslagen1:20:13+12:16
8Pål JanssonOK Roslagen1:20:23+12:27
9Johan AnderssonOK Linné1:20:41+12:44
10Anton GustafssonForsmarks IF1:20:42+12:46
11Henrik SundblomRånäs OK1:24:50+16:54
12Erik ViklundRånäs OK1:24:51+16:54
13Johan AnderssonSundbybergs IK2:13:53+1:05:56
14Mikael WallnäsSundbybergs IK2:13:54+1:05:58
Gustav BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Pontus AxellIFK Enskedeej start

D17 Kort

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Marie OhlinOK Linné48:01
2Karin LundbergTullinge SK48:02
3Ellen HannrupIF Thor49:05+1:04
4Cornelia KrafftLänna IF49:06+1:04
5Ida Pihl SkogOK Linné50:46+2:44
6Malin KollbergOK Enen50:48+2:47
7Charlotte IhrforsOK Linné1:01:24+13:22
8Johanna RagvaldOK Linné1:01:25+13:24
9Sara RudhAvesta OK1:20:44+32:43
10Lotta RudhAvesta OK1:20:46+32:44
11Linda WikstrandRasbo IK1:56:26+1:08:25
12Ida WesselLänna IF1:56:30+1:08:28

H17 Kort

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Erik HannrupIF Thor45:28
2Emil JonsellIF Thor45:30
3John SolbreckLånghundra IF49:21+3:51
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL49:22+3:54
5Hanna JonsellIF Thor49:34+4:04
6Mats JonsellIF Thor49:38+4:10
7Staffan Jacobsson SvärdIF Thor50:19+4:51
8Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna50:20+4:50
9David BerglundIF Thor52:20+6:50
10Håkan BerglundIF Thor52:30+7:02
11Ulf JanssonOK Triangeln52:35+7:05
12Ola HultinOK Roslagen52:38+7:10
13Nic KruysIF Thor52:44+7:16
14Jonas AnderssonIF Thor52:47+7:17
15Elias WesterberghRasbo IK54:59+9:29
16Johan WesterberghRasbo IK55:02+9:34
17Nils EdvardssonJärfälla OK1:02:37+17:07
18Robert BlomJärfälla OK1:02:39+17:11
19Oskar StenviOK Linné1:02:52+17:22
20Rasmus SteenOK Enen1:02:53+17:25
21Patrik SteenOK Enen1:02:54+17:24
22Tommy StenviOK Linné1:02:55+17:27
23Henrik NordSnättringe SK1:03:07+17:37
24Håkan JerningSödertälje IF1:03:08+17:40
25Daniel PalmOK Linné1:16:40+31:12
26Daniel OlmIF Thor1:16:41+31:11
27Arvid BylundIF Thor1:25:20+39:50
28Markus BylundIF Thor1:25:24+39:56
29Albin ErikssonIF Thor1:37:22+51:52
30Bo AnderssonIF Thor1:37:24+51:56
31Marcus SneitzJärfälla OK1:45:07+59:37
32Magnus SneitzJärfälla OK1:45:08+59:40
33Thomas KällbergOK Roslagen1:45:37+1:00:09
34Per StridOK Roslagen1:45:40+1:00:10
35Mattias GålnanderRånäs OK1:47:20+1:01:50
36Peter OláRånäs OK1:47:21+1:01:53

D50

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Madelene BarbozaAttunda OK58:35
2Monica RoosAttunda OK58:38
3Karolina VessbyIF Thor59:20+0:42
4Ammie BerglundIF Thor59:22+0:47
Rosalie LindbergOK Roslagenej start
Maria LännevallOK Roslagenej start

H50

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Svante LindgrenKorsnäs IF OK58:42
2Mats JönssonKorsnäs IF OK58:43
3Jonas RådbergOK Roslagen1:06:14+7:31
4Ove ErikssonOK Roslagen1:06:17+7:35
5Ingemar HägglundOK Ödmården1:07:45+9:02
6Lars LindgrenOK Ödmården1:07:47+9:05
7Lennart LundgrenAvesta OK1:20:48+22:06
8Lars LundénAvesta OK1:20:58+22:15
9Arne HäggArboga OK1:28:17+29:35
10Anders SatrellArboga OK1:28:18+29:35
11Johan HartvikLänna IF1:30:17+31:34
12Peter NyströmIF Thor1:30:21+31:39

H60

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Björn RegerSöders-Tyresö48:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hans VedinSöders-Tyresö48:54
3Lars JanlövIF Åland50:10+1:18
4Tor-Olof BlomsterIF Åland50:15+1:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Gunnar MunkteliusSurahammars SOK52:12+3:20
6Sten-Åke HolmbergSala OK52:14+3:20
7Pekka AhtoPalo881:05:28+16:36
8Ralf EklundRasti-Lukko1:05:30+16:36
9Kjell JanssonLånghundra IF1:34:13+45:21
10Tommy HöglundLånghundra IF1:34:21+45:27

D70

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Elke WilkeTierps SOK1:32:54
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:32:55

H70

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Per-Erik WåhlbergOK Linné50:49
2Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden50:53
3Tommy WåhlinVästerås SOK51:36+0:47
4Sören JohanssonSala OK51:37+0:44
5Olli KaresEurajoenVeikot1:10:31+19:38
6Ismo RantanenPalo881:10:35+19:46
7Paavo RintalaPalo881:21:10+30:21
8Antero KärkkäinenRasti-Lukko1:21:12+30:19
9Jan Olov JonssonTierps SOK1:33:23+42:30
10Yngve PerssonTierps SOK1:33:25+42:36

D16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Isabel UnnerudLånghundra IF1:32:17
2Junia WinningeLånghundra IF1:32:19

D14

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Elise MagnussonSigtuna OK35:34
2Frida MelinOK Rodhen35:37
3Emelie SvärdIF Thor35:51+0:17
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna35:53+0:16
5Emily KruysIF Thor39:20+3:46
6Tora JonsellIF Thor39:22+3:45

H14

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Axel AnderssonIF Thor27:51
1Love BylundIF Thor27:51
3Malte ThelanderHaninge SOK29:21+1:30
4Niklas ErlandssonOK Södertörn29:33+1:42
5Axel BalckTäby OK35:44+7:53
6Marcus BarbozaAttunda OK35:45+7:54
7Edward LundquistOK Rodhen36:03+8:12
8Elsa Söllvander EklundOK Rodhen36:09+8:18

H12

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Anton ÅbergOK Linné30:05
2Gustav LindbergOK Roslagen30:06
3Vilhelm SödermanOK Rodhen32:04+1:58
4Elis EklundOK Rodhen32:05+2:00
5Oliver ErlandssonLänna IF46:35+16:29
6Alfred WesselLänna IF46:36+16:31

Mixed Kort

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ebba LindellIF Thor43:28
2Fredrik LindellIF Thor43:30
3Ida HofstedtTäby OK43:43+0:13
4Johan HofstedtTäby OK43:44+0:16
5Jenny JohanssonValbo AIF43:46+0:18
6Johan AnderssonValbo AIF43:48+0:18
7Hugo HanssonIF Thor43:49+0:21
8Sofie BergendahlIF Thor43:51+0:21
9Agnes WeissLånghundra IF45:41+2:13
10Klas BirgerssonLånghundra IF45:42+2:12
11Roger TynellRånäs OK48:11+4:41
12Marica TynellRånäs OK48:12+4:44
13Nina IversAttunda OK50:13+6:45
14Ulrik IversAttunda OK50:14+6:44
15Ann-Sofie JemthIF Thor50:56+7:28
16Viktor JemthIF Thor50:57+7:27
17Andreas KrafftLänna IF56:15+12:47
18Sofia KrafftLänna IF56:16+12:46
19Karin HannrupIF Thor57:10+13:40
20Björn HannrupIF Thor57:11+13:43
21Linnea PerssonValbo AIF1:00:26+16:56
22Håkan PerssonValbo AIF1:00:34+17:06
23Annika GistvallIF Thor1:00:41+17:11
24Anders GustafssonIF Thor1:00:42+17:14
25Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:03:47+20:17
26Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:03:48+20:20
27Johan AgåsSundsvalls OK1:14:45+31:17
28Josefin BarckSundsvalls OK1:14:47+31:17
29Monica RostöRånäs OK1:27:49+44:19
30Håkan RostöRånäs OK1:27:50+44:22
Gustav HofstedtTäby OKej start
Karin HofstedtTäby OKej start

Mixed

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Vilma BlennowOK Linné48:19
2Anton SundgrenLånghundra IF48:21
3Gunilla SvärdIF Thor50:05+1:46
4Conny ForsbergLånghundra IF50:07+1:46
5Rassmus AnderssonOK Linné53:19+5:00
5Kate MorrisonOK Linné53:19+4:58
7Kristin RamstedtOK Linné58:36+10:17
8Ken PeetersOK Linné58:37+10:16
9David LingforsOK Linné1:00:06+11:45
10Lovisa LingforsOK Linné1:00:07+11:48
11Karna ThorssonOK Linné1:02:08+13:49
12Jacob LindstamOK Ravinen1:02:09+13:48
13Johan EdenhamnLänna IF1:04:09+15:50
13Jenny Eriksson PalmgrenSundsvalls OK1:04:09+15:48
15Jenny WallnerAttunda OK1:12:03+23:42
16Joel WallnerAttunda OK1:12:05+23:46
17Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:14:05+25:44
18Andrea LangTäby OK1:14:06+25:47
19Emma MiléusAttunda OK1:16:51+28:30
20Thomas PetterssonAttunda OK1:16:52+28:33
Olof ErikssonOK Linnéej start
Kristin OlovssonOK Linnéej start

Mixed U+V

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Hugo AtterbrandOK Kåre33:19
2Anders AtterbrandOK Kåre33:21
3Måna Bertilsson SkogOK Linné35:42+2:23
3Emma Pihl SkoogOK Linné35:42+2:21
5Alfons WesterberghRasbo IK35:49+2:28
6Jenny WesterberghRasbo IK35:52+2:33
7Per JemthIF Thor36:01+2:42
8Albin JemthIF Thor36:04+2:43
9Signe ForsbergSkogslöparna39:07+5:48
10Oskar ForsbergSkogslöparna39:08+5:47
11Måns TroengOK Linné39:10+5:51
12Linnea TroengOK Linné39:12+5:51
13Ellen SandbergIF Thor45:24+12:05
14Christoffer SandbergIF Thor45:25+12:04
15Sara HartvikLänna IF48:17+14:58
16Jesper NyströmIF Thor48:18+14:57
17Agnes Ohlin BoströmOK Linné51:32+18:11
18Hans OhlinRånäs OK51:33+18:14
19Alva NyströmIF Thor55:04+21:43
20Rebecka HartvikLänna IF55:05+21:46
21Ellinor KruysIF Thor1:11:50+38:29
22Åsa KruysIF Thor1:11:52+38:33
23Olga Bertilsson SkogOK Linné1:22:15+48:54
24Sven PihlEnköpings AIF1:22:18+48:59

Mixed 50+

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Dorothe SpillmannIF Thor44:11
2Jan-Olov BergmanVästerås SOK44:13
3Mona ÅkermanValbo AIF46:09+1:56
4Lars KarlssonValbo AIF46:11+2:00
5Stefan LundOK Linné49:17+5:04
6Hillevi ErikssonOK Linné49:19+5:08
7Göran LarssonSala OK52:26+8:15
8Lena LarssonSala OK52:28+8:15
9Sven WigertzLånghundra IF52:45+8:32
10Annette WigertzLånghundra IF52:53+8:42
11Cathrine JohanssonTierps SOK58:34+14:23
12Per WistedtTierps SOK58:40+14:27
13Karin BjörklundIFK Enskede59:14+15:01
14Anders BjörklundIFK Enskede59:16+15:05
15Tomas FalkValbo AIF59:32+15:19
16Monica LindgrenValbo AIF59:34+15:23
17Ylva GrapeDalaportens OL59:49+15:36
18Göran AnderssonDalaportens OL59:51+15:40
19Per EdenhamnLänna IF1:07:23+23:10
20Inger SkantzLänna IF1:07:25+23:14
21Maria SjööNorbergs OK1:21:14+37:01
22Johan SjööNorbergs OK1:21:16+37:05
23Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:21:53+37:40
24Lennart WinbergHudiksvalls OK1:21:54+37:43
Anders EnmarkGävle OKej start
Elisabet EnmarkGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser