Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisarträffen, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisarträffen, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: söndag 5 maj 2019

D21

8 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WidénUddevalla OK1:15:309:24
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Klara LjunggrenLinköpings OKej start
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start

H21

10 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK1:02:076:06
2Per EklöfOK Milan1:09:43+7:366:50
3Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro1:14:22+12:157:18
4Patrik BlomRehns BK1:16:34+14:277:31
5Per FredbergKristinehamns OK1:22:08+20:018:04
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej start

D21 Kort

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KorkeakoskiOK Milan51:49

H18

6 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SeguraKFUM Örebro OK59:478:56
2Filip BäckArboga OK1:06:18+6:319:54

D16

5 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK43:218:36
2Sofie BodinAlmby IK49:41+6:209:51
3Linn AnderssonOK Tyr54:39+11:1810:50
4Signe SchagerströmGarphyttans IF57:44+14:2311:27
5Julia BergKFUM Örebro OK59:57+16:3611:53
6Amanda AlfredssonOK Tyr1:01:24+18:0312:10
7Sanna SanderOK Milan1:01:44+18:2312:14
Ellen PelanderOK Djerfutgått

H16

5 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna44:417:56
2Oliver HöögOK Motala53:00+8:199:24
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK53:21+8:409:28
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping53:55+9:149:34
5Eric BäckArboga OK1:08:24+23:4312:08
6William SvartlingOK Motala1:14:03+29:2213:09
John KinnanderMatteus SIej godkänd
Anton ErikssonOK Milanej start

D14

4 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK41:4210:02
2Emma AlfredssonOK Tyr44:49+3:0710:47
3Alva ForsmanLinköpings OK46:24+4:4211:10
4Sigrid ForsmanLinköpings OK46:26+4:4411:11
5Emelie DjerfGarphyttans IF50:54+9:1212:15
6Hedda LindbergOK Tisaren51:42+10:0012:27
7Emelie ForslundKristinehamns OK53:37+11:5512:55
8Johanna BergKFUM Örebro OK55:39+13:5713:24
9Stina SöderqvistLinköpings OK57:50+16:0813:56
10Nelly MårtenssonGarphyttans IF58:25+16:4314:04
11Amanda BäckArboga OK1:14:08+32:2617:51
12Maja KarlssonKatrineholms OK1:38:49+57:0723:48

H14

4 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle MalmKFUM Örebro OK35:128:28
2Måns BergqvistGarphyttans IF36:19+1:078:45
3Otto NilssonLinköpings OK41:20+6:089:57
4Viktor JonhedKFUM Örebro OK43:37+8:2510:30
5Viggo HolmbergOK Tylöskog43:52+8:4010:34
6Ludvig EronnLinköpings OK44:02+8:5010:36
7Anton JonssonOK Tyr48:49+13:3711:45
8Theo ÅrbrinkLinköpings OK49:47+14:3511:59
9Edvard PelanderOK Djerf50:41+15:2912:12
10Otto ÅkerblomLinköpings OK51:04+15:5212:18
11Hugo EkströmOK Tyr56:00+20:4813:29
12Oscar KjellmanLinköpings OK56:48+21:3613:41
13Filip HöögOK Motala57:44+22:3213:54
14Noah KorallMotala AIF OL59:22+24:1014:18
15Lucas BerggrenLinköpings OK1:00:36+25:2414:36
16Edvin HalldinKFUM Örebro OK1:21:54+46:4219:44
Rasmus DoeringGarphyttans IFej start
Alvin IsenströmAlmby IKej start

H14 Kort

3 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tor NylundOK Linnéutgått

D12

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Izabella LjungbergOK Tyr28:058:58
2Ella KruseKFUM Örebro OK28:54+0:499:13
3Ebba SkullmanLinköpings OK29:13+1:089:20
4Hannah ÅkerblomLinköpings OK30:30+2:259:44
5Emma LindkvistAlmby IK33:03+4:5810:33
6Cecilia ErikssonOK Milan33:21+5:1610:39
7Frida SöderqvistLinköpings OK36:35+8:3011:41
8Lisa MalmKFUM Örebro OK37:33+9:2811:59
9Mira KarlströmOK Tyr38:25+10:2012:16
10Elin DoeringGarphyttans IF38:50+10:4512:24
11Wilma JonssonOK Tyr39:44+11:3912:41
12Wilma WikströmFellingsbro GOIF42:38+14:3313:37
13Lovisa ThybeckLindebygdens OK43:29+15:2413:53
14Emma SeguraKFUM Örebro OK43:35+15:3013:55
15Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb44:32+16:2714:13
16Elsa KorallMotala AIF OL1:19:13+51:0825:18
Maja SjödinOK Tisarenej godkänd
Stina BerggrenLinköpings OKej start

H12

3 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK24:297:49
2Axel ThybeckLindebygdens OK24:51+0:227:56
3Ted NilssonKFUM Örebro OK26:33+2:048:28
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK28:10+3:418:59
5Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK31:40+7:1110:07
6Sixten WidmarkAlmby IK33:23+8:5410:39
7Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro36:51+12:2211:46
8August OlofssonKatrineholms OK37:30+13:0111:58
9Fabian BergqvistGarphyttans IF38:03+13:3412:09
10Simon JonhedKFUM Örebro OK40:05+15:3612:48
11Edwin OtterborgLinköpings OK42:07+17:3813:27
12Morris FredrikssonKFUM Örebro OK47:27+22:5815:09
13Albin AnderssonArboga OK47:55+23:2615:18
14Arvid AnderssonAlmby IK58:26+33:5718:40

D12 Kort

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beatrice SanhuezaOK Motala46:5618:50
2Elsa KarlssonKatrineholms OK48:06+1:1019:19

H12 Kort

2 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GustafssonOK Tylöskog28:1111:19
2Rafael SanhuezaOK Motala40:58+12:4716:27
3Castor FlordalKatrineholms OK44:13+16:0217:45
4Oscar LarssonOK Motala48:17+20:0619:23

D10

2 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK26:1210:31
2Annie LindkvistAlmby IK28:41+2:2911:31
3Leni AnderssonArboga OK29:17+3:0511:45
4Lovisa MöllerAlmby IK30:05+3:5312:04
5Alva NilssonKFUM Örebro OK30:15+4:0312:08
6Disa KorallMotala AIF OL33:45+7:3313:33
7Klara IsenströmAlmby IK46:45+20:3318:46
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H10

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birger KarlströmOK Tyr25:4210:19
2Gilbert KarlströmOK Tyr27:23+1:4110:59
3Melker MangnäsKFUM Örebro OK34:11+8:2913:43
4Erik HallonqvistAlmby IK34:14+8:3213:44
5Elton MagnellKatrineholms OK37:06+11:2414:53
6Rasmus KruseKFUM Örebro OK45:16+19:3418:10

D35

6 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zarah ÖhlinKFUM Örebro OK1:05:5510:42
2Sara SöderqvistLinköpings OK1:15:11+9:1612:12

H35

8 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:02:347:48
2Arvid SundkvistKatrineholms OK1:11:46+9:128:56

D40

5 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JonssonOK Tyr56:2010:00
2Anna KorallMotala AIF OL57:14+0:5410:09
3Karin FägerlindCentrum OK58:14+1:5410:20
4Sofia CarlssonLindebygdens OK1:03:22+7:0211:15
5Emma BerggrenLinköpings OK1:11:40+15:2012:43
6Jenny JohanssonKFUM Örebro OK1:14:21+18:0113:12
Anna BogrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OKutgått

H40

7 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK52:446:59
2Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro55:26+2:427:20
3Martin LjungbergOK Tyr57:47+5:037:39
4Anders PelanderOK Djerf1:10:17+17:339:18
5Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:17:43+24:5910:17
6Claes OtterborgLinköpings OK1:21:35+28:5110:48
7Henrik HellborgCentrum OK1:27:14+34:3011:33
8Ingemar MånssonRonneby OK1:36:51+44:0712:49
9Michael ForslundKristinehamns OK1:54:00+1:01:1615:05
Niklas DoeringGarphyttans IFej godkänd

D45

4 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf40:248:22
2Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK41:06+0:428:31
3Kristina LjunggrenLinköpings OK44:58+4:349:19
4Malin HalldinKFUM Örebro OK49:25+9:0110:15
Annika IvarssonLinköpings OKej start

H45

6 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orientering42:336:21
2Henric BrohedeOK Tyr45:38+3:056:49
3Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK54:55+12:228:12
4Anders LindkvistAlmby IK56:37+14:048:27
5Åke LjunggrenLinköpings OK59:20+16:478:52
6Martin JarelandLinköpings OK1:01:24+18:519:10
7Henrik FlordalKatrineholms OK1:05:22+22:499:46
8Mika TolonenOK Amne1:06:07+23:349:52
9Björn KnuthammarLinköpings OK1:08:43+26:1010:16
10Johan WänströmFinspångs SOK1:10:14+27:4110:29
11Jerker AnderssonOK Tyr1:10:39+28:0610:33
12Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro1:16:38+34:0511:27
13Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:23:00+40:2712:24
14Matz HöögOK Motala1:23:28+40:5512:28
15Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:31:16+48:4313:38
16Niclas KinnanderMatteus SI1:35:49+53:1614:19
Fredrik KorallMotala AIF OLej start
Pontus HalldinKFUM Örebro OKej start

D50

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro44:2711:41
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL46:38+2:1112:16
3Heléne SvenssonKristinehamns OK55:11+10:4414:31
4Berit WetterArboga OK58:51+14:2415:29
5Ann-Sofi WelanderOK Djerf58:58+14:3115:31
6Maria LillieströmOK Roxen1:02:21+17:5416:24
7Anette ForsbergKFUM Örebro OK1:08:49+24:2218:06
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start

H50

6 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK43:187:01
2Johan PetterssonOK Motala44:27+1:097:12
3Lars KarlssonValbo AIF49:59+6:418:06
4Erik HelanderOK Roxen51:52+8:348:25
5Torbjörn AnderssonOK Motala1:00:58+17:409:53
6Johan ÅttingLinköpings OK1:03:18+20:0010:16
7Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro1:05:46+22:2810:40
8Peter BäckArboga OK1:19:07+35:4912:50
9Anders EkingeOK Motala1:21:51+38:3313:17
Anders GustafssonFK Friskus-Varbergej start

D55

3 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK37:529:57
2Maria SkogsbergMariestads FK37:55+0:039:58
3Anna-Maria BackrydLindebygdens OK38:22+0:3010:05
4Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro42:40+4:4811:13
5Anne BodinAlmby IK45:30+7:3811:58
6Jane MelinGöteborg-Majorna OK47:44+9:5212:33
7Annika LarssonArboga OK48:33+10:4112:46
8Britta SahlinVänersborgs SK53:10+15:1813:59
9Ewa LundbergIK Vikings OK55:57+18:0514:43
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskogej godkänd

H55

5 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SchagerströmGarphyttans IF44:147:51
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK48:18+4:048:34
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:59+4:458:42
4Jonas KarlssonOK Tylöskog57:07+12:5310:08
5Patrik AhlgrenTäby OK58:42+14:2810:25
6Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:00:11+15:5710:41
7Arne SääfGudhems IF1:00:35+16:2110:45
8Michael BergkvistHällefors OK1:01:19+17:0510:53
9Patrik ThybeckLindebygdens OK1:02:44+18:3011:08
10Lars ÖhrmanStockholms OK1:08:31+24:1712:10
11Henrik HallorLindebygdens OK1:10:09+25:5512:27
12Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:18:54+34:4014:00
Åke SvenssonHammarby IF OFej start

D60

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF39:4812:14
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb41:53+2:0512:53
3Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro42:12+2:2412:59
4Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL43:27+3:3913:22
5Lena JanssonGarphyttans IF47:39+7:5114:39
Lena FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd

H60

5 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats WelanderOK Djerf43:048:32
2Lars-Åke AnderssonArboga OK44:26+1:228:48
3Håkan PalmfjordKatrineholms OK44:52+1:488:54
4Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping45:27+2:239:01
5Jan-Olof BäckOK Djerf46:49+3:459:17
6Mats CarlsvärdAlmby IK46:54+3:509:18
7Klas ThybeckLindebygdens OK49:14+6:109:46
8Leif EfraimssonMotala AIF OL54:33+11:2910:49
9Håkan GustafsonEskilstuna OL56:01+12:5711:06
10Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL57:43+14:3911:27
11Björn Erik OhlssonFinspångs SOK58:21+15:1711:34
12Henry VestergårdAlmby IK1:02:24+19:2012:22
13Håkan SvenssonAlmby IK1:10:12+27:0813:55
14Göran KarlströmOK Tyr1:18:29+35:2515:34
Thomas SvenssonMotala AIF OLej godkänd
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OLej start
Jan GustafssonHagaby GoIF Örebroej start

D65

3 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK38:1411:45
2Inger OnsbringEskilstuna OL41:30+3:1612:46
3Britt GunnarssonKristinehamns OK42:22+4:0813:02
4Monica DjurbergOK Tyr44:15+6:0113:36
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK44:50+6:3613:47
6Mona ForsbergNyköpings OK45:29+7:1513:59
7Marit NilssonKils OK46:41+8:2714:21
8Britt-Marie AnderssonOK Amne52:23+14:0916:07
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK57:25+19:1117:40
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

H65

4 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Olof BodinAlmby IK48:2310:02
2Göran BlombergTjalve IF Norrköping50:13+1:5010:25
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK50:22+1:5910:26
4Stefan ÖbergOK Milan50:25+2:0210:27
5Per-Åke HullAlmby IK51:27+3:0410:40
6Rolf MathisenEskilstuna OL52:21+3:5810:51
7Robert LarssonHagaby GoIF Örebro53:30+5:0711:05
8Mats HastadFellingsbro GOIF54:17+5:5411:15
9Tommy WesterbergIF Hagen54:40+6:1711:20
10Lars ÖstlinOK Milan57:12+8:4911:52
11Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:00:14+11:5112:29
12Åke MossbergOK Milan1:01:14+12:5112:42
13Peder WickströmArboga OK1:01:30+13:0712:45
14Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:02:21+13:5812:56
15Sune CarlssonOK Motala1:09:22+20:5914:23
16Ingvar AnderssonOK Amne1:10:56+22:3314:42
Bo DavidssonSolna OKutgått
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start
Pelle SkullmanLinköpings OKej start

D70

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK39:1413:28
2Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:05:04+25:5022:21

H70

3 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL33:568:55
2Christer SandhOK Roxen41:09+7:1310:49
3Stig LandstorpOK Tor46:46+12:5012:18
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor46:55+12:5912:20
5Kjell ErikssonOK Djerf47:27+13:3112:29
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK48:38+14:4212:47
7Göran ForsbergNyköpings OK50:47+16:5113:21
8Weine FredrikssonKFUM Örebro OK51:08+17:1213:27
9Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK54:03+20:0714:13
10Ingvar HalldinOK Tylöskog55:26+21:3014:35
11Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering56:35+22:3914:53
12Jerry MartinssonOK Motala58:17+24:2115:20
13Christer NälemarkOK Djerf1:03:15+29:1916:38
14Tommy HallménVingåkers OK1:05:39+31:4317:16
15Christer GillenäsKristinehamns OK1:12:21+38:2519:02
Inge LöwegrenKatrineholms OKej godkänd

D75

2 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK45:1015:31
2Lotta GranholmLinköpings OK52:56+7:4618:11
3Birgitta ArleboKFUM Örebro OK54:21+9:1118:40
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK58:37+13:2720:08
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL58:53+13:4320:14
6Britten PerssonFinspångs SOK1:04:20+19:1022:06
7Carina LindmanFinspångs SOK1:08:52+23:4223:39
Viveca JernstedtKristinehamns OKej start

H75

3 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog39:5912:18
2Hans PerssonOK Älgen40:41+0:4212:31
3Tord LidströmHagaby GoIF Örebro42:06+2:0712:57
4Henrik BergmanOK Linné46:10+6:1114:12
5Roland NordLindebygdens OK48:18+8:1914:51
6Ulf SvedestamEskilstuna OL50:20+10:2115:29
7Nils MogrenHällefors OK52:56+12:5716:17
8Johnny BrandtHällefors OK1:01:22+21:2318:52
9Jerry HolmEskilstuna OL1:14:47+34:4823:00

H80

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JohanssonOK Tjärnen49:5417:08
Stig BengtssonMotala AIF OLej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej start
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start

Inskolning

1 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ester ErikssonIFK Brattfors25:47+7:2815:04
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:20+21:0123:00
Selma EvsellOK Letstigen32:32+14:1319:01
Joel WigefjordOK Letstigen32:00+13:4118:42
Lucas HalvarssonKFUM Örebro OK18:1910:42
Sofia ForslundKristinehamns OK27:20+9:0115:59
Nilas AlängOK Tisaren27:17+8:5815:57
Hanna DjerfGarphyttans IF28:55+10:3616:54
Alma LindkvistAlmby IK24:58+6:3914:36
Freja IsenströmAlmby IK24:51+6:3214:31
Ingrid JansHagaby GoIF Örebro40:21+22:0223:35
Gustav JansHagaby GoIF Örebro41:28+23:0924:14

U1

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK18:048:36
2Elvin MagnellKatrineholms OK19:47+1:439:25
3Linnea SundkvistKatrineholms OK21:09+3:0510:04
3Liv ErikssonKatrineholms OK21:09+3:0510:04
5Felicia OtterborgLinköpings OK22:27+4:2310:41 Ladda ner rutt i gpx-format
6William SallrosOK Milan23:09+5:0511:01
7Elis KorallMotala AIF OL23:12+5:0811:02
8Hjalmar HjelteOK Tisaren27:53+9:4913:16
9Ellen HallonqvistAlmby IK31:58+13:5415:13
10Alvin LarssonOK Motala38:11+20:0718:10
11Erik ArleboKFUM Örebro OK44:37+26:3321:14
12Nora BringertKatrineholms OK47:30+29:2622:37
Alvin KorallMotala AIF OLej godkänd

U2

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vincent LjungbergOK Tyr25:3410:16
2Lin PelanderOK Djerf28:11+2:3711:19
3Henning HjelteOK Tisaren29:11+3:3711:43
4Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf32:34+7:0013:04
5Simon MarklundOK Milan35:31+9:5714:15
6Tuwe WidmarkAlmby IK53:37+28:0321:31
7Elwira WigefjordOK Letstigen1:07:58+42:2427:17
8Nils Öjebo LöfKFUM Örebro OK1:10:26+44:5228:17
Jonna DoeringGarphyttans IFej godkänd
Petter BergqvistGarphyttans IFej start

Öppen motion 1

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KaskOK Tisaren31:4212:43
2Ebba VestergårdAlmby IK53:42+22:0021:33
3Dagny AnderssonOK Tjärnen1:50:09+1:18:2744:14

Öppen motion 2

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Immi EklindKlubblösutgått

Öppen motion 3

3 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro29:519:32
2Simon GrennborgKlubblös38:31+8:4012:18
3Helmina PallhedGarphyttans IF39:58+10:0712:46
4Sara ArleboKFUM Örebro OK47:15+17:2415:05
5Teres OlofssonKatrineholms OK49:20+19:2915:45
6Annica AhlgrenTäby OK49:56+20:0515:57
7Ida NylinDegerfors OK52:25+22:3416:44
8Anette TolonenOK Amne53:21+23:3017:02
9Henrik SandbergKlubblös54:08+24:1717:17
10Helena LöfKFUM Örebro OK55:54+26:0317:51
11Petra MangnäsKFUM Örebro OK58:59+29:0818:50
12Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:02:22+32:3119:55
13Linda HarlénKFUM Örebro OK1:03:01+33:1020:07
14Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro1:04:58+35:0720:45
15Emma SätterlundKFUM Örebro OK1:12:30+42:3923:09
16Samuel ErikssonOK Letstigen1:17:14+47:2324:40
17Eva KorkeakoskiOK Milan1:18:06+48:1524:57
18Ida ErikssonKatrineholms OK1:19:39+49:4825:26
19Susanna LindellLinköpings OK1:21:18+51:2725:58
Johanna ErikssonIFK Brattforsej start

Öppen motion 4

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JansHagaby GoIF Örebro37:318:43
2Ingela FredrikssonKFUM Örebro OK59:53+22:2213:55
3Eva SchagerströmGarphyttans IF1:00:07+22:3613:58
4Camilla HöögOK Motala1:00:27+22:5614:03
5Kerstin CarlssonOK Letstigen1:15:02+37:3117:26
6Eva EkingeOK Motala1:15:40+38:0917:35
7Lisa IsenströmAlmby IK1:25:52+48:2119:58
8Sanna KallinKFUM Örebro OK1:26:22+48:5120:05
9Johan AnderssonArboga OK1:43:10+1:05:3923:59

Öppen motion 5

4 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika SanderOK Milan54:5413:13
2Tomas DömstedtOK Letstigen59:31+4:3714:20
3Catarina LarssonVästerås SOK1:02:47+7:5315:07
4Anette ForssGarphyttans IF1:05:34+10:4015:47
5Petra MartinssonAlmby IK1:06:05+11:1115:55
6Ylva DoeringGarphyttans IF1:08:13+13:1916:26
7Ingela PetterssonOK Milan1:14:53+19:5918:02
8Maria AngbergLindebygdens OK1:15:43+20:4918:14
9David ÅkerlindLustens OK1:17:29+22:3518:40
10Tatiana KarlströmOK Tyr1:18:43+23:4918:58
11Ylva KinnanderMatteus SI1:43:04+48:1024:50
12Celine Pace-SolerOK Letstigen1:43:55+49:0125:02
13Anna SjömanOK Letstigen1:43:57+49:0325:02

Öppen motion 6

5 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix LarssonArboga OK1:00:1611:57
2Anders FranzénLidköpings VSK1:02:37+2:2112:25
3Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:02:58+2:4212:29
4Jörgen OlaussonVingåkers OK1:09:30+9:1413:47
5Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:22:49+22:3316:25

Öppen motion 7

2 910 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Inge JohanssonKlubblös31:0810:41
2Niklas KarlssonLustens OK33:36+2:2811:32
3Jessica KorkeakoskiOK Milan36:04+4:5612:23
4Hanna KaskKFUM Örebro OK36:13+5:0512:26
5Camilla KruseKFUM Örebro OK36:23+5:1512:30
6Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro36:28+5:2012:31
7Elin RimhagenAlmby IK36:36+5:2812:34
8Karin KaillOK Alferna36:54+5:4612:40
9Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro37:34+6:2612:54
10Erik ÖjeboKFUM Örebro OK37:56+6:4813:02
11Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro38:12+7:0413:07
12Karin ProforsKöping-Kolsva OK38:38+7:3013:16
13Bo AnderssonVästerås SOK39:03+7:5513:25
14Ulrika HallonqvistAlmby IK39:16+8:0813:29
15Olof NilssonKFUM Örebro OK39:27+8:1913:33
16Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen39:37+8:2913:36
17Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro40:30+9:2213:55
18Henrik IsenströmAlmby IK41:31+10:2314:16
19Runo JohanssonKristinehamns OK41:37+10:2914:18
20Mona HullAlmby IK41:46+10:3814:21
21Leif HjulströmOK Milan42:25+11:1714:34
22Jörgen JonssonKlubblös42:39+11:3114:39
23Mattias KarlssonOK Tylöskog44:39+13:3115:20
24Claes GustafssonÖstra Almby FK45:00+13:5215:27
25Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:21+14:1315:35
26Linda KorallMotala AIF OL45:56+14:4815:47
27Adam AiliKlubblös46:11+15:0315:52
28Uno BergOK Motala47:43+16:3516:23
29Lars JohanssonOK Motala48:27+17:1916:38
30Matilda RiisomOK Tylöskog48:44+17:3616:44
31Erika HolmbergOK Tylöskog48:49+17:4116:46
32Sven JacobsonOK Milan49:03+17:5516:51
33Åsa RiisomOK Tylöskog49:10+18:0216:53
34Per FröbergTjalve IF Norrköping49:20+18:1216:57
35Agneta HasselkvistOK Milan49:27+18:1916:59
36Sara FredrikssonKFUM Örebro OK51:07+19:5917:33
37Lars BroströmDegerfors OK51:09+20:0117:34
37Jörgen HolmströmOK Milan51:09+20:0117:34
39Sebastian ErikssonKatrineholms OK51:11+20:0317:35
40Håkan JohanssonMariestads FK51:54+20:4617:50
41Arne AnderssonOK Motala52:10+21:0217:55
42Bengt RobertssonAlmby IK52:16+21:0817:57
43Gullan AnderssonVästerås SOK53:37+22:2918:25
44Inga HolmströmOK Milan55:06+23:5818:56
45Monica AronssonOK Alferna57:14+26:0619:40
46Lars ArleboKFUM Örebro OK1:04:00+32:5221:59
47Karin ÖstlinOK Milan1:11:45+40:3724:39
48Görel SvedestamEskilstuna OL1:18:33+47:2526:59
49Johan KarlssonKatrineholms OK1:20:56+49:4827:48
Monika AlgotssonOK Tylöskogej godkänd

Öppen motion 8

4 820 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK33:286:56
2Johan KaskKFUM Örebro OK36:47+3:197:37
3Erik HarlénKFUM Örebro OK39:20+5:528:09
4Oskar JacobsonOK Milan42:09+8:418:44
5Mikael VestergårdAlmby IK45:28+12:009:25
6Joakim DahlbergAlmby IK46:30+13:029:38
7Susanne ErikssonOK Milan46:37+13:099:40
8Kristin JacobsonKFUM Örebro OK47:01+13:339:45
9Magnus LarssonVästerås SOK48:02+14:349:57
10Michael PerssonIF Hagen48:35+15:0710:04
11Fredrik EkströmOK Tyr49:10+15:4210:12
12Yvonne FranzénAlmby IK50:40+17:1210:30
13Åke AlgotssonOK Tylöskog50:45+17:1710:31
14Tony HolmbergOK Tylöskog52:08+18:4010:48
15Torbjörn ErikssonIFK Brattfors52:10+18:4210:49
16Gunnel SundbergFinspångs SOK53:22+19:5411:04
17Daniel ErikssonKFUM Örebro OK53:48+20:2011:09
18Robert KruseKFUM Örebro OK55:03+21:3511:25
19Göran HedbergHagaby GoIF Örebro55:32+22:0411:31
20Fredrik MalmKFUM Örebro OK55:33+22:0511:31
21Niklas SanderOK Milan55:48+22:2011:34
22Kenneth HagströmOK Letstigen55:54+22:2611:35
23Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK56:33+23:0511:43
24Lena WesterlundOK Djerf56:43+23:1511:46
25Christer LindellLinköpings OK56:57+23:2911:48
26Camilla MorisKatrineholms OK57:20+23:5211:53
27Mats LandquistKöping-Kolsva OK58:26+24:5812:07
28Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:00:34+27:0612:33
29Mikael AlfredssonOK Tyr1:08:59+35:3114:18
30Johanna AlfredssonOK Tyr1:11:29+38:0114:49
31Marit ÄngHagaby GoIF Örebro1:12:03+38:3514:56

Öppen motion 9

7 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin ArleboKFUM Örebro OK53:187:03
2Per SjögrenKFUM Örebro OK53:31+0:137:05
3Erik JanssonGarphyttans IF56:31+3:137:29
4Lars JonhedKFUM Örebro OK59:25+6:077:52
5Andrey AbadzhievOK Tyr1:03:48+10:308:27
6Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:10:41+17:239:21
7Emma VictorinKFUM Örebro OK1:11:54+18:369:31
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:16:50+23:3210:10
9Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:18:18+25:0010:22
10Tom KorkeakoskiOK Milan1:28:58+35:4011:47
11Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:29:11+35:5311:48
12Mattias GustafssonIF Start1:35:10+41:5212:36
13Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:36:36+43:1812:47
14Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:46:57+53:3914:09
15David SundbergFinspångs SOK2:04:33+1:11:1516:29
16Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:16:59+1:23:4118:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser