Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Våryran

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Våryran
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: måndag 22 april 2019

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö12

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 8

4 830 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Michael LönnHjärnarps OL35:47
2Johan SanderSkåneslättens OL36:21+0:34
3Rasmus GrönlundLunds OK37:19+1:32
4Göran SundblomHerbalife38:55+3:08
5Niclas WesterbergIF Hagen39:05+3:18
6Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad39:06+3:19
7Björn PerssonÖrkelljunga FK39:59+4:12
8Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL40:50+5:03
9Pia OlssonSkåneslättens OL41:26+5:39
10Marie EngOK Pan-Kristianstad41:35+5:48
11Fredrik DahlbergHelsingborgs SOK43:47+8:00
12Håkan CarlssonSkåneslättens OL44:06+8:19
13Jonas ClausenLunds OK44:23+8:36
14Bo-Arne OlssonEslövs FK45:04+9:17
15Håkan GrubbMalmö OK46:06+10:19
16Magnus ThuressonSkåneslättens OL46:18+10:31
17Linda JanssonOK Älme46:55+11:08
17Simon SvenssonLaholms IF OK46:55+11:08
17Camilla HaglundÖrkelljunga FK46:55+11:08
20Niklas WelanderÖrkelljunga FK47:04+11:17
21Fredrik HolmerHästveda OK48:42+12:55
22Maria NilssonOK Kompassen48:47+13:00
23Daniel KämpeÖrkelljunga FK48:55+13:08
24Eva-Lotta BengtslinLunds OK49:05+13:18
25Malin UnanderSundsvalls OK49:25+13:38
26Fredrik PerssonFK Åsen49:50+14:03
26Joel OlssonSimrishamns OK49:50+14:03
28Ulrika AnderssonKlubblös50:29+14:42
29Fredrik NordgrenOK Kontinent50:45+14:58
30Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad50:59+15:12
31Johan TykessonRävetofta OK51:07+15:20
32Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK52:45+16:58
33Elin WihlborgOK Gynge53:20+17:33
34Per PegardOK Gynge53:40+17:53
35Matilda StenssonHelsingborgs SOK55:11+19:24
36Martin TryggStenljunga OK55:36+19:49
37Yngve ErnstssonFK Göingarna56:02+20:15
38Pål BengtssonIS Kullen56:35+20:48
39Willie OlssonRävetofta OK56:50+21:03
40Dennis RudqvistHelsingborgs SOK56:59+21:12
41Niklas HenrikssonTormestorps IF57:16+21:29
42Jan GradinAndrarums IF57:20+21:33
43Marie GrönlundLunds OK57:41+21:54
44Göran FastOK Pan-Kristianstad58:09+22:22
45Fredrik NilssonÖrkelljunga FK58:12+22:25
46Gert NilssonLunds OK59:44+23:57
47Göran JohanssonOK Tyringe59:47+24:00
48Lars DahlHärlövs IF1:00:39+24:52
49Tom DahlbergSkåneslättens OL1:01:12+25:25
50Alexander GameliusMalmö OK1:02:06+26:19
51Clara EhrnbornAndrarums IF1:02:35+26:48
52Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:02:55+27:08
53Christina BjörkÖrkelljunga FK1:02:58+27:11
54Oskar HenrikssonLunds OK1:03:11+27:24
55Håkan NordahlSimrishamns OK1:03:27+27:40
56Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:03:48+28:01
57Stefan DahlHelsingborgs SOK1:05:47+30:00
58Leif KarlssonOK Kontinent1:05:48+30:01
59Carolina LandinMalmö OK1:05:50+30:03
60Nellie HenrikssonTormestorps IF1:05:58+30:11
61Erik PålssonOK Kontinent1:06:06+30:19
62Claes LinseforsLunds OK1:06:50+31:03
63Elin NordahlSimrishamns OK1:07:35+31:48
64Tobias PerssonOK Tyringe1:07:53+32:06
65Jenny GustafssonLunds OK1:09:04+33:17
66Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:09:51+34:04
67Kalle ÅströmKlubblös1:11:26+35:39
68Lena ÅströmKlubblös1:11:31+35:44
69Lars SørensenOK Øst Birkerød1:12:56+37:09
70Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:15:54+40:07
71Joakim TuvessonOK Kontinent1:16:14+40:27
72Holger SigboOK Kompassen1:17:04+41:17
73Stein ØstbyMalmö OK1:17:25+41:38
74Jesper PerssonMalmö OK1:20:44+44:57Ladda ner rutt i gpx-format
75Enoo RasmussenOK Kontinent1:20:47+45:00
76Line LundsgaardOK Kontinent1:21:04+45:17
77Benjamin ViebkeMalmö OK1:22:35+46:48
78Richard AnderssonLunds OK1:27:52+52:05
79Linda JinnemoHjärnarps OL1:30:15+54:28
80Joakim Green BengtssonOK Kompassen2:09:31+1:33:44
81Anders NilssonFrosta OK2:25:47+1:50:00
Ola AndertoftMarkaryds FKej godkänd
Mikael AnderssonHelsingborgs SOKej start
Mikael ThomassonFK Göingarnaej start
Per WikströmHästveda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser