Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Knutsbol

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Knutsbol
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 15 maj 2018

Korta Lätt

2 390 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin TörshagenOK Djerf29:5812:32
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf31:19+1:2113:06
3Emma LiliegrenOK Djerf32:54+2:5613:45
4Karin LundbladOK Djerf33:39+3:4114:04
5Tage AndréDegerfors OK35:01+5:0314:39
6Gösta AndréDegerfors OK35:24+5:2614:48
7Annika KärkkäinenOK Djerf39:43+9:4516:37
8Bo PetterssonOK Djerf39:44+9:4616:37
9Ludvig Bergström RosenDegerfors OK48:46+18:4820:24
10Matheus LaineDegerfors OK57:40+27:4224:07
11Gabriel LaineDegerfors OK57:43+27:4524:08
12Linnea LuthmanDegerfors OK59:22+29:2424:50
12Isabella LaineDegerfors OK59:22+29:2424:50
14Jonathan EloDegerfors OK59:44+29:4624:59
15Sackarias LandgrenDegerfors OK1:00:24+30:2625:16
16Dante LandgrenDegerfors OK1:00:30+30:3225:18
17Sofie GustavssonDegerfors OK1:03:26+33:2826:32
18Signe AndréDegerfors OK1:16:33+46:3532:01
Alma LuthmanDegerfors OKutgått

Korta Svår

2 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro33:5312:38
2Nina PasanenOK Djerf33:56+0:0312:39
3Christer NälemarkOK Djerf43:03+9:1016:03
4Larseric LarssonDegerfors OK43:28+9:3516:13
5Bo HävertDegerfors OK48:49+14:5618:12
6Greta AndréDegerfors OK51:52+17:5919:21
6Ella LaineDegerfors OK51:52+17:5919:21
8Oliwer MolinDegerfors OK53:24+19:3119:55
9Lars BroströmDegerfors OK55:02+21:0920:32
10Anders WahlströmOK Djerf57:59+24:0621:38
11Linda JohanssonDegerfors OK58:11+24:1821:42
12Henry LaineDegerfors OK58:18+24:2521:45
13Åke IvanssonDegerfors OK1:05:31+31:3824:26
14Eric LuthmanDegerfors OK1:07:20+33:2725:07
15Liam FahlanderDegerfors OK1:07:37+33:4425:13
16Alexander AhlOK Djerf1:16:58+43:0528:43
Linnea WahlströmOK Djerfej godkänd
Emma WahlströmOK Djerfej godkänd

Mellan

3 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ErikssonOK Djerf52:4413:16
2Rickard JutegrimOK Djerf53:39+0:5513:30
3Stig NilssonOK Djerf58:14+5:3014:40
4Anders ErikssonOK Djerf58:51+6:0714:49
5Evert KjellgrenOK Djerf1:00:26+7:4215:13
6Krister KjellgrenOK Djerf1:04:05+11:2116:08
7Anders ElofssonOK Djerf1:11:42+18:5818:03
8Anders HagbergOK Djerf1:14:37+21:5318:47
9Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:18:31+25:4719:46
10Stina LindbergOK Djerf1:21:44+29:0020:35
11Viktoria LindbergOK Djerf1:21:45+29:0120:35
12Per-Arne PetersonOK Djerf1:25:15+32:3121:28

Långa

6 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HedlundOK Djerf1:05:4710:40
2Lars JacobssonDegerfors OK1:09:14+3:2711:14
3Charlotte FlansbjerOK Djerf1:15:31+9:4412:15
4Mats HaglundOK Djerf1:30:10+24:2314:38
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebroej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Jan-Olof BäckOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser