Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Krets Motions-OL Stafett Djerfstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Krets Motions-OL Stafett Djerfstugan
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / Kristinehamns OK / OK Djerf
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Stafett

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Team Laines trippel53:24
1. Isabella Laine23:096+4:1423:096+4:14
2. Gabriel Laine15:412+2:5138:502-4+0:02-4:12
3. Mattheus Laine14:344+10:2753:241-1-0:02
2Team B-L59:16+5:52
1. Emma Liliegren25:5813+7:0325:5813+7:03
2. Linus Bodin-Liliegren12:50138:481-12-7:03
3. Lucas Bodin-Liliegren20:2816+16:2159:162+1+5:52+5:52
3Granbergsdals IF1:07:43+14:19
1. Elin Ingvarsson29:3115+10:3629:3115+10:36
2. Melvin Törshagen21:076+8:1750:387-8+11:50+1:14
3. Thomas Eriksson17:0511+12:581:07:433-4+14:19+2:29
4Team Luthman1:08:00+14:36
1. Linnea Luthman23:096+4:1423:096+4:14
2. Eric Luthman24:2512+11:3547:344-2+8:46+4:32
3. Niclas Luthman20:2615+16:191:08:0040+14:36+5:50
5Team Rosén André1:08:04+14:40
1. Tage André20:154+1:2020:154+1:20
2. Greta André28:0713+15:1748:226+2+9:34+8:14
3. Götsta André19:4213+15:351:08:045-1+14:40+5:06
6Team DOK mixen1:08:14+14:50
1. Rasmus Jacobsson18:55118:551
2. Sofie Gustavsson29:2514+16:3548:205+4+9:32+9:32
3. Henry Laine19:5414+15:471:08:146+1+14:50+5:18
7Team Lindblad1:09:36+16:12
1. Henrik Lindblad33:1617+14:2133:1617+14:21
2. Jonna Lindblad20:115+7:2153:2710-7+14:39+0:18
3. Axel Lindblad16:097+12:021:09:367-3+16:12+1:33
7Team LP1:09:36+16:12
1. Joline Petri20:565+2:0120:565+2:01
2. Johan Petri36:3121+23:4157:2714+9+18:39+16:38
3. Ella Laine (Degerfors OK)12:092+8:021:09:367-7+16:12-2:27
9Ylikiimingin Nuijamiehet1:11:04+17:40
1. Edvard Pelander18:572+0:0218:572+0:02
2. Arvid Johansson19:543+7:0438:513+1+0:03+0:01
3. Anders Pelander32:1321+28:061:11:049+6+17:40+17:37
10Team Landgren1:12:43+19:19
1. Dante Landgren23:329+4:3723:329+4:37
2. Zakarias Landgren32:4220+19:5256:1413+4+17:26+12:49
3. Tomas Landgren16:298+12:221:12:4310-3+19:19+1:53
11Team Hansson1:14:13+20:49
1. Eva Thorsell Hansson24:5411+5:5924:5411+5:59
2. Mattias Hansson30:4616+17:5655:40110+16:52+10:53
3. Anton Hansson18:3312+14:261:14:13110+20:49+3:57
12Bästa laget1:16:49+23:25
1. Ellen Pelander20:123+1:1720:123+1:17
2. Lena Westerlund41:3725+28:471:01:4917+14+23:01+21:44
3. Lin Pelander15:005+10:531:16:4912-5+23:25+0:24
13Team Hyttfallet1:17:29+24:05
1. Per Jansson28:4514+9:5028:4514+9:50
2. Alexander Jansson32:1518+19:251:01:0015+1+22:12+12:22
3. Amanda Jansson16:298+12:221:17:2913-2+24:05+1:53
14Luslunkarna1:18:33+25:09
1. Christer Gillenäs29:5916+11:0429:5916+11:04
2. Gunnel Gillenäs21:369+8:4651:358-8+12:47+1:43
3. Bo Gustavsson26:5819+22:511:18:3314+6+25:09+12:22
15Saabs Raketer1:19:33+26:09
1. Elisabeth Pettersson23:3810+4:4323:3810+4:43
2. Clas Brattström32:3019+19:4056:0812+2+17:20+12:37
3. Bo Winqvist23:2518+19:181:19:3315+3+26:09+8:49
16www1:22:04+28:40
1. Arne Welander35:1918+16:2435:1918+16:24
2. Mats Welander31:0617+18:161:06:2523+5+27:37+11:13
3. Maja Welander15:396+11:321:22:0416-7+28:40+1:03
17Wahrt är vi på väg?1:22:17+28:53
1. Anders Wahlström42:3322+23:3842:3322+23:38
2. Emma Wahlström22:5711+10:071:05:30220+26:42+3:04
3. Linnea Wahlström16:4710+12:401:22:1717-5+28:53+2:11
18Tre på G1:22:36+29:12
1. Christer Nälemark38:5319+19:5838:5319+19:58
2. Tord Karlsson39:3624+26:461:18:2924+5+39:41+19:43
3. Anna Jansson4:0711:22:3618-6+29:12-10:29
19OK Spik1:24:57+31:33
1. Sven-Erik Brodin42:3623+23:4142:3623+23:41
2. Bertil Johansson21:148+8:241:03:5020-3+25:02+1:21
3. Jan Karlsson21:0717+17:001:24:5719-1+31:33+6:31
20Gå, Lunka, Stöp1:31:39+38:15
1. Michael Forslund42:4224+23:4742:4224+23:47
2. David Lindqvist36:4622+23:561:19:2825+1+40:40+16:53
3. Maria Österlund12:113+8:041:31:3920-5+38:15-2:25
21Bonusfamiljen1:32:04+38:40
1. Jan-Olof Bäck41:0821+22:1341:0821+22:13
2. Matilda Holm19:594+7:091:01:0716-5+22:19+0:06
3. Charlotte Flansbjer30:5720+26:501:32:0421+5+38:40+16:21
22Kokarna1:32:09+38:45
1. Emelie Forslund23:238+4:2823:238+4:28
2. Britt Gunnarsson29:4115+16:5153:049+1+14:16+9:48
3. Stefan Gunnarsson39:0524+34:581:32:0922+13+38:45+24:29
23Krutgubbarna1:35:25+42:01
1. Lars Broström25:0012+6:0525:0012+6:05
2. Christer Persson (OK Djerf)37:3223+24:421:02:3218+6+23:44+17:39
3. Jonas Larsson (Kristinehamns OK)32:5322+28:461:35:2523+5+42:01+18:17
24Team Ylva1:39:12+45:48
1. Pär Jansson40:1020+21:1540:1020+21:15
2. Ylva Johansson22:3410+9:441:02:4419-1+23:56+2:41
3. Björn Svensson36:2823+32:211:39:1224+5+45:48+21:52
25OK Kompassbärarna1:43:55+50:31
1. Maria Helgeson42:4325+23:4842:4325+23:48
2. Anne-Marie Ericsson21:097+8:191:03:5221-4+25:04+1:16
3. Ingemar Ziljat40:0325+35:561:43:5525+4+50:31+25:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser