Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Lunedet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Lunedet
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 18 september 2018

Korta Lätt

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LindbladOK Djerf17:048:24
2Mattias DahlbergIstrums SK30:19+13:1514:56
3Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf36:20+19:1617:53

Korta Svår

2 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkOK Djerf29:3310:24
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf32:59+3:2611:36
3Stig NilssonOK Djerf33:33+4:0011:48
4Lars BroströmDegerfors OK35:16+5:4312:25
5Bo HävertDegerfors OK37:24+7:5113:10
6Anders BackmanKlubblös38:40+9:0713:36
7Lars TörnqvistDegerfors OK41:08+11:3514:29
8Emma LiliegrenOK Djerf45:54+16:2116:09
9Åke IvanssonDegerfors OK49:42+20:0917:30
10Karin LundbladOK Djerf57:14+27:4120:09
10Helena TolfKlubblös57:14+27:4120:09

Mellan

3 730 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PelanderOK Djerf35:489:35
2Rickard JutegrimKlubblös38:29+2:4110:19
3Göran LarssonDegerfors OK41:06+5:1811:01
4Anna JanssonOK Djerf42:19+6:3111:20
5Håkan LindbergOK Djerf43:55+8:0711:46
6Evert KjellgrenOK Djerf44:15+8:2711:51
7Johan PetriOK Djerf44:58+9:1012:03
8Anders PelanderOK Djerf46:48+11:0012:32
9Ylva JohanssonOK Djerf47:57+12:0912:51
10Björn SvenssonOK Djerf48:43+12:5513:03
11Johan FriskKlubblös49:05+13:1713:09
12Ulf NordzellOK Djerf49:26+13:3813:15
13Anders ElofssonOK Djerf50:14+14:2613:28
14Larseric LarssonDegerfors OK51:19+15:3113:45
15Stina LindbergOK Djerf51:50+16:0213:53
16Viktoria LindbergOK Djerf51:53+16:0513:54
17Bo WinqvistOK Djerf58:51+23:0315:46
Ingemar HaglundOK Djerfej godkänd
Arvid JohanssonOK Djerfej godkänd

Långa

4 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf37:048:01
2Mats WelanderOK Djerf42:53+5:499:16
3Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro44:14+7:109:34
4Jan HanssonOK Djerf46:05+9:019:58
5Pär JanssonOK Djerf50:34+13:3010:56
6Alexander JanssonOK Djerf51:18+14:1411:06
7Maja WelanderOK Djerf56:56+19:5212:19
8Mickael GöranssonAlmby IK1:00:35+23:3113:06
9Jonna LindbladOK Djerf1:05:42+28:3814:13
10Ellen PelanderOK Djerf1:05:45+28:4114:13
11Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:08:30+31:2614:49
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser