Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Sandviksskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Sandviksskolan
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 25 september 2018

Korta Lätt

1 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matheus LaineDegerfors OK15:419:44
2Axel LindbladOK Djerf17:51+2:1011:05
3Gabriel LaineDegerfors OK21:18+5:3713:13
4Tage AndréDegerfors OK22:42+7:0114:05
5Linnea LuthmanDegerfors OK26:48+11:0716:38
6Alma LuthmanDegerfors OK36:07+20:2622:25
7Jacob SandelinDegerfors OK36:53+21:1222:54
8Milton ZetterbergOK Djerf38:38+22:5723:59
9Signe AndréDegerfors OK48:41+33:0030:14
10Samuel ErikssonOK Letstigen1:02:08+46:2738:35
11Ingegerd EklundOK Letstigen1:02:22+46:4138:44
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerfej godkänd
Isabella LaineDegerfors OKej godkänd

Korta Svår

2 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkOK Djerf25:099:18
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf25:43+0:349:31
3Ella LaineDegerfors OK27:27+2:1810:10
4Emma WahlströmOK Djerf27:47+2:3810:17
5Greta AndréDegerfors OK30:51+5:4211:25
6Isabella HolmOK Djerf34:12+9:0312:39
7Karin LundbladOK Djerf35:15+10:0613:03
Jonna LindbladOK Djerfej godkänd

Mellan

3 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf NordzellOK Djerf32:108:41
2Eric LuthmanDegerfors OK32:15+0:058:42
3Anders WahlströmOK Djerf36:11+4:019:46
4Jesper NordengrenOK Djerf36:40+4:309:54
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK38:27+6:1710:23
6Matilda HolmOK Djerf38:49+6:3910:29
7Stig NilssonOK Djerf41:08+8:5811:07
8Lars BroströmDegerfors OK41:24+9:1411:11
9Stina LindbergOK Djerf44:15+12:0511:57
10Linnea WahlströmOK Djerf51:02+18:5213:47
Arvid JohanssonOK Djerffullföljt
Ylva JohanssonOK Djerfej godkänd

Långa

5 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf33:436:21
2Alexander JanssonOK Djerf37:55+4:127:09
3Mats WelanderOK Djerf38:12+4:297:12
4Charlotte FlansbjerOK Djerf39:27+5:447:26
5Anders HaglundOK Milan40:24+6:417:37
6Amanda JanssonOK Djerf41:51+8:087:53
7Pär JanssonOK Djerf43:00+9:178:06
8Anders PelanderOK Djerf44:50+11:078:27
9Maja WelanderOK Djerf45:14+11:318:32
10Anders ErikssonOK Djerf45:30+11:478:35
11Björn SvenssonOK Djerf45:59+12:168:40
12Tord KarlssonOK Djerf46:42+12:598:48
13Edvard PelanderOK Djerf47:00+13:178:52
14Anton HolmOK Djerf49:38+15:559:21
15Rebecka NylénDegerfors OK1:02:32+28:4911:47
Amanda NylénDegerfors OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser