Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Bana A

4 470 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HolmqvistSnättringe SK40:589:09
2Eddie BjärrenholtRånäs OK44:36+3:389:58
3Leif ÅkerblomOK Österåker45:18+4:2010:08
4Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL46:19+5:2110:21
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö46:19+5:2110:21
6Lars LandströmLånghundra IF47:46+6:4810:41
7Leif NordlundLänna IF49:08+8:1010:59
8Anderrs LindgrenVallentuna-Össeby OL50:02+9:0411:11
9Sara NylénBromma-Vällingby SOK50:03+9:0511:11
10Bengt ErikssonVäsby OK51:52+10:5411:36
11Per-Åke HolmSigtuna OK56:30+15:3212:38
12Kjell JanssonLånghundra IF1:04:39+23:4114:27
13Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:04:47+23:4914:29
14Martyn PassmoreSigtuna OK1:06:16+25:1814:49
15Kurt MaxéSundbybergs IK1:07:44+26:4615:09
16Eva ElnerudSigtuna OK1:08:47+27:4915:23
17Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:11:30+30:3215:59
18Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:16:54+35:5617:12
Jan GottfridssonNorbergs OKej godkänd
Åke AndreassonGustavsbergs OKej godkänd

Bana B

3 520 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars GrankvistTäby OK31:499:02
2Ulf IsacssonOK Linné35:51+4:0210:11
3Jan LindgrenOK Södertörn36:15+4:2610:17
4Åke WansölinSöders-Tyresö37:12+5:2310:34
5Anders GärderudIFK Lidingö SOK37:36+5:4710:40
6Lars WestinVallentuna-Össeby OL41:28+9:3911:46
7Rune CarlssonSundbybergs IK41:50+10:0111:53
8Thomas HoffRimbo SOK42:20+10:3112:01
9Magnus HaraldssonGustavsbergs OK43:01+11:1212:13
10Stefan HörnströmTäby OK43:12+11:2312:16
11Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:43+12:5412:42
12Leif WallenbroVäsby OK45:20+13:3112:52 Ladda ner rutt i gpx-format
13Kjell LindblomJärfälla OK45:39+13:5012:58
14Stellan FehrnströmEnebybergs IF45:58+14:0913:03
15Gunnar KvarnerudLänna IF46:19+14:3013:09
16Per-Erik JanssonIF Thor46:54+15:0513:19
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF47:09+15:2013:23
18Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö47:48+15:5913:34
19Bengt FribergJärfälla OK48:07+16:1813:40
20Rolf AnderssonRimbo SOK48:43+16:5413:50
21Ulla GummesonVäsby OK49:25+17:3614:02
22Svante FridEnebybergs IF50:17+18:2814:17
23Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL50:37+18:4814:22
24Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL50:45+18:5614:25
25Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF51:16+19:2714:33
26Margareta HagstedtVäsby OK51:23+19:3414:35
27Birgitta KlangLånghundra IF51:27+19:3814:36
28Carina NilssonTäby OK51:33+19:4414:38
29Kurt AnderssonEnebybergs IF51:40+19:5114:40
30Ingvar LarssonGustavsbergs OK51:52+20:0314:44
31Helena BachmanTäby OK52:10+20:2114:49
32Ewa NordlundLänna IF53:24+21:3515:10
33Leif BergSigtuna OK54:40+22:5115:31
34Leif LundquistEnebybergs IF55:20+23:3115:43
35Jan LarssonTullinge SK56:02+24:1315:55
36Thord RådbergOK Roslagen56:30+24:4116:03
37Marita BergSigtuna OK56:41+24:5216:06
38Håkan SjökvistSöders-Tyresö56:48+24:5916:08
39Sören ErikssonLänna IF57:08+25:1916:13
40Tommy HöglundLånghundra IF57:56+26:0716:27
41Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL59:32+27:4316:54
42Ann SjöbergEnebybergs IF1:11:29+39:4020:18
43Bengt-Olof SamuelssonKlubblös1:18:07+46:1822:11
44Eva von HeijneSigtuna OK1:21:10+49:2123:03
45Conny VernerssonOK Orinto1:23:50+52:0123:48
46Elke WilkeTierps SOK1:26:33+54:4424:35
Margareta HaraldssonSigtuna OKej godkänd
Leif HermundstadSnättringe SKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Ingrid JarlebringVäsby OKutgått

Bana C

2 680 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof MalmSigtuna OK36:5713:47
2Mats TörngrenOK Linné37:57+1:0014:09
3Christer AnderssonATG39:59+3:0214:55
4Sven-Erik WidinOK Österåker40:51+3:5415:14
4Roine MattssonHäverödals SK40:51+3:5415:14
6Bo WestlingHäverödals SK41:22+4:2515:26
7Tage AbrahamssonRånäs OK41:35+4:3815:30
8Kjell JanssonVäsby OK42:49+5:5215:58
9Curt LindgrenOK Roslagen43:12+6:1516:07
9Sven JacobssonIF Thor43:12+6:1516:07
11Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL43:35+6:3816:15
12Lennart JanssonHäverödals SK44:12+7:1516:29
13Jan BrundellSolna OK45:56+8:5917:08
14Tommy GustavssonÖstra Almby FK50:47+13:5018:56
15Olov JanssonHäverödals SK51:40+14:4319:16
16Sivert SöderbärgOK Roslagen51:54+14:5719:21
17Boris AnderssonRånäs OK52:44+15:4719:40
18UC Lybert ErikssonVäsby OK53:11+16:1419:50
19Kristina ErikssonLänna IF57:43+20:4621:32
20Lars-Erik LindellVäsby OK58:12+21:1521:42
21Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:00:27+23:3022:33
22Carl LangOK Österåker1:03:40+26:4323:45
Sven ErikssonOK Roslagenej godkänd
Margareta WallénTäby OKej godkänd

Bana D

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ErikssonTäby OK28:3016:45
2Ragnar AnderssonHäverödals SK31:20+2:5018:25
3Rune ThurénVallentuna-Össeby OL32:11+3:4118:55
4Alf PerssonOK Österåker35:06+6:3620:38
5Else-Britt AnderssonRånäs OK43:25+14:5525:32
6Caje JacobssonIF Thor45:02+16:3226:29
Christina VernerssonOK Orintoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser