Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-skytte stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: OL-skytte stafett
Arrangörsorganisationer: Halmstad Garnisons IF / Halmstad OK
Datum: söndag 8 april 2018

H21

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FIN 11:20:49
1. Antti Iivari39:59139:591
2. Mikko Hälsö40:503+0:191:20:4910
2I 2 IF Karlstad 11:20:53
1. Lukas Olm40:082+0:0940:082
2. Jonas Andersson40:452+0:141:20:5320
3Tumba-Mälarhöjden OK 11:24:34
1. Anders Englid43:215+3:2243:215
2. Johan Eklöv41:134+0:421:24:343-2
4OK Klemmingen / Häverödals SK 11:25:22
1. Johan Hagströmer44:518+4:5244:518
2. Martin Jansson40:3111:25:224-4
5Dan 11:27:55
1. Jonas Weber43:506+3:5143:506
2. Thomas Greve Jensen44:055+3:341:27:555-1
6I 2 IF Karlstad 21:31:09
1. Olof Skoglund44:207+4:2144:207
2. Jan Olm46:497+6:181:31:096-1
7Fin 21:31:12
1. Matti Vainionpää42:534+2:5442:534
2. Tapio Perä48:199+7:481:31:127+3
8Sve 11:39:48
1. Johan Lanzaro51:3012+11:3151:3012
2. Anton Thorstensson48:188+7:471:39:488-4
9Sve 21:40:19
1. Olle Algotsson51:1611+11:1751:1611
2. Lars Saar Jakobsson49:0310+8:321:40:199-2
10Östra Almby1:43:45
1. Gustav Hindér42:213+2:2242:213
2. Jan Hindér1:01:2411+20:531:43:4510+7
11OK Gipen 11:55:09
1. Anton Berneving48:019+8:0248:019
2. Linus Olsson1:07:0813+26:371:55:0911+2
12Dan 21:57:48
1. Andreas M Jensen54:0013+14:0154:0013
2. Hans K.N. Larsen1:03:4812+23:171:57:4812-1
13Dan 42:02:02
1. Jeppe R.R. Andersen50:5410+10:5550:5410
2. Jes Mose Jensen1:11:0814+30:372:02:0213+3
14Dan 32:07:37
1. Lasse A Helweg54:0914+14:1054:0914
2. Sören Underbjerg1:13:2816+32:572:07:37140
15Hjärnarps OL 12:09:40
1. Emil Svensson56:4316+16:4456:4316
2. Mats Svensson1:12:5715+32:262:09:4015-1
Sve 3ej godkänd
1. Johan Lidströmej godkändej godkänd
2. Mikael Pihel45:156+4:44ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Tim Dalheimer54:1415+14:1554:1415
2. Alma Embretsenej godkändej godkänd

D21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Dan 21:47:44
1. Anne Edsen49:33149:331
2. Pernille Gylling58:112+3:381:47:4410
2Dan 11:48:47
1. Line Söderlund54:143+4:4154:143
2. Astrid Hadberg54:3311:48:472-1
3Sve 12:23:18
1. Tove Brattgård1:10:165+20:431:10:165
2. Stina Backlund1:13:023+18:292:23:183-2
4Göteborg-Majorna OK 12:31:36
1. Frida Wallström1:01:314+11:581:01:314
2. Desiré Rex1:30:054+35:322:31:3640
Sve 2utgått
1. Anna Elffors51:062+1:3351:062
2. ej startej start

D14

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 11:04:10
1. Miranda Wallström30:10130:101
2. Fanny Hansson34:0011:04:1010

H95

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sve H951:11:14
1. Jonas Pålsson33:122+1:5533:122
2. Patrik Grankvist38:022+8:261:11:141-1
2441:13:17
1. Björn Borg43:413+12:2443:413
2. Nichlas Wallström29:3611:13:172-1
3Vallentuna-Össeby OL 11:30:09
1. Christer Arksand31:17131:171
2. Anette Arksand58:524+29:161:30:093+2
4Biathlon Team Germany 11:58:42
1. Moni Braatz1:24:464+53:291:24:464
2. Frank Braatz44:423+15:061:58:4240

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser