Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Junior Camp, Stjärnnatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Junior Camp, Stjärnnatten
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: fredag 9 mars 2018

D20

5 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK58:4510:07
Martina SundelinOK Orionej start

H20

6 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian SkobeKalmar OK1:19:3811:53
2Edvin StrandbergKalmar OK1:26:47+7:0912:57

D16

5 330 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna45:038:27
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna45:04+0:018:27
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna49:29+4:269:17
4Klara AnderssonOK Orion51:43+6:409:42
5Stina LindSOK Viljan54:31+9:2810:13
6Alva NystedtSkåneslättens OL54:44+9:4110:16
7Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF57:10+12:0710:43
8Hanna RingRonneby OK57:21+12:1810:45
9Moa WallenborgLunds OK57:24+12:2110:46
10Nellie RydlundHässleholms OK57:25+12:2210:46
11Elin NilssonAndrarums IF57:30+12:2710:47
12Ella SöderbergOK Skogsfalken57:52+12:4910:51
13Elin RindstigSOK Viljan1:00:49+15:4611:24
14Eira HertinIK Hakarpspojkarna1:00:51+15:4811:24
15Amanda SvenssonOK Orion1:00:53+15:5011:25
16Tuva LövdahlSOK Viljan1:01:00+15:5711:26
17Embla CinthioSkåneslättens OL1:01:07+16:0411:27
18Filippa SöderbergKalmar OK1:01:34+16:3111:33
19Emma EmilssonOK Skogsfalken1:03:08+18:0511:50
20Elvira LjungbergOK Skogsfalken1:03:10+18:0711:51
21Nellie NilssonOK Orion1:03:21+18:1811:53
22Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:05:12+20:0912:13
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd
Hilma HolmströmHärlövs IFej godkänd
Clara SamuelssonOK Vivillej godkänd
Ellen SigvardsonBredaryds SOKej godkänd
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej godkänd
Emma WestbergHestra IFej godkänd
Emilia HåkanssonOK Orionej start
Amanda KarmetunOK Njudungej start

H16

5 880 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK48:038:10
2Noel BraunVäxjö OK48:17+0:148:12
3Isak HagbergKalmar OK48:20+0:178:13
4Filip HåkanssonOK Orion50:01+1:588:30
5Karl PetersénOK Njudung50:48+2:458:38
6Hugo EricssonVäxjö OK54:42+6:399:18
7William BjörkmanVäxjö OK54:43+6:409:18
8Olle KallerbäckVäxjö OK54:47+6:449:19
9Anton KastrupFK Herkules55:00+6:579:21
10Oscar HultgrenOK Njudung1:02:13+14:1010:34
11Hugo UnossonKalmar OK1:11:15+23:1212:07
12Hugo LarssonKarlskrona SOK1:12:05+24:0212:15
13Jonathan KonradssonKalmar OK1:24:38+36:3514:23
14Olle ErlandssonSOK Viljan1:26:50+38:4714:46
15Filip JennerstrandOK Njudung1:27:42+39:3914:54
16Fabian ValleriusGamleby OK1:27:44+39:4114:55
17Stellan GradinAndrarums IF1:28:40+40:3715:04
Sixten EkbladhSol Tranåsej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anton GunnarssonBredaryds SOKej godkänd
Erik JohanssonFK Bokenej godkänd
Melvin NilssonHärlövs IFej godkänd
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej start
William GrunderJärfälla OKej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Olof HertinVästerviks OKej start
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Erik ÅkessonVäxjö OKej start

D14

4 370 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK49:2011:17
2Hanna ÖbergGamleby OK49:26+0:0611:18
3Lisa SwartzOK Orion50:43+1:2311:36
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna54:33+5:1312:28
5Enni LindskogOK Älme54:34+5:1412:29
5Tuva NylundBredaryds SOK54:34+5:1412:29
7Tuva ÖstangårdGamleby OK57:03+7:4313:03
8Sandra WiduchKarlskrona SOK1:01:21+12:0114:02
9Tove ValleriusGamleby OK1:01:23+12:0314:02
10Vilma EngströmOK Orion1:10:34+21:1416:08
11Emma RindstigSOK Viljan1:10:50+21:3016:12
12Joanna PerssonOK Tyringe1:14:41+25:2117:05
13Alice PerssonOK Tyringe1:30:36+41:1620:43
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd
Maja InghammarHestra IFej godkänd
Hanna NilssonHestra IFej godkänd
Klara NilssonHestra IFej godkänd
Vendela SturekSOK Viljanej godkänd
Hedda SvenssonOK Orionej godkänd
Moa HolstenHestra IFej start
Ellen TollOK Njudungej start

H14

4 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SundströmHestra IF39:538:05
2Theo LövdahlSOK Viljan50:54+11:0110:19
3Alexander GustafssonOK Njudung1:05:09+25:1613:12
4Nils SwartzOK Orion1:12:23+32:3014:40
5Erik SundelinOK Orion1:29:27+49:3418:08
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej godkänd
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Axel BrattOK Orionej start
Marcus GrunderJärfälla OKej start
Jannick Karlsson BrabieJärfälla OKej start
Melker LarssonOK Orionej start
Linus VernströmRonneby OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start

Gul

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip BrolingBredaryds SOK22:19
2Tom WeihartHestra IF32:21+10:02
3Anja SvenssonGamleby OK33:31+11:12
4Hanna StalebrantGamleby OK33:32+11:13
5Olle PetersénOK Njudung35:57+13:38
6Alisa KurkinenHestra IF44:12+21:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser