Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran Ol i Södra Vätterbygden

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran Ol i Södra Vätterbygden
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 18 oktober 2018

Herrar Kort

1 700 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agne RybeckVaggeryds SOK23:47
2Lars WürsigJönköpings OK25:26+1:39
3Morgan LjungVaggeryds SOK25:35+1:48
4Anders FrönellIK Hakarpspojkarna26:35+2:48
5Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna27:13+3:26
6Arne JohanssonJönköpings OK27:18+3:31
7Rune AhlanderJönköpings OK27:47+4:00
8Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA29:46+5:59
9Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna31:37+7:50
10Ingemar EmilssonVaggeryds SOK31:52+8:05
11Eibert DanielssonSkillingaryds FK31:53+8:06
12Gunnar JohanssonTenhults SOK31:56+8:09
13Eskil FolkelidTenhults SOK32:12+8:25
14Leo KullmanOK Alehof32:52+9:05
15Kenneth GattmalmJönköpings OK34:09+10:22
16Ingemar IvarssonBottnaryds IF34:16+10:29
17Elis TällbergIK Hakarpspojkarna34:24+10:37
18Kenneth CarlssonIK Vista34:56+11:09
19Arne JohanssonTenhults SOK35:05+11:18
20Lennart KarlströmTenhults SOK36:13+12:26
21Agne PerssonTenhults SOK37:36+13:49
22Per-Åke SandbergIK Vista37:48+14:01
23Gunnar GrönkvistBottnaryds IF40:54+17:07
24Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK41:33+17:46
25Lars-Göran BjörnlingerIK Vista43:16+19:29
26Åke JohanssonTenhults SOK45:11+21:24
27Rolf EskilssonJönköpings OK45:33+21:46
28Sture KarlssonOK Gränsen45:56+22:09
29Åke PerssonJönköpings OK46:52+23:05
30Gösta LindblomÖlmstads IS47:50+24:03
31Alf LarssonIK Vista51:04+27:17
32Rolf LarssonIK Hakarpspojkarna51:24+27:37
33Åke RommedahlJönköpings OK52:20+28:33
34Bertil AlvtegenIK Hakarpspojkarna53:14+29:27
35John-Erik ErikssonJönköpings OK57:18+33:31
36Sören BråhnJönköpings OK1:06:47+43:00
37Kennet JohanssonOK Gränsen1:07:43+43:56
Willy ElvinMullsjö SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser