Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering och Grand Prix för ungdomar

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering och Grand Prix för ungdomar
Arrangörsorganisation: Lessebo OK
Datum: måndag 7 maj 2018

Öppen motion 1 Herrar

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes HellzonLessebo OK29:5213:34
2Matthias Stålhandske GarneVäxjö OK37:05+7:1316:51
3Per RoothVäxjö OK38:31+8:3917:30
4August LindqvistVäxjö OK51:53+22:0123:34
5Elliot SöderlindLessebo OK57:05+27:1325:56

Öppen motion 1 Damer

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro NilssonAlvesta SOK22:2710:12
2Margareta LindgrenVärend GN OL29:30+7:0313:24
3Margareta WikströmVäxjö AIS33:12+10:4515:05

Öppen Motion 3 Damer

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda HavtorpVäxjö OK53:4514:08
2Maria DacklingLessebo OK1:18:51+25:0620:45
Petra ÅhsbergVäxjö OKej godkänd

Öppen Motion 5 Herrar

3 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LundgrenVäxjö OK27:257:36
2Magnus EricssonVäxjö OK30:42+3:178:31
3Pär SvenssonVärend GN OL32:43+5:189:05
4Fredrik ElingforsVäxjö OK35:52+8:279:57
5Jörgen GlanshedVäxjö OK36:57+9:3210:15
6Albin EvertssonLessebo OK38:14+10:4910:37
7Johannes LindgrenVärend GN OL41:36+14:1111:33
8Johan NiklassonVäxjö OK42:28+15:0311:47
9Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK42:37+15:1211:50
10Mats HolmVäxjö OK43:14+15:4912:00
11Pär AspengrenVaIS44:09+16:4412:15
12Bengt HenrikssonVäxjö AIS46:06+18:4112:48
13Benjamin Stålhandske GarnerVäxjö OK46:39+19:1412:57
14Conny BerggrenVäxjö AIS46:47+19:2212:59
15Kalle LindqvistVäxjö OK47:16+19:5113:07
16Johan ÖstergrenKlubblös47:57+20:3213:19
17Folke RingbergLessebo OK49:02+21:3713:37
18Michael KarlssonKlubblös51:00+23:3514:10
19Ulf WikellVärend GN51:02+23:3714:10
20Anders JohanssonVäxjö OK51:07+23:4214:11
21Torgny JonssonVäxjö AIS51:18+23:5314:15
22Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK55:25+28:0015:23
23Bernt PeterssonAlvesta SOK1:01:51+34:2617:10
24Johannes BygdéusVäxjö OK1:05:44+38:1918:15
25Kjell PeterssonVäxjö OK1:06:00+38:3518:20
26Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:27:38+1:00:1324:20
Alf JohanssonVäxjö OKej godkänd
Ulf CarlssonVäxjö OKej start
Henrik SvenssonLessebo OKej start

Öppen Motion 5 Damer

3 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne LundgrenVäxjö OK37:2410:23
2Anna TillmanOK Norrvirdarna39:27+2:0310:57
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK41:46+4:2211:36
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK51:45+14:2114:22
5Ann Karolina KarlssonLessebo OK55:25+18:0115:23
6Jenny LiljengrenOK Norrvirdarna57:25+20:0115:56
7Eva NilssonVäxjö OK1:06:03+28:3918:20
8Anna-Carin LindqvistOK Norrvirdarna1:11:56+34:3219:58

Öppen Motion 6 Herrar

4 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LundgrenVäxjö OK26:455:41
2Hugo EricssonVäxjö OK32:50+6:056:59
3Joel Käll KarlssonLinköpings OK32:53+6:086:59
4Mårten JohnssonNybro OK34:06+7:217:15
5Rasmus SvenssonVärend GN OL40:24+13:398:35
6Jon LindskogOK Älme41:11+14:268:45
7Magnus PorleVäxjö OK42:13+15:288:58
8Magnus AmnérEmmaboda Verda OK42:45+16:009:05
9Nils KarlssonVäxjö AIS47:37+20:5210:07
10Peter BlomqvistKlubblös48:12+21:2710:15
11Jan KarlssonVäxjö OK48:34+21:4910:20
12Leif AnderjonAlvesta SOK55:20+28:3511:46
13Darren SummersonOK Norrvirdarna56:03+29:1811:55
14Lars EklundVäxjö OK57:48+31:0312:17
15Tobias GustavssonVäxjö OK58:44+31:5912:29
16Samuel Stålhandske GarnerVäxjö OK59:32+32:4712:40
17Joakim WessmanVäxjö OK1:07:18+40:3314:19
Sven-Erik BergljungAlvesta SOKej godkänd

Öppen Motion 6 Damer

4 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva GustafssonVäxjö OK48:5010:23
2Enni LindskogOK Älme53:59+5:0911:29
3Rebecca SvenssonVärend GN OL55:20+6:3011:46
4Eva EklundVäxjö OK1:05:46+16:5613:59

H16

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian EvertssonLessebo OK52:3611:57

D14

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LindénVäxjö OK40:2711:14
2Frida LindénVäxjö OK47:01+6:3413:03
3Martina NiklassonVäxjö OK1:07:23+26:5618:43

UH3

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter RoothVäxjö OK30:429:54
2Isac ElingforsVäxjö OK31:40+0:5810:12
3Oscar LindqvistOK Norrvirdarna39:32+8:5012:45
4Truls SvedbergLessebo OK58:24+27:4218:50

UD3

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda LindénVäxjö OK38:2612:23
2Wilma KroksmyrVäxjö OK41:04+2:3813:14
3Lovisa KroksmyrVäxjö OK42:12+3:4613:36
4Emma LindénVäxjö OK43:53+5:2714:09
5Saga BorensvedOK Norrvirdarna45:39+7:1314:43
6Amanda GustavssonVäxjö OK49:46+11:2016:03
Sanna LindqvistOK Norrvirdarnaej godkänd
Hedda LundgrenVäxjö OKej godkänd
Miranda NiklassonVäxjö OKej start

UH2

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin LundgrenVäxjö OK23:339:25
2Linus LindénVäxjö OK27:26+3:5310:58
3Joar AnderssonVäxjö OK28:45+5:1211:30
4FRANS SummersonOK Norrvirdarna37:46+14:1315:06
5Albert AXELSSONOK Norrvirdarna41:21+17:4816:32
6Alvin SvenssonLessebo OK43:20+19:4717:20
7Arvid GustavssonVäxjö OK56:09+32:3622:27
8Adam AderlindOK Norrvirdarna1:00:35+37:0224:14
9Nils LundgrenVäxjö OK1:02:52+39:1925:08

UD2

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja HavtorpVäxjö OK39:4815:55
2Ronja GlanshedVäxjö OK40:15+0:2716:06
3Stina SummersonOK Norrvirdarna45:33+5:4518:13
4Emmi SöderlindLessebo OK48:28+8:4019:23
5Elsa PeterssonVäxjö OK1:02:52+23:0425:08
Frida AhlOK Norrvirdarnaej start
Elsa AXELSSONOK Norrvirdarnaej start

UH1

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SvenssonLessebo OK27:5211:08
2Anton KroksmyrVäxjö OK28:43+0:5111:29
Erik AhlOK Norrvirdarnaej start
Bertil EliassonOK Norrvirdarnaej start

UD1

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilja SvedbergLessebo OK20:188:07
2Thyra LindqvistLessebo OK27:03+6:4510:49
3Felicia FärmLessebo OK27:56+7:3811:10
4Lily ThunellLessebo OK31:35+11:1712:38
5Anna DacklingLessebo OK31:37+11:1912:38
6Filippa LandeliusLessebo OK42:17+21:5916:54
7Alma AderlindOK Norrvirdarna47:27+27:0918:58
Thilly LindqvistLessebo OKej godkänd
Saga AronssonLessebo OKej start
Elisabet EliassonOK Norrvirdarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser