Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Ungdomsserien Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Ungdomsserien Etapp 1
Arrangörsorganisationer: OK Flundrehof / Trollhättans SK
Datum: tisdag 24 april 2018

D16

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK24:357:02
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK28:37+4:028:11
3Agnes ErikssonTrollhättans SOK32:30+7:559:18
4Hilda MartanderTrollhättans SOK33:27+8:529:35
5Alma AppelgrenTrollhättans SOK34:48+10:139:58
6Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna34:55+10:2010:00
7Tova JanssonVänersborgs SK40:42+16:0711:39
8Sara HelmerssonOK Skogsvargarna41:38+17:0311:55

H16

3 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MelénTrollhättans SOK23:466:05
2David AlménTrollhättans SOK23:59+0:136:08
3Elias ThörnbladTrollhättans SOK27:52+4:067:08
4Arvid EkströmStenungsunds OK29:11+5:257:28
5Alfred LeonTrollhättans SOK32:50+9:048:25
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start

H16 Kort

3 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ErikssonOK Flundrehof40:4212:57
Hampus HellqvistOK Flundrehofej start

D14

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda CederbergVänersborgs SK28:359:06
2Ellen ErikssonOK Flundrehof37:54+9:1912:04
3Jennifer StigssonTrollhättans SOK40:19+11:4412:50
4Elsa MartanderTrollhättans SOK51:18+22:4316:20

H14

3 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ErikssonOK Skogsvargarna27:007:41
2Isak ThörnbladOK Flundrehof30:23+3:238:39
3Max NymanOK Gipen32:32+5:329:16
4Edvin OckbornTrollhättans SOK32:55+5:559:22
5Oscar NymanOK Gipen37:52+10:5210:47
6Valter DecorteTrollhättans SOK44:24+17:2412:38
7Valter SamuelssonVänersborgs SK51:15+24:1514:36
8Elias PerssonOK Flundrehof54:59+27:5915:39
9Sebastian StoreyOK Gipen1:05:18+38:1818:36
Robin AnderssonTrollhättans SOKutgått
Oscar HallqvistVänersborgs SKej start
Gordon AnderssonOK Gipenej start
Rasmus PerssonOK Flundrehofej start
Alfred ÅngeforsOK Flundrehofej start

D14 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina RosellOK Flundrehof1:00:1025:56

H14 Kort

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin RösehagVänersborgs SK36:1815:18

D12

2 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea EnbomVänersborgs SK19:508:22
2Emma ChristianssonUddevalla OK22:33+2:439:30
3Linn EnbomVänersborgs SK24:11+4:2110:12
4Ida AnderssonVänersborgs SK25:23+5:3310:42
5Maja NymanVänersborgs SK25:39+5:4910:49
6Frida KällbergOK Skogsvargarna31:58+12:0813:29
7Lilly JorehedOK Gipen34:50+15:0014:41
8Frida ErikssonOK Flundrehof39:57+20:0716:51
9Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna43:44+23:5418:27
10Hilma EkströmStenungsunds OK44:32+24:4218:47
11Malin HelmerssonOK Skogsvargarna52:49+32:5922:17
12Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna54:49+34:5923:07
Olga DrapellaVänersborgs SKej start

H12

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK16:157:00
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK18:11+1:567:50
3Josef EskilssonVänersborgs SK24:29+8:1410:33
4Simon ThörnbladOK Flundrehof39:24+23:0916:58
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej start
Nils MelénTrollhättans SOKej start
Eskil LeonTrollhättans SOKej start

D12 Kort

2 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina KnutsTrollhättans SOK26:0312:35
2Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna29:09+3:0614:04
3Tilda SåbyOK Flundrehof38:44+12:4118:42
4Milia OlofssonOK Flundrehof43:58+17:5521:14
Tilda ErikssonOK Flundrehofej godkänd

H12 Kort

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HögnertOK Flundrehof29:4614:22
2William SmithOK Flundrehof44:34+14:4821:31
3Carl HallOK Flundrehof44:36+14:5021:32
4Simon SvenssonOK Flundrehof1:00:32+30:4629:14

D10

2 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma HenrikssonUddevalla OK19:539:36
2Olivia GustafssonTrollhättans SOK21:09+1:1610:13
3Elvira ÅhlundVänersborgs SK29:20+9:2714:10
4Elina ChristianssonUddevalla OK36:46+16:5317:45
5Ida SylvanVänersborgs SK45:07+25:1421:47
Carolina HallqvistVänersborgs SKutgått
Alina ÅngeforsOK Flundrehofej start

H10

2 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK17:088:16
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:48+1:409:04
3Nore ModénVänersborgs SK21:15+4:0710:15
4Johannes AnderssonVänersborgs SK24:08+7:0011:39
5Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna27:13+10:0513:08
6Algot TersingOK Flundrehof30:14+13:0614:36
7Malte ZijpVänersborgs SK30:59+13:5114:58
8Benjamin VinkOK Gipen31:01+13:5314:59
9Tijs SpijkerOK Gipen35:11+18:0316:59
10Melker OckbornTrollhättans SOK44:15+27:0721:22
11Alexander JohanssonOK Gipen44:28+27:2021:28
12Ole HillebrandVänersborgs SK49:15+32:0723:47
Malte AnderssonTrollhättans SOKej godkänd

Inskolning

1 270 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hedvig ArvidssonOK Flundrehoffullföljt
Vera ArvidssonOK Flundrehoffullföljt
Ester Balazs-BaloghVänersborgs SKfullföljt
William BergströmOK Gipenfullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Edvard DalengVänersborgs SKfullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Ella-Maj DegermosseVänersborgs SKfullföljt
Hilmer DegermosseVänersborgs SKfullföljt
Nora EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Emil HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Emma HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Mats HillebrandVänersborgs SKfullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Lovina IvarssonVänersborgs SKfullföljt
Benjamin JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Ellen JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Nora JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Maxim KjörnsbergOK Flundrehoffullföljt
Lucas KällbergOK Skogsvargarnafullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Ines MannOK Skogsvargarnafullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Savannah NygrenOK Flundrehoffullföljt
Vanessa NygrenOK Flundrehoffullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Alice PantzarOK Skogsvargarnafullföljt
Sigrid SamuelssonVänersborgs SKfullföljt
Tala ShehadaOK Gipenfullföljt
Alfred SvenssonOK Skogsvargarnafullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
August SävhageOK Flundrehoffullföljt
Hedda TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Siri TemmesTrollhättans SOKfullföljt
Alvar TersingOK Flundrehoffullföljt
Ebbe ThagesonVänersborgs SKfullföljt
Hubert DrapellaVänersborgs SKej start
Ester FogsgaardOK Gipenej start
Ludvig FriskOK Flundrehofej start
Mauritz HellgessonOK Flundrehofej start
Edvin JarlOK Skogsvargarnaej start
Theo Koivisto BerkelundOK Flundrehofej start
Venla Pehkonen GudmundssonOK Flundrehofej start
Sofie ÖjerssonOK Flundrehofej start

U2

1 680 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehof26:1915:39
Tuva AlménTrollhättans SOK22:3413:25
Wilma AnderssonTrollhättans SOK31:3518:47
Olivia BjelkeUddevalla OK30:5918:26
Nils EkströmStenungsunds OK36:1021:31
Lowa ElliotOK Skogsvargarna42:0025:00
Oskar GustafssonTrollhättans SOK27:0716:08
Anton HernvallOK Skogsvargarna39:4223:37
Arvid HögnertOK Flundrehof26:1215:35
Vilgot HögnertOK Flundrehof30:0017:51
Erik IvarssonVänersborgs SK25:3915:16
Lovisa KristianssonTrollhättans SOK21:3012:47
Selma LeonTrollhättans SOK28:2816:56
Selma MartanderTrollhättans SOK34:4320:39
Lola NymanOK Gipen24:5114:47
Love OlofssonOK Flundrehof41:1524:33
Kasper PalmestålOK Skogsvargarna26:4715:56
Nora PantzarOK Skogsvargarna38:1622:46
Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarna46:2427:37
Axel RammOK Skogsvargarna46:1927:34
Filippa RosellOK Flundrehof37:0422:03
Emma SandelmarkOK Skogsvargarna41:5424:56
Max SylvanVänersborgs SK44:1226:18
Axel TenggrenOK Skogsvargarna25:2015:04
Alfred TersingOK Flundrehof20:5212:25
Ida ÖrbergTrollhättans SOK29:2717:31
Lina ÖrbergTrollhättans SOK20:0111:54
Victor ErikssonOK Flundrehofej start
Ebba FogsgaardOK Gipenej start
Nellie JarlOK Skogsvargarnaej start
Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OKej start
Melvin RammOK Skogsvargarnaej start
Wilma WallOK Gipenej start

Öppen Gul

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berkley StaggOK Skogsvargarna28:3310:51
2Wilma BromanOK Flundrehof37:25+8:5214:13
3Daniel BiernstrandOK Skogsvargarna42:56+14:2316:19
4Katarina RammOK Skogsvargarna43:15+14:4216:26
5Jonny KällbergOK Skogsvargarna56:39+28:0621:32
6Monika KjellbergOK Skogsvargarna56:54+28:2121:38

Öppen Orange/Röd

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin ChristianssonUddevalla OK34:459:40
2Edvin SamuelssonVänersborgs SK38:08+3:2310:37
3Anton AlmenKlubblös41:12+6:2711:28
4Eva LingegårdOK Gipen43:44+8:5912:10
5Elsabet ErikssonTrollhättans SOK45:02+10:1712:32
6Peter LarssonTrollhättans SOK47:24+12:3913:12
7Thea NorgrenTrollhättans SOK1:14:06+39:2120:38
Martin SvennungssonOK Gipenutgått

Öppen Blå/Svart

4 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonKlubblös27:115:50
2Eskil TryggöTrollhättans SOK28:48+1:376:10
3Tommy AnderssonVänersborgs SK29:43+2:326:22
4Joar TryggöTrollhättans SOK30:08+2:576:27
5Martin SchagerlindTrollhättans SOK32:32+5:216:58
6Jonas MelénTrollhättans SOK36:42+9:317:52
7Johan ÅhlundVänersborgs SK37:19+10:088:00
8Bengt LingegårdOK Gipen51:33+24:2211:03
9Wilma JanssonVänersborgs SK52:13+25:0211:12
10Gunilla EdgrenTrollhättans SOK52:41+25:3011:18
11Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna59:02+31:5112:40
12Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:03:23+36:1213:36
13Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:20:45+53:3417:19
Urban LarssonOK Gipenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser