Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Mjölby OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

Långa

4 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL38:479:18
2Leif EfraimssonMotala AIF OL47:10+8:2311:18
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK47:15+8:2811:19
4Stefan SvenssonLinköpings OK57:49+19:0213:51
5Yngve PetterssonLinköpings OK59:09+20:2214:11
6Kjell ErikssonStjärnorps SK1:00:55+22:0814:36
7Leif HasselströmMotala AIF OL1:03:14+24:2715:09
8Bengt ÖstlundOK Roxen1:04:08+25:2115:22
9Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:05:41+26:5415:45
10Anders HedinMotala AIF OL1:14:07+35:2017:46
11Christer JohanssonOK Motala1:16:24+37:3718:19
12Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:21:47+43:0019:36
13Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:23:46+44:5920:05
14Arne AnderssonOK Motala1:26:31+47:4420:44
15Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK1:30:58+52:1121:48
16Uno BergOK Motala1:32:22+53:3522:09

Mellan

3 020 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär ForsströmStjärnorps SK35:0411:36
2Sven GranathTjällmo-Godegårds OK35:43+0:3911:49
3Kjell WalleringOK Roxen36:15+1:1112:00
4Roland AlsénOK Roxen37:27+2:2312:24
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL37:48+2:4412:30
6Anders KjellLinköpings OK38:01+2:5712:35
7Lars LundbladOK Roxen38:12+3:0812:38
8Hans OlstrandStjärnorps SK40:53+5:4913:32
9Per GustavssonOK Roxen41:55+6:5113:52
10Lennart SvernestamLinköpings OK43:07+8:0314:16
11Mona PetersenOK Motala46:26+11:2215:22
12Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK46:33+11:2915:24
13Per JohanssonLinköpings OK46:36+11:3215:25
14Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL46:54+11:5015:31
15Claus PetersenOK Motala48:17+13:1315:59
16Lars JohanssonOK Motala48:22+13:1816:00
17Gustaf OlssonLinköpings OK48:32+13:2816:04
18Gerd HagströmTjalve IF Norrköping48:41+13:3716:07
19Barbro ÖstlundOK Roxen49:25+14:2116:21
20Gunnar HejdenbergMotala AIF OL52:06+17:0217:15
21Jan PetterssonOK Roxen52:12+17:0817:17
22Inga-Lill PetterssonLinköpings OK55:03+19:5918:13
23Gabriella LundqvistLinköpings OK56:55+21:5118:50
24Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL57:15+22:1118:57
25Bengt AnderssonTjällmo-Godegårds OK58:13+23:0919:16
26Bengt KarlssonLinköpings AIK1:00:21+25:1719:59
27Britten PerssonFinspångs SOK1:01:28+26:2420:21
28Carina LindmanFinspångs SOK1:01:50+26:4620:28
29Britt PetterssonOK Roxen1:07:23+32:1922:18
30Folke SimonssonOK Roxen1:08:03+32:5922:31
31Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:11:16+36:1223:35
32Bo LundqvistLinköpings OK1:18:40+43:3626:02
Hans GuldbrandMotala AIF OLej godkänd

Korta

2 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SamorTjällmo-Godegårds OK33:2116:25
2Lars-Erik OlsOK Roxen33:58+0:3716:43
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL34:52+1:3117:10
4Sven-Olof FranssonSOK Aneby35:26+2:0517:27
5Stig BengtssonMotala AIF OL35:48+2:2717:38
6Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK37:01+3:4018:14
7Sven JonssonOK Roxen37:18+3:5718:22
8Bengt CarlssonBoxholm-Mjölby OL37:25+4:0418:25
9Marie SvernestamLinköpings OK39:32+6:1119:28
10Ove PetterssonOK Motala41:13+7:5220:18
11Ann-Cathrine SundqvistOK Motala48:21+15:0023:49
12Stina KorallMotala AIF OL52:51+19:3026:02
13Sonja HanssonTjalve IF Norrköping54:09+20:4826:40
14Ulf KorallMotala AIF OL56:37+23:1627:53
15Ulla KjellLinköpings OK57:46+24:2528:27
16Ellert ThunholmOK Roxen1:00:25+27:0429:45
17Britt-Marie OlsOK Roxen1:00:48+27:2729:57
18Ingrid JigerströmOK Roxen1:04:41+31:2031:51
19Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:11:36+38:1535:16
20Siv ErikssonTjällmo-Godegårds OK1:27:19+53:5843:00
21Inger AnderssonTjällmo-Godegårds OK1:27:26+54:0543:04
22Birgitta GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:27:29+54:0843:05

Promenad

2 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KleistOK Roxen36:4417:55
2Bo JernbergOK Roxen41:22+4:3820:10
3Curt TillmanLinköpings OK51:27+14:4325:05
4Rose-Marie CarlsonOK Roxen59:21+22:3728:57
5Brigitte AlsénOK Roxen59:54+23:1029:13
6Ann-Margret SamorTjällmo-Godegårds OK1:04:02+27:1831:14
7Inga JohanssonTjällmo-Godegårds OK1:04:11+27:2731:18
8Leif AnderssonOK Motala1:04:59+28:1531:41
9Chatarina AnderssonOK Motala1:05:07+28:2331:45
10Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK1:17:26+40:4237:46
11Birgitta BergstedtLinköpings OK1:29:13+52:2943:31
Jonna EngblomLinköpings AIKej godkänd
Lars GollvikOK Motalaej godkänd
Rupert EngblomLinköpings AIKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser