Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Björkforskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Björkforskampen
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: söndag 14 april 2019

D21

3 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK30:238:29
2Sarah PerssonOK Denseln31:17+0:548:44
3Kristyna HlubuckovaLinköpings OK34:46+4:239:42
4Anna-Stina PåledalOK Roxen35:23+5:009:53
5Nina HallorOK Tisaren36:46+6:2310:16
6Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping36:59+6:3610:19
7Klara LjunggrenLinköpings OK37:54+7:3110:35
8Jenny SandhOK Roxen37:55+7:3210:35 Ladda ner rutt i gpx-format
9Kajsa HammarströmLinköpings OK39:54+9:3111:08
10Anna JohanssonAnkarsrums OK41:47+11:2411:40
11Linnea HanssonOK Roxen43:05+12:4212:02
12Alice StenquistOK 64 Torpa48:53+18:3013:39

H21

4 720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ErikssonÄrla IF28:546:07
2Per BrolundOK Denseln30:28+1:346:27
3Emil KaleredOK Denseln30:33+1:396:28
4Peter ErikssonLinköpings OK30:37+1:436:29
5Viktor SilvemarkÄrla IF31:54+3:006:45
6Oscar VångellÄrla IF32:05+3:116:47
7Hans BrolundOK Denseln32:19+3:256:50
8Maxime BonneauLinköpings OK32:54+4:006:58
9Victor FlingmarkUddevalla OK33:43+4:497:08
10Niklas OlssonLinköpings OK33:59+5:057:11
11Oskar HöglundMotala AIF OL34:13+5:197:14
12Martin SmelikLinköpings OK34:27+5:337:17
13Victor BergstrandLinköpings OK35:47+6:537:34
14Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL35:56+7:027:36
15Johan PerssonHagaby GoIF Örebro36:03+7:097:38
16Erik SandhOK Roxen36:55+8:017:49
17Johan AllardLinköpings OK39:14+10:208:18
18Erik BacktemanLinköpings OK39:35+10:418:23
19Erik MartinssonLinköpings OK41:25+12:318:46
20Martin HammarlundMotala AIF OL43:42+14:489:15
21Mathias NilssonGamleby OK52:39+23:4511:09
David JosefssonOK Roxenej godkänd
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start
Per SundholmOK Nolaskogsarnaej start

D18

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK43:4113:02
2Hanna KromnérSkogspojkarnas OK47:40+3:5914:13
3Hanna LundgrenLinköpings OK55:58+12:1716:42

D16

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK28:529:02
2Alice JohanssonFinspångs SOK34:49+5:5710:54
3Elin KjellmanLinköpings OK35:39+6:4711:10
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

H16

3 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK25:508:05
2Hugo PerssonOK Denseln28:04+2:148:47
3Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping28:20+2:308:52
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping30:23+4:339:31
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK31:47+5:579:57
6Rasmus PåledalOK Roxen34:21+8:3110:46
7Oliver HöögOK Motala35:27+9:3711:06
8Alfons PetersonOK Denseln36:45+10:5511:31
9Albin KjellbergBjörkfors GOIF40:49+14:5912:47
10Mattias JosefssonOK Roxen41:10+15:2012:54
John KinnanderMatteus SIej godkänd

D16 Kort

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inez NilssonLinköpings OK1:03:2323:13

D14

2 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården24:599:09
2Stella RosengrenTjalve IF Norrköping25:31+0:329:20
3Sigrid ForsmanLinköpings OK27:26+2:2710:02
4Annie LundOK Kolmården27:46+2:4710:10
5Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping29:46+4:4710:54
6Ellen LindforsBjörkfors GOIF38:15+13:1614:00
7Frida SamuelssonBjörkfors GOIF40:59+16:0015:00
8Mindra LangerOK Roxen41:08+16:0915:04
9Alva ForsmanLinköpings OK43:24+18:2515:53
10Tyra LindellOK Roxen46:17+21:1816:57
Stina SöderqvistLinköpings OKej godkänd
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej start
Sigrid LjunggrenLinköpings OKej start

H14

2 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln23:558:45
2Otto NilssonLinköpings OK24:38+0:439:01
3Arvid SvenssonBjörkfors GOIF26:38+2:439:45
4Ian JohanssonLinköpings OK27:43+3:4810:09
5Elis BönnerBjörkfors GOIF27:44+3:4910:09
6Wilmer KempeOK Denseln30:55+7:0011:19
7Jacob PåledalOK Roxen31:12+7:1711:25
8Vincent DahmTjalve IF Norrköping31:48+7:5311:38
9Olle MalmströmLinköpings OK33:07+9:1212:07
10Lucas BerggrenLinköpings OK33:23+9:2812:13
11Ludvig EronnLinköpings OK36:30+12:3513:22
12Noah KorallMotala AIF OL37:25+13:3013:42
13Rasmus VibergOK Roxen38:20+14:2514:02
14Edvard BönnerBjörkfors GOIF41:37+17:4215:14
15Elis PetersonOK Denseln43:14+19:1915:50
16Ludvig ErikssonLinköpings OK44:42+20:4716:22
17August EkingeOK Motala48:11+24:1617:38
18Emil NilssonGamleby OK53:10+29:1519:28
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej start
Filip HöögOK Motalaej start
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start

D14 Kort

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva ÖsterbergOK Eken36:0816:16
2Line NidebornOK Roxen36:59+0:5116:39
3Karolina JohanssonHammarkinds OK53:28+17:2024:05

D12

2 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:068:09
2Emma EngströmFinspångs SOK21:06+3:009:30
3Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL23:06+5:0010:24
4Frida SöderqvistLinköpings OK24:17+6:1110:56
5Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping27:11+9:0512:14
6Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb27:41+9:3512:28
7Alva LindforsBjörkfors GOIF34:37+16:3115:35
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb36:03+17:5716:14
9Stina BerggrenLinköpings OK39:10+21:0417:38
10Stina SvenssonVimmerby OK41:53+23:4718:51
11Stina WallinOK Roxen43:59+25:5319:48
12Elina OlssonSidensjö IK47:07+29:0121:13
13Elsa KorallMotala AIF OL48:42+30:3621:56
14Stina JonssonOK Roxen57:11+39:0525:45
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

H12

2 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:419:19
2Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL22:37+1:5610:11
3Axel JarlNAIS Orienteringsklubb23:41+3:0010:40
4Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK28:16+7:3512:43
5Casper BjörklundGamleby OK30:44+10:0313:50
Karl KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubbej start

D12 Kort

1 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AxelssonMålilla OK18:199:23
2Märta HaraldssonMotala AIF OL22:27+4:0811:30
3Sigrid HolmgrenGamleby OK23:15+4:5611:55
4Moa ÖbergBjörkfors GOIF25:13+6:5412:55
5Hilda BrantvallOK Denseln25:14+6:5512:56

H12 Kort

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NygårdhsBjörkfors GOIF24:0712:22
Hugo RantzerLinköpings OKej godkänd

D10

1 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin GöhlFinspångs SOK16:048:14
2Lova BraamOK Denseln18:05+2:019:16
3Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL19:13+3:099:51
4Alma TräffMålilla OK22:30+6:2611:32
5Linnéa PåledalOK Roxen23:19+7:1511:57
6Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK25:19+9:1512:58
7Stina KleinBjörkfors GOIF30:42+14:3815:44
8Anna EnbergLinköpings OK30:48+14:4415:47
Molly ValleriusGamleby OKej start

H10

1 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln14:487:35
2Felix NidebornOK Roxen15:27+0:397:55
3Ludvig RantzerLinköpings OK20:57+6:0910:44
4Albin NilssonGamleby OK24:10+9:2212:23
5Vidar HultmanBjörkfors GOIF33:05+18:1716:57
6Otto BrantvallOK Denseln33:06+18:1816:58
7Uno DingstenSkogspojkarnas OK1:07:37+52:4934:40

D40

3 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK33:539:05
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK36:40+2:479:49
3Anna KorallMotala AIF OL37:26+3:3310:02
4Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL38:13+4:2010:14
5Emma BerggrenLinköpings OK43:19+9:2611:36
6Sofia SchollerVisborgs OK47:15+13:2212:40

H40

4 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK29:056:56
2Jonas BraamOK Denseln33:55+4:508:05
3Henrik PetersonOK Denseln34:07+5:028:08
4Magnus FranssonSOK Aneby38:00+8:559:04
5Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL40:41+11:369:42
6Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb40:45+11:409:43
7Stefan NidebornOK Roxen41:44+12:399:57
8Erik ÖsterbergOK Eken41:49+12:449:58
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Petter ValleriusGamleby OKej start

D45

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK28:518:57
2Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK29:40+0:499:12
3Jenny RöjgårdOK Kolmården31:32+2:419:47
4Kristina LjunggrenLinköpings OK33:18+4:2710:20
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:00+5:0910:33
6Lotta HaraldssonMotala AIF OL43:58+15:0713:39
7Tina LindgrenLinköpings OK52:08+23:1716:11
8Annika RantzerLinköpings OK1:10:36+41:4521:55

H45

4 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK32:157:41
2Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:53+0:387:50
3Christian EnbergLinköpings OK33:15+1:007:56
4Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK33:42+1:278:02
5Christian Eriksson SternerLinköpings OK37:06+4:518:51
6Martin JarelandLinköpings OK39:52+7:379:30
7Jan JohanssonLinköpings OK40:10+7:559:35
8Kjell SvenssonStjärnorps SK40:34+8:199:40
9Daniel AxelssonMålilla OK41:48+9:339:58
9Andreas NiemiEmmaboda Verda OK41:48+9:339:58
11Robert HjelmVimmerby OK44:00+11:4510:30
12Niclas KinnanderMatteus SI46:26+14:1111:04
13Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping47:27+15:1211:19
14Örjan SandellOK Roxen47:52+15:3711:25
15Johan DahmTjalve IF Norrköping52:44+20:2912:35
16Armin SchollerVisborgs OK58:14+25:5913:53
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OKej start

D50

3 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL33:4210:27
2Lotta BorgLinköpings OK39:57+6:1512:24
3Anna Sofie BarkLinköpings OK43:15+9:3313:25
4Karin ÖhlinSOK Aneby45:19+11:3714:04
5Kerstin KarlssonMålilla OK46:25+12:4314:24
6Ebba HedegårdOK Kolmården47:53+14:1114:52
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping49:52+16:1015:29
8Helena HolmOK Roxen50:39+16:5715:43
9Lena StrömbäckLinköpings OK58:25+24:4318:08
10Elisabeth DanielssonVimmerby OK1:00:01+26:1918:38
11Anna KullbergLinköpings OK1:05:13+31:3120:15
12Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:48:24+1:14:4233:39

H50

3 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK26:147:49
2Erik HelanderOK Roxen29:21+3:078:45
3Patrik NilssonLinköpings OK29:33+3:198:49
4Thomas PerssonOK Denseln30:01+3:478:57
5Magnus SahlmanLinköpings OK33:29+7:159:59
6Rickard DanielssonVimmerby OK35:41+9:2710:39
7Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL35:43+9:2910:39
8Mikael LangerOK Roxen37:31+11:1711:11
9Anders EkingeOK Motala50:05+23:5114:57
10Hans AxOK Eken53:59+27:4516:06
11Fredrik UrbergHammarkinds OK56:04+29:5016:44
Johan PetterssonOK Motalaej godkänd
Ola SvärmOK Roxenej godkänd
Gunnar NilssonFinspångs SOKej godkänd

D55

2 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK29:019:48
2Lena ErikssonElfsborg SOK33:39+4:3811:22
3Gunnel SundbergFinspångs SOK36:59+7:5812:29
4Ann-Sofie FalkVimmerby OK43:38+14:3714:44
5Eva SvanbergJärfälla OK47:30+18:2916:02

H55

3 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK27:047:15
2Pedro LundqvistLinköpings OK32:36+5:328:44
3Gunnar KarlssonMålilla OK33:47+6:439:03
4Johan HammarströmOK Måsen34:38+7:349:17
5Rikard BorgLinköpings OK35:41+8:379:33
6Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL38:55+11:5110:26
7Patric MolinBoxholm-Mjölby OL39:49+12:4510:40
8Jörgen SköldLinköpings OK41:21+14:1711:05

D60

2 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL33:0613:33
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb36:06+3:0014:47
3Lena FröbergTjalve IF Norrköping36:47+3:4115:04
4Carina FaxénLinköpings OK37:17+4:1115:16
5Ingrid JohanssonGamleby OK37:39+4:3315:25
6Yvonne JohanssonGamleby OK45:38+12:3218:42
7Catharina ForsÉNOK Denseln51:11+18:0520:58
Anne-Marie RobertssonMålilla OKej godkänd

H60

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL30:599:03
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL32:23+1:249:28
3Torbjörn FalkVimmerby OK37:05+6:0610:50
4Gunnar SvanbergJärfälla OK39:48+8:4911:38
5Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL42:46+11:4712:30
6Thomas AlmqvistVästerviks OK44:12+13:1312:55
7Jan LundgrenLinköpings OK45:49+14:5013:23

D65

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK35:1514:26
2Maud Göthe LundgrenLinköpings OK44:25+9:1018:12
3Ulla KjellLinköpings OK1:03:36+28:2126:03
4Elisabeth ÖsterbergLinköpings OK1:25:15+50:0034:56
5Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:42:02+1:06:4741:49
Barbro FrelinOK Roxenej godkänd

H65

2 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK31:0210:29
2Ulric SvenssonVimmerby OK34:35+3:3311:41
3Per ErikssonLinköpings OK36:00+4:5812:09
4Ingemar PerssonGamleby OK36:01+4:5912:10
5Pelle SkullmanLinköpings OK36:10+5:0812:13
6Kjell ErikssonStjärnorps SK37:15+6:1312:35
7Kjell JohanssonAnkarsrums OK39:39+8:3713:23
8Stephan SvenssonLinköpings OK41:44+10:4214:05
9Anders KjellLinköpings OK46:11+15:0915:36
10Jan JohanssonGamleby OK48:55+17:5316:31
11Hannes CarlssonHammarkinds OK1:02:29+31:2721:06

D70

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie GunnarstorpOK Motala43:2316:37
2Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF43:39+0:1616:43
3Britt-Marie BjörklundVästerviks OK59:32+16:0922:48
4Lena SandahlGamleby OK1:02:22+18:5923:53
5Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:13:10+29:4728:01
Kerstin BlomOK Kolmårdenej start

H70

2 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK33:0311:43
2Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb35:53+2:5012:43
3Bo JernbergOK Roxen36:23+3:2012:54
4Göran FredrikssonMålilla OK39:08+6:0513:52
5Jerry MartinssonOK Motala39:20+6:1713:56
6Leif AxelssonMålilla OK39:35+6:3214:02
7Gunnar EnbergMålilla OK40:21+7:1814:18
8Sture GrytheimElfsborg SOK40:48+7:4514:28
9Anders HedinMotala AIF OL52:11+19:0818:30
10Lars KarlssonGamleby OK59:28+26:2521:05
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Gustaf OlssonLinköpings OKej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej start
Christer SandhOK Roxenej start

D75

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta GranholmLinköpings OK38:5321:01
2Britten PerssonFinspångs SOK40:11+1:1821:43
3Britt PetterssonOK Roxen45:26+6:3324:33
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL49:27+10:3426:43
Sonja HanssonTjalve IF Norrköpingej start

H75

2 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen34:1412:08
2Lennart SturessonVästerviks OK38:21+4:0713:35
3Ulf WaldenfjordLinköpings OK40:09+5:5514:14
4Arne LarsenVästerviks OK42:31+8:1715:04
5Hans-Åke ChristianssonGamleby OK44:15+10:0115:41
6Jan-Ulf KarlssonMålilla OK49:03+14:4917:23
7Uno BergOK Motala50:11+15:5717:47
8Anders SvenssonAnkarsrums OK53:47+19:3319:04
9Bengt KarlssonLinköpings AIK54:55+20:4119:28
10Åke BjörklundVästerviks OK56:30+22:1620:02
11Arne AnderssonOK Motala58:22+24:0820:41

H80

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL49:0018:46
2Kjell HagströmLinköpings OK50:12+1:1219:14
3Holger PerssonOK Eken55:05+6:0521:06
4Göran HektorLinköpings OK56:12+7:1221:31
5Arne WallbergOK Eken58:16+9:1622:19
6Per-Inge SvenssonOK Eken1:06:12+17:1225:21
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:08:59+19:5926:25

H85

1 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen39:5521:34
2Tore JohanssonSOK Aneby48:00+8:0525:56
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK56:04+16:0930:18

Inskolning

1 470 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva AdolfssonBjörkfors GOIFfullföljt
Olle AdolfssonBjörkfors GOIFfullföljt
Emmy AnderssonOK Denselnfullföljt
Alvin BjörklundGamleby OKfullföljt
Ellen BogrenKlubblösfullföljt
Ottilia BönnerBjörkfors GOIFfullföljt
Sigrid BönnerBjörkfors GOIFfullföljt
Sara CasselBjörkfors GOIFfullföljt
Mandus FröbergNynäshamns OKfullföljt
Tjalve FröbergNynäshamns OKfullföljt
Malte HaglundOK Roxenfullföljt
Alma HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Lova HultmanBjörkfors GOIFfullföljt
Astrid HörbergOK Roxenfullföljt
Hanna HörbergOK Roxenfullföljt
Julia JohanssonBjörkfors GOIFfullföljt
Noomi LankerOK Roxenfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elvin SandellOK Roxenfullföljt
Ella SandhOK Roxenfullföljt
Tuva SandhOK Roxenfullföljt
Ester TillmarOK Ekenfullföljt
Elvira ÖsterbergOK Ekenfullföljt

U1

1 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freddy Lidebjer BrolundOK Denseln27:0013:50
2Tyra FyrstenOK Eken27:25+0:2514:03
3Signe TillmarOK Eken27:27+0:2714:04
4Grete WistedtBoxholm-Mjölby OL28:02+1:0214:22
5Elvira LankerOK Roxen29:31+2:3115:08
6Oliver VibergOK Roxen33:09+6:0917:00
7Axel WallinOK Roxen35:04+8:0417:58
8Simon OlssonSidensjö IK35:40+8:4018:17
9Alva HamiltonBjörkfors GOIF35:58+8:5818:26
Cassandra GustafssonBjörkfors GOIFej godkänd
John HallKlubblösej godkänd

U2

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL21:429:36
2Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL30:01+8:1913:16
3Filip CasselBjörkfors GOIF31:47+10:0514:03
4Alvin KorallMotala AIF OL36:32+14:5016:09
5Felix GustafssonBjörkfors GOIF37:58+16:1616:47
6Saga LindellOK Roxen38:38+16:5617:05
7Molly ÖbergBjörkfors GOIF41:55+20:1318:32
8Axel JeanssonLinköpings OK43:23+21:4119:11
9Alma BrantvallOK Denseln54:02+32:2023:54
10Tilda NygårdhsBjörkfors GOIF55:32+33:5024:34
11Odd DingstenSkogspojkarnas OK1:09:59+48:1730:57

Öppen motion 1

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice DegermanGamleby OK18:489:35
2Ellen EkingeOK Motala23:32+4:4412:00
3Karin HolmgrenGamleby OK24:26+5:3812:27
4Märta HolmgrenGamleby OK28:47+9:5914:41
5Susanna LindellLinköpings OK32:16+13:2816:27
6Brigitte AlsénOK Roxen47:18+28:3024:07

Öppen motion 3

2 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda IvehammarLinköpings OK38:4414:14
2Kristin OlssonSidensjö IK48:16+9:3217:44
3Pernilla IvehammarLinköpings OK50:39+11:5518:37
4Stefan IvehammarLinköpings OK50:59+12:1518:44
5Linda AlmgrenOK Kolmården55:39+16:5520:27
6Carina AsperudOK Kolmården55:40+16:5620:27
7Gabriella LundqvistLinköpings OK55:59+17:1520:34
8Eva FröbergNynäshamns OK56:36+17:5220:48
9Sara NygårdhsBjörkfors GOIF58:54+20:1021:39
10Hanna LindvallIK NocOut1:04:28+25:4423:42
11Elin SvenssonVimmerby OK1:06:06+27:2224:18
12Nora SvenssonVimmerby OK1:06:49+28:0524:33
13Madelaine SvenssonVimmerby OK1:23:43+44:5930:46
14Alma OlssonOK 64 Torpa1:25:38+46:5431:28
15Liselott AnderssonKlubblös1:41:42+1:02:5837:23
16Bo LundqvistLinköpings OK1:45:49+1:07:0538:54
Jannika JosefssonOK Roxenej godkänd

Öppen motion 5

3 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping35:0810:52
2Vilgot ElnegårdLinköpings OK49:29+14:2115:19
3Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb49:47+14:3915:24
4Jakob ClaessonKlubblös52:54+17:4616:22
5Magnus HaglundOK Roxen55:25+20:1717:09
6Linus LankerOK Roxen55:53+20:4517:18
7Patrik GustavssonLinköpings OK56:29+21:2117:29
8Marianne HörbergOK Roxen1:00:49+25:4118:49
9Christer JohanssonKlubblös1:02:06+26:5819:13
10Elin LankerOK Roxen1:02:59+27:5119:29
11Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb1:04:10+29:0219:51
12Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:04:34+29:2619:59
13Ina DingstenSkogspojkarnas OK1:04:37+29:2920:00
14Sandra HanssonÄrla IF1:08:40+33:3221:15
15Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL1:10:04+34:5621:41
16Erik HörbergOK Roxen1:12:18+37:1022:23
17Anna HaglundOK Roxen1:17:13+42:0523:54
18Kerstin BobergOK Roxen1:21:20+46:1225:10
Carl HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Karin HemmingsVimmerby OKej godkänd
Pär NordbergSkogspojkarnas OKutgått

Öppen motion 7

3 490 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BergNAIS Orienteringsklubb37:2210:42
2Christer LindellLinköpings OK39:09+1:4711:13
3Johanna PetersonOK Denseln40:15+2:5311:31
4Per-Inge JohanssonKlubblös40:59+3:3711:44
5Susanna ForsellMotala AIF OL41:00+3:3811:44
6Andreas TillmarOK Eken41:41+4:1911:56
7Karl Erik Andreas BjörklundGamleby OK42:46+5:2412:15
8Leif LindgrenLinköpings OK44:05+6:4312:37
9Henrik SöderqvistLinköpings OK44:12+6:5012:39
10Dora GouorldmanLinköpings OK47:23+10:0113:34
11Matz HöögOK Motala47:26+10:0413:35
12Bengt ÖstlundOK Roxen48:15+10:5313:49
13Per ZeijlonLinköpings OK48:16+10:5413:49
14Magnus AnderssonOK Denseln48:35+11:1313:55
15Mattias OlssonSidensjö IK48:47+11:2513:58
16Sara SöderqvistLinköpings OK49:18+11:5614:07
17Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF49:54+12:3214:17
18Maya LjubezIK Hakarpspojkarna50:26+13:0414:27
19Pia VångellLinköpings OK50:33+13:1114:29
20Peter JakobssonLinköpings OK50:54+13:3214:35
21Kerstin SegerssonOK 64 Torpa51:53+14:3114:51
22Mats KarlssonTjalve IF Norrköping52:06+14:4414:55
23Mats ForsmanLinköpings OK52:12+14:5014:57
24Anders EnströmOK Eken52:26+15:0415:01
25Martin PerssonKlubblös52:35+15:1315:04
26Lars StrömTjällmo-Godegårds OK52:44+15:2215:06
27Sara AnderssonOK Denseln54:14+16:5215:32
28Henrik ElnegårdLinköpings OK54:32+17:1015:37
29Ole PedersenLinköpings OK55:17+17:5515:50
30Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL55:21+17:5915:51
31Marie RubérLinköpings OK55:43+18:2115:57
32Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping55:53+18:3116:00
33Barbro ÖstlundOK Roxen56:02+18:4016:03
34Annika LindellOK Roxen56:24+19:0216:09
35Anna LjusbergLinköpings OK56:52+19:3016:17
36Lars SonnertSol Tranås57:05+19:4316:21
37Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb57:47+20:2516:33
38Torgny FaxénLinköpings OK58:04+20:4216:38
39Lars JohanssonOK Motala58:05+20:4316:38
40Tomas VångellLinköpings OK58:42+21:2016:49
41Per JonssonOK Roxen59:02+21:4016:54
42Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:00:34+23:1217:21
43Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:01:48+24:2617:42
44Maria KjellmanLinköpings OK1:02:24+25:0217:52
45Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:04:20+26:5818:26
46Adam AiliKlubblös1:06:00+28:3818:54
47Pirkko HammarströmOK Måsen1:06:51+29:2919:09
48Per FröbergTjalve IF Norrköping1:08:50+31:2819:43
49Erik HanssonOK Roxen1:09:38+32:1619:57
50Anders KlingHammarkinds OK1:10:00+32:3820:03
51Jan ErikssonKlubblös1:16:41+39:1921:58
Ann-Sofie SvenssonLinköpings OKej godkänd
Magnus HedegårdOK Kolmårdenej godkänd

Öppen motion 8

4 620 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats FröbergNynäshamns OK37:478:10
2Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb41:59+4:129:05
3Peter LundOK Kolmården42:19+4:329:09
4Hugo EkingeOK Motala42:52+5:059:16
5Roger KihlbergLinköpings OK44:35+6:489:39
6Joakim TostebergLinköpings OK45:12+7:259:47
7Patrik BlixtKlubblös47:09+9:2210:12
8Linus ErikssonLinköpings OK49:22+11:3510:41
9Nils EliassonBjörkfors GOIF49:51+12:0410:47
10Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF51:08+13:2111:04
11Anders JohanssonFinspångs SOK52:38+14:5111:23
12Albin PetterssonHammarkinds OK56:51+19:0412:18
13Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK57:40+19:5312:28
14Andreas BergLinköpings OK59:17+21:3012:49
15Lina KromnérSkogspojkarnas OK59:38+21:5112:54
16Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:04:38+26:5113:59
17Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:08:47+31:0014:53
18Torbjörn KvistHässleby SOK1:09:34+31:4715:03
19Lars HolmgrenGamleby OK1:10:03+32:1615:09
20Ulf IsakssonHässleby SOK1:16:35+38:4816:34
21Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:19:20+41:3317:10
22Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:30:08+52:2119:30
Thomas StenströmLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser