Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Björkforskampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Björkforskampen
Arrangörsorganisation: Björkfors GOIF
Datum: söndag 14 april 2019

OK Roxen

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven JonssonH85 (3)39:5521:34
1Roland AlsénH75 (11)34:1412:08
2Erik HelanderH50 (14)29:21+3:078:45
2Line NidebornD14 Kort (3)36:59+0:5116:39
2Felix NidebornH10 (7)15:27+0:397:55
3Britt PetterssonD75 (4)45:26+6:3324:33
3Bo JernbergH70 (12)36:23+3:2012:54
4Anna-Stina PåledalD21 (12)35:23+5:009:53
5Elvira LankerU1 (11)29:31+2:3115:08
5Linnéa PåledalD10 (8)23:19+7:1511:57
5Magnus HaglundÖppen motion 5 (20)55:25+20:1717:09
6Saga LindellU2 (11)38:38+16:5617:05
6Brigitte AlsénÖppen motion 1 (6)47:18+28:3024:07
6Oliver VibergU1 (11)33:09+6:0917:00
6Linus LankerÖppen motion 5 (20)55:53+20:4517:18
6Rasmus PåledalH16 (11)34:21+8:3110:46
7Axel WallinU1 (11)35:04+8:0417:58
7Jacob PåledalH14 (18)31:12+7:1711:25
7Stefan NidebornH40 (9)41:44+12:399:57
8Marianne HörbergÖppen motion 5 (20)1:00:49+25:4118:49
8Helena HolmD50 (12)50:39+16:5715:43
8Mikael LangerH50 (14)37:31+11:1711:11
8Mindra LangerD14 (11)41:08+16:0915:04
8Jenny SandhD21 (12)37:55+7:3210:35Ladda ner rutt i gpx-format
10Tyra LindellD14 (11)46:17+21:1816:57
10Mattias JosefssonH16 (11)41:10+15:2012:54
10Elin LankerÖppen motion 5 (20)1:02:59+27:5119:29
11Stina WallinD12 (15)43:59+25:5319:48
11Linnea HanssonD21 (12)43:05+12:4212:02
12Bengt ÖstlundÖppen motion 7 (53)48:15+10:5313:49
13Rasmus VibergH14 (18)38:20+14:2514:02
14Stina JonssonD12 (15)57:11+39:0525:45
14Örjan SandellH45 (17)47:52+15:3711:25
16Erik SandhH21 (22)36:55+8:017:49
16Erik HörbergÖppen motion 5 (20)1:12:18+37:1022:23
17Anna HaglundÖppen motion 5 (20)1:17:13+42:0523:54
18Kerstin BobergÖppen motion 5 (20)1:21:20+46:1225:10
33Barbro ÖstlundÖppen motion 7 (53)56:02+18:4016:03
34Annika LindellÖppen motion 7 (53)56:24+19:0216:09
41Per JonssonÖppen motion 7 (53)59:02+21:4016:54
49Erik HanssonÖppen motion 7 (53)1:09:38+32:1619:57
Malte HaglundInskolning (23)fullföljt
Astrid HörbergInskolning (23)fullföljt
Hanna HörbergInskolning (23)fullföljt
Noomi LankerInskolning (23)fullföljt
Elvin SandellInskolning (23)fullföljt
Ella SandhInskolning (23)fullföljt
Tuva SandhInskolning (23)fullföljt
Ola SvärmH50 (14)ej godkänd
Jannika JosefssonÖppen motion 3 (17)ej godkänd
David JosefssonH21 (22)ej godkänd
Barbro FrelinD65 (6)ej godkänd
Christer SandhH70 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser