Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 24 mars 2019

Öppen 1

2 030 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlmarkVästerås SOK17:158:29
2Freddy Lidebjer BrolundOK Denseln21:58+4:4310:49
3Lilly BergenfurSkattkärrs SOK22:00+4:4510:50
3Hjalmar ErikssonOK Måsen22:00+4:4510:50
5Moa PilvingeOK Kolmården23:56+6:4111:47
6Max LindqvistTäby OK24:51+7:3612:14
7Felix HerbstVästerås SOK25:27+8:1212:32
8Oliver JohanssonNyköpings OK25:45+8:3012:41
9Edhager LiljaNyköpings OK25:54+8:3912:45
10Nora StällbergTullinge SK26:12+8:5712:54
11Vide MessingOK Älvsjö-Örby26:50+9:3513:13
12Telma PruthSkogsluffarnas OK28:05+10:5013:50
13Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK28:06+10:5113:50
14Ilon HolmströmOK Ravinen30:08+12:5314:50
15Tilda JohanssonAttunda OK30:41+13:2615:06
16Elsa GillerforsOK Kolmården32:32+15:1716:01
17Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK33:15+16:0016:22
18Loh LagervikOK Linné34:28+17:1316:58
19Elin BeijarOK Hällen34:55+17:4017:12
20Felicia OtterborgLinköpings OK35:48+18:3317:38
21Iben StattinVäsby OK37:20+20:0518:23
22Daniel FogelmarkOK Södertörn38:17+21:0218:51
23Lönnkvist AlvaTullinge SK40:45+23:3020:04
24Gabriel StockmanKlubblös43:45+26:3021:33
25Amanda StockmanKlubblös43:49+26:3421:35
26Emil ThimbergSöders-Tyresö44:50+27:3522:05
27Linus ÖhrbergSöders-Tyresö45:00+27:4522:10
28Miriam TroengOK Linné50:15+33:0024:45
29Tatiana LindqvistTäby OK52:31+35:1625:52
30Eskil LöfåsDomnarvets GOIF56:11+38:5627:40
31Odd DingstanSkogspojkarnas OK58:59+41:4429:03

Öppen 3

2 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK19:007:36
2Martin ErikssonAnnebergs GIF19:55+0:557:58
3Annika SandvistOK Klemmingen22:55+3:559:10
4Lena NilssonOK Österåker27:08+8:0810:51
5Mia GustafssonOK Kåre27:13+8:1310:53
6Kristina JärvallNyköpings OK27:20+8:2010:56
7Tomas HerstadTullinge SK27:41+8:4111:04
8Ivar MessingOK Älvsjö-Örby27:43+8:4311:05
9Felix ArkängTullinge SK27:51+8:5111:08
10Leif JönssonKlubblös28:23+9:2311:21
11Carina RongeTullinge SK28:30+9:3011:24
12Samuel HowardSkarpnäcks OL28:55+9:5511:34
13Vilmer HagelbergEksjö SOK29:08+10:0811:39
14Pia KlarÄrla IF29:10+10:1011:40
15Hanna FriskOK Linné29:19+10:1911:43
16Birk LagervikNyköpings OK30:10+11:1012:04
17Melker JohanssonAttunda OK30:33+11:3312:13
18Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK30:50+11:5012:20
19Lisa SundbergTullinge SK31:08+12:0812:27
20Johan LundströmKlubblös33:24+14:2413:21
21Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK35:13+16:1314:05
22Anneli ChristieSnättringe SK40:06+21:0616:02
23Love NorellSnättringe SK40:21+21:2116:08
24Cecilia NorellSnättringe SK41:03+22:0316:25
25Kerstin AnderssonOK Hällen43:03+24:0317:13
Karl KvarnforsSkarpnäcks OLej godkänd
Daniel FogelmarkOK Södertörnej godkänd

Öppen 5

3 470 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy VikmanOK Linné27:468:00
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg28:12+0:268:07
3Lars HagelbergEksjö SOK29:08+1:228:23
4Lovisa HambäckLånghundra IF29:54+2:088:37
5Andreas KågemalmNyköpings OK31:17+3:319:00
6Anna-Clara WistedtSundbybergs IK34:38+6:529:58 Ladda ner rutt i gpx-format
7Ingemar TedhamreSnättringe SK35:45+7:5910:18
8Maria KärrströmTullinge SK39:16+11:3011:18
9Alexandra ForssÄrla IF39:28+11:4211:22
10Ulrika HellströmAttunda OK42:20+14:3412:11
11Sandra HanssonÄrla IF45:29+17:4313:06
11Ina DingstenSkogspojkarnas OK45:29+17:4313:06
13Cecilia BjörklundOK Ravinen45:41+17:5513:09
14Jonas ÖrnKFUM Örebro OK46:43+18:5713:27
15Emma HerbstVästerås SOK46:52+19:0613:30
16Anna GustafssonNyköpings OK48:06+20:2013:51
17Elsa BrahmLånghundra IF49:13+21:2714:11
18Maric HalvorsenSkarpnäcks OL49:50+22:0414:21
19Paulina HermanssonKlubblös52:31+24:4515:08
20Björn BoströmJärfälla OK53:01+25:1515:16
21Max BoströmJärfälla OK53:02+25:1615:17
22Lilly ChristieSnättringe SK53:23+25:3715:23
23Martin KvarnefalkJärfälla OK55:39+27:5316:02
24Olof LindholmTullinge SK56:51+29:0516:22 Ladda ner rutt i gpx-format
25Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK57:32+29:4616:34
26Anneli BorgOK Denseln1:00:50+33:0417:31
27Stefan JärvallNyköpings OK1:08:33+40:4719:45
28Patrik KvarnlöfOK Roslagen1:24:53+57:0724:27
29Karlsson SofiaKlubblös2:02:24+1:34:3835:16
Rebecca KågemalmNyköpings OKej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej start

Öppen 7

3 170 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent BergmanOK Ravinen23:587:33
2Håkan KallurOK Ravinen31:19+7:219:52
3Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK32:40+8:4210:18
4Lena SundqvistTullinge SK33:20+9:2210:30
5Karin LindellIF Thor33:32+9:3410:34
6Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK34:19+10:2110:49
7Carin RosénGustavsbergs OK35:11+11:1311:05
8Robert HögforsTrosabygdens OK37:10+13:1211:43
9Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF37:19+13:2111:46
10Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg37:28+13:3011:49
11Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK38:16+14:1812:04
11Bengt KärrströmTullinge SK38:16+14:1812:04
13Börje PerssonOK Ravinen38:20+14:2212:05 Ladda ner rutt i gpx-format
14Malin PilvingeOK Kolmården38:45+14:4712:13
15Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg39:45+15:4712:32
16Kerstin SjökvistOK Österåker39:53+15:5512:34
17Mona ForsbergNyköpings OK40:31+16:3312:46
18Inga JohanssonNyköpings OK40:33+16:3512:47
19Knut-Åke HallebroOK Klemmingen40:41+16:4312:50
20Göran DavidssonOK Klemmingen42:06+18:0813:16
21Kerstin SvenskOK Hällen42:44+18:4613:28
22Sofie HagbergNyköpings OK43:03+19:0513:34
23Nordling KlasKlubblös43:24+19:2613:41
24Andreas BorängSnättringe SK43:49+19:5113:49
25Ing-Marie BackEksjö SOK44:04+20:0613:54
26Linda StrindSödertälje-Nykvarn OF44:05+20:0713:54
27Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK45:03+21:0514:12
28Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF45:39+21:4114:24
29Krister NilssonIFK Lidingö SOK45:42+21:4414:24
30Sixten ÅhlinLånghundra IF46:15+22:1714:35
31Cecilia NordquistTäby OK46:39+22:4114:42
32Hillevi EnglundLånghundra IF46:40+22:4214:43
33Inge SundströmNyköpings OK47:33+23:3515:00
33Lars G AnderssonOK Hällen47:33+23:3515:00
35Sara AnderssonOK Denseln47:34+23:3615:00
36Karin AbelSnättringe SK47:46+23:4815:04
37Magnus FredrikssonNyköpings OK48:03+24:0515:09
38Åsa LindhSundbybergs IK49:14+25:1615:31
39Dan JosefssonOK Roxen49:32+25:3415:37
40Lennart LundquistOK Nalle49:36+25:3815:38
41Olle ArmanNyköpings OK50:04+26:0615:47
42Berit EklöfMatteus SI50:10+26:1215:49
43Eva LindellTrosabygdens OK51:03+27:0516:06
44Magnus AnderssonOK Denseln51:27+27:2916:13
45Anders KjellLinköpings OK52:22+28:2416:31
46David LindgrenVästerås SOK52:29+28:3116:33
47Göran ReinholdssonJärfälla OK52:50+28:5216:40
48Ingalill KåbergOK Ravinen52:59+29:0116:42
49Malin PerssonOK Denseln53:10+29:1216:46
50Stefan SjödinTrosabygdens OK53:56+29:5817:00
51Annika DavidssonOK Klemmingen54:50+30:5217:17
52Catharina DahlmarkVästerås SOK55:19+31:2117:27
53Bertil GranbergOK Klemmingen56:16+32:1817:44
54Göran ForsbergNyköpings OK56:22+32:2417:46
55Åsa Rimsjö SandTullinge SK56:47+32:4917:54
56Anders NauHaninge SOK56:52+32:5417:56
57Lill NallgårdVästerås SOK57:06+33:0818:00
58Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF58:19+34:2118:23
59Sune LindellOK Hällen58:32+34:3418:27
60Lotta TapperIFK Lidingö SOK59:30+35:3218:46
61Margareta BerghSkarpnäcks OL59:48+35:5018:51
62Rolf LindblomOK Klemmingen1:00:57+36:5919:13
63Tomas TapperIFK Lidingö SOK1:02:33+38:3519:43
64Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:02:47+38:4919:48
65Vivianne AxtonOK Klemmingen1:03:50+39:5220:08
66Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:04:12+40:1420:15
67Camilla RosénAnnebergs GIF1:04:16+40:1820:16
67Lena TörnqvistVästerås SOK1:04:16+40:1820:16
69Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:05:14+41:1620:34
70Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL1:05:56+41:5820:47
71Elisabeth HectorSnättringe SK1:10:16+46:1822:09
72James ChristieSnättringe SK1:11:57+47:5922:41
73Emma JohanssonSundbybergs IK1:14:18+50:2023:26
74Åsa CarlssonOK Hällen1:41:37+1:17:3932:03
75Aija SadurskisCentrum OK1:45:56+1:21:5833:25
Anna MartinNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Nordling MujdeKlubblösej godkänd
Ulla KjellLinköpings OKej godkänd
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Peter OláRånäs OKej godkänd

Öppen 8

4 560 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PilvingeOK Kolmården32:507:12
2Peter LöfåsDomnarvets GOIF34:30+1:407:33
3Fabian ValleriusGamleby OK36:04+3:147:54
4Emil GunnarssonEksjö SOK37:25+4:358:12
5Lasse ForsbergOK Ravinen38:09+5:198:21
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK40:07+7:178:47
7Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:18+7:288:50
8Fredrik ÅslundKatrineholms OK42:02+9:129:13
9Rickard AnderssonTullinge SK42:27+9:379:18
10Bo GustafssonOK Tylöskog43:08+10:189:27
11Arne BackEksjö SOK43:22+10:329:30
12Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK43:24+10:349:31
13Ian HamiltonNyköpings OK43:42+10:529:35
14Stefan KarlssonOK Ravinen44:45+11:559:48
15Björn LundquistOK Ravinen45:03+12:139:52
16Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL45:27+12:379:58
17Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK45:55+13:0510:04
18Lovisa AdolfssonOK Denseln46:13+13:2310:08
19Gustaf HedinNyköpings OK46:14+13:2410:08
20Göran IvarezOK Södertörn46:43+13:5310:14
21Joakim LönnkvistTullinge SK47:23+14:3310:23
22Agnes AdolfssonEksjö SOK48:05+15:1510:32
23Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK48:41+15:5110:40
24Sandra EdhagerNyköpings OK50:39+17:4911:06
25Erika LindholmCentrum OK50:43+17:5311:07
26Royne MyrmanNyköpings OK51:05+18:1511:12
27Lars DanielsonMatteus SI51:43+18:5311:20
28Jenny KjellbergSödertälje-Nykvarn OF51:49+18:5911:21
29Boel SundbergOK Södertörn52:02+19:1211:24
30Thomas NilssonStora Tuna OK52:05+19:1511:25
31Per SkyllbergOK Klemmingen52:54+20:0411:36
32Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK53:20+20:3011:41
33Johan KammargårdenBjörkfors GOIF53:44+20:5411:47
34Tilda AnderssonTullinge SK54:06+21:1611:51
35Matleena BoströmIFK Lidingö SOK54:19+21:2911:54
36Mia LiljaIFK Lidingö SOK54:28+21:3811:56
36Sanna SpångNyköpings OK54:28+21:3811:56
38Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF54:51+22:0112:01
39Anders KarlssonTullinge SK54:55+22:0512:02
40Andrea BalakovaNyköpings OK56:13+23:2312:19
41Camilla GöstasSöders-Tyresö56:16+23:2612:20
42Fredrik JohanssonTullinge SK57:40+24:5012:38
43Eva EngmanOK Denseln58:12+25:2212:45
44Fredrik KempeOK Denseln58:49+25:5912:53
45Linnea TroengOK Linné1:00:32+27:4213:16
46Anna OtterborgLinköpings OK1:01:24+28:3413:27
47Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:02:20+29:3013:40
48Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:04:00+31:1014:02
49Carl-Gustav NöjdOK Kolmården1:04:56+32:0614:14
50Daniel JönssonAttunda OK1:05:42+32:5214:24
51Natalie JosefssonOK Hällen1:05:58+33:0814:27
52Per BrahmLånghundra IF1:07:38+34:4814:49
53Anders RöstinSöders-Tyresö1:09:44+36:5415:17
54Johanna SundelöfNyköpings OK1:11:52+39:0215:45
55Åsa WestlundTrosabygdens OK1:12:22+39:3215:52
56Malin EklöfMatteus SI1:15:32+42:4216:33
57Vuk RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF1:17:38+44:4817:01
57Linda SpjutJärla Orientering1:17:38+44:4817:01
59Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:24:24+51:3418:30
Alden IngemarKlubblösej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKutgått
Thomas CallebergSnättringe SKutgått
Mats SalemyrBromma-Vällingby SOKutgått

Öppen 9

7 830 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna51:046:31
2Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF59:38+8:347:36
3Magnus JohanssonNyköpings OK59:56+8:527:39
4Tomas ReibringNyköpings OK1:00:31+9:277:43
5Antonin SK Praga1:07:44+16:408:39
6Simon SvahnEksjö SOK1:09:51+18:478:55
7Onni SinervaTurun Suunnistajat1:13:49+22:459:25
8Anders FröbergOK Tor1:13:58+22:549:26
9Rebecka HylanderNyköpings OK1:15:02+23:589:34
10Kristin HylanderNyköpings OK1:15:03+23:599:35
11Claes AnderssonKlubblös1:15:12+24:089:36
12Pontus JohnssonMatteus SI1:16:06+25:029:43
13Björn AxelssonTullinge SK1:17:11+26:079:51
14Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:19:18+28:1410:07
15Niclas NilssonOK Österåker1:29:25+38:2111:25
15Olof LethagenCentrum OK1:29:25+38:2111:25
17Oskar SvahnEksjö SOK1:37:42+46:3812:28
18Niclas KinnanderMatteus SI1:38:56+47:5212:38
19Elin GunnarssonFinspångs SOK1:43:29+52:2513:12
20Anna RökenTäby OK1:44:49+53:4513:23
21Niclas RökenTäby OK2:23:11+1:32:0718:17
Björn RundströmOK Ravinenutgått

Öppen 10

4 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NorquistTäby OK53:4711:28
2John KinnanderMatteus SI1:04:38+10:5113:46
3Mats JohanssonOK Hällen1:33:51+40:0420:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser