Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rydskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rydskogen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 3 april 2018

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Maria SkoogKorta (10)40:2913:54
9Robert SkoogMellan (16)1:21:5817:19
5Moa SkoogLånga (5)ej godkänd

Gudhems IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Peter RavnellKorta (10)40:3413:56
7Monica AbrahamssonKorta (10)42:5414:44

IF Hagen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénLätta (1)29:5420:28
1Greger AhlénMellan (16)52:3211:06
2Emma KindbomLånga (5)1:20:4311:58
2Nina AhlénMellan (16)54:2111:29
3Kjell JohanssonMellan (16)55:4411:46
4Erik GullbrandLånga (5)1:29:2913:16
5Linus AhlénMellan (16)1:01:0412:54
6Annica HöckergårdKorta (10)42:4314:40
7Björn SterudMellan (16)1:05:2213:49
9Karin B AnderssonKorta (10)54:4018:47
10Emma AhlénKorta (10)ej godkänd
13Gunilla SterudMellan (16)ej godkänd
14Liam JohanssonMellan (16)ej godkänd

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mikael PetterssonLånga (5)1:28:1813:06

Istrums SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lars WahlströmKorta (10)42:3914:39
8Carina WallgrenKorta (10)51:1117:35

Mariestads FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Hans-Gösta BernhardMellan (16)ej godkänd

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Christer OttossonMellan (16)ej godkänd

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Conny GunnarssonMellan (16)58:2712:21

SOK Träff

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anders JakobssonMellan (16)ej godkänd

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torbjörn JarlevangLånga (5)1:06:169:49

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Conny LjungbergMellan (16)1:35:5320:16

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Felix LanzenMellan (16)1:03:2713:24

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Viktor JohanssonMellan (16)1:05:3413:51

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Oscar SundbomMellan (16)ej godkänd

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina PerssonKorta (10)35:0112:01

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mattias VestrinKorta (10)40:0713:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser